PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17

nimaii
November 18th, 2011, 03:32 PM
دوستان نامه کمیسیون حداکثر چقدر طول میکشه بیاد؟

jack_poppy
November 18th, 2011, 05:44 PM
دوستان عزیز
کف پا اگر صاف باشه ، میشه معافیت گرفت ؟؟
من الان کف پام صافه . طوری که اگر بزارمش روی زمین ، انگار که اصلا قوسی نداره !!!
معاف از رزم میشم یا معافیت دائم داره ؟؟
میزان قوسی رو دکتر با راه رفتنت تشخیص میده.اگر اینجور که شما می فرمایید به احتمال 95 درصد معاف از رزمی اما معافیت دایمش بگیر نگیر داره.

rezajackal
November 18th, 2011, 11:46 PM
یک مساله ای در مورد معافیت پزشکی هست که دوستان دقت داشته باشند چون برای خودم اتفاق افتاد نزدیک بود که اصلا معاف نشم
کمیسیون پزشکی از سه نفر دکتر تشکیل شده که هر سه پزشک عمومی هستند. من قبل از اینکه نوبتم بشه فکر میکردم که میرم اون تو و هر سه دکتر با من صحبت می کنند و جلسه می گذراند و ... ولی ما رو صدا کردند با 4 -5 نفر دیگه دیدیم اون تو شلوغ پلوغه و هر کسی به صورت شانسی با یک دکتر می افته و همون نظرش رو می ده و خیلی کم ممکنه پیش بیاد که دکتر از همکارش نظر خواهی کنه. من بیماری داخلی داشتم که طبق قانون 100 درصد معاف بودم و حتی بیمارستان که رفتم پزشک متخصص گفت تو که حتما معافی ولی گفت وظیفه ما نیست که بنویسیم معاف. فقط بیماری رو تایید می کنیم. برام نوشت و من اومدم بیرون. ولی وقتی توی کمیسیون رفتم و نوبت من شد پزشک عمومی که من رو معاینه کرد کاملا مشخص بود که متوجه موضوع نشده و به من گفت که شما معاف نیستی و اصلا این بیماری رو به این صورت که توی قوانین هست نداری. من که شاخ دراورده بودم (چون به خاطر معالجه حداقل پیش پنج تا متخصص دیگه رفته بودم و همه تایید کرده بودند.) اعتراض کردم ولی گوشش بدهکار نبود . نوشته دکتر متخصص رو نشون دادم ولی قبول نکرد.چون یک کلمه اش با اونچه که توی کتاب قوانین بود فرق داشت.(توی کتاب فارسی بود اونجا انگلیسی!) خلاصه با کلی التماس راضی شد که من رو بفرسته یک بیمارستان دیگه که دوباره معاینه بشم. رفتم پیش یکی از معاونهای نظام وظیفه گفتم که اینجوریه گفت رای کمیسیون معتبره. اگر بار دوم هم قبول نکنه دیگه هیچ کاری نمیشه کرد. باید بری سربازی. خلاصه اینکه بار دوم که رفتم بیمارستان اولین دکتر که منو معاینه کرد وقتی جریانو بهش گفتم باور نکرد و خندید و گفت چطور ممکنه یک دکتری چنین چیز واضحی رو تشخیص نده. ازش خواستم که نوع بیماری رو دقیقا مطابق با نوشته توی کتابچه فهرست بیماریهای معاف شدنی برام بنویسه که بعدا توی کمیسیون نتونند ردش کنند. دومین پزشک هم به همین ترتیب با کلی غر زدن و بد و بیراه گفتن به پزشک عمومی کمیسیون، برام همون رو نوشت. این دفعه شانس آوردم که توی کمیسیون با یک پزشک دیگه افتادم و پس از دیدن من و بررسی مدارک بدون مکث برام زد معاف دائم.
منظور از این همه نوشتن این بود که متاسفانه برخی از پزشکان کمیسیون از دانش کافی برخوردار نیستند که ممکنه برای متقاضیان معافی مشکلات زیادی رو بوجود بیاره. اگر واجد شرایط معافی هستید اول ماده و بند مربوط به بیماریتون رو از توی لیست بیماریهای مشمول معافیت پیدا کنید و بعد موقع معاینه از دکتر بخواهید که دقیقاً مثل اون بنویسه (اگر دکتر خوش اخلاق بود) تا احتمالا مشکلی براتون پیش نیاد.

amin22
November 19th, 2011, 08:24 AM
یک مساله ای در مورد معافیت پزشکی هست که دوستان دقت داشته باشند چون برای خودم اتفاق افتاد نزدیک بود که اصلا معاف نشم
کمیسیون پزشکی از سه نفر دکتر تشکیل شده که هر سه پزشک عمومی هستند. من قبل از اینکه نوبتم بشه فکر میکردم که میرم اون تو و هر سه دکتر با من صحبت می کنند و جلسه می گذراند و ... ولی ما رو صدا کردند با 4 -5 نفر دیگه دیدیم اون تو شلوغ پلوغه و هر کسی به صورت شانسی با یک دکتر می افته و همون نظرش رو می ده و خیلی کم ممکنه پیش بیاد که دکتر از همکارش نظر خواهی کنه. من بیماری داخلی داشتم که طبق قانون 100 درصد معاف بودم و حتی بیمارستان که رفتم پزشک متخصص گفت تو که حتما معافی ولی گفت وظیفه ما نیست که بنویسیم معاف. فقط بیماری رو تایید می کنیم. برام نوشت و من اومدم بیرون. ولی وقتی توی کمیسیون رفتم و نوبت من شد پزشک عمومی که من رو معاینه کرد کاملا مشخص بود که متوجه موضوع نشده و به من گفت که شما معاف نیستی و اصلا این بیماری رو به این صورت که توی قوانین هست نداری. من که شاخ دراورده بودم (چون به خاطر معالجه حداقل پیش پنج تا متخصص دیگه رفته بودم و همه تایید کرده بودند.) اعتراض کردم ولی گوشش بدهکار نبود . نوشته دکتر متخصص رو نشون دادم ولی قبول نکرد.چون یک کلمه اش با اونچه که توی کتاب قوانین بود فرق داشت.(توی کتاب فارسی بود اونجا انگلیسی!) خلاصه با کلی التماس راضی شد که من رو بفرسته یک بیمارستان دیگه که دوباره معاینه بشم. رفتم پیش یکی از معاونهای نظام وظیفه گفتم که اینجوریه گفت رای کمیسیون معتبره. اگر بار دوم هم قبول نکنه دیگه هیچ کاری نمیشه کرد. باید بری سربازی. خلاصه اینکه بار دوم که رفتم بیمارستان اولین دکتر که منو معاینه کرد وقتی جریانو بهش گفتم باور نکرد و خندید و گفت چطور ممکنه یک دکتری چنین چیز واضحی رو تشخیص نده. ازش خواستم که نوع بیماری رو دقیقا مطابق با نوشته توی کتابچه فهرست بیماریهای معاف شدنی برام بنویسه که بعدا توی کمیسیون نتونند ردش کنند. دومین پزشک هم به همین ترتیب با کلی غر زدن و بد و بیراه گفتن به پزشک عمومی کمیسیون، برام همون رو نوشت. این دفعه شانس آوردم که توی کمیسیون با یک پزشک دیگه افتادم و پس از دیدن من و بررسی مدارک بدون مکث برام زد معاف دائم.
منظور از این همه نوشتن این بود که متاسفانه برخی از پزشکان کمیسیون از دانش کافی برخوردار نیستند که ممکنه برای متقاضیان معافی مشکلات زیادی رو بوجود بیاره. اگر واجد شرایط معافی هستید اول ماده و بند مربوط به بیماریتون رو از توی لیست بیماریهای مشمول معافیت پیدا کنید و بعد موقع معاینه از دکتر بخواهید که دقیقاً مثل اون بنویسه (اگر دکتر خوش اخلاق بود) تا احتمالا مشکلی براتون پیش نیاد.

بیماری دقیق شما چی بود؟؟(قلبی و عروقی بود) شما تهران بودید یا شهرستان؟

support
November 19th, 2011, 11:30 AM
سلام. دوستانی که معاف از رزم گرفتند آیا در کارت پایان خدمتشون معاف از رزم قید شده؟
پیشاپیش از راهنمایی های خوبتون تشکر میکنم.

amin22
November 19th, 2011, 02:29 PM
سلام. دوستانی که معاف از رزم گرفتند آیا در کارت پایان خدمتشون معاف از رزم قید شده؟
پیشاپیش از راهنمایی های خوبتون تشکر میکنم.

سلام نه در کارت پایان خدمت درج نمیشه فقط یک برگه می دهند که در دوران آموزشی از رزم و ورزش صبگاهی و... منع میشی.. مثلا مسئول خدمات و آشپزخانه و.. می شی

lefthanded
November 19th, 2011, 06:04 PM
دوستان یه سئوالی، وقتی تو پلیس 10 ثبت نام میکنیم و مدارک میدیم اصل دفترچه رو بر میگردونن به خودمون یا نگه میدارن پیششون؟ من الان دفترچه پر شده ام دست خودمه و به اونا فقط کپی شو دادم و پرینت ثبت مشخصاتمو هم گرفتم، هول بودم نمیدونم این دفترچه رو اشتباهی با خودم آوردم یا نیازی نیست دست اونا باشه؟ سئوال دیگه اینکه به احتمال زیاد تو یکی دو هفته آینده آدرسم عوض میشه همون پلیس 10 برم برام عوض میکنن آدرسمو تو سیستم یا نه؟

sahand11_m27
November 19th, 2011, 06:23 PM
دوستان یه سئوالی، وقتی تو پلیس 10 ثبت نام میکنیم و مدارک میدیم اصل دفترچه رو بر میگردونن به خودمون یا نگه میدارن پیششون؟ من الان دفترچه پر شده ام دست خودمه و به اونا فقط کپی شو دادم و پرینت ثبت مشخصاتمو هم گرفتم، هول بودم نمیدونم این دفترچه رو اشتباهی با خودم آوردم یا نیازی نیست دست اونا باشه؟ سئوال دیگه اینکه به احتمال زیاد تو یکی دو هفته آینده آدرسم عوض میشه همون پلیس 10 برم برام عوض میکنن آدرسمو تو سیستم یا نه؟
سلام
نگران نباشید. دفترچه پیش خودتون باید بمونه دیگه ام احتیاچی بهش ندارید.
آدرس رو هم قبلا پلیس +10 عوض میکرد. اگه قوانین تغیییر نکرده باشه هنوز هم انجام میدن. زنگ بزنید بپرسید مطمئن شید.

sahand11_m27
November 19th, 2011, 06:34 PM
سلام به همگیتون باآرزوی معافی همه/من 17/8/90 رفتم دکتر جراح مغز و اعصاب برام نوشت بیمار مورد هرنی دیسک l4/5 و .....دارد باتوجه به ماده 34 بند 3 (انواع هرنی دیسکال معاف دائم) حالا فقط مونده کمیسیون پزشکی برم لطفا راهنماییم کنید به نظرتون معافم میکنند در ضمن متاهل هم هستم

هیچکس کمک من نکردا یادتون باشه
سلام
دوست عزیز من ببین آخه هیچکس نمیتونه جواب شما رو بده و بگه معاف میشید یا نه معاف نمیشید. بعدم بچه هایی که برای هرنییشن معافی گرفتن تعدادشون کمه، و شاید سر نزنن به این فروم. شما راحت میتونید سرچ کنید تو قسمت گوگل سایت و ببینید کیا این معافیت رو گرفتن و بهشون پیغام خصوصی بزنید و بپرسید. مهمترین قسمت نوشته بیمارستان و برای شما هم که گفتن معاف، پس ایشالا معاف میشید.
http://www.google.com/cse?cx=016492067783438704635%3A4uzmvanc5vy&ie=UTF-8&q=%D9%87%D8%B1%D9%86%DB%8C+%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A 9%D8%A7%D9%84&sa=Search&siteurl=www.applyabroad.org%2Fforum%2F#gsc.tab=0&gsc.q=%D9%87%D8%B1%D9%86%DB%8C%20%D8%AF%DB%8C%D8%B 3%DA%A9%D8%A7%D9%84&gsc.page=1

Shapakh
November 19th, 2011, 06:42 PM
نوع آرتروز باید مشخص باشه جهت توضیحات بیشتر به آیین نامه معافیت پزشکی بخش بیماریهای روماتولوژی و بافت همبند(ماده44)مراجعه فرمایئد... من توی تصادف استخوان درشت نی زانوم شکست و حالا هم ساییدگی زانو دارم یعنی اصلا نمیتونم پله برم یک سئوال دیگه هم داشتم توی همون تصادف بینی م هم شکست و الان اصلا حس بویایی ندارم آیا معافی دائم داره؟ ممنون

nimaii
November 20th, 2011, 12:11 AM

sahand11_m27
November 20th, 2011, 10:24 AM
ماکسیمم 15 روز تا 1 ماه .

amin22
November 21st, 2011, 04:52 PM
سلام به همه دوستان من امروز کمسیون داشتم براحتی معاف شدم جالب بود حتی مدراک پزشکیم و حتی اکوم را ندید فقط بهم گفت عمل کردی گفتم نه.. و بعد با گوشی قلبم را معاینه کرد و به یک دکتر دیگه که اونجا بود گفت vsd همراه با سوفل اون نوشت معاف دائم بعد هم کاغذ همراه با شماره حساب بهم دادند گفت برو پول ها را به حساب بریز و بیا..

راستی صدور کارت معافیت حداقل و حداکثر چه مدت طول می کشه؟

lefthanded
November 21st, 2011, 05:46 PM
بنظر باید بجنبیم دوستان //سردار كمالي افزود: در خصوص قوانيني نظير معافيت‌هاي پزشكي كه نياز به آيين‌نامه اجرايي دارند نيز حداكثر ظرف 8 ماه آينده اين قوانين به اجرا درمي‌آيد.

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859936331

mna50
November 21st, 2011, 07:20 PM
بنظر باید بجنبیم دوستان //سردار كمالي افزود: در خصوص قوانيني نظير معافيت‌هاي پزشكي كه نياز به آيين‌نامه اجرايي دارند نيز حداكثر ظرف 8 ماه آينده اين قوانين به اجرا درمي‌آيد.

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859936331

حذف کفالت تک پسر با پدر بالای 60؟
وحشتناکه!

mna50
November 21st, 2011, 07:34 PM
سلام
من امروز رفتم اعزامم رو برای پزشکی لغو کنم که به این نکته بر خوردم!!! :

بر عکس چیزی که در دفترچه آمده و همه جا هم می گن، کسانی که به رای کمیسیون
اعتراض دارند می تونند روزهای دوشنبه و چهارشنبه به ساختمان پزشکی نظام وظیفه
در میدان سپاه مراجعه کرده و برگه اعتراض پر کنند

برگه اعتراض چند تا گزینه داره:
1. اعتراض به رای صادره
2. اعلام بیماری جدید
3. تشدید بیماری قبلی
4. غیره

بعد از پر کردن می برید باجه 3، پشتش رو براتون مهر می کنه و تحویل میدید به سروان دم در
بهتون می گه هفته دیگه بیا با مدارک!

هفته بعد که مدارک رو تحویل می دید، یا دکتر در جا قبول میکنه و لغو می کنه، یا می فرسته
بیمارستان نظام وظیفه .....بعد که نامه رو بیارید اعزامتون لغو میشه و باید برید خونه تا برگه
بیمارستان بیاد.

فقط یک نکته. دم در باید برای تو رفتن نامه ارجاع بگیرید که اونجا خیلی گیر
می دن که باید مدارک پزشکیتون مال بیمارستان های مورد قبولشون باشه

خلاصه یه چیزی داشته باشید. شده سربرگ خالی یا نسخه معمولی که سربرگ
بیمارستان نظام وظیفه مثل سجاد و امام خمینی و 501 روش باشه. چون توشو
نمی خونند.

خلاصه امیدوارم این نکته به دردتون خورده باشه

rastinuk
November 22nd, 2011, 11:00 AM
سلام
من امروز رفتم اعزامم رو برای پزشکی لغو کنم که به این نکته بر خوردم!!! :

بر عکس چیزی که در دفترچه آمده و همه جا هم می گن، کسانی که به رای کمیسیون
اعتراض دارند می تونند روزهای دوشنبه و چهارشنبه به ساختمان پزشکی نظام وظیفه
در میدان سپاه مراجعه کرده و برگه اعتراض پر کنند

برگه اعتراض چند تا گزینه داره:
1. اعتراض به رای صادره
2. اعلام بیماری جدید
3. تشدید بیماری قبلی
4. غیره

بعد از پر کردن می برید باجه 3، پشتش رو براتون مهر می کنه و تحویل میدید به سروان دم در
بهتون می گه هفته دیگه بیا با مدارک!

هفته بعد که مدارک رو تحویل می دید، یا دکتر در جا قبول میکنه و لغو می کنه، یا می فرسته
بیمارستان نظام وظیفه .....بعد که نامه رو بیارید اعزامتون لغو میشه و باید برید خونه تا برگه
بیمارستان بیاد.

فقط یک نکته. دم در باید برای تو رفتن نامه ارجاع بگیرید که اونجا خیلی گیر
می دن که باید مدارک پزشکیتون مال بیمارستان های مورد قبولشون باشه

خلاصه یه چیزی داشته باشید. شده سربرگ خالی یا نسخه معمولی که سربرگ
بیمارستان نظام وظیفه مثل سجاد و امام خمینی و 501 روش باشه. چون توشو
نمی خونند.

خلاصه امیدوارم این نکته به دردتون خورده باشه

آقا خیلی ممنون از توضیحاتتون
شهرهای دیگه غیر از تهران هم باید مراجعه کنند به محلی که فرمودید یا در شهر خودشون رسیدگی میشه؟
شما خودتون اقدام کردید؟یا از کسی شنیدید؟
سپاس از شما :)

rastinuk
November 22nd, 2011, 11:04 AM
سلام به همه دوستان من امروز کمسیون داشتم براحتی معاف شدم جالب بود حتی مدراک پزشکیم و حتی اکوم را ندید فقط بهم گفت عمل کردی گفتم نه.. و بعد با گوشی قلبم را معاینه کرد و به یک دکتر دیگه که اونجا بود گفت vsd همراه با سوفل اون نوشت معاف دائم بعد هم کاغذ همراه با شماره حساب بهم دادند گفت برو پول ها را به حساب بریز و بیا..

راستی صدور کارت معافیت حداقل و حداکثر چه مدت طول می کشه؟
آقا مبارک باشه :)
امیدوارم همه بچه ها بیان اینجا مثل شما بنویسن معاف شدن.
من خودم کارم گیر کرده اذیتم میکنن امیدوارم کار ما هم درست بشه از این وضعیت خسته کننده خارج بشیم زودتر :(

saeed1812003
November 22nd, 2011, 08:50 PM
سلام
من ترم 5 ارشدم، حدود 1 ماه پیش دفاع کردم، الان هم مشغول کارهای فارغ التحصیلی هستم. بعد از اون هم میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم. تو قرعه کشی حج هم انتخاب شدم و تا چند روز دیگه ستاد عمره مجوز خروج رو برام میگیره (برای گرفتن پاسپورت). احتمالا پروسه معافیت پزشکی با خروج از کشور برای حج همزمان میشه. به نظر شما برای خروج از کشور مشکلی پیش نمیاد؟

s800
November 22nd, 2011, 11:04 PM
سلام به همه

بعد ار معاینه در بیمارستان معمولا چقدر طول میکشه که فرد رو به کمیسیون شورای پزشکی نظام وظیفه دعوت کنن ؟

mna50
November 23rd, 2011, 11:12 AM
آقا خیلی ممنون از توضیحاتتون
شهرهای دیگه غیر از تهران هم باید مراجعه کنند به محلی که فرمودید یا در شهر خودشون رسیدگی میشه؟
شما خودتون اقدام کردید؟یا از کسی شنیدید؟
سپاس از شما :)

من شهرهای دیگرو نمیدونم
اما این رو با چشم خودم دیدم!

music
November 23rd, 2011, 03:24 PM
سلام
من ۲ هفته پیش دفترچه رو فرستادم
امروز نامه اومده که باید شنبه بیمارستان سجاد باشم .
(پرانتزی بودن پا) - ۷ سانت - ولی امید خودم بیشتر به معاف از رزمه .
اگه بگن که معاف از رزم نیستم ، کارهای اداری و نامه نگارش چقدر طول میکشه تا اعزام شم ؟

راهی داره که بشه یجوری عقب بندازم رفتنمو ؟ برج ۱۲ برم .

mahdicivil2002
November 23rd, 2011, 04:20 PM
با سلام
دوستان از ناحیه مچ پای چپم پارگی رباط و پارگی تاندوم دارم. به نظرتون میتونم معافی بگیرم؟

mehranabasi10
November 25th, 2011, 12:02 PM
سلام من برگه سبزم اومده و تاریخ اعزامم اسفنده و لی می خوام بعد از عید اعزام بشم . از طرفی من می دونم که می تونم معاف از رزم بشم ولی قبلا اقدام نکردم . می تونم از این فرصت استفاده کنم و نزدیکای اول اسفند برم درخواست معافیت بدم که تا برم شورا و معاف از رزم بشم تاریخ اعزام جدید بهم بدن برای بعد از عید ؟ غیبت نزنن برام ؟

music
November 25th, 2011, 08:09 PM
سلام
من فردا باید برم بیمارستان سجاد برا معاینه .
کسی میدونه مراحل بعد بیمارستان چقدر طول میکشه و چه مراحلی داره ؟
اگه قبول ام کنن برای معاف از رزم چی میشه و چقدر طول میکشه اعظام ام کنن ، اگه قبول نکن چی میشه .

sahand11_m27
November 26th, 2011, 12:21 AM
سلام
من فردا باید برم بیمارستان سجاد برا معاینه .
کسی میدونه مراحل بعد بیمارستان چقدر طول میکشه و چه مراحلی داره ؟
اگه قبول ام کنن برای معاف از رزم چی میشه و چقدر طول میکشه اعظام ام کنن ، اگه قبول نکن چی میشه .
سلام
بعد بیمارستان فقط کمیسیون باید برید.
فردا که مشخص نمیشه شما معاف از رزم میشید یا خیر. فقط پرونده پزشکیتون تشکیل میشه و حدودا بین 30 تا 45 روز دیگه نوبت کمیسیونتون میشه که اونجا مشخص میشه چه نوع معافیتی میگیرید.
در مورد سوال دومتون من زیاد اطلاع ندارم ولی توی دفترچه نوشته که توی اولین تاریخ مشمول اعزام میشه.

music
November 26th, 2011, 12:40 AM
یعنی برج ۱۰ میرم :(؟؟؟
من میخام برج ۱۲ برم
راهی نداره ؟
متولد ۶۴ ام .

mna50
November 26th, 2011, 01:04 PM
یعنی برج ۱۰ میرم :(؟؟؟من میخام برج ۱۲ برم راهی نداره ؟متولد ۶۴ ام .فایل اعزام 45 روز قبل از اعزام بسته می شهیعنی فایل اعزام 1 دی، 15 آبان بسته شده شما خیلی اگر شانس بیاری و کمسیونت 1 هفته 10 روز زودتر از 15 دی برگذار شه، ممکنه اسفند بیافتیوگرنه باید بری واسه اردیبهشتحالا اگر افتادی اردیبهشت باید بری اعزام رو بندازی جلو که شاید سخت باشه چون اسفند کلا ماه شلوغیه و همه سرو دست می شکونند که اسفند بیافتند

lefthanded
November 26th, 2011, 01:42 PM
دوستان دعوتنامه بیمارستان اومده واسه پنجشنبه، اما من میدونم فردا هم هستن، میتونم فردا برم یا دقیق باید طبق تاریخی که تو نامه زده برم؟

sahand11_m27
November 26th, 2011, 04:00 PM
دوستان دعوتنامه بیمارستان اومده واسه پنجشنبه، اما من میدونم فردا هم هستن، میتونم فردا برم یا دقیق باید طبق تاریخی که تو نامه زده برم؟
سلام
شما باید روزی که بهتون گفته شده برید. روز کمیسیون یه سرگردی از روی یک لیست اسمایی که کمسیونشون تشکیل میشه رو میخونه. وقتی اسم شما رو خوند، شما فیش 10 هزار تومانی رو میدید و بعدش بهتون پرونده پزشکیتون رو که از بیمارستان اومده رو میده. بعد شما میرید داخل اتاق. پس اگه زودتر برید اسمتون توی لیست نیست و پرونده پزشکیتون حاضر نیست. البته این مراحل برای تهران بود، ممکنه توی شهرستانها تفاوت داشته باشه. موفق باشید.

music
November 27th, 2011, 03:58 PM
فایل اعزام 45 روز قبل از اعزام بسته می شهیعنی فایل اعزام 1 دی، 15 آبان بسته شده شما خیلی اگر شانس بیاری و کمسیونت 1 هفته 10 روز زودتر از 15 دی برگذار شه، ممکنه اسفند بیافتیوگرنه باید بری واسه اردیبهشتحالا اگر افتادی اردیبهشت باید بری اعزام رو بندازی جلو که شاید سخت باشه چون اسفند کلا ماه شلوغیه و همه سرو دست می شکونند که اسفند بیافتند

مرسی برا جواب
دیروز رفتم بیمارستان سجاد . خیلی سریع همچی انجام شود . کل کارا کمتر از ۱ ساعت انجام شد ، خوشم اومد از سرعتشون :D
من شنیدم کسایی که اقدام به معافی میکنن اگه معاف نشن فردای کمیسیون میفرستانشون سربازی .
من احتمال زیاد فقط معاف از رزم میشم . برا همین نمیدونم فرداش میفرستنم یا نه .

Hamid_110
November 27th, 2011, 07:08 PM
مرسی برا جواب
دیروز رفتم بیمارستان سجاد . خیلی سریع همچی انجام شود . کل کارا کمتر از ۱ ساعت انجام شد ، خوشم اومد از سرعتشون :D
من شنیدم کسایی که اقدام به معافی میکنن اگه معاف نشن فردای کمیسیون میفرستانشون سربازی .
من احتمال زیاد فقط معاف از رزم میشم . برا همین نمیدونم فرداش میفرستنم یا نه .

این حرفا چیه.
اصلا به معافیت ربطی نداره. دیپلم و کمتر 18م هر ماه و فوق دیپلم و بالاتر یکم ماه های زوج.
اگر کسی غیبت داشته باشه اولین تاریخ اعزام، اعزام میشه.
موفق باشید

sahand11_m27
November 28th, 2011, 06:48 PM
دوستان من چهارشنیه هفته ی پیش کمیسیون داشتم واسه در رفتگی مکرر شانه.گفتن به عکس دیگه هم باید بیاری!دیروز یعنی یکشنبه دوباره کمیسیون داشتم بهم گفتن معف شدی اما فردا بزنگ بپرس!امروز زنگیدم میگن دوباره هفته ی بعد یکشنیه کمیسیون داری!!!!!!!!!!!!نظام وظیفه رشت!کسی میدونه جریان چیه؟لطفا کمکم کنید !!!
این آدرس ای میلمه

امیر عزیز احتیاج به ذکر ایمیل نبود. بچه ها همینجا راهنماییت میکردن. نگران نباشید. معاینه مجدد یه بخشی از این پروسه هست و خیلی از بچه ها برای معاینه مجدد فرستاده میشن. بخصوص بیماریهایی که تشخیصش با بیمارستان و کمیسیون هست، معاینه مجدد بیشتر توش اتفاق میافته. خودشون هم قطعی بهت جواب ندادن گفتن معافی اما زنگ بزن . به نظرم اینکه دیروز بهتون گفتن احتمالا معافی و برای معاینه مجدد معرفیتون کردن، اتفاق بدی نیست. چون اگه شرایط معافی رو نداشتید خیلی راحت معاف نمیکردنتون.

nimaii
November 29th, 2011, 06:12 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان.من هم بالاخره9/7 ازطریق ضعف بینایی معاف شدم.با توجه به اطلاعات خوبی که از دوستان خوب اینجا کسب کردم و خیلی برام مفید بود وظیفه خودم میدونستم بعد از معاف شدنم این اطلاعاتی که کسب کردم رو به شما دوستان انتقال بدم.
5/19 ثبت در پلیس 10+
5/26 معاینه دربیمارستان فارابی که مجموع چشمانم با قطره شد 8.25
6/23 رفتن به کمیسیون و معاینه مجدد
6/29 معاینه دربیمارستان امام سجاد که مجموع چشمانم باقطره شد 8.75
7/24 رفتن به کمیسیون و معاینه مجدد
8/1 رفتن به بیمارستان بقیه الله که مجموع چشمانم شد 9.25
9/7 رفتن به کمیسیون وبالاخره معاف شدم.
حالا چند نکته که برای خودم قبلا سوال بود وازطریق تجربه دوستان در اینجا وخودم کسب کردم رو برای شما می نویسم امیدوارم براتون مفید باشد:
1-من با مدرک دیپلم اقدام کردم که مجموع چشمانم قبل از قطره 10.5 بود و در این سه باری که معاینه شدم متوجه شدم که هر سری که می رفتم برای معاینه اثر قطره کم میشد و نوع قطره در همه ای بیمارستانی که من رفتم سیکلوژن بود.2-پیش دانشگاهی همان دیپلم محسوب میشود.3-نمره ای آستیگمات اگر هم علامت باشد با هم جمع میشود یعنی نمره ای چشم اگر منفی وآستیگمات هم منفی باشد باهم جمع میشود واگر غیر هم علامت باشند عددی که از همه بیشتر باشد محاسبه میشود.4-دوستانی که تردید دارند در مورد معافیتشان میتوانند با مراجعه به بیمارستانه ای که نظام وظیفه میفرستند که معمولا به بیمارستانهای امام سجاد فارابی بقیه الله 505 ارتش بروند و اونجا معاینه شوند که اگر هم نتوانستند در این بیمارستانها معاینه شوند آدرس مطب دکتر مورد نظرشون رو بدست بیاورند و بروند مطبشان در این صورت قبل از اقدام برای معافیت از وضعیت معافیتشون با خبر میشوند.5-درکمیسیون همه دکترها عمومی هستند وفقط برگه ای بیمارستان رو میخوانند.6-درمورد کسانی که غیبت دارند روز بعدی که معاف میشوند وفرم وفیش های واریزی رو تحویل می دهند ومی فررستند شورای حل اختلاف یا مجتمع قضایی که در عرض چند ساعت بهشون نامه می دهند که من مبلغ40 هزار تومان واریز کردم وزیاد نگران نباشند.7-یک نکته مهم:زمزمه های تغییرات کلی در معافیت های پزشکی شنیده میشوند و کسانی که شرایطش رو فکر می کنند دارند سریعا اقدام کنند.8-وقتی که مدارکتون رو دارید در پلیس10+ ثبت می کنید روی عکستان دقت کنید که عکستان زمینه سفید تمام رخ و از همه مهمتر عکس جدیدتان باشد که نزدیک به چهره فعلی شما باشد.
اینها مطالبی بود که خواستم برای شما دوستان عزیز بنویسم که امیدوارم با توکل بر خدا و با اطلاعات کافی اقدام کنید و در نهایت بتوانید به حق تان برسید.
با آرزوی معافیت همه شما دوستان.موفق باشید.

Hamid_110
November 29th, 2011, 09:00 PM
سلام

دوستی تازگیا ملاقات مردمی رفته؟ هنوز برگزار میشه؟ کی ها هست؟ معمولا چه درجه هایی میان برا پاسخ گوئی؟

سپاس

lefthanded
November 30th, 2011, 11:49 AM
معاینه بیمارستان سجاد انجام شد. نزدیک بینی و آستیگماتیسم جمع میشه. واسه من هم دعا کنید.
باتشکر

behnam_r007
December 1st, 2011, 08:45 PM
سلام به همه دوستان
من واسه معافیت شنوایی 2 طرفه اقدام کردم.
امروز یعنی 5 شنبه همه ازمایشهام تموم شد و بهم گفتن 10 روز دیگه برو نظام وظیفه کمیسیون
قلبم داره میاد تو دهنم از بس استرس دارم. راستی من از شیراز اقدام کردم دوستان در این زمینه اطلاعات تکمیلی دارن؟

mehran_pqqp
December 1st, 2011, 11:54 PM
سلام
ببخشید چشم چپ من قوزقرنیه داره ، میتونم برای معافیت اقدام کنم؟

nimaii
December 2nd, 2011, 12:46 AM
سلام
با داشتن قوز قرنیه معاف دایم می شوید

mehran_pqqp
December 2nd, 2011, 01:24 AM
سلام
با داشتن قوز قرنیه معاف دایم می شوید
ممنون nimaii
احتمالش هست مثلا معاف از رزم تشخیص بدن؟

nimaii
December 2nd, 2011, 12:23 PM
ممنون nimaii
احتمالش هست مثلا معاف از رزم تشخیص بدن؟
دوست عزیز قوز قرنیه بی برو برگرد معاف دایم تو قوانین آمده هست خیالت راحت باشه

rezrez
December 2nd, 2011, 04:19 PM
دوستان یک سوال دارم.با این شرایط میشه معافیت گرفت: ماهیچه های سمت چپ سینه و خود سینه تا انتهای قفسه سینه و زیر بغل بصورت مادرزادی تشکیل نشده و تقریبا تا پشت کمر ادامه داره.قفسه سمت چپ هم مقداری با سمت راست تفاوت داره

navids101
December 3rd, 2011, 12:38 AM
سلام دوستان.من یه کم وضعیتم پیچیده شده.من برای معافیت پزشکی اقدام کردم که نتیجش هنوز مشخص نشده.از طرفی از دانشگاه خارجی مورد تایید وزارت علوم پذبرش گرفتم تو همین فاصله.غیبت هم اصلاً ندارم و فقط منتظر تشکیل کمیسیون و طی شدن مراحل هستم.
سوالی که دارم اینه که اگه درخواست معافیت من رد بشه آیا میتونم برای خروج از کشور و گذاشتن وثیقه اقدام کنم؟
چون شنیدم که اگه درخواست معافیت رد بشه غیبت محسوب میشه و 3 ماه اضافه خدمت داده میشه و اجازه خروج هم داده نمیشه.اگه واقعاً اینطوریه میشه درخواست انصراف معافیت پزشکی رو داد و برای خروج از کشور اقدام کرد؟ ممنون

apple1
December 3rd, 2011, 01:57 AM
دوستان یه سوالی داشتم خواهشن جواب بدین من چند روز پیش کمیسیون پزشکی داشتم یه برگه سفید کوچیک بهم داد نوشت من معاف دائم نشدم فقط 2 تا گزینه داشت اولیش معاف از رزم بود دومیش درست یادم نیسن واسه من دومیشو تیک زد این یعنی چی؟؟؟؟؟

masihrashidi
December 3rd, 2011, 09:20 AM
با عرض سلام و خسته نباشید
در ابتدا می خواستم از سایت بسیار عالیتون تشکر کنم
اگر امکانش هست از دوستان یکی در مورد وضعیت من راهنمایی هایی بکنه
من دانشجوی سال اخر لیسانس هستم(ترم دیگه اخرین ترم تحصیل ترم 8)
بعد از اون هم میرم ارشد
من به بیماری دیسک کمر و ارتریت روماتوئید مبتلا هستم
البته ارتریت موقع نوجوانی بوده و الان مزمن نیست
1-اگر دفتر چه سربازی را ترم دیگه پست کنم مشکلی پیش میاد(با تو جه به اینکه بعد از اون میرم ارشد و می خواهم حین ارشد کارهای معافی پزشکی رو بکنم)
2-آیا اصلا احتمال معافی هست

Hamid_110
December 3rd, 2011, 01:48 PM
سلام دوستان.من یه کم وضعیتم پیچیده شده.من برای معافیت پزشکی اقدام کردم که نتیجش هنوز مشخص نشده.از طرفی از دانشگاه خارجی مورد تایید وزارت علوم پذبرش گرفتم تو همین فاصله.غیبت هم اصلاً ندارم و فقط منتظر تشکیل کمیسیون و طی شدن مراحل هستم.
سوالی که دارم اینه که اگه درخواست معافیت من رد بشه آیا میتونم برای خروج از کشور و گذاشتن وثیقه اقدام کنم؟
چون شنیدم که اگه درخواست معافیت رد بشه غیبت محسوب میشه و 3 ماه اضافه خدمت داده میشه و اجازه خروج هم داده نمیشه.اگه واقعاً اینطوریه میشه درخواست انصراف معافیت پزشکی رو داد و برای خروج از کشور اقدام کرد؟ ممنون

دوست عزیز وضعیت شما پیچیدگی خاصی نداره !!!
اگر در کمیسیون سرباز شناخته بشید و از زمان فارغ التحصیلی تون 6 ماه گذشته باشه غیبت می خورید و دیگه نمی تونید برای خروج از کشور اقدام کنید.
در هر صورت نمیشه از جریان معافیت پزشکی انصراف داد.
موفق باشید

sahand11_m27
December 3rd, 2011, 02:24 PM
1-اگر دفتر چه سربازی را ترم دیگه پست کنم مشکلی پیش میاد(با تو جه به اینکه بعد از اون میرم ارشد و می خواهم حین ارشد کارهای معافی پزشکی رو بکنم)
2-آیا اصلا احتمال معافی هست
سلام
1- شما وقتی درستون تموم شد و مدرک موقتتون رو از دانشگاه گرفتید میتونید برید پلیس +10 و تشکیل پرونده بدید. تا قبل از اون در هنکام تحصیل نمیتونید برای معافیت اقدام کنید. ولی اگر بعد از اقدامتون برای معافیت، برید و برای دانشگاه برای مقطع ارشد ثبت نام کنید، اون موقع دیگه مشکلی نداره و پروندتون بررسی میشهو اگه ایشیالا معاف بشبد که هیچی و اگر نشدید باید بعد از درستون برید خدمت.
2- حتما باید برید پیش متخصص.

rezrez
December 3rd, 2011, 02:37 PM
دوستان یک سوال دارم.با این شرایط میشه معافیت گرفت: ماهیچه های سمت چپ سینه و خود سینه تا انتهای قفسه سینه و زیر بغل بصورت مادرزادی تشکیل نشده و تقریبا تا پشت کمر ادامه داره.قفسه سمت چپ هم مقداری با سمت راست تفاوت داره
کسی میتونه دقیق جواب منو بده

navids101
December 3rd, 2011, 02:43 PM
حتی اگه معاف از رزم بشم؟!!

farzin4001
December 3rd, 2011, 09:12 PM
سلام دوستان
من بیماری پسوریازیس یا صدف دارم- بیش از 50 درصد پوست سرم(زیر موهام) و گوشهام و ناخونهام رو درگیر کرده و خارش و خونریزی زیادی داره. در ضمن کف دست هم داشتم که 6 سال پیش خوب شده.
من نمیدونم. ولی یکی از دانشجوهام گفته توی دفترچه سربازی یک بند رو به این اختصاص دادن- لطفا بگید من معاف هستم یانه- دانشجوی دکترای برق هستم. قبلا سپاسگذارم

sahand11_m27
December 3rd, 2011, 10:05 PM
سلام دوستان
من بیماری پسوریازیس یا صدف دارم- بیش از 50 درصد پوست سرم(زیر موهام) و گوشهام و ناخونهام رو درگیر کرده و خارش و خونریزی زیادی داره. در ضمن کف دست هم داشتم که 6 سال پیش خوب شده.
من نمیدونم. ولی یکی از دانشجوهام گفته توی دفترچه سربازی یک بند رو به این اختصاص دادن- لطفا بگید من معاف هستم یانه- دانشجوی دکترای برق هستم. قبلا سپاسگذارم
سلام
دوست عزیز حتما قبلا از ارسال پست تو قسمت گوگل سایت سرچ کنید.
پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C&p=282365&highlight=#post282365) 799
پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C&p=290956&highlight=#post290956)885
بند 5-پسوريازيس كف دست و پا و پسوریا زيس هاي شديد و گسترده وانور سه معاف دائم. موفق باشید.

farzin4001
December 3rd, 2011, 10:50 PM
این مشکلات من- آیا میتونه باعث معافی من بشه- - بعنوان مثال من نمیتونم موهام رو کوتاه کنم- چون موجب کراهت منظر میشود- و پسوریازیس پوست سر و گوشهام رو درگیر کرده و واقعا کوتاهی مو موجب خجالت من میشود- و اینکه نمیتونم کلاه بذارم روی سرم.- وانور3 یعنی چه؟ در مورد من صدق میکنه؟ آیا من نوع شدید حساب میشم؟ فک کنید- معافی من ینی دیگه لازم نیست با مدرک دکترای برق پا بکوبم .هیجان من رو درک کنید لطفا- بینهایت من رو خوشحال کردید-

amirparthian
December 3rd, 2011, 10:58 PM
دوستان کسی میدونه آیا میشه پیش از رسیدن کارت معافی پزشکی در صورتیکه مدارکم ثبت شده باشه واسه صدور کارت معافبت میشه پاسپورت گرفت یا نه؟

mehran_pqqp
December 4th, 2011, 03:12 AM
اگر در کمیسیون سرباز شناخته بشید و از زمان فارغ التحصیلی تون 6 ماه گذشته باشه غیبت می خورید و دیگه نمی تونید برای خروج از کشور اقدام کنید.
موفق باشید

ببخشید یه سوال داشتم در موردی که فرمودین : من تا آخر "دی" وقت دارم دفترچه رو بفرستم و از طرفی گویا "قوزقرنیه چشم" باعث معافیت می شود ، اگر بنده مثلا 20 دی مدارکم رو تکمیل کنم و برای معافیت اقدام کنم و مثلا مراحلی که برای معافیت باید طی شود تا اسفند ماه ، طول بکشد غیبت می خورم؟

rezrez
December 4th, 2011, 07:07 AM
دوستان یک سوال دارم.با این شرایط میشه معافیت گرفت:
ماهیچه های سمت چپ سینه و خود سینه تا انتهای قفسه سینه و زیر بغل بصورت مادرزادی تشکیل نشده و تقریبا تا پشت کمر ادامه داره.قفسه سمت چپ هم مقداری با سمت راست تفاوت داره

farzin4001
December 4th, 2011, 08:52 AM
این مشکلات من- آیا میتونه باعث معافی من بشه- - بعنوان مثال من نمیتونم موهام رو کوتاه کنم- چون موجب کراهت منظر میشود- و پسوریازیس پوست سر و گوشهام رو درگیر کرده و واقعا کوتاهی مو موجب خجالت من میشود- و اینکه نمیتونم کلاه بذارم روی سرم.- وانور3 یعنی چه؟ در مورد من صدق میکنه؟ آیا من نوع شدید حساب میشم؟ فک کنید- معافی من ینی دیگه لازم نیست با مدرک دکترای برق پا بکوبم .هیجان من رو درک کنید لطفا- بینهایت من رو خوشحال کردید- http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/multiquote_40b.png

pejman-Mech
December 4th, 2011, 09:44 AM

موفق باشید

البته حمید جان قدیما اگر کسی معاف از رزم می شد و از مهلت 6 ماه اش هم می گذشت براش غیبت نمی زدند. در این صورت اگر دوستمون معاف از رزم بشند مشکلی نخواهند داشت. اما اگر معاف از رزم هم نشند و بیشتر از 6 ماه از فارغ التحصیلیشون گذشته باشه غیبت می خورند و در نتیجه امکان ادامه تحصیل تا پایان خدمت یا عفو غیبت ندارند. درسته؟

در هر حال جناب نوید همونطور که حمید جان گفت، وسط درخواست معافی نمی تونید انصراف بدید. موفق باشید.

sahand11_m27
December 4th, 2011, 10:09 AM
این مشکلات من- آیا میتونه باعث معافی من بشه- - بعنوان مثال من نمیتونم موهام رو کوتاه کنم- چون موجب کراهت منظر میشود- و پسوریازیس پوست سر و گوشهام رو درگیر کرده و واقعا کوتاهی مو موجب خجالت من میشود- و اینکه نمیتونم کلاه بذارم روی سرم.- وانور3 یعنی چه؟ در مورد من صدق میکنه؟ آیا من نوع شدید حساب میشم؟ فک کنید- معافی من ینی دیگه لازم نیست با مدرک دکترای برق پا بکوبم .هیجان من رو درک کنید لطفا- بینهایت من رو خوشحال کردید-
ببینید اینکه شدت بیماریتون چقدره باید برید پیش متخصص. به اون دوستی که پست هاش رو براتون گذاشتم پیغام خصوصی بزنید اگه ببینن جوابتون رو میدن.
هیجانتنون رو درک میکنم ما هممون این هیجان رو داشتیم! شما باید پیش یه متخصص که با قوانین معافیت پزشکی آشناست برید تا در مورد شدت بیماریتون نظر بده.

sahand11_m27
December 4th, 2011, 10:11 AM
دوستان کسی میدونه آیا میشه پیش از رسیدن کارت معافی پزشکی در صورتیکه مدارکم ثبت شده باشه واسه صدور کارت معافبت میشه پاسپورت گرفت یا نه؟
شما بعد از یک هفته که توی کمیسیون معاف شناخته شدید، باید برید ن.و باجه ی استعلام و درخواست گواهی موقت برای گرفتن گذرنامه رو بدبد. اون رو که گرفتید میبرید پلیس +10 و ادامه ماجرا. موفق باشید.

sahand11_m27
December 4th, 2011, 10:28 AM
دوستان یک سوال دارم.با این شرایط میشه معافیت گرفت:
ماهیچه های سمت چپ سینه و خود سینه تا انتهای قفسه سینه و زیر بغل بصورت مادرزادی تشکیل نشده و تقریبا تا پشت کمر ادامه داره.قفسه سمت چپ هم مقداری با سمت راست تفاوت داره
اگه این بند شاملتون میشه آره معاف میشید و باید برید پیش متخصص تا راهنماییتون کنه. اگه این مشکل شما بیماری ه خوب طبق آیین نامه معاف میشید.
بند 2ـ وجود هر گونه بيماري مادرزادي قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم. دوست عزیز من میدونم که شما میخوای جواب سوالتو بگیری و برای همین چند بار یه پست رو ارسال کردی ولی بعضی از بیماریها هستند که بچه ها راجع بش اطلاعات ندارن و اون بچه هایی هم که این معافیت رو گرفتن دیگه سر نمیزنن به فروم. شما سرچ کن توی فروم ببین کسائی که شبیه مشکل شما رو داشتن کیا بودن، بعد بهشون پیغام خصوصی بزن و بپرس. موفق باشی.

jack_poppy
December 4th, 2011, 10:35 AM
سلام دوستان.واسه قلبم به دو متخصص مراجعه کردم.یکی گفت mvp دارم و دیگری گفت triviel(یه نوع خاص خیلی خفیف mvp).اعزامم 1 دی هست و افتادم 03 عجب شیر.حالا چند تا سوال داشتم:
1-چون که خیلی سرمایی هستم میخوام زمان خدمتم رو به تعویق بندازم با یه بار در خواست معافیت نوشتن چقدر به تعویق می افته؟ و اگر به تعویق می افته ارگان مورد خدمت(یعنی ارتش،سپاه و ..)تغییر میکنه؟
2-اگر به تعویق بیفته محل آموزشی تغییر میکنه؟
3-اگر واسه معافیت اقدام کنم و هیچ معافیتی به من تعلق نگیره غیبت می خورم؟
تا بحال هم واسه هیچ معافیتی اقدام نکردم

smart3461
December 4th, 2011, 12:19 PM
سلام به همگی
من هرنی دیسکال بین مهره 3 و 4 کمری دارم که با MRI ای که چند وقت پیش گرفتم معلوم شد. پیش یه دکتر که خودش قبلا عضو کمیسیون بود، رفتم گفت ممکنه معاف دائم ندن چون یه دیسکه ولی معاف از رزم را بهت می دن. نظر شما چیه؟ معاف دائم امید داشته باشم یا نه؟

a2o
December 4th, 2011, 12:49 PM
سلام به همه دوستان
اگه کسی شماره چشمش دقیقاً 10.5 باشه که با اون قطره که میریزن میشه 10
در این حد لب مرز آیا بنظرتون بهتره اقدام کنم برای معافیت یا نه ؟؟؟
بعدم کسی میدونه چشم رو چیکارش کنیم نیم شماره ضعیفتر میشه که با اطمینان
خاطر برم دنبالش

sahand11_m27
December 4th, 2011, 03:50 PM
سلام به همه دوستان
اگه کسی شماره چشمش دقیقاً 10.5 باشه که با اون قطره که میریزن میشه 10
در این حد لب مرز آیا بنظرتون بهتره اقدام کنم برای معافیت یا نه ؟؟؟
بعدم کسی میدونه چشم رو چیکارش کنیم نیم شماره ضعیفتر میشه که با اطمینان
خاطر برم دنبالش
سلام
دوست عزیز معلوم نمیشه چقدر تاثیر بذاره قطره روی شماره چشم شما. حتما باید یه بار برید یه بیمارستان یا پیش یه دکتر که با قطره معاینه کنید. برای خود من 0.25 تاثیر گذاشت. برای دوستانی تا 2 نمره هم کم کرده. برای بعضی بچه ها توی همین فروم افزایش پیدا کرده شماره جشمشون.
برای ضعیف کردن چشم هم نمیدونم چیکار میشه کرد.

rezrez
December 4th, 2011, 04:09 PM
اگه این بند شاملتون میشه آره معاف میشید و باید برید پیش متخصص تا راهنماییتون کنه. اگه این مشکل شما بیماری ه خوب طبق آیین نامه معاف میشید.
بند 2ـ وجود هر گونه بيماري مادرزادي قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم. دوست عزیز من میدونم که شما میخوای جواب سوالتو بگیری و برای همین چند بار یه پست رو ارسال کردی ولی بعضی از بیماریها هستند که بچه ها راجع بش اطلاعات ندارن و اون بچه هایی هم که این معافیت رو گرفتن دیگه سر نمیزنن به فروم. شما سرچ کن توی فروم ببین کسائی که شبیه مشکل شما رو داشتن کیا بودن، بعد بهشون پیغام خصوصی بزن و بپرس. موفق باشی.

پیش چه متخصصی برم؟دقیقا چه بندی با مشکل من همخونی داره؟یا میره تو موارد خاص؟در ضمن مشکل تشنج در کودکی و یکزره هم افتادگی شانه سمت راست رو دارمو اینکه استخوان پایینی سینم هم موقعی که نفسم و کامل میدم تو سمت چپ نسبت به سمت راست بیشتر بیرون میزنه و از زیر لباس مشخصه اگر بخوام صاف صاف بایستم

hssnjfry
December 4th, 2011, 06:24 PM
سلام من نمی دونستم که احتمال معاف شدنم هست تا اینکه رفتم دکتر برای واکسن ومهر دکتر وپام رو به دکتر نشان دادم گفت برو بیمارستان ناجا از دکتر ارتوپد اونجا وقت بگیر ببین چی میگه (ناجا توی مشهد میدان امام خمینی)ما هم رفتیم پام رو به دکتر نشان دادم گفت معافی ماهم حوشحال بعد رفتیم دفترچه را پست کردیم بعد از ۴ روز جواب امد که برو همون بیمارستان، ما هم رفتیم پیش دکتر قبلی گفت حالا برو از پات عکس بگیر ما هم گرفتیم بعد توی برگه نوشت علت بیماری رو وگفت نظر دکتر توانبخشی و فیزیک بدن هم درج شود بعد رفتم پیش دکتره و پام رو نگاه کرد وگفت برو برگه میاد در خونتون برای کمیسیون پزشکی .مشکل پام هم اینه که انگشت دوم از پای چپم کوچیکه وبالای بین دو انگشت قرار داره حالا با توجه به نظز دکتر اول چه قدر احتمال کاف شدن وجود داره در ادامه بند مربوط به معافیت را میگزارمبيماريهاي استخوان - اسكلتبند36- از بين رفتن قسمتي از استخوانهاي كف پا يا هر نوع تغييرات استخواني ديگري كه مانع انجام تمرينات نظامي باشد و يا در پوشيدن پوتين اشكال ايجاد نمايد معاف دائم.اگر از دوستان کسی حرفه ایه بگه تا براش عکس رنگی پام رو بفرستم تا نظر بده با تشکر.

sahand11_m27
December 4th, 2011, 11:09 PM
پیش چه متخصصی برم؟دقیقا چه بندی با مشکل من همخونی داره؟یا میره تو موارد خاص؟در ضمن مشکل تشنج در کودکی و یکزره هم افتادگی شانه سمت راست رو دارمو اینکه استخوان پایینی سینم هم موقعی که نفسم و کامل میدم تو سمت چپ نسبت به سمت راست بیشتر بیرون میزنه و از زیر لباس مشخصه اگر بخوام صاف صاف بایستم

اینجا (http://www.irteb.com/nezamvazife/15.htm) رو بخونید. ماده ی 43 بند دوم. شما باید برید پیش متخصص قلب تا تشخیص بده بیماریتون رو و بگه شامل این بند میشید یا خیر. ولی نه هر متخصص قلبی. پیش کسی که با قوانین معافیت پزشکی آشنا باشه.

rezrez
December 5th, 2011, 02:03 AM
خود نظام وظیفه یا ناجا دکتر داره؟

sahand11_m27
December 5th, 2011, 10:47 PM
خود نظام وظیفه یا ناجا دکتر داره؟
برای چشم من همین سوال رو داشتم که زنگ زدم بیمارستان امام سجاد (ناجا) گفتن بدون نامه ی ن.و معاینه نمیکنیم. برای همین رفتم بیمارستان بقیه اله. شما هم میتونید زنگ بزنید بقیه اله ببینید بهتون وقت میدن. اونجا پزشکاش آشنا هستن با قوانین چون مراجعه کننده زیاد داره. از تو فروم سرچ کنید بچه هایی که معافیت قلب گرفتن ازشون بپرسید پیش کی رفتن دکتر.

rezrez
December 6th, 2011, 09:33 AM
میشه شماره تلفن رو برام بزارید.تو خوزستان یا شیراز کسی جایی سراغ داره که با قوانین هم آشنا باشن؟

farzin4001
December 6th, 2011, 04:41 PM
سلام- کسی دکتر پوست آشنا با قوانین توی خوزستان میشناسه؟ اگه آره بهم بگید تو رو خدا . توی اهواز- کجا باید برم

dooste
December 7th, 2011, 11:02 AM
سلام به همه ی دوستان
من می خوام معافیت پزشکی بگیرم اما یک مشکل خوردم تو اولین مرحله
من دفترچه گرفتم اما نمی دونم باید چیکار کنم
از پلیس +10 پرسیدم اول گفت باید دو تا از فرم ها رو پر کنی بعد بری واکسن بزنی بعد پست کنی !!!
یک پلیس +10 دیگه رفتم گفت واکسن نمی خواد 2 تا فرم رو پر می کنی بعد یک آزمایش تعیین گروه خونیت رو میاری + یک حساب تو بانک سپه باز می کنی + برگه نظام وظیفه که از دانشگاهت گرفتی رو می یاری
حالا من موندم این وسط چه کنم !!! راهنماییم می کنید دقیقا چی ها باید ببرم ؟؟
ممنون از کمکتون

rezrez
December 7th, 2011, 01:56 PM
رفیتم بهداری ناجا و اونجا خانم دکتر معاینه کرد و گفت احتمال 90 درصد معاف میشی.حالا من برم دنباله پرونده سازی یا بدون پرونده هم میتونم برم و امید به معافی داشته باشم؟چجوری پرونده درست کنم؟

sahand11_m27
December 7th, 2011, 04:11 PM
سلام به همه ی دوستان
من می خوام معافیت پزشکی بگیرم اما یک مشکل خوردم تو اولین مرحله
من دفترچه گرفتم اما نمی دونم باید چیکار کنم
از پلیس +10 پرسیدم اول گفت باید دو تا از فرم ها رو پر کنی بعد بری واکسن بزنی بعد پست کنی !!!
یک پلیس +10 دیگه رفتم گفت واکسن نمی خواد 2 تا فرم رو پر می کنی بعد یک آزمایش تعیین گروه خونیت رو میاری + یک حساب تو بانک سپه باز می کنی + برگه نظام وظیفه که از دانشگاهت گرفتی رو می یاری
حالا من موندم این وسط چه کنم !!! راهنماییم می کنید دقیقا چی ها باید ببرم ؟؟
ممنون از کمکتون
سلام
من نمیدونم دفترچه ها عوض شده یا نه. چند ماه پیش که من پر کردم یک صفحه ای داشت که کامل مدارک لازک برای گرفتن معافیت پزشکی رو داشت. دانلود (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CBwQFjAA&url=http%3A%2F%2Famb-iran.fr%2Ffa%2Fconsulat%2Fsarbazi%2Fdaftarche.pdf&ei=CGDfTobeKNDAtAaN9MnwCA&usg=AFQjCNH3v8jbbx7pEzAPueaVopjMNg2siQ&sig2=17k_rs3Xk5uZqZCOuDNH3Q) (صفحه ی 8)
شما باید همه ی اینارو داشته باشی + و حتما یه حساب توی بانک سپه

sahand11_m27
December 7th, 2011, 04:26 PM
رفیتم بهداری ناجا و اونجا خانم دکتر معاینه کرد و گفت احتمال 90 درصد معاف میشی.حالا من برم دنباله پرونده سازی یا بدون پرونده هم میتونم برم و امید به معافی داشته باشم؟چجوری پرونده درست کنم؟
تبریک میگم. پس اینجوری ایشالا حتما معاف میشید. پرونده =زشکی داشتن ضروری نیست. شما باید برید پلیس +10 دفترجرو بگبربد و پر کنید و پست کنید. اصل کار اون تشخیصی که بیمارستان توی پروندتون مینویسه و میفرسته برای کمیسیون. موفق باشید.

rezrez
December 7th, 2011, 08:11 PM
چقدر میشه به حرفش اعتماد کرد؟آخه میکن به همه همینو میگن که معاف میشی.یعنی نیازی نیست برم پرونده درست کنم؟پیش پزشکی جایی برم؟آخه من پرونده پزشکی دارم اما فکر نکنم از مشکل من چیزی داخلش باشه.اصلا مشکل من نیاز به داشتن پرونده داره؟مدارک رو گرفتم و دارم تکمیل میکنم.یکی از دوستام میگفت بدون داشتن پرونده نگاهت هم نمیکنن.گفت دکتر متخصص ال نگاه پروندت میکنه و بعد اگر لازم بود خودت

farzin4001
December 7th, 2011, 10:10 PM
● بررسی آیین‌نامه جدید معافیت‌های پزشکیرئیس سازمان وظیفه عمومی از بررسی آیین‌نامه جدید معافیت‌های پزشکی مربوط به برخی بیماری‌ها در هیات دولت خبر می‌دهد و می‌گوید: آیین‌نامه یادشده مربوط به برخی بیماری‌هایی است که در گذشته درمان‌ناپذیر بودند و اکنون از این حالت خارج شده‌اند.زاده‌کمند ادامه می‌دهد: این آیین‌نامه همچنین دربرگیرنده بیماری‌هایی است که طی سالیان اخیر شیوع پیدا کرده‌اند. رئیس سازمان وظیفه عمومی با اشاره به بیماری‌های چشمی که منجر به معافیت پزشکی از خدمت سربازی می‌شوند نیز اعلام می‌کند: در حال حاضر برای دارندگان مدارک زیردپیلم و دیپلم شرط معافی نمره ۸ و فوق‌دیپلم و بالاتر نمره ۱۰ لحاظ می‌شود که در آیین‌نامه جدید برای تمامی افراد یکسان خواهد بود. زاده‌کمند تاکید می‌کند: در آیین‌نامه جدید معافیت‌های پزشکی به دنبال تغییراتی در ملغی کردن بیماری‌هایی هستیم که در سالیان اخیر شیوع پیدا کرده‌اند و یا قبلا وجود داشته که قابل علاج نبودند و در حال حاضر درمان‌پذیرند.او در مورد امکان سوءاستفاده از بیماری‌های صوری برای کارت معافیت می‌گوید: با توجه به شورای پزشکی فعال در سازمان وظیفه عمومی، افراد متقاضی برای دریافت کارت معافیت پزشکی، لازم است از مراحل مختلف پزشکی عبور کنند که با توجه به این فرآیند، امکان سوءاستفاده بسیار مشکل است.رئیس سازمان وظیفه عمومی در عین حال منکر دریافت کارت معافیت تقلبی نمی‌شود و تاکید می‌کند: این سازمان در هر زمانی که از دریافت این‌گونه کارت‌ها مطلع شود، با دارنده و صادرکنندگان آن برخورد خواهد کرد.

farzin4001
December 7th, 2011, 10:13 PM
بچه ها این زاده کمند راست میگه؟ اگر بیماری من رو حذف کنند بدبخت میشم. کمکم کنید تو رو قرآن- من پسوریازیس دارم. فکر میکنید تا تیرماه آینده آیین نامشون آماده بشه؟

hssnjfry
December 7th, 2011, 10:30 PM
اقا کسی هست جواب ما را بده؟
سلام من نمی دونستم که احتمال معاف شدنم هست تا اینکه رفتم دکتر برای واکسن ومهر دکتر وپام رو به دکتر نشان دادم گفت برو بیمارستان ناجا از دکتر ارتوپد اونجا وقت بگیر ببین چی میگه (ناجا توی مشهد میدان امام خمینی)ما هم رفتیم پام رو به دکتر نشان دادم گفت معافی ماهم حوشحال بعد رفتیم دفترچه را پست کردیم بعد از ۴ روز جواب امد که برو همون بیمارستان، ما هم رفتیم پیش دکتر قبلی گفت حالا برو از پات عکس بگیر ما هم گرفتیم بعد توی برگه نوشت علت بیماری رو وگفت نظر دکتر توانبخشی و فیزیک بدن هم درج شود بعد رفتم پیش دکتره و پام رو نگاه کرد وگفت برو برگه میاد در خونتون برای کمیسیون پزشکی .مشکل پام هم اینه که انگشت دوم از پای چپم کوچیکه وبالای بین دو انگشت قرار داره حالا با توجه به نظز دکتر اول چه قدر احتمال کاف شدن وجود داره در ادامه بند مربوط به معافیت را میگزارمبيماريهاي استخوان - اسكلتبند36- از بين رفتن قسمتي از استخوانهاي كف پا يا هر نوع تغييرات استخواني ديگري كه مانع انجام تمرينات نظامي باشد و يا در پوشيدن پوتين اشكال ايجاد نمايد معاف دائم.اگر از دوستان کسی حرفه ایه بگه تا براش عکس رنگی پام رو بفرستم تا نظر بده با تشکر.

farzin4001
December 7th, 2011, 10:50 PM
● بررسی آیین‌نامه جدید معافیت‌های پزشکیرئیس سازمان وظیفه عمومی از بررسی آیین‌نامه جدید معافیت‌های پزشکی مربوط به برخی بیماری‌ها در هیات دولت خبر می‌دهد و می‌گوید: آیین‌نامه یادشده مربوط به برخی بیماری‌هایی است که در گذشته درمان‌ناپذیر بودند و اکنون از این حالت خارج شده‌اند.زاده‌کمند ادامه می‌دهد: این آیین‌نامه همچنین دربرگیرنده بیماری‌هایی است که طی سالیان اخیر شیوع پیدا کرده‌اند. رئیس سازمان وظیفه عمومی با اشاره به بیماری‌های چشمی که منجر به معافیت پزشکی از خدمت سربازی می‌شوند نیز اعلام می‌کند: در حال حاضر برای دارندگان مدارک زیردپیلم و دیپلم شرط معافی نمره ۸ و فوق‌دیپلم و بالاتر نمره ۱۰ لحاظ می‌شود که در آیین‌نامه جدید برای تمامی افراد یکسان خواهد بود. زاده‌کمند تاکید می‌کند: در آیین‌نامه جدید معافیت‌های پزشکی به دنبال تغییراتی در ملغی کردن بیماری‌هایی هستیم که در سالیان اخیر شیوع پیدا کرده‌اند و یا قبلا وجود داشته که قابل علاج نبودند و در حال حاضر درمان‌پذیرند.او در مورد امکان سوءاستفاده از بیماری‌های صوری برای کارت معافیت می‌گوید: با توجه به شورای پزشکی فعال در سازمان وظیفه عمومی، افراد متقاضی برای دریافت کارت معافیت پزشکی، لازم است از مراحل مختلف پزشکی عبور کنند که با توجه به این فرآیند، امکان سوءاستفاده بسیار مشکل است.رئیس سازمان وظیفه عمومی در عین حال منکر دریافت کارت معافیت تقلبی نمی‌شود و تاکید می‌کند: این سازمان در هر زمانی که از دریافت این‌گونه کارت‌ها مطلع شود، با دارنده و صادرکنندگان آن برخورد خواهد کرد.

sahand11_m27
December 8th, 2011, 10:35 AM
چقدر میشه به حرفش اعتماد کرد؟آخه میکن به همه همینو میگن که معاف میشی.یعنی نیازی نیست برم پرونده درست کنم؟پیش پزشکی جایی برم؟آخه من پرونده پزشکی دارم اما فکر نکنم از مشکل من چیزی داخلش باشه.اصلا مشکل من نیاز به داشتن پرونده داره؟مدارک رو گرفتم و دارم تکمیل میکنم.یکی از دوستام میگفت بدون داشتن پرونده نگاهت هم نمیکنن.گفت دکتر متخصص ال نگاه پروندت میکنه و بعد اگر لازم بود خودت
وقتی این رو گفته یعنی اطلاع داشته. میتونید پیش یه متخصص دیگه هم برید که مطمئن شید. احتیاج به پرونده نیست. پرونده، سوابق پزشکی شما رو نشون میده و شما هم گویا نداری. حالا مهم نیست. اصل کار نظر بیمارستانه. نظر دوستتون صحیح نیست.

mamoot
December 8th, 2011, 11:29 AM
دوستان من برگ سبزم اومده ولی متوجه شدم که هرنی راست (فتق راست) دارم.
آیا فتق یه هر علتی و هر میزانی معافیت دائم در بر داره؟
ممنون از پاسختون

hamed_aa
December 8th, 2011, 01:56 PM
از بچه ها کسی هست که برای واریکوسل درجه 3 معاف شده باشه؟

من برای واریکوسل درجه 3 درخواست دادم چند روز دیگه باید برم برای بیمارستان.
شدیدا نیاز به راهنمایی دارم که آیا راههایی وجود داره که روز معاینه بشه واریس رو تشدید کرد؟چند تا از راههاش رو میدنم . اما میترسم برم معاف نشم!

اگر کسی اینطوری معاف شده ، شمارش رو برای پیغام بذاره خودم باهاش تماس میگیرم.ممنون

lefthanded
December 8th, 2011, 02:00 PM

برادر من خبر بیات دو سال گذشته رو آوردی پیست کردی سکته مون دادی بابا! این خبر مال سال 88 هست. هنوز هم تغییری صورت نگرفته تا جایی که میدونم و امیدوارم تا سال آینده هم چیزی تغییر نکنه. سردار کمالی رییس فعلی نظام وظیفه هم گفته معافیتهایی مثل پزشکی 8 ماه میکشه آیین نامه شون تصویب و ابلاغ و اجرا بشه.

این خبری که شما دادی مال 2 سال پیشه اینم لینک خبر کاملش: http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100920502969

برادر من خبر بیات دو سال گذشته رو آوردی پیست کردی سکته مون دادی بابا! این خبر مال سال 88 هست. هنوز هم تغییری صورت نگرفته تا جایی که میدونم و امیدوارم تا سال آینده هم چیزی تغییر نکنه. سردار کمالی رییس فعلی نظام وظیفه هم گفته معافیتهایی مثل پزشکی 8 ماه میکشه آیین نامه شون تصویب و ابلاغ و اجرا بشه.

این خبری که شما دادی مال 2 سال پیشه اینم لینک خبر کاملش: http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100920502969

اینی که من میگم سردار کمالی گفته اینه: http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100859936331
سردار موسي كمالي، معاون انساني ستاد كل نيروهاي مسلح ديروز در گفت‌وگو با «جام‌جم» در اين خصوص كه اعلام اين قوانين در حالي كه هنوز تا اجراي قطعي آن زمان باقي است و موجب تشويش خانواده‌ها و مشمولان مي‌شود، گفت: در خصوص قوانيني كه صراحت دارد و نياز به آيين‌نامه اجرايي ندارد مانند معافيت دو برادري يا مدت مجاز تحصيل در دانشگاه‌ها، اعلام زودتر آنها بدون اشكال است چون از يك سو اين قوانين تا يكي دو ماه آينده اجرايي خواهد شد و از طرف ديگر اعلام زودتر قوانين سبب مي‌شود مشمولان به برنامه‌ها و زمان‌بندي خود برسند.

سردار كمالي افزود: در خصوص قوانيني نظير معافيت‌هاي پزشكي كه نياز به آيين‌نامه اجرايي دارند نيز حداكثر ظرف 8 ماه آينده اين قوانين به اجرا درمي‌آيد.

farzin4001
December 8th, 2011, 02:13 PM
آقا دمت گرم- حال دادی
لینک سردار کمالی باز نشد- میشه دوباره بذاریش؟

farzin4001
December 8th, 2011, 02:48 PM
وای خدای من- ینی تیرماه- من دقیقا تیر درسم تموم میشه

mamoot
December 8th, 2011, 06:21 PM
دوستان لطفا راهنمایی کنن

فتق من از نوع ایگوئینال راست است. آیا معاف میشوم؟

mamoot
December 9th, 2011, 01:21 AM
فتق من از نوع ایگوئینال راست است. آیا معاف میشوم؟

یعنی هیشکی نیست جواب منو بده؟ تو ایین نامه هم فقط نوشته فتق شکمی معاف دایم
اما خب فتق ایگوینال شکمیه یا چیز دیگه؟ معاف میشم یا نه؟
جستجوی فروم هم هیچ جوابی پیدا نکردم. نزدیک 30 صفحه ی این تاپیکو خودنم بازم جواب سوالم نبود
:cry:

farzin4001
December 9th, 2011, 02:33 PM
بچه ها تورو خدا اگر میدونید بگید- این تغییراتی که سردار کمالی گفته قراره از تیرماه 91 واسه آیین نامه معافیت پزشکی اجرا بشه- بیماری لاعلاج پسوریازیس هم ممکنه معافیت دائمش برداشته بشه؟
اصلا حالا واقعا این تیرماهی که گفته واقعیه؟ اگر بشه مهر من معافیت رو میگیرم. تموم برنامهام بهم ریخت این کمالی- منتظر نظراتتون هستم

lefthanded
December 9th, 2011, 05:18 PM
بچه ها تورو خدا اگر میدونید بگید- این تغییراتی که سردار کمالی گفته قراره از تیرماه 91 واسه آیین نامه معافیت پزشکی اجرا بشه- بیماری لاعلاج پسوریازیس هم ممکنه معافیت دائمش برداشته بشه؟
اصلا حالا واقعا این تیرماهی که گفته واقعیه؟ اگر بشه مهر من معافیت رو میگیرم. تموم برنامهام بهم ریخت این کمالی- منتظر نظراتتون هستم

برادر من هیچی از قبل معلوم نیست. اون قضیه 8 ماه هم دیدی که کلاً یه جمله بود. حالا معلوم نیست دقیقاً چه اتفاقی بیافته و چی حذف یا اضافه بشه و چه زمانی .. خودت هم خبر 88 رو که اینجا پیست کرده بودی میبینی که هنوز تغییری انجام نشده تو این دوسال. پس به جای دلشوره واستا درست تموم بشه و اقدام کن. چون اگه خدای نکرده چیزی هم به ضرر ما عوض بشه کاریش که نمی تونیم بکنیم. پس فکر کردن و خیالبافی بیهوده است.

mamoot
December 9th, 2011, 09:16 PM
یعنی هیشکی نیست جواب منو بده؟ تو ایین نامه هم فقط نوشته فتق شکمی معاف دایم
اما خب فتق ایگوینال شکمیه یا چیز دیگه؟ معاف میشم یا نه؟
جستجوی فروم هم هیچ جوابی پیدا نکردم. نزدیک 30 صفحه ی این تاپیکو خودنم بازم جواب سوالم نبود
:cry:

ظاهرا هیشکی منو دوس نداره که جوابمو بده

توی تحقیقاتم دچار دوگانگی شدم
این دو تا بند رو تو دو تا ایین نامه پیدا کردم حالا کدوم داره اجرا میشه؟

بند ۲۰- فتق های جدار شکم ( داخلی و خارجی) و
دیافراگماتیک.

الف) عمل نشده معاف دائم.

ب) عمل شده عود کرده معاف دائم.

ج) عمل شده بدون عارضه منع خدمتی ندارد.

و یه جایی هم اینو دیدم:
بند ۱۳-
الف) فتق ها مغنبى، رانى، نافى، عمل شده
و عمل نشده خدمات غیر رزمى
ب) فتق هاى محل عمل جراحى، فتق هاى عود کننده، فتق
هاى داخلى و دیافراگماتیت – معاف دائم
ج) فتق هاى عمل شده که عارضه نداشته باشد
مانع خدمتى ندارد.
د) فتق هاى داخلى و دیافراگماتیک – معاف دائم

—————————-

حالا کدوم درسته؟
فتق اینگوینال جزو کدوم حساب میشه؟ معافیت دائم یا غیر
رزمی؟

chiico
December 10th, 2011, 03:58 PM
فتق من از نوع ایگوئینال راست است. آیا معاف میشوم؟بله شما معاف میشید. اقدام کن شاید اصلا سونوگرافی هم نگیرند البته به شرطی که مشهود باشه اگر نه که میفرستنت سونوگرافی. فقط دقت کن پزشک اولیه که میری عین اون کلماتی که تو آیین نامه اومده رو برات بنویسه چون اصلا تو کمیسیون به هیچ چیز جز نظر اولیه پزشک کاری ندارندو فقط دنباله ماده معافی از روی اون میگردن پس ماده و بند هم یادت باشه چون اونا سرشون شلوغه و فقط2 تا 3 دقیقه برات وقت میزارن.خودم هفته پیش کمیسیون داشتم و دیدم که خیلی ها به مشکل خوردن سر این قضیه.امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم

farzin4001
December 10th, 2011, 06:19 PM
سلام داداشای گلم
اگر داروها و توصیه های پزشک شخصیمون رو مبنی بر اینکه مثلا بخاطر بیماریم که توی آیین نامه هم هست باید هر روز استحمام کنم - به پوستم دارو بزنم و نباید تعرق داشته باشمو.... ببرم، ممکنه توی نظر دکتر اول تاثیر بزاره؟ برای کمیسیون چیکار کنم؟ لطفا کسایی که رفتن یکم درباره این دکتربازیا توضیح بدن لطفا
اصلا رفتارمون باید چجوری باشه؟ - پکیدیم از استرس.-

soheil_t
December 11th, 2011, 10:52 AM
برگه معرفی به بیمارستان به دستم رسید 90/9/12 ثبت 90/9/20 دریافت برام دعا کنین

chiico
December 11th, 2011, 04:29 PM
بله شما معاف میشید. اقدام کن شاید اصلا سونوگرافی هم نگیرند البته به شرطی که مشهود باشه اگر نه که میفرستنت سونوگرافی. فقط دقت کن پزشک اولیه که میری عین اون کلماتی که تو آیین نامه اومده رو برات بنویسه چون اصلا تو کمیسیون به هیچ چیز جز نظر اولیه پزشک کاری ندارندو فقط دنباله ماده معافی از روی اون میگردن پس ماده و بند هم یادت باشه چون اونا سرشون شلوغه و فقط2 تا 3 دقیقه برات وقت میزارن.خودم هفته پیش کمیسیون داشتم و دیدم که خیلی ها به مشکل خوردن سر این قضیه.امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشمداداشی برات پرسیدم/فتق تو باید بالای کشاله راستت باشه که اگر زور میزنی و باد میکنه اصلا سونوگرافی هم نمی خاد البته بازم ممکنه بفرستنت که مدارکت اونجا باشه

hamid_big
December 11th, 2011, 06:52 PM
دوستان من انگشت دوم پاهام (انگشت کنار شصت پا ، در هر دو طرف) انحراف شدیدی داره ، به طوری که هنگام راه رفتن باعث درد می شه و پینه می بنده گاهی.
آیا این دفرمیتی شدید ( که مادرزادی هم هست) می تونه به من در گرفتن معافیت پزشکی کمکی کنه؟

آیا کسی رو می شناسید که مشکلی مشابه من داشته باشه؟ :(

snhnr1367
December 11th, 2011, 09:20 PM
سلام دوستان
من مینیسک داخلی با رباط acl زانوی راستم پاره شده و عمل کردم، مینیسک و رباط acl پای چپم پاره شده و عمل نکردم
امیدی واسه معافیه دائم هست ؟

mamoot
December 11th, 2011, 09:44 PM
داداشی برات پرسیدم/فتق تو باید بالای کشاله راستت باشه که اگر زور میزنی و باد میکنه اصلا سونوگرافی هم نمی خاد البته بازم ممکنه بفرستنت که مدارکت اونجا باشه

ممنون عزیز
شرمنده کردید
تو سونو دکتر تایید کرده
اما ظاهری هیچی معلوم نمیشه
امروز پیش یکی از متخصصین که قبلا عضو شواری پزشکی نظام وظیفه بوده رفتم
با نگاه و دست زدن گفت نداری!
اما تو سونو نشون داده که دارم و درد های شدیدی هم دارم
دفه ی قبل به خاطر MVP (پرولاپس میترال قلب) و ضربان بالای 120 قلب درخواست داده بودم که پزشکی که پیشش فرستادن اولین بار بود که مریضا رو معاینه میکرد. خلاصه نه معاف شدم نه خدمات غیر رزمی. پیش دکتر امشب که رفتم میگفت 100 درصد باید معاف میشدم

خلاصه هم برای قلبم دوباره نوشتم هم واسه فتق. تا ببینم خدا چه میخواهد.
الان برگ سبزم اومده
چجوری باید اقدام کنم؟
راستی من مشهدم .میتونم بیام از تهران اقدام کنم؟

پیشاپیش از پاسخت ممنون

hssnjfry
December 11th, 2011, 10:48 PM
سلام hamid_big عزیزکاری نداره اگر توی تهران یا مشهد هستین برین از بیمارستان ناجا ،دکتر ارتوپدی یک وقت بگیرین راحت به شما میگه البته شهر های دیگه هم بیمارستان ناجا داره اما نمی دونم برای معافیت هم باشه ولی با توجه به همون بندی که اشاره کردم توی پستم طبق همون احتمالش زیاده البته به دکترش بستگی داره در ضمن من یکم دیگه تحقیق کردم گفتن اگر معاف نشدی از کمیسیون پزشکی یک برگه معاف از پوتین بگیر که توی سربازی راحت تر باشی در ضمن اگر امریه نیستی وقتی رفتی یگان خدمتی طبق گفته دوستان خود اونجا بهداری داره که احتمال معاف شدنت زیاد تره اونجا چون دیگه کمیسیون پزشکی نداره.. امید وارم هرانچه که باعث عاقبت بخیری ماست همون بشه ومن الله توفیق

assrcomputer
December 11th, 2011, 11:49 PM
می خواستم بپرسم که اگه بعد از کمیسیون معلوم شد که معاف نیستی میشه بلافاصله واسه یه بیماری دیگه اقدام کرد؟

mamoot
December 11th, 2011, 11:53 PM
می خواستم بپرسم که اگه بعد از کمیسیون معلوم شد که معاف نیستی میشه بلافاصله واسه یه بیماری دیگه اقدام کرد؟

بله دوست عزیز. به هر میزان بیماری که داشته باشید میتونید دوباره اقدام کنید. اما بهتره برای همه ی مشکلاتتون یکبار اقدام کنید شاید راحت تر معاف شدید

hamid_big
December 12th, 2011, 12:58 AM
سلام hamid_big عزیزکاری نداره اگر توی تهران یا مشهد هستین برین از بیمارستان ناجا ،دکتر ارتوپدی یک وقت بگیرین راحت به شما میگه البته شهر های دیگه هم بیمارستان ناجا داره اما نمی دونم برای معافیت هم باشه ولی با توجه به همون بندی که اشاره کردم توی پستم طبق همون احتمالش زیاده البته به دکترش بستگی داره در ضمن من یکم دیگه تحقیق کردم گفتن اگر معاف نشدی از کمیسیون پزشکی یک برگه معاف از پوتین بگیر که توی سربازی راحت تر باشی در ضمن اگر امریه نیستی وقتی رفتی یگان خدمتی طبق گفته دوستان خود اونجا بهداری داره که احتمال معاف شدنت زیاد تره اونجا چون دیگه کمیسیون پزشکی نداره.. امید وارم هرانچه که باعث عاقبت بخیری ماست همون بشه ومن الله توفیق

یک دنیا ممنون

انشالا همیشه شاد و موفق باشید...

هفته دیگه می رم به بهداری ناجای مرکز استانمون ازشون یه سوالی می کنم ، ولی با توجه به اینکه تا 10 روز دیگه باید برم خدمت شاید گذاشتم از همون دوره آموزشی اقدام کردم که اگر هم معاف نشدم خدایی نکرده ، لااقل غیبت نخورم

بازم ممنون

dooste
December 13th, 2011, 06:19 PM
سلام به همگی
من علاوه بر مشکل دستگاه گوارش که دارم مشکل صافی کف پام دارم
1-آیا صافی کف پا رو معافی میدن؟
2- من باید دفترچه نظام وظیفه رو پر کنم آیا هر دو بیماری باید در یک صفحه نوشته شه یا هر کدوم جدا ( برم یک دفترچه دیگه بخرم و اون صفحه پزشکیش رو جدا کنم و به صفحه پزشکی این دفترچه منگنه کنم ) کلا چیکار کنم ؟
3- آیا دکتری که میرم فوق تخصص باشه و دفترچه رو پر کنه کافیه یا حتما برم دکتر های خود نظام وظیفه؟

ممنون

lefthanded
December 13th, 2011, 07:15 PM
سلام به همگی من علاوه بر مشکل دستگاه گوارش که دارم مشکل صافی کف پام دارم 1-آیا صافی کف پا رو معافی میدن؟ 2- من باید دفترچه نظام وظیفه رو پر کنم آیا هر دو بیماری باید در یک صفحه نوشته شه یا هر کدوم جدا ( برم یک دفترچه دیگه بخرم و اون صفحه پزشکیش رو جدا کنم و به صفحه پزشکی این دفترچه منگنه کنم ) کلا چیکار کنم ؟ 3- آیا دکتری که میرم فوق تخصص باشه و دفترچه رو پر کنه کافیه یا حتما برم دکتر های خود نظام وظیفه؟ ممنون 1:صافی کف پا رو هم معافی میدن. 2:برگ شماره دو مربوط به واکسیناسیون و معاینه پزشکه. واکسیناسیون رو یک سری مراکز خاص دانشگاه علوم پزشکی و خانه بهداشت و اینها انجام میدن و باید مهر بزنن، معاینه رو هر دکتر عمومی که بری میتونه انجام بده فقط باید دو تا بیماری تو رو اون زیر بنویسه برات. در حقیقت نظر اون دکتره به هیچ دردی نمیخوره! فقط باعث میشه که پرونده شما بره تو رده تقاضای معافیت پزشکی 3:بعد اینها بر اساس ادعایی که کردی که فلان مریضی رو داری برات نامه مراجعه به بیمارستان میفرسته نظام وظیفه که بری توسط متخصصین مورد اعتمادشون تو بیمارستانی که معرفی کردن معاینه بشی و اونها نظرشون رو میگن تا کمیسیون پزشکی که دوباره بری و براساس نظر اونها و مدارک مریضیت و بعضی مواقع معاینه تو همون کمیسیون بگن معافی

dooste
December 13th, 2011, 09:34 PM
1:صافی کف پا رو هم معافی میدن. 2:برگ شماره دو مربوط به واکسیناسیون و معاینه پزشکه. واکسیناسیون رو یک سری مراکز خاص دانشگاه علوم پزشکی و خانه بهداشت و اینها انجام میدن و باید مهر بزنن، معاینه رو هر دکتر عمومی که بری میتونه انجام بده فقط باید دو تا بیماری تو رو اون زیر بنویسه برات. در حقیقت نظر اون دکتره به هیچ دردی نمیخوره! فقط باعث میشه که پرونده شما بره تو رده تقاضای معافیت پزشکی 3:بعد اینها بر اساس ادعایی که کردی که فلان مریضی رو داری برات نامه مراجعه به بیمارستان میفرسته نظام وظیفه که بری توسط متخصصین مورد اعتمادشون تو بیمارستانی که معرفی کردن معاینه بشی و اونها نظرشون رو میگن تا کمیسیون پزشکی که دوباره بری و براساس نظر اونها و مدارک مریضیت و بعضی مواقع معاینه تو همون کمیسیون بگن معافی

ممنون اما من الان دادم اون برگه رو دکتر فوق تخصص گوارش پر کرد و مهر زد الان دیگه نمیتونم توی اون برگه بدم یک دکتر اورتوپد هم صافی کف پا رو بنویسه و مهر بزنه !!! حتما باید دو تاش رو یک دکتر بنویسه و فقط یک مهر بخوره ؟

massoud661
December 13th, 2011, 09:57 PM
ممنون اما من الان دادم اون برگه رو دکتر فوق تخصص گوارش پر کرد و مهر زد الان دیگه نمیتونم توی اون برگه بدم یک دکتر اورتوپد هم صافی کف پا رو بنویسه و مهر بزنه !!! حتما باید دو تاش رو یک دکتر بنویسه و فقط یک مهر بخوره ؟

سلام؛ ببین اینا قوانینشونو خیلی زود عوض میکنند. من 5 ماه پیش معافیت گرفتم. اولش باید بری سراغ یه پزشکی که مورد تایید نظام وظیفه باشه (قبلاً هر پزشکی میتونست فرم را برات پر کنه اما الان دیگه نمیشه) آدرسای دکترهای مورد تایید هم توی دفاتر پلیس +10 موجوده. به اون دکتره میگی که چه مشکلاتی داری اونم برات فرم را با توجه به مشکلت پر میکنه. بعد فرم را به همراه دیگر مدارک ارائه میکنی تا بری توی لیست معافی. بعد از حدود 3 هفته یه نامه برات می آید که خودتو به یه بیمارستان تخصصی نظامی معرفی کنی تا معاینات تکمیلی را انجام بدند. تو این مرحله سعی کن هرچی مدارک داری با خودت ببری. اونجا اگه لازم باشه برات عکس و آزمایشم مینویسند و بعد جوابشون را مستقیم میفرستند نظام وظیفه. دوباره 3 تا 4 هفته بعد یه نامه برات می آید که خودتو به کمیسیون معافیت پزشکی در نظام وظیفه معرفی کنی. اونجا توی کمیسیون تصمیم نهایی را جلوی خودت میگیرند. دکترا ازت راجب بیماریت (یا بیماری هایت) سوال میپرسند و ازت چند تا تست ساده سر پایی میگیند (تو این مرحله هم سعی کن هرچی مدارک داری رو کنی). اگه بستری شده باشی یه نامه بهت میدند که ببری بیمارستان و جوابشو براشون بیاری .

dooste
December 13th, 2011, 10:14 PM
سلام؛ ببین اینا قوانینشونو خیلی زود عوض میکنند. من 5 ماه پیش معافیت گرفتم. اولش باید بری سراغ یه پزشکی که مورد تایید نظام وظیفه باشه (قبلاً هر پزشکی میتونست فرم را برات پر کنه اما الان دیگه نمیشه) آدرسای دکترهای مورد تایید هم توی دفاتر پلیس +10 موجوده. به اون دکتره میگی که چه مشکلاتی داری اونم برات فرم را با توجه به مشکلت پر میکنه. بعد فرم را به همراه دیگر مدارک ارائه میکنی تا بری توی لیست معافی. بعد از حدود 3 هفته یه نامه برات می آید که خودتو به یه بیمارستان تخصصی نظامی معرفی کنی تا معاینات تکمیلی را انجام بدند. تو این مرحله سعی کن هرچی مدارک داری با خودت ببری. اونجا اگه لازم باشه برات عکس و آزمایشم مینویسند و بعد جوابشون را مستقیم میفرستند نظام وظیفه. دوباره 3 تا 4 هفته بعد یه نامه برات می آید که خودتو به کمیسیون معافیت پزشکی در نظام وظیفه معرفی کنی. اونجا توی کمیسیون تصمیم نهایی را جلوی خودت میگیرند. دکترا ازت راجب بیماریت (یا بیماری هایت) سوال میپرسند و ازت چند تا تست ساده سر پایی میگیند (تو این مرحله هم سعی کن هرچی مدارک داری رو کنی). اگه بستری شده باشی یه نامه بهت میدند که ببری بیمارستان و جوابشو براشون بیاری .

ممنون پس با این حساب فقط یک دکتر باید فرم رو پر کنه که اونم باید مورد تایید نظام وظیفه باشه ... و مهم نیست عمومی باشه یا فوق تخصص ...
پس فرم دیگه ای رو باید تهیه کنم مجدد

lefthanded
December 14th, 2011, 12:36 PM
سلام؛ ببین اینا قوانینشونو خیلی زود عوض میکنند. من 5 ماه پیش معافیت گرفتم. اولش باید بری سراغ یه پزشکی که مورد تایید نظام وظیفه باشه (قبلاً هر پزشکی میتونست فرم را برات پر کنه اما الان دیگه نمیشه) آدرسای دکترهای مورد تایید هم توی دفاتر پلیس +10 موجوده. به اون دکتره میگی که چه مشکلاتی داری اونم برات فرم را با توجه به مشکلت پر میکنه. بعد فرم را به همراه دیگر مدارک ارائه میکنی تا بری توی لیست معافی. بعد از حدود 3 هفته یه نامه برات می آید که خودتو به یه بیمارستان تخصصی نظامی معرفی کنی تا معاینات تکمیلی را انجام بدند. تو این مرحله سعی کن هرچی مدارک داری با خودت ببری. اونجا اگه لازم باشه برات عکس و آزمایشم مینویسند و بعد جوابشون را مستقیم میفرستند نظام وظیفه. دوباره 3 تا 4 هفته بعد یه نامه برات می آید که خودتو به کمیسیون معافیت پزشکی در نظام وظیفه معرفی کنی. اونجا توی کمیسیون تصمیم نهایی را جلوی خودت میگیرند. دکترا ازت راجب بیماریت (یا بیماری هایت) سوال میپرسند و ازت چند تا تست ساده سر پایی میگیند (تو این مرحله هم سعی کن هرچی مدارک داری رو کنی). اگه بستری شده باشی یه نامه بهت میدند که ببری بیمارستان و جوابشو براشون بیاری . واللا من همین یه ماه پیش دفترچه فرستادم رفتم درمانگاه عمومی سر خیابون واسم چشم رو زد. چون اصولاً اینی که این دکتر اولی مینویسه اصلاً مهم نیست! دفترچه رو هم ازت نمیگیرن ازش کپی میگیرن و درخواست معافیتتو پلیس +10 ثبت میکنه. این دوستمون میتونه بره همون دکتر اولی بهش بگه مورد دوم رو اضافه کنه.

lefthanded
December 14th, 2011, 12:39 PM
دوستان من اول هفته کمیسیون دارم. الان زنگ زدم 09680 گفت بهم ولی نامه هنوز نیومده نظام وظیفه هم که تا شنبه تعطیله! چه کنم؟ اگه نامه نیاد میشه همینجوری سرم رو بندازم پایین برم کمیسیون؟

chiico
December 14th, 2011, 03:30 PM
دوستان من اول هفته کمیسیون دارم. الان زنگ زدم 09680 گفت بهم ولی نامه هنوز نیومده نظام وظیفه هم که تا شنبه تعطیله! چه کنم؟ اگه نامه نیاد میشه همینجوری سرم رو بندازم پایین برم کمیسیون؟ پنج شنبه نامت میاد اگر نیومد مبلغ 100000 ریال بریز به حساب بانک ملی(شماره جسابو دارم ولی الان در دسترس نیست برات فردا می نویسم) صبح اول وقت شنبه برو دم درب ورودی که نامه ارجاع میده بگو نامم نیومده ولی پولو ریختم به حساب و امروز نوبت کمیسیون دارم/بعدش هم برو ساختمان پزشکی بشین تا اسمتو بخونن اگر هم اسمتو نخوند که حتما می خونه عجله نکن آخر سر میگه که هرکیو که نخوندم بیاد جلو. پس نامه ای که میرسه دستت به هیچ دردی نمیخوره

adoh
December 14th, 2011, 08:29 PM
یه سوال من یک دی ماه اعزام میشم اما میتونم قبلش معاف از رزم بشم به نظرتون بشم یا نه؟؟

من با تمیز کردن اتاق و دستشویی و ...(حرفایی که میگن کسایی که معاف از رزم هستند مشکلی ندارم))
تنها چیزی که دودلم میکنه واسه معاف از رزم اقدام کنم که خیلیا میگن تو کارتت میخوره معاف از رزم و بعدا کار گیرت نمیاد اما من از یکی از دوستام که معاف از رزم بود گفت تو کارت من که نخورده حالا به نظرتون معاف از رزم بشم یا نه؟؟؟

راستی یه سوال دیگه اگه خواستم معاف از رزم بشم همین که یه نامه از یک پزشک مورد اعتماد ارتش به پادگانم ارائه بدم کافیه؟؟

rezrez
December 14th, 2011, 08:30 PM
رفتم متخصص قلب و پس از نوار قلب و اکو گفت که یکمقدار نرمی دریچه قلب داری(افراد که مشکل شما(نبود ماهیچه سمت چپ و مقداری فرورفتگی قفسه سینه)رو دارن این مشکل نرمی رو دارن و ماله شما مادرزادی اینجوری بوده و تو بعضی از افراد معمولی هم وجود داره و مشکل خاصی نیست) و استرس و هیجان زیاد نباید داشته باشی و هر سال هم باید اکو بشی.حالا با توجه به این مسئله هفته دیگه میخوام فرمهارو ببرم و برای ارسال اقدام کنم.وضعیتم چطور میشه با این شرایط.معافی میدن بهم یا معاف از رزم میدن؟اگر فقط معاف از رزم میدن اقدام کنم یا نه؟ین هم عکس اکو و جواب دکتر.کسی میدونه چی نوشته:

http://www.irupload.ir/images/jcmwqj7zww0lx6okg7z.jpg

http://up98.org/upload/server1/01/z/8m6zqqf20zt2syhk7u59.jpg

فقط mvp رو فهمیدم که یعنی پرولاپس دریچهُ میترال.خواستم برم پیش دکتر ناجا برای پر کردن فرم هر دو قسمت ریه و قفسه سدری و قلب و عروق رو تیک بزنه؟اکو رو هم نشونش بدم؟

dooste
December 15th, 2011, 12:39 PM
سلام به همگی
من می خوام از معافیت پزشکی استفاده کنم و دو مشکل صافی کف پا و دستگاه گوارش دارم...من رفتم پلیس 10+ پرسیدم که فرم پزشکی رو باید چیکارش کنم گفت هر دکتری می تونه پر کنه گفتم می تونم برم پیش فوق تخصص دستگاه گوارش و مهر کنه بعد برم پیش متخصص ارتوپد واسه صافی کف پام و بدم اونم مهر کنه ... گفت آره مشکلی نداره تو فرم شماره ی 2 جای دو تا مهر پزشک باشه
بعد رفتم یک پلیس 10+ دیگه که اون گفت 2 تا مشکل داری اونی که حاد تر هست رو بنویس چون اگر دو تاش رو بنویسی اونی که اول تاریخ خورده رو ثبت می کنن و به دومی کار ندارن
بعدم گفت دیگه صافی کف پا رو معافی نمی دن !!! الان چیکار باید بکنم گیج شدم خواهشا کمک کنید دوستان ...تشکر

zoee
December 15th, 2011, 02:35 PM
سلام دوستان
من هپاتیت مزمن دارم ولی برای معافیت دودلم به نظرتون برای آینده ( از نظر کاری) برام مشکلی پیش نمیاد ؟ ممنون بابت راهنمایتون

Hamid_110
December 15th, 2011, 03:17 PM
سلام به همگی
من می خوام از معافیت پزشکی استفاده کنم و دو مشکل صافی کف پا و دستگاه گوارش دارم...من رفتم پلیس 10+ پرسیدم که فرم پزشکی رو باید چیکارش کنم گفت هر دکتری می تونه پر کنه گفتم می تونم برم پیش فوق تخصص دستگاه گوارش و مهر کنه بعد برم پیش متخصص ارتوپد واسه صافی کف پام و بدم اونم مهر کنه ... گفت آره مشکلی نداره تو فرم شماره ی 2 جای دو تا مهر پزشک باشه
بعد رفتم یک پلیس 10+ دیگه که اون گفت 2 تا مشکل داری اونی که حاد تر هست رو بنویس چون اگر دو تاش رو بنویسی اونی که اول تاریخ خورده رو ثبت می کنن و به دومی کار ندارن
بعدم گفت دیگه صافی کف پا رو معافی نمی دن !!! الان چیکار باید بکنم گیج شدم خواهشا کمک کنید دوستان ...تشکر

سلام

شما چرا انقدر قضیه رو پیچیدش می کنی؟
برا پر کردن فرم که مهر فوق تخصص لازم نیست.
شما برو یه درمانگاه معمولی پیش یه دکتر داخلی(مثلا)؛ هر چی ناراحتی داری بگو اون مینویسه مهر میکنه. تموم شد و رفت...

موفق باشید

dooste
December 15th, 2011, 06:33 PM
سلام

شما چرا انقدر قضیه رو پیچیدش می کنی؟
برا پر کردن فرم که مهر فوق تخصص لازم نیست.
شما برو یه درمانگاه معمولی پیش یه دکتر داخلی(مثلا)؛ هر چی ناراحتی داری بگو اون مینویسه مهر میکنه. تموم شد و رفت...

موفق باشید
ممنون اما بحث اینه من وقتی واکسن می خواستم بزنم کسی که واکسن رو می زد گفت حتما برو دکتر متخصص اونجوری کار گرفتن معافیتت راحت تره ... از اون ور پیش همین دکتره که رفتم منشی ایش گفت دکتر چون سابقشون زیاده و معروف هم هستن تو نظام وظیفه رو حرف شون طور دیگه ای حساب می کنن و در صورت تاییدش راحت تر معافی میدن ... این شد که رفتم پیش یک متخصص

اما اون حرف این 10+ دومیه که گفت فقط یکی از مشکلات رو در سیستمشون ثبت می کنن حالا هر چند تا که می خواد باشه .... آیا راست گفته ؟

Hamid_110
December 16th, 2011, 11:07 AM
خواهش میکنم.

نظر اون دکتری که فرم اولیه رو پر میکنه پشیزی نمیرزه!!!، فقط ن.و بخاطر اون نامه معرفی به بیمارستان میده. که اون نامه هم فقط توش نام بیماری برای بررسی ذکر شده و این که چه متخصصی تا حالا تاییدش کرده نیمده. حالا اون دکتر تو بیمارستان از کجا میخواد بفهمه که کی چی گفته خدا میدونه! گرچه اگرم بدونه باز باید تمامی آزمایشات و عکس و ... رو مجددا تکرار کنه.

اما حرفی که +10 زده هم کلا چرته؛ طبق قانون مشمول باید سالم به خدمت اعزام بشه و هر چند تا ادعای بیماری هم داشته باشه باید کاملا بررسی یشه.

موفق باشید

farzin4001
December 16th, 2011, 02:01 PM
سلام دوستان- من 4/91 فارق التحصیل میشم- ولی واسه معافیت پزشکی میخوام و تاریخ فارق التحصیلیم رو 2/91 بزنم-
1- آیا این کار جرمه و اینکه نظاموظیفه خواهد فهمید؟ از کجا؟
2- در صورت فهمیدن چه جریمه ای دارد/
لطفا درصورتیکه اطلاع دارید جواب بدید- با تشکر

javad1200
December 16th, 2011, 02:24 PM
سلام واسه معافیت پزشکی حتما بایستی فارغ التحصیل شده باشید...یعنی معافیت تحصیلی نداشته باشید...از طرفی اولین قدم برای درخواست معافیت ،داشتن برگه لغو معافیت تحصیلی از سوی دانشگاهتون هست که اونم بعد از اتمام تسویه حساب با دانشگاه دریافت میکنید.موفق باشییییید

farzin4001
December 16th, 2011, 02:54 PM
مرسی جوادجان- من با آیین نامه فعلی معافم- بیماری پسوریازیس دارم- ازین میترسم توی آیین نامه ای که حداکثر تا خرداد قراره ابلاغ بشه 1 خوابی واسه حذف یا معاف از رزمی این بیماری دیده باشن- بدیش اینجاست که خودم خواستم 8ترمه بشم-

Hamid_110
December 16th, 2011, 03:37 PM
فرزین جان اگر از معافیتت با شرایط فعلی کاملا اطمینان داری بنظر من همین فردا از تحصیل انصراف بده و برای معافیت پزشکی اقدام کن. بعد از معافیتت احتمالا می تونی بری دانشگاه و تقاضای ابطال انصرافی و ادامه تخصیل بدی.

farzin4001
December 16th, 2011, 03:39 PM
حمید در موردش بیشتر بگو- خیلی خوشحالم کردی داداش- همچین امکانی هست؟

lefthanded
December 16th, 2011, 03:56 PM
خب همونطور که میدونید اصلاحیه قانون جدید خدمت عمومی دیروز از طرف رییس جمهور ابلاغ شده. اینکه چند روز طول میکشه تا اجرایی بشه رو نمیدونم www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900924000664 (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900924000664)
اما خب بخشهای خوب و بد خودش رو داره از نظر یه مشمول. مثلاً کفالت رو تغییر دادن و دیگه 60 سال قبول نیست، از اونور مدت معافیت تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی، انصراف یا اخراج شده یکسال و البته تو موردی که مربوط به ما هست هم تغییر ی کرده و مواد مربوط به معافیت پزشکی دچار تغییر شده و آیین نامه فعلی هم قرار تغییر بکنه بر اساس ماده 28 این اصلاحیه و 6 ماه وقت دادن برای تغییر و اجراش. www.dolat.ir/Images/News/AtachFile/24-9-1390/FILE634595422146380575.docx (http://www.dolat.ir/Images/News/AtachFile/24-9-1390/FILE634595422146380575.docx)
این بالایی متن کامل اصلاحیه هست. دوست داشتین بخونید و البته ماده 28 رو ببینید که مربوط به معافیتهای پزشکیه:

ماده28ـ تبصرههاي (1) و (2) ماده (39) بهشرح زير اصلاح و تبصرههاي (3)
و (4) به ماده مذكور الحاق ميگردد:
تبصره1ـ نحوه طبقه بندي مشمولين و طرز معاينه و ضوابط معافيت پزشكي آنها براساس مقاطع تحصيلي مشمولين به موجب آيين‌نامه معاينه و معافيت پزشكي مشمولين خدمت وظيفه عمومي است كه وزارت دفاع با كسبنظر از وزارتخانه‌هاي كشور و بهداشت، ظرف حداكثر ششماه تهيه مي‌كند كه پس از تأييد ستاد كل به تصويب هيأت‌وزيران ميرسد.

تو ماده آخر اصلاحیه هم چند تا قانون و مقررات مثل آیین نامه اجرایی معافیت پزشکی و اینها رو لغو کرده که البته فکر کنم لغو شدن و عوض شدنشون مربوط به اجرای کامل همون ماده 28 میشه و فکر کنم حداقل تا 7-8 ماه دیگه چیزی دست نخوره. اما به هر حال تغییر در آیین نامه پزشکی تو سال بعد به نظر ممکنه.

lefthanded
December 16th, 2011, 04:08 PM
حمید در موردش بیشتر بگو- خیلی خوشحالم کردی داداش- همچین امکانی هست؟

شما اگه مطمئنی معافی و خیلی هم میترسی که قانون عوض بشه چون چیزی معلوم نیست، برو از آموزش بپرس تا چند ماه بعد انصراف میتونی بازگشت به تحصیل داشته باشی؟ اگه 3-4 ماه وقت میدن انصراف بده برو دنبال کارهای معافیتت، معاف که شدی برگرده دوباره درستو بخون. یه ترم عقب خواهی افتاد. البته همه جوانب رو در نظر بگیر که یهو نکنه معاف نشی و بی مدرک بفرستنت سربازی

farzin4001
December 16th, 2011, 04:17 PM
lefthanded جان من تیر فارق التحصیل میشم- تو جای من بودی چیکار میکردی؟ بشدت این چند روز عصبی شدم از دست اینا- فکر میکنی اگر ریسک کنم و تا تیر تولش بدم- ممکنه قانونشون همون تیر ابلاغ بشه؟

lefthanded
December 16th, 2011, 04:22 PM
lefthanded جان من تیر فارق التحصیل میشم- تو جای من بودی چیکار میکردی؟ بشدت این چند روز عصبی شدم از دست اینا-

من اول دو سه تا دکتر میرم تا مطمئن بشم معافم، بعد میرم دانشگاه ببینم تا چند ماه اجازه برگشت به تحصیل بهم میدن، بعد همه مدراکم رو کامل میکنم که یهو کارم به نقص نخوره و معافیتم طول نکشه، بعد امتحانای پایان ترم رو میدم برای ترم 2 انصراف میدم و امیدوارم خواهم بود کار معافیم تا قبل عید به سامان برسه، فروردین هم میرم دانشگاه.

farzin4001
December 16th, 2011, 04:37 PM
من اول دو سه تا دکتر میرم تا مطمئن بشم معافم، بعد میرم دانشگاه ببینم تا چند ماه اجازه برگشت به تحصیل بهم میدن، بعد همه مدراکم رو کامل میکنم که یهو کارم به نقص نخوره و معافیتم طول نکشه، بعد امتحانای پایان ترم رو میدم برای ترم 2 انصراف میدم و امیدوارم خواهم بود کار معافیم تا قبل عید به سامان برسه، فروردین هم میرم دانشگاه.مرسی رفیق- ازین دکترا توی اهواز کجا گیر بیارم؟

lefthanded
December 16th, 2011, 04:39 PM
مرسی رفیق- ازین دکترا توی اهواز کجا گیر بیارم؟

ببین کجا میفرستن کسایی که تقاضای معافیت دارن رو تو شهرتون؟ میفرستن بیمارستان سپاه، ارتش، ناجا معمولاض.. برو تو همون بیمارستانها دنبال پزشکهای پوستشون

s_manifar
December 16th, 2011, 05:11 PM
ببین کجا میفرستن کسایی که تقاضای معافیت دارن رو تو شهرتون؟ میفرستن بیمارستان سپاه، ارتش، ناجا معمولاض.. برو تو همون بیمارستانها دنبال پزشکهای پوستشون

تشریف ببرید نظام وظیفه شهرتون معمولا بچه هایی هستن که معاف شدن واومدن مدارکشون رو تحویل بدن و(کارهای نهایی منظورمه) پیداشون کنید ازشون بپرسید کدوم دکتر رفتید ومثلا چی کار کرد وچه مدرکی ببرمو ..0معمولا یه رس قلق هست بهتون میگگن شاید به دردتون بخوره)البته من تجربه خودم در مور معافیت کفالتو میگم..من برای بابام رفته بودم از سه تا دکتر شاخ کشور گواهی گرفته بودم که بعلههه ایشون معلول به حساب میان از نطر ما...خیلی کمکم کرد..به دوستان از همین فروم هم گفتم سه چهار نفر این به دردشون خورد معاف شدن...حتما یه سر تشریف ببرید

farzin4001
December 16th, 2011, 05:40 PM
واقعا از همتون ممنونم بچه ها- احتمال زیاد فعلا انصراف بدم از تحصیل- فقط 1چیزی؟ کارای معافیتم از گرفتن دفترچه تا روز کمیسیون چقدر طول میکشه؟ آیا میتونم بعد از کمیسیون 1نامه از نظاموظیفه واسه ثبت نام دانشگا بگیرم؟ یا حتما باید کارت باشه
خلاصه منه بی تجربه رو یاری کنید-

sahand11_m27
December 16th, 2011, 06:00 PM
واقعا از همتون ممنونم بچه ها- احتمال زیاد فعلا انصراف بدم از تحصیل- فقط 1چیزی؟ کارای معافیتم از گرفتن دفترچه تا روز کمیسیون چقدر طول میکشه؟ آیا میتونم بعد از کمیسیون 1نامه از نظاموظیفه واسه ثبت نام دانشگا بگیرم؟ یا حتما باید کارت باشه
خلاصه منه بی تجربه رو یاری کنید-
بستگی به شهرتون داره. البته احتمالا الان نظام وظیفه نسبت به تابستون خلوت تر باشه. من خرداد اقدام کردم انقد شلوغ بود که پلیس +10 جا برای پرونده ها نداشت.
مدتش از زمان تحویل مدارک به پلیس +10 تا روز کمیسیون 40 تا 60 روز طول میکشه. برای من کل پروسه 75 روز طول کشید.
بعد از اینگه وضعیتت توی سیستم عوض شد ( حدود 1 هفته) از باجه ی استعلام میتونی یه نامه مبنی بر معاف شدنت بگیری و برای دانشگاه ببری.

farzin4001
December 16th, 2011, 07:22 PM
بچه ها لینک زیر درباره بیماری من توضیح داده و در حال حاضر این بیماری معافیت دائم داره
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D 8%B3
آیا فکر میکنید این احتمال باشه که این بیماری رو حذف کنن از آیین نامه جدید(تیرماه) یا براش معاف از رزم بزارن؟
اگر شماها فکر میکنید احتمالش هست که من از فردا برم دنبال کارای انصرافم.

sahand11_m27
December 16th, 2011, 08:31 PM
بچه ها لینک زیر درباره بیماری من توضیح داده و در حال حاضر این بیماری معافیت دائم داره
http://fa.wikipedia.org/wiki/پسوریازیس
آیا فکر میکنید این احتمال باشه که این بیماری رو حذف کنن از آیین نامه جدید(تیرماه) یا براش معاف از رزم بزارن؟
اگر شماها فکر میکنید احتمالش هست که من از فردا برم دنبال کارای انصرافم.
دوست عزیز شما سوالاتی میکنی که هیچ کس جوابشو نمیدونه. این هیچ کس شامل ما بچه های فروم تا مجلس و دولت هم میشه! انقد همه چیز توی کشور ما منظم شده که از الان بشه این موضوع رو پیش بینی کرد؟ احتمال همه چی هست. شما خودت دو دوتا چهارتا من ببین چی از دست میدی و چی بدست میاری. اگه نتیجه مثبت بود انصراف بده و ....
در ضمن کارتون زیاد جالب نیست، چون هنوز هیچی مشخص نیست و باعث افزایش استرس بین بقیه دوستان میشید.

farzin4001
December 17th, 2011, 09:47 AM
بابا آخه دهن آدم سرویس میشه وقتی میبینه جایی زندگی میکنه که از فرداش خبر نداره و همه چیزش رو هواست-
اونم منی که......- هیچی داداش- فقط این رو میدونم که سربازی که راه افتاد- 1 دقیقه هم توی این خرابشده نمیمونم. نفتمون حلال- جونمون آزاد

javad1200
December 17th, 2011, 09:49 AM
والا من که تو اصفهان هستم خیلی کارام سریع پیش رفت الحمدلله...من 27 مهر دفترچه پست کردم...15 آبان کمیسیون اولم بود و 5 اذر هم جلسه نهایی شورای پزشکی نظام وظیفه بود که اون آخرین جلسه بود و معاف شدم....الانم کم کم کارتم میاد دم در خونه ..:)))))))......خووووب و سریع پیش رفت...خوشمان آمد ازشون..خدا خیرشون بده...یعنی ببینید من از زمان پست دفترچه تا جلسه نهایی که گفتن معافی و برو خونه کارتت میاد کلا حدود 40 روز طول کشید....ولی این زمان شانسی و متغیره دیگه !

Mahshadn
December 17th, 2011, 10:02 AM
کسی هست یه کمکی کنه

دوست عزیز تا جایی که من می دونم این بیماری فقط شرایط معاف از رزم داره
باز از نظام وظیفه بپرسید. من خودم این بیماری رو دارم ولی اطلاعاتم مال 2-3 سال پیشه

farzin4001
December 17th, 2011, 10:04 AM
جوادجان مشکلت چی بود؟

Queens
December 17th, 2011, 11:40 AM
دوستان قوانین جدید معافیت پزشکی که ابلاغ بشه، شامل اونایی که قبلاً معافیت گرفتند که نمی شه؟ عطف به ماسبق منظورم هست. مثلاً بگند بیایید دوباره معاینه و این حرفها.

adambarfi26
December 17th, 2011, 12:30 PM
بیمارستان سجاد ویزیت آزاد هم داره؟ یعنی میشه از همون اول قبل از پر کردن دفترچه بری اونجا همه کارارو انجام بدی؟

snhnr1367
December 17th, 2011, 12:32 PM
سلام دوستان
من مینیسک داخلی با رباط acl زانوی راستم پاره شده و عمل کردم، مینیسک و رباط acl پای چپم پاره شده و عمل نکردم
کسی لطف نمیکنه جواب بده ؟

s800
December 17th, 2011, 01:09 PM
همه چی توی این مملکت کند پیش میره الان حدود 1 ماهه که از رفتنم به بیمارستان برای معاینه میگذره هنوز نامه کمیسیون رو به من ندادن

sahand11_m27
December 17th, 2011, 01:36 PM
بیمارستان سجاد ویزیت آزاد هم داره؟ یعنی میشه از همون اول قبل از پر کردن دفترچه بری اونجا همه کارارو انجام بدی؟
دفترچه مهم نیست بوسیله کی پر بشه. بیمارستانهایی که نظام وظیفه مشمولین رو میفرسته برای معاینه، معمولا دفترچه رو اصلا پر نمیکنن. میتونید زنگ بزنید بپرسید. میتونید به بیمارستانهای دیگه برید مثل بقیه اله. البته اونجا هم ممکنه پر نکنن دفترچتون رو.

sahand11_m27
December 17th, 2011, 01:38 PM
سلام دوستان
کسی لطف نمیکنه جواب بده ؟
سلام
دوست عزیز حتما سرچ کن قبل فرستادن پست جدید. مینیسک آسیب دبده باشه میتونی معاف بشی. پست 3252 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C&p=504753&highlight=#post504753)

sahand11_m27
December 17th, 2011, 01:41 PM
همه چی توی این مملکت کند پیش میره الان حدود 1 ماهه که از رفتنم به بیمارستان برای معاینه میگذره هنوز نامه کمیسیون رو به من ندادن
شما باید بری نظام وظیفه برگه ی معرفی به کمیسیون رو دستی بگیری. اگرم گفتن نه نمیشه و از این حرفها برو بخش استعلامات بگو ناکه ی معرفی به کمیسیونم نیومده بعد از 1 ماه، برام صادر کنید.

chiico
December 17th, 2011, 04:22 PM
من معاف شدم. از اولشو براتون میگم شاید به دردتون بخوره. برای پست مدارک کپی شناسنامه و کارت ملی و آخرین وضعیت تحصیلی که کپی برابر اصل شده باشه با یه شماره حساب بانک سپه لازمه. انقدر گیر ندین که دفترچه رو کدوم بیمارستان ببرید به خدا هیچ فرقی نمی کنه فقط به دکتره مشکلو میگینو اونم میزنه ارجاع به کمیسیون تا آخرین لحظه هم به جز پلیس+10 هیچ کجا نمی خان.پست که کردین منتظر برگه معرفی به بیمارستان باشین.زیاد عجله نکنین معمولا تا 10 روز میاد.برگه که اومد میرید بیمارستان قسمت نظام وظیفه و برای دکتر بهتون یه روز دیگه وقت میده. روز دکترتون هرچی مدرک پزشکی دارین ببرین و به دکتر توضیح بدین مریضیتونو بازم اونا عکس و رادیولوژی و آزمایش مینویسن که تو همون بیمارستان انجام بدین و حتما حتما حتما ازش بخاین عین ماده و بندی که تو آیین نامه نوشته براتون بنویسه . بیمارستان که کارتون تموم شد منتظر برگه کمیسیون میشین که اونم 2هفته حداقل طول میکشه.روز کمیسیون صبح زود نظام وظیفه باشین برین ساختمان پزشکی و منتظر باشین اسمتونو بخونه.هی نرید جلوی باجه ها و اعصابشونو خورد کنین چون به ضرر خودتونه. داخل اتاق که رفتین زیاد وقت براتون نمیزارن پس قبلش حرفاتونو حاضر کنین و ماده و بند معافیتتونو به دکتر بگین. زیاد دیدم که شوخی میکنن و میگن تو سربازه خوبی میشی حیفه معافت کنیم تا ببینن عکس العملت چیه پس زیاد به حرفشون توجه نکنین بیاد بیرون و منتظر باشین معاف و معاف از رزم وسربازو اعلام کنه. اگر تونستین همون معایینه تو بیمارستان دکترو متوجه مریضیتونو ماده معافیتون کنینو اونم عین اون بنویسه بدونن که 80درصد راه رو رفتین.اینک بگم که انقد قبلش نرین دکترای بیمارستان بپرسین معاف میشین یا نه. چون هیچ چیزی معلوم نیست تا روزه کمیسیون.اگر واقعا مریضی که تو ایین نامه نوشته دارین مطمئن باشین معافین. خوشبختانه یا بدبختانه خیلی دقیق کار میکنن اصلا نمیشه سرشون کلاه گذاشت. خوده منو سه بار فرستادن بیمارستان سه بار MRI کردم. شاید فکر کنین روز کمیسیون که خیلی بی قانون هستن ولی من میگم بی نهایت رو حساب کتابنو حقو به حق دار میدنو حقتو ضایع نمیکنن. منو سه بارفرستادن بیمارستان(امام سجاد و بقیت الله و 501 ارتش) ولی هر سه بار تو ام آر آی نتیجه یکی بود پس اگر واقعا عین ماده وبند آیین نامه رو دارین اقدام کنین ببینین چقدر گفتما بعدا نگین نگفت. با آرزوی موفقیت همه

javad1200
December 17th, 2011, 05:35 PM
چشم....نمره ش بالای ده بود...

Hamid_110
December 17th, 2011, 09:18 PM
من معاف شدم ... خوشبختانه یا بدبختانه خیلی دقیق کار میکنن اصلا نمیشه سرشون کلاه گذاشت. خوده منو سه بار فرستادن بیمارستان سه بار MRI کردم. شاید فکر کنین روز کمیسیون که خیلی بی قانون هستن ولی من میگم بی نهایت رو حساب کتابنو حقو به حق دار میدنو حقتو ضایع نمیکنن. منو سه بارفرستادن بیمارستان(امام سجاد و بقیت الله و 501 ارتش) ولی هر سه بار تو ام آر آی نتیجه یکی بود پس اگر واقعا عین ماده وبند آیین نامه رو دارین اقدام کنین ببینین چقدر گفتما بعدا نگین نگفت. با آرزوی موفقیت همه

دوست عزیز تبریکات صمیمانه من رو بخاطر معافیت تون پذیرا باشید.
تشکرات فراوان هم بخاطر به اشتراک گذاشتن تجربه تون.
من با اون قسمتی از حرف هاتون که رنگی کردم موافق نیستم. معرفی یک بار شما به بیمارستان کافی بوده و دو باره بعدش دقیقا بیهوده بوده و هدر دادن پول و زمان شما بوده و این جوری حق تون ضایع شده.

بهرحال موفق و پیروز باشید

lefthanded
December 18th, 2011, 10:06 AM
آقا من فردا کمیسیون دارم. نامه ام هنوز نیومده. تلفنی هم بهم نمیگن باید چیا ببرم اونجا. فکر کنم یه سری فیش باید واریز کنم. شماره حسابها و مبلغش رو دارید به من بگید لطفاً؟

javad1200
December 18th, 2011, 04:20 PM
والا من که رفتم کمیسیون فقط همون نامه ای که اومد دم در خونه مون را بردم کفایت کرد !....منظورتون از اینکه میگید نامه نیومده چیه !...پس از کجا میدونید فردا کمیسیون دارید؟...فیش هم نیاز نبود و همونجا فک کنم ده هزار تومنی نقدی میگیرن خودشون...از من که واسه چشم رفتم اینجور بود

farzin4001
December 18th, 2011, 08:03 PM
سلام بچه ها-
بالفرض من 1/4/91 دفترچه رو پر کرده و به پ+10 بدم و در این تاریخ آیین نامه پزشکی تغییری نکرده باشه.
اگر آیین نامه در تاریخ 3/4/91 ابلاغ بشه- ملاک کمیسیون که در تاریخ 5/5/91 تشکیل میشود برای معاینه من چه خواهد بود؟
تاریخها الکیین:redface:

farzin4001
December 18th, 2011, 08:59 PM
امروز رفتم بیمارستان ناجا اهواز- بهم گفت %100 معاافم-

sadegh3
December 18th, 2011, 11:17 PM
درود دوستان
آيا قوانين معافيت پزشكي جديدا تغيير كرده؟؟؟؟اگر اينطوره اين تغييرات كدامند؟اگر لينك خبر در اين مورد داريد لطفابهاشتراك بگذاريد.
كسي از دوستان براي آسم اقدام كرده؟براي آسم چطوري برخورد ميكنن؟بند معاقبت رو خوندم خيلي كلي نوشته....
با سپاس از راهنماييهاتون:)

lefthanded
December 18th, 2011, 11:40 PM
والا من که رفتم کمیسیون فقط همون نامه ای که اومد دم در خونه مون را بردم کفایت کرد !....منظورتون از اینکه میگید نامه نیومده چیه !...پس از کجا میدونید فردا کمیسیون دارید؟...فیش هم نیاز نبود و همونجا فک کنم ده هزار تومنی نقدی میگیرن خودشون...از من که واسه چشم رفتم اینجور بود

من از 09680 پیگیرم که گفتن تاریخ کمیسیونم رو. فکر میکردم باید فیش پرداخت کنم قبل کمیسیون که اینطور که میگید مشکلی نیست و همونجا هم میشه پرداخت کرد. مرسی

farzin4001
December 19th, 2011, 01:26 PM
سلام بچه ها-
بالفرض من 1/4/91 دفترچه رو پر کرده و به پ+10 بدم و در این تاریخ آیین نامه پزشکی تغییری نکرده باشه.
اگر آیین نامه در تاریخ 3/4/91 ابلاغ بشه- ملاک کمیسیون که در تاریخ 5/5/91 تشکیل میشود برای معاینه من چه خواهد بود؟
تاریخها الکیین:redface:
بابا بگید دیگه رفقا

سپهر
December 19th, 2011, 04:11 PM
بعضی از دوستان (پست 3799 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-معافیت-پزشکی&p=574355&viewfull=1#post574355) و پست 3810 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-معافیت-پزشکی&p=574987&viewfull=1#post574987)) اینجا نوشتند که اگه کسی برای معافیت پزشکی اقدام کنه و معاف شناخته نشه، در صورتی که دیگه تو فرجه 6 ماهه نباشه، غیبت می خوره. می خواستم ببینم اولا این حرف درسته؟ اگه آره، منبعش کجاست؟ ماده ی قانونی داره یا...؟

چون حداقل تو دفترچه (http://police.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=9db11fe6-4ec0-4f0e-8502-4da98badce44)(چاپ یازدهم: تیر 1390) که نوشته 6 ماه فرجه برای "ثبت درخواست" هست و "در صورت ارسال مدارک پس از موعد تعیین شده وارد غیبت خواهند شد." و هیچ حرفی از تعیین وضعیت یا مسائل مشابه زده نشده.

بازم تو قسمت "آیا میدانید مشمولین غایب چه کسانی هستند؟" دفترچه نوشته شده "مشمولین فارغ التحصیل چنانچه تا 6 ماه پس از فراغت از تحصیل خود را معرفی ننمایند." که اینجا هم از تعیین وضعیت هیچ حرفی نزده.

اگه اشتباه نکنم تو سایت نظام وظیفه هم موارد مشابه همین نوشته شده.

sahand11_m27
December 19th, 2011, 07:02 PM
بعضی از دوستان (پست 3799 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-معافیت-پزشکی&p=574355&viewfull=1#post574355) و پست 3810 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-معافیت-پزشکی&p=574987&viewfull=1#post574987)) اینجا نوشتند که اگه کسی برای معافیت پزشکی اقدام کنه و معاف شناخته نشه، در صورتی که دیگه تو فرجه 6 ماهه نباشه، غیبت می خوره. می خواستم ببینم اولا این حرف درسته؟ اگه آره، منبعش کجاست؟ ماده ی قانونی داره یا...؟

توی دفترچه های قبلی ذکر شده بود.
" توصیه میشود حداقل 3 ماه قبل از اتمام فرجه قانونی مدارک را ارسال نماینید، زبرا در صورتیکه در کمیسیون سرباز شناخته شوند با غیبت به خدمت اعزام میشوند." این توی دفترچه چاپ 9 ذکر شده. من توی این دفترچه نگاه کردم این رو ننوشته بود ولی نمیشه نتیجه گرفت که این قانون رو حذف کردن.
صفحه 11 بند 5 میشه نتیجه گرفت که همچنان این قانون پابرجاست. جون کسی میتونه ماه ششم از فرجش دفترچرو پر کنه و نزدیک به 8 ماه کش بده کارش رو که اینجا گفته وارد غیبت میشید. پس شما اگه سهوی یا عمدی دیر اقدام کنی جزو این بند میشی و غیبت میخوری.

assrcomputer
December 19th, 2011, 11:00 PM
دوستانی که با " بند 7ـ از بين رفتن دندانها بطوريكه در مجموع در دهان كمتر از 14 دندان وجود داشته باشد معاف دائم. "
معاف شدند . می خواستم ببینم اگه مثلا" 13 تا از دندان های جلو را داشته باشیم و بقیه را کشیده باشیم ، راحت قبول می کنند ومعافیت می دهند یا اصول دین می پرسن و گیر میدن که چرا دندان هات رو کشیدی و مدارک پزشکی می خوان ؟
دوستان بفرمایند تا چه حد گیر می دهند اگه مثلا" از یک دکتر نامه بگیریم کافیه ! اگه مثلا" یه نفر پول پر کردن دندان ها ( که خیلی هم هزینه بالایی داره ) رو نداشته و دندان هاشو کشیده آیا این براشون قابل قبوله ؟

Hamid_110
December 20th, 2011, 01:02 AM
سهند جان جواب ما رو هم بده دادا-

سلام

طبق قانون همیشه تاریخ ثبت درخواست مهم هست اما اینجا معلوم نیست.
نود درصد از روزی که آئین نامه تغییر کرده ابلاغ بشه تو کمیسیون بر اساس اون تصمیم گیری می کنند.

موفق باشید

farzin4001
December 20th, 2011, 09:04 PM
سلام بچه ها- لطفا به آیین نامه پزشکی زیر دقت کنید:
http://www.bih.ir/201006162077/آیین-نامه-معاینه-و-معافیت-پزشکی-مشمولان-خدمت-وظیفه-عمومی.html
چنتا سوال پیش میاد- بعنوان مثال:
1) در ماده 31- بند 6- چرا سل پوستی رو که الان معاف دائم داره- به معاف موقت تبدیل کرده؟
2)ماده31-بند 2-عرق کردن کف دست شدید الان معاف دائم داره- ولی توی این لیست خدمات غیر رزمی
و موارد تغییریافته آشکار دیگر.
پس آیا میتوانیم نتیجه گیری کنیم که آیین نامه ابلاغی آتی -همین آیین نامه لینک شده است؟
چون سردار کمالی به تبدیل شدن برخی از معافیتهای دائم- به موقت و خدمات غیررزمی اشاره کرده بود-
منتظر نظراتتون هستم

farzin4001
December 20th, 2011, 11:22 PM
در ضمن- پاراگراف آخر نوشته:
این آیین نامه که در اجراى تبصره یک ماده 39 قانون خدمت وظیفه عمومى در 45 ماده در تاریخ( ) به تصویب وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکى، کشور، دفاع و پشتیبانى نیروهاى مسلح رسیده است از تاریخ تصویب قابل اجرا است.
همونطور که می بینید تاریخ رو بصورت() گذاشته- چون هنوز ابلاغ نشده- درست میگم؟ توجه کنید که آیین نامه فعلی 48 ماده(+1 ماده) دارد- حال آنکه در آیین نامه مذکور همانطور که میبینید 45 ماده داریم- مام واسه خودمون داریم 1 پا کارآگاه میشیماااااا

farzin4001
December 21st, 2011, 11:59 AM
سلام بچه ها- اینم لینک سایت وزارت بهداشت- اینم تاریخ اجرا نداره-و ......
http://lawoffice.mohme.gov.ir/laws/dedicated_law/laws.jsp?id=1&id2=176&c=3&offset=20

mna50
December 21st, 2011, 12:08 PM
در ضمن- پاراگراف آخر نوشته:
این آیین نامه که در اجراى تبصره یک ماده 39 قانون خدمت وظیفه عمومى در 45 ماده در تاریخ( ) به تصویب وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکى، کشور، دفاع و پشتیبانى نیروهاى مسلح رسیده است از تاریخ تصویب قابل اجرا است.
همونطور که می بینید تاریخ رو بصورت() گذاشته- چون هنوز ابلاغ نشده- درست میگم؟ توجه کنید که آیین نامه فعلی 48 ماده(+1 ماده) دارد- حال آنکه در آیین نامه مذکور همانطور که میبینید 45 ماده داریم- مام واسه خودمون داریم 1 پا کارآگاه میشیماااااا

کاملاً منطقی هست.
ولییییییییییییییییییی
یک موضوع می مونه
من مطمئنم یک جا خوندم که یکی از همین سردار مردارا گفته بود که می خوان نمره معافی چشم رو برای دیپلم و غیر دیپلم یکی کنند
ولی این تو یکی نیست

mna50
December 21st, 2011, 12:12 PM
http://www.bih.ir/201006162077/آیین-نامه-معاینه-و-معافیت-پزشکی-مشمولان-خدمت-وظیفه-عمومی.html
1) در ماده 31- بند 6- چرا سل پوستی رو که الان معاف دائم داره- به معاف موقت تبدیل کرده؟
2)ماده31-بند 2-عرق کردن کف دست شدید الان معاف دائم داره- ولی توی این لیست خدمات غیر رزمی
پس آیا میتوانیم نتیجه گیری کنیم که آیین نامه ابلاغی آتی -همین آیین نامه لینک شده است؟
چون سردار کمالی به تبدیل شدن برخی از معافیتهای دائم- به موقت و خدمات غیررزمی اشاره کرده بود-
منتظر نظراتتون هستم

بند 3-هیپرئیدروز (عرق کردن کف دست) شدید در مشمولان عادى و دیپلم معاف دائم و در بالاتر از دیپلم خدمات غیر رزمى.
دیپلم هنوز معافه....

mna50
December 21st, 2011, 12:22 PM
خود خودشه!!!!
google cache
7 روز پیش index کردتش!!!
یعنی خیلی جدیده!!!
خیل تغییر شدید نداشته
اما سل پوستی رو که برداشتن دیگه ته ته ته ته نامردیه!!!
یعنی اگر چشم رو بر میداشتن انقدر تعچب نمی کردم که سل پوستی رو برداشتند

mna50
December 21st, 2011, 12:36 PM
بچه چشم هم تغییر کرده

بند5- آستیگماتیسم ساده، مركب یا مخلوط با سایكلوپلژی كامل ....... آیین نامه قدیم

بند 5- آستيگماتيسم ساده يا مركب با سايكلوپلژى كامل ...... آیین نامه جدید

آستیگماتیسم مخلوط چیه؟ نکنه اون جمع شدن و جمع نشدنه؟

mna50
December 21st, 2011, 12:47 PM
چک کردم با دوستان پزشک
آستیگماتیسم مخلوط خیلی کم و نادر است و ربطی به جمع و تفریقش ندارد

farzin4001
December 21st, 2011, 12:54 PM
کاملاً منطقی هست.
ولییییییییییییییییییی
یک موضوع می مونه
من مطمئنم یک جا خوندم که یکی از همین سردار مردارا گفته بود که می خوان نمره معافی چشم رو برای دیپلم و غیر دیپلم یکی کنند
ولی این تو یکی نیست
آره- سال88 سردار زاده کمند این رو گفته بود که گویا اجرایی نشده
فکر کنم اولین مشمولی باشم که کشفش کردم- دوستان لطفا منو تشویق کنین.;)
درضمن- در صورتیکه بیماری سل پوستی 2سال بعد از معافیت موقت ادامه پیدا کنه- موقت تبدیل به دائم میشه.
ماده 31- بند 5 هم تغییر کرده که این تغییر نشون میده این آیین نامه بسیااااار کارشناسی شدست- چون پسوریازیس کف دست و پا به پاراپسوریازیس تغییر کرده.

puma
December 22nd, 2011, 02:32 AM
یعنی کلن بیماری روماتولوژی و بافت همبند باطل شده؟ من که پیدا نکردم!

saman429
December 22nd, 2011, 08:21 AM
سلام دوستان من دیروز شورای پزشکی بودو و معاف از رزم شدم در صورتی که قبلا فکر می کردم صد درصد معافم. قبل اینکه برم بیمارستان توی مطب با قطره و بدون قطره دکتر منو معاینه کرد شماره ها اینا بودن
بدون قطره R:-5.5 -3.25 & L:-5.5-3.75
با قطره R:-5.0 -3.0 & L:-4.75-4.5

توی بیمارستان 2 تا دکتر منو معاینه کردن و جالبه هردو بدون قطره و توی فرم این شماره هارو نوشتن!
اولین دکتر: R:-4.75-2.75 & L:-3.5-1.5
دومی : R:-4.5-2.75 & L:-4.5-4

اما توی شورای پزشکی گفتن شما مجموع نزدیک بینی حداکثر (یعنی طبق نظر دکتر دوم) 9 داری و معاف از رزم میشی. گفتن نزدیک بینی و آستیگمات شمارشون جمع نمی شه و شما مجموع نزدیک بینی 9 و آستیگمات 7 هست و چون هیچکدوم از 10 بالاتر نیست معاف نمی شی. در صورتی که من فکر می کردم اینا جمع می شه و حتما معاف می شم البته من از شهرستان اقدام کردن اینا اشتباه نمی کنن آخه اون دکتره فقط یه نگاه به آیین نامه کرد و اینارو گفت
میدونید جالب چیه اینکه دکترایی که شماره چشمو نوشتن تقریبا مثل عینک 4 سال پیشمه و مطمئنم در حقم ظلم شده. الان چیکار می شه کرد می گن توی پادگان هم می شه معاینه کرد و اقدام کرد

سپهر
December 22nd, 2011, 02:12 PM
http://www.bih.ir/201006162077/آیین-نامه-معاینه-و-معافیت-پزشکی-مشمولان-خدمت-وظیفه-عمومی.html (http://www.bih.ir/201006162077/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C.html)
منتظر نظراتتون هستم

خود خودشه!!!!
google cache
7 روز پیش index کردتش!!!
یعنی خیلی جدیده!!!
خیل تغییر شدید نداشته
اما سل پوستی رو که برداشتن دیگه ته ته ته ته نامردیه!!!
یعنی اگر چشم رو بر میداشتن انقدر تعچب نمی کردم که سل پوستی رو برداشتند
این متنی که پیدا کردی تغییراتش زیاده ولی خیلی جدید نیست.

من همین متن را تو سایت وزارت بهداشت (http://www.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=12961&newsview=3811) پیدا کردم با این تفاوت که تاریخ 30 اردیبهشت 1388 ثبت شده، یعنی بیشتر از 2 سال و نیم پیش.

البته این جریان تغییر قانون هم خودش چیز جدیدی نیست و تقریبا از همون موقع حرفش بود.

assrcomputer
December 22nd, 2011, 02:48 PM
دوستان این سوال من رو هم لطف کنید جواب بدید...

دوستانی که با " بند 7ـ از بين رفتن دندانها بطوريكه در مجموع در دهان كمتر از 14 دندان وجود داشته باشد معاف دائم. "
معاف شدند . می خواستم ببینم اگه مثلا" 13 تا از دندان های جلو را داشته باشیم و بقیه را کشیده باشیم ، راحت قبول می کنند ومعافیت می دهند یا اصول دین می پرسن و گیر میدن که چرا دندان هات رو کشیدی و مدارک پزشکی می خوان ؟
دوستان بفرمایند تا چه حد گیر می دهند اگه مثلا" از یک دکتر نامه بگیریم کافیه ! اگه مثلا" یه نفر پول پر کردن دندان ها ( که خیلی هم هزینه بالایی داره ) رو نداشته و دندان هاشو کشیده آیا این براشون قابل قبوله ؟

سپهر
December 22nd, 2011, 03:01 PM
دوستان این سوال من رو هم لطف کنید جواب بدید...
من جواب سوالت را ندارم ولی اگه برنامت اینه که برای معافی دندان هارو بکشی، خداییش ارزشش را نداره و راه های دیگه ای هم هست!

farzin4001
December 22nd, 2011, 03:06 PM
سلام سپهر جان- چقدر احتمال میدی آیین نامه که میخواد ابلاغ بشه- همونی باشه که من پیدا کردم؟ و فکر میکنی از کی ابلاغ بشه؟

سپهر
December 22nd, 2011, 03:52 PM
سلام سپهر جان- چقدر احتمال میدی آیین نامه که میخواد ابلاغ بشه- همونی باشه که من پیدا کردم؟ و فکر میکنی از کی ابلاغ بشه؟

بعید نیست این باشه ولی احتمال اینکه همین هم باز تغییر کرده باشه زیاده چون کاملا مشخصه این قانون یک سری مشکلات داشته که این همه طول کشیده تا تصویب و ابلاغ بشه. ولی سوال اینه که آیین نامه معافیت پزشکی هم جز مشکلات بوده یا نه؟!

از من میشنوید:

- اگه طبق آیین نامه فعلی معافید و بر اساس این جدیده دیگه معاف نمیشید، هرچه سریع تر اقدام کنید ولی حساب را رو معاف نبودن بذارید چون ممکنه همین فردا اجراش کنند.

- اگه طبق آیین نامه فعلی معاف نیستید ولی بر اساس جدیده هستید هم باز رو معافی حسابی باز نکنید چون اولا اعتبارش هنوز زیر سواله و دوما تو ایران هیچ چیزی بعید نیست و شاید اصلا تا 2 سال دیگه هم اجراییش نکردند.

کلا تو مسائل مربوط به نظام وظیفه خوش بینی را باید 100% بذارید کنار. البته این به این معنی نیست که امیدی نداشته باشید و بیخیال معافی بشید ولی به هیچ وجه روش حساب باز نکنید!

اصلا شاید شما الان کارت معافیتون را هم بگیرید ولی سال دیگه بگند که معافی کسانی که از تاریخ X تا Y صادر شده باطله و باید دوباره تشکیل پرونده بدند! اگه اشتباه نکنم همین چند سال پیش چنین وضعیتی برای معافی های چاقی و لاغری پیش اومد.

mamoot
December 22nd, 2011, 05:29 PM
توی دفترچه های قبلی ذکر شده بود.
" توصیه میشود حداقل 3 ماه قبل از اتمام فرجه قانونی مدارک را ارسال نماینید، زبرا در صورتیکه در کمیسیون سرباز شناخته شوند با غیبت به خدمت اعزام میشوند." این توی دفترچه چاپ 9 ذکر شده. من توی این دفترچه نگاه کردم این رو ننوشته بود ولی نمیشه نتیجه گرفت که این قانون رو حذف کردن.
صفحه 11 بند 5 میشه نتیجه گرفت که همچنان این قانون پابرجاست. جون کسی میتونه ماه ششم از فرجش دفترچرو پر کنه و نزدیک به 8 ماه کش بده کارش رو که اینجا گفته وارد غیبت میشید. پس شما اگه سهوی یا عمدی دیر اقدام کنی جزو این بند میشی و غیبت میخوری.
توی دفترچه نوشته فقط اگر عمدا باعث طولانی شدن مدت رسیدگی به پرونده بشیم سبب غیبت میشه در غیر این صورت موردی نیست
من آخرین روز فرجه ی قانونی دفترچمو برای معافیت پست کردم و تمام مراحل رسیدگی به درخواست معافیتم بعد از فرجه ی قانونی انجام شده و در پایان بدون اینکه هیچ نوع معافیتی بهم تعلق بگیره سرباز شدم بدون هیچ غیبتی

sahand11_m27
December 22nd, 2011, 06:48 PM
بچه چشم هم تغییر کرده

بند5- آستیگماتیسم ساده، مركب یا مخلوط با سایكلوپلژی كامل ....... آیین نامه قدیم

بند 5- آستيگماتيسم ساده يا مركب با سايكلوپلژى كامل ...... آیین نامه جدید

آستیگماتیسم مخلوط چیه؟ نکنه اون جمع شدن و جمع نشدنه؟

آستیگمات بزرگتر از میوپی و هیپرمتری با علامت مخالف.
از کجا میدونید که این آیین نامه جدیده؟ تاریخش جدیده؟

sahand11_m27
December 22nd, 2011, 06:53 PM
سلام دوستان من دیروز شورای پزشکی بودو و معاف از رزم شدم در صورتی که قبلا فکر می کردم صد درصد معافم. قبل اینکه برم بیمارستان توی مطب با قطره و بدون قطره دکتر منو معاینه کرد شماره ها اینا بودن

توی بیمارستان 2 تا دکتر منو معاینه کردن و جالبه هردو بدون قطره و توی فرم این شماره هارو نوشتن!

اما توی شورای پزشکی گفتن شما مجموع نزدیک بینی حداکثر (یعنی طبق نظر دکتر دوم) 9 داری و معاف از رزم میشی. گفتن نزدیک بینی و آستیگمات شمارشون جمع نمی شه و شما مجموع نزدیک بینی 9 و آستیگمات 7 هست و چون هیچکدوم از 10 بالاتر نیست معاف نمی شی. در صورتی که من فکر می کردم اینا جمع می شه و حتما معاف می شم البته من از شهرستان اقدام کردن اینا اشتباه نمی کنن آخه اون دکتره فقط یه نگاه به آیین نامه کرد و اینارو گفت
میدونید جالب چیه اینکه دکترایی که شماره چشمو نوشتن تقریبا مثل عینک 4 سال پیشمه و مطمئنم در حقم ظلم شده. الان چیکار می شه کرد می گن توی پادگان هم می شه معاینه کرد و اقدام کرد

ببخشید من منظور شما رو از جمله زیر نفهمیدم :
توی بیمارستان 2 تا دکتر منو معاینه کردن و جالبه هردو بدون قطره و توی فرم این شماره هارو نوشتن
یعنی چی؟ یعنی قطره نریختن برای شما؟ از کدوم شهر هستید؟

من دفعه اول که میبینم جمع نکردن. من خودم با همین قانون معاف شدم و اگه آستیگماتم جمع نمیشد، زیر 10 بود مجموع.
بله. شما میتونید درخواست بدید در حین خدمت. امیدوارم معاف شید. چون حقتونه.
شماره ها رو مطمئنید؟ (منفی و مثبت؟)

lefthanded
December 22nd, 2011, 06:54 PM
دوستان من چهارشنبه معاف شدم از طریق چشم. نزدیک بینی و آستیگمات جمع میشه در صورت هم علامت بودن و من هم دیپلم بودم با شماره 8.5 بدون دردسر معاف شدم. روز کمیسیون کلاً 20 ثانیه تو اتاق بودم سئوالی ازم نکردن و فقط عینکم رو دیدن و پرونده ام رو و بعد 1 ساعت اسمم رو تو معافی ها خوندن.
تاریخ تشکیل پرونده +10 : 28 آبان
تاریخ معاینه بیمارستان: 9 آذر
تاریخ کمیسیون: 29 آذر

فیشها رو 30 آذر بردم که بهم برگه دادن برم دادگاه معرفی شم واسه غیبتم که دادگاه هم به 50 تومن محکومم کرد و پرداخت کردم و دیگه دیروقت شد و نظام وظیفه تعطیل موندو تکمیل پرونده ام موند واسه شنبه.
وفق باشید.

saman429
December 22nd, 2011, 07:03 PM
ببخشید من منظور شما رو از جمله زیر نفهمیدم :
توی بیمارستان 2 تا دکتر منو معاینه کردن و جالبه هردو بدون قطره و توی فرم این شماره هارو نوشتن
یعنی چی؟ یعنی قطره نریختن برای شما؟ از کدوم شهر هستید؟

من دفعه اول که میبینم جمع نکردن. من خودم با همین قانون معاف شدم و اگه آستیگماتم جمع نمیشد، زیر 10 بود مجموع.
بله. شما میتونید درخواست بدید در حین خدمت. امیدوارم معاف شید. چون حقتونه.
شماره ها رو مطمئنید؟ (منفی و مثبت؟)

بله شماره هارو مطمئنم منو فرستادن بیمارستان عشایر خرم آباد و اونجا دوتا دکتر معرفی کردن منو فرستادن مطبشون هیچ کدومم قطره نریختن شماره چشمم رو هم دو نمره کمتر نوشتن جالب اینجا بود که دکتره شک داشت چی بنویسه و ازم پرسید مدرکت چیه بعد یکم فکر کرد و شماره رو نوشت انگار از یه چیزی می ترسید. من توی شورای پزشکی گفتم بهشون جمع می شه گفت نه تک تک محاسبه می شه خلاصه مارو بدبخت کردن ایکاش از تهران یا اصفهان اقدام می کردم توی شهرای کوچیک هیچی بلد نیستن امیدوارم توی پادگان بتونم یه کاری کنم یعنی یه جا باشه که آیین نامه رو حداقل بلد باشن

lefthanded
December 22nd, 2011, 08:14 PM

آقا شما اگه اشتباه نمیکنی و همه این اعداد منفی ان رسماً معافی، شما تقریباً چیزی نمیبینی بدون عینک و اون دکترها هم با عرض معذرت سر در نیاوردن. بهرحال میتونی بری نامه از دکتر نظامی و.. معتبر بیاری ببری به عنوان مدرک رو این حکم اعتراض بزنی و اگه وقتی اعتراض میزنی بفرستنت شورای عالی مشکلت حل میشه یا اینکه واستی از تو خدمت اقدام کنی.

assrcomputer
December 22nd, 2011, 08:56 PM
من جواب سوالت را ندارم ولی اگه برنامت اینه که برای معافی دندان هارو بکشی، خداییش ارزشش را نداره و راه های دیگه ای هم هست!

عزیز دل ! هر راهی بلدی بگو ... خدا خیرت بده ... نه این که از خدمت رفتن بترسم ! ولی یه سری مشکلات دارم که واقعا" نمی تونم برم ... زندگی شخصیم یه جوریه که نمیشه ! هر راهی هست بگو ...

sahand11_m27
December 22nd, 2011, 09:24 PM
بله شماره هارو مطمئنم منو فرستادن بیمارستان عشایر خرم آباد و اونجا دوتا دکتر معرفی کردن منو فرستادن مطبشون هیچ کدومم قطره نریختن شماره چشمم رو هم دو نمره کمتر نوشتن جالب اینجا بود که دکتره شک داشت چی بنویسه و ازم پرسید مدرکت چیه بعد یکم فکر کرد و شماره رو نوشت انگار از یه چیزی می ترسید. من توی شورای پزشکی گفتم بهشون جمع می شه گفت نه تک تک محاسبه می شه خلاصه مارو بدبخت کردن ایکاش از تهران یا اصفهان اقدام می کردم توی شهرای کوچیک هیچی بلد نیستن امیدوارم توی پادگان بتونم یه کاری کنم یعنی یه جا باشه که آیین نامه رو حداقل بلد باشن

از توصیفی که میکنی کاملا مشخصه که از آیین نامه مطلع نبوده. توی تهران هم اکثر دکترها اجع به جمع شدن یا نشدن آستیگمات کاملا نا آگاهن. ولی خب توی کمیسیون و بیمارستانهای نظامی، دکترها آیین نامرو میدونن. من توی دفترچه خونده بودم روی نظر کمیسیون ننمیشه اعتراض زد. نمیدونم توی دفترچه های جدید هم هست یا نه. ولی روزی که کمیسیون بودم سرهنگ اونجا پای میکروفن میگفت که کسائی که اعتراض دارن برن فلان جا. یه پرس و جو بکن از ن.و شهرتون، ببین میشه یا نه.

onspeed
December 22nd, 2011, 10:12 PM
سلام دوستان، خسته نباشید، من می‌خواستم نوع بیماری معرفی‌ شده جهت کمیسیون پزشکی‌ را تغییر بدم، باید چه کار کنم؟ احساس می‌کنم با این مورد دوم شانسم برای گرفتن معافی بیشتره، باید از اول اقدام کنم؟ نمیدونم، لطفا راهنماییم کنید، الان کارم در مرحلهٔ معاینهٔ بیمارستان امام سجاد هستش

farzin4001
December 22nd, 2011, 10:13 PM
آستیگمات بزرگتر از میوپی و هیپرمتری با علامت مخالف.
از کجا میدونید که این آیین نامه جدیده؟ تاریخش جدیده؟
مطمئن نیستیم سهند جان- این آیین نامه مال اردیبهشت 88 که زاده کمند میخواست تصویبش کنه- من میگم احتمالش زیاده که این باشه

Hamid_110
December 23rd, 2011, 12:04 PM
سلام دوستان، خسته نباشید، من می‌خواستم نوع بیماری معرفی‌ شده جهت کمیسیون پزشکی‌ را تغییر بدم، باید چه کار کنم؟ احساس می‌کنم با این مورد دوم شانسم برای گرفتن معافی بیشتره، باید از اول اقدام کنم؟ نمیدونم، لطفا راهنماییم کنید، الان کارم در مرحلهٔ معاینهٔ بیمارستان امام سجاد هستش

سلام
با این بیماری که الان اقدام کردید باید تا پایان راه رو برید و هیچ مدلی نمیشه از مراحل معافیت پزشکی انصراف داد. بعد از کمیسیون اگر سرباز شناخته بشید، بعد از دریافت برگ سبز دوباره می تونید برای یک بیماری دیگه اقدام کنید.
موفق باشید

Hamid_110
December 23rd, 2011, 12:08 PM

دوست من ببین از شهرتون چجوری میشه به رای کمیسیون اعتراض کرد. اگر راهی نداشت پاشو بیا تهران پیگیری کن. این فکر که بذاری از تو خدمت بنظر من بدترین کاره ممکنه. شما این رای کمیسیون رو نباید بذاری در خونت بمونه، چون از این به بعد هر جا اقدام کنی بهت میگن اگه راست میگفتی متخصصینه! کمیسیون پزشکی حتما میفهمیدن!!!

m66
December 23rd, 2011, 08:51 PM
سلام.من یه سوال دارم ممنون میشم جوابمو بدید.
من شامل بخش 8 بند 2 معافیت پزشکی هستم:

بند 2- اسپينابيفيدا اكولتا، ساكراليزاسيون، لومباريزاسيون خدمات غيررزمي.
ولی از موارد بالا 2 تا رو دارم یعنی هم اسپینا بیفیدا و هم ساکرالیزاسیون .تکلیف چیه؟ میتونم دنبال معافیت دایم باشم؟
از حال عمومی ام هم که نیازی نیست چیزی بگم کلا داغونم.

sahand11_m27
December 23rd, 2011, 09:23 PM
سلام.من یه سوال دارم ممنون میشم جوابمو بدید.
من شامل بخش 8 بند 2 معافیت پزشکی هستم:

بند 2- اسپينابيفيدا اكولتا، ساكراليزاسيون، لومباريزاسيون خدمات غيررزمي.
ولی از موارد بالا 2 تا رو دارم یعنی هم اسپینا بیفیدا و هم ساکرالیزاسیون .تکلیف چیه؟ میتونم دنبال معافیت دایم باشم؟
از حال عمومی ام هم که نیازی نیست چیزی بگم کلا داغونم.
سلام
تفاوتی نمیکنه. باز هم معاف از رزم میشید.

m66
December 23rd, 2011, 09:50 PM
ممنون.پس خدمت رو باید برم.
ای کاش سالم بودم دو بار خدمت میرفتم.
یه سوال دیگه شما گفتی معاف از رزم،یعنی همون خدمات غیر رزمی؟

sahand11_m27
December 23rd, 2011, 10:20 PM
ممنون.پس خدمت رو باید برم.
ای کاش سالم بودم دو بار خدمت میرفتم.
یه سوال دیگه شما گفتی معاف از رزم،یعنی همون خدمات غیر رزمی؟
خواهش میکنم دوست عزیز.
امیدوارم مشکلتون حل شه و مریضیتون بهبود پیدا کنه.
بله یکیه.
پست 707 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-معافیت-پزشکی/page71)

saman429
December 24th, 2011, 08:06 AM
دوست من ببین از شهرتون چجوری میشه به رای کمیسیون اعتراض کرد. اگر راهی نداشت پاشو بیا تهران پیگیری کن. این فکر که بذاری از تو خدمت بنظر من بدترین کاره ممکنه. شما این رای کمیسیون رو نباید بذاری در خونت بمونه، چون از این به بعد هر جا اقدام کنی بهت میگن اگه راست میگفتی متخصصینه! کمیسیون پزشکی حتما میفهمیدن!!!

از تهران چجوری می شه پیگیری کرد اینجا که می گن قابل اعتراض نیست و تازه اگه اعتراض کنی هم دکترا همینن آیا از تهران راهی داره واسه اعتراض چون من مطمئنم معاف میشم فقط نمی دونم از اینجا به بعدشو چیکار کنم یکی می گه باید بری ملاقات مردمی که الان جدیدا فکر کنم ملاقات مردمی رو هم برداشتن تازه اونجا هم باز میفرستن شهر خودم من می خوام ایندفعه از تهران باشه آیا می شه برگه اعزام به خدمتو کنسل کرد دوباره اقدام کرد

peyman.fatemi
December 24th, 2011, 09:02 AM
سلام. دوستان من دچار شک و دو دلی وحشتناکی شدم. من لب مرزم. دکتر خودم بم گفته "اگه نخوان اذیت کنن، معاف دایم میشی. (varicocele grade iii)" اما ممکنه اذیت کنن و بگن (varicocele garade ii) هست و فقط معاف از رزم شم. اگر خودمو فارغ التحصیل کنم، برم دنبال معافیت، و معاف نشم، باز هم می تونم از مدت شش ماهه استفاده کنم؟ و اگر او این شش ماه پذیرشم اومد(احتمالش زیاده)، وثیقه بدم و برم؟
بسیار ممنون

Hamid_110
December 24th, 2011, 09:48 AM
از تهران چجوری می شه پیگیری کرد اینجا که می گن قابل اعتراض نیست و تازه اگه اعتراض کنی هم دکترا همینن آیا از تهران راهی داره واسه اعتراض چون من مطمئنم معاف میشم فقط نمی دونم از اینجا به بعدشو چیکار کنم یکی می گه باید بری ملاقات مردمی که الان جدیدا فکر کنم ملاقات مردمی رو هم برداشتن تازه اونجا هم باز میفرستن شهر خودم من می خوام ایندفعه از تهران باشه آیا می شه برگه اعزام به خدمتو کنسل کرد دوباره اقدام کرد

تو ن.و تهران یه روز تو هفته رو مشخص می کنند تا کسایی که به رای کمیسیون اعتراض دارند یه سری مدرک ببرند و فرم مربوطه رو پر کنند.
ملاقات مردمی هم فایده نداره خیلی قانع بشه که بعیده مینویسه فلان مرکز رسیدگی کن!!!
اعزام رو می تونی کنسل کن اما اینکه از یه شهر دیگه میتونی اقدام کنی یا نه،‌ نمی دونم.

Hamid_110
December 24th, 2011, 09:56 AM
سلام. دوستان من دچار شک و دو دلی وحشتناکی شدم. من لب مرزم. دکتر خودم بم گفته "اگه نخوان اذیت کنن، معاف دایم میشی. (varicocele grade iii)" اما ممکنه اذیت کنن و بگن (varicocele garade ii) هست و فقط معاف از رزم شم. اگر خودمو فارغ التحصیل کنم، برم دنبال معافیت، و معاف نشم، باز هم می تونم از مدت شش ماهه استفاده کنم؟ و اگر او این شش ماه پذیرشم اومد(احتمالش زیاده)، وثیقه بدم و برم؟
بسیار ممنون

سلام

این مورد واریکوسل از اون مواردیه که باعث میشه که شک و دودلی تون بحق باشه. متاسفانه بغیر از اقدام کردن و کمیسیون رفتن هم راه دیگه ای برای فهمیدن نداره. فکر کنم واریکوسل و عرق دست تنها مشکلاتی باشند که تو کمیسیون معاینه می کنند.
بهرحال اگر معاف از رزم بشید حداکثر تا یک هفته بعد برگ سبز تون صادر میشه که زمان اعزام تون رو مشخص میکنه. احتمالا می تونید یه دوره دو ماهه تمدید کنید، اما اون 6 ماه قبلی منتفیه.
اما هر جای خدمت که باشید با اومدن پذیرش و انجام یه سری مقدمات ترخیص میشید.

babakhasani
December 24th, 2011, 12:02 PM
دوستان من چهارشنبه معاف شدم از طریق چشم. نزدیک بینی و آستیگمات جمع میشه در صورت هم علامت بودن و من هم دیپلم بودم با شماره 8.5 بدون دردسر معاف شدم. روز کمیسیون کلاً 20 ثانیه تو اتاق بودم سئوالی ازم نکردن و فقط عینکم رو دیدن و پرونده ام رو و بعد 1 ساعت اسمم رو تو معافی ها خوندن.
تاریخ تشکیل پرونده +10 : 28 آبان
تاریخ معاینه بیمارستان: 9 آذر
تاریخ کمیسیون: 29 آذر

فیشها رو 30 آذر بردم که بهم برگه دادن برم دادگاه معرفی شم واسه غیبتم که دادگاه هم به 50 تومن محکومم کرد و پرداخت کردم و دیگه دیروقت شد و نظام وظیفه تعطیل موندو تکمیل پرونده ام موند واسه شنبه.
وفق باشید.
سلام..دوست عزیز منم هفته پیش معاف شدم اما با اینکه 9ماه غیبت داشتم اما نگفتن که برم دادگاه جریمه بدم..شما چند ماه غیبت داشتی؟ به جز من چند نفر دیگه هم که غیبت داشتن نفرستادن دادگاه واسه جریمه...جریان چیه؟

Hamid_110
December 24th, 2011, 02:05 PM
سلام..دوست عزیز منم هفته پیش معاف شدم اما با اینکه 9ماه غیبت داشتم اما نگفتن که برم دادگاه جریمه بدم..شما چند ماه غیبت داشتی؟ به جز من چند نفر دیگه هم که غیبت داشتن نفرستادن دادگاه واسه جریمه...جریان چیه؟

سلام

این جریمه جریانی بس شنیدنی داره. اگر در زمان غیبت بیمار شده باشید جریمه میشید، اما اگر بیماری تون طوری باشه که معلوم باشه زمان قانونی اعزام هم این بیماری رو داشتید دیگه جریمه نمیشید. قانونش همینه. اما چون ثابت کردن بیمار بودن در زمان گذشته چندان مقدور نیست و اگر هم باشه خیلی بصرفه نیست، همین جوری کیلویی یه عده رو جریمه می کنن !!

موفق باشید

arsalan_hammet
December 24th, 2011, 05:32 PM
سلام دوستان.من شامل 2قانون معاف از رزم میشوم.1 معافیت کوتاهی 1 پا به علت تصادف 1.5 سانتی متر.2 معاف از رزم به دلیل آتروفی یکطرفه بیضه.با 2 قانون معاف از رزم و داشتن پرونده پزشکی معاف کامل میشوم؟با تشکر

farzin4001
December 24th, 2011, 09:39 PM
سلام دوستان.من شامل 2قانون معاف از رزم میشوم.1 معافیت کوتاهی 1 پا به علت تصادف 1.5 سانتی متر.2 معاف از رزم به دلیل آتروفی یکطرفه بیضه.با 2 قانون معاف از رزم و داشتن پرونده پزشکی معاف کامل میشوم؟با تشکر
داداش- اگه 100000تا معاف از رزم هم داشته باشی- دائم بهت نمیدن

SMAMS
December 24th, 2011, 11:30 PM
درود دوستان
با توجه به اینکه آش کشک خالته بخوری پاته نخوری پاته چند وقت پیش رفتم یه دفترچه اعزام به خدمت از پلیس+10 گرفتم و قصد تکمیل مدارک برا اعزامو داشتم اما...
من متولد 6/11/71 هستم و حدودا از سال 83 تا 86 به طور مستمر مشغول ورزش در رشته ی بادی بیلدینگ بودم منتها یادمه در اواخر فعالیتم در این رشته از یک ماه قبل عید نوروز دست از ورزش کشیدمو بنا به دلایلی یک ماه بعد از عید دوباره تو باشگاه ثبت نام کردمو دقیقا همون وزنه هایی رو زدم که در اوج آمادگی بدنی قبل از عید میزدم که بالاخره روز سوم پس از شروع کار دسته ما داد و کمرم شروع کرد به درد گرفتن که بعدش یه دو سه تا شکسته بند رفتم و مقداری استراحت کردم تا دردش خفیف تر شد و بعد از اون هراز چند گاهی دوباره میرفتم باشگاه یا کارای سنگین میکردم که از سال پیش تاکنون به مرور دردش بیشتر و بیشتر شد و حتی به پای چپم هم سرایت کرد که پس از اندکی تحقیق و پرسو جو (چون از قدرت بدنی و فیزیکی بالایی بهره میبرم و آستانه ی تحمل بدنم بالاست) به این نتیجه رسیدم که دچار دیسک خفیف کمر هستم بنابراین به معاف از رزم بسنده کردمو خواستم برم دنباش که...
چندی پیش بالاخره دلو زدم به دریا و رفتم پیش متخصص که پس از عکسبرداری MRI و نوار عصبی مشخص شد که: (نتیجه ی MRI از این قرار است)
At L4-L5 level centrally and left paracentrally extruded deesk is seen یعنی اینکه من دچار پارگی دیسک کمر در سطوح چهار و پنج ستون فقرات شدم (خدایا پروردگارا شکر!)
پاسخ دکتر هم این بود که پس از دو ماه استراحت کامل اگر به وضعیت سابق بازنگشتی چاره ای جز عمل جراحی نیست, که من اکثرا تو این مدت چند ساله تو خونه در حال استراحت تو بستر هستم! بنابراین قطعا جراحی پیش رو دارم.
مساله ی سربازی هم با دکتر در میون گذاشتم که گفت با این مشکل شما معاف دائم هستی و یک گواهی هم بهم داد که این فرد مبتلا به فلان بیماریست و باید از وظیفه معاف گردد ولی بهم اطمینان نداد اما گفت اگر عمل کنی به هر ترتیب معافی.
حالا سوال من از شما اینه که اگه با این اوصاف قبل از عمل جراحی اقدام کنم برای گرفتن معافی بهم میدن یا معاف از رزم میخورم؟
حال اگه این از خدا بی خبرا بهم معاف از رزم دادن و پرونده بغل فرستادنم سربازی, مشکلی پیش نمیاد که بلافاصله اقدام به عمل جراحی کنم؟
نظر شما چیه از الان اقدام کنم یا واستم بعد از عمل جراحی مدارکمو بفرستم که کار قطعی باشه؟
(این رو هم در نظر داشته باشین که الان راحتتر میتونم بیوفتم دنبال کاراشو از الان بگیرم بهتره تا این که بخوام 2 ماه دیگه عمل کنم و شش ماه بخوابم تو بستر بعد تازه بیوفتم پِیِش)

AghaMashalla
December 24th, 2011, 11:38 PM
درود دوستان
با توجه به اینکه آش کشک خالته بخوری پاته نخوری پاته چند وقت پیش رفتم یه دفترچه اعزام به خدمت از پلیس+10 گرفتم و قصد تکمیل مدارک برا اعزامو داشتم اما...

شما اگه الان (قبل از جراحی) بیافتی دنبال کارات بهتره چون امکان داره که بعد از عمل فقط معاف از رزم بشی. از ما گفتن.

Shapakh
December 24th, 2011, 11:38 PM
سلام من برای دو تا بیماری که جفتش هم از یک تصادف برام پیش اومد برگه معرفی به بیمارستان برام اومد 1-فلج عصب بویایی 2- شکستگی زانو که من برا جفتش هم رفتم پیش دکترای بیمارستان نظام که بویایی رو دکتره گفت بیا مطبم نوار مغزی بگیرم که رفتم و برگه معرفی رو دادم بهش و زانو رو هم دکتر بیمارستان گفت برو mri بگیر که من چون توی آئین نامه فلج اعصاب کرانیال(جمجمه ای ) رو نوشته معاف دائم . دیگه برای زانوم نرفتم mri بگیرم و دنبال کارهای زانوم نرفتم. و با همون یک مورد رفتم کمسیون و حالا توی کمسیون من رو معاف از رزم کردن و هر چقدر گفتم که توی آئین نامه معاف دائم نوشته چون به هر حال بویایی یکی از حواس پنچگانه هست و حتی دیه کامل داره . ولی گفتن که توی آموزشی اقدام کن. حالا می خواستم ببینم میتونم برای زانوم اقدام کنم چون اینها حتما باید ببینن یکی شله یا کوره که بهش معافی بدن و بویایی رو زیاد مهم نمیدونن. من هنوز برگه معرفی به ارتوپد رو دارم آیا میتونم برای زانوم اقدام کنم؟ با تشکر

AghaMashalla
December 24th, 2011, 11:44 PM
شما از اول اشتباه کردی که برای بویایی اقدام کردی! باید برای زانوت اقدام میکردی. ولی الانم اصلا دیر نشده . برای زانوت اقدام کن، به احتمال 99.99% معاف دائم میشی.

Hamid_110
December 25th, 2011, 12:17 AM
... من هنوز برگه معرفی به ارتوپد رو دارم آیا میتونم برای زانوم اقدام کنم؟ با تشکر

سلام
معافیت پزشکی خیلی رو روال نیست نه اینکه بخوام بگم غیرقانونیه یا خیلی قانونیه. کلا یه جوریه !!!
اگر قبلا می پرسیدی حتما بهتون میگفتم که معاینات زانو رو هم انجام بدید در کنار بویایی.
بهرحال چند روز بعد کمیسیون صبر کنید برگ سبز تون که صادر شد مجددا برای معافیت پزشکی اقدام کنید.
موفق باشید

Hamid_110
December 25th, 2011, 12:19 AM
حالا سوال من از شما اینه که اگه با این اوصاف قبل از عمل جراحی اقدام کنم برای گرفتن معافی بهم میدن یا معاف از رزم میخورم؟
حال اگه این از خدا بی خبرا بهم معاف از رزم دادن و پرونده بغل فرستادنم سربازی, مشکلی پیش نمیاد که بلافاصله اقدام به عمل جراحی کنم؟
نظر شما چیه از الان اقدام کنم یا واستم بعد از عمل جراحی مدارکمو بفرستم که کار قطعی باشه؟
(این رو هم در نظر داشته باشین که الان راحتتر میتونم بیوفتم دنبال کاراشو از الان بگیرم بهتره تا این که بخوام 2 ماه دیگه عمل کنم و شش ماه بخوابم تو بستر بعد تازه بیوفتم پِیِش)

سلام
حتما قبل از جراحی برای معافیت اقدام کن. چون بعد از جراحی احتمال داره که دو تا شش ماه (2*6) بهتون معافیت موقت بدن.
موفق باشید

babakhasani
December 25th, 2011, 12:26 AM
سلام

این جریمه جریانی بس شنیدنی داره. اگر در زمان غیبت بیمار شده باشید جریمه میشید، اما اگر بیماری تون طوری باشه که معلوم باشه زمان قانونی اعزام هم این بیماری رو داشتید دیگه جریمه نمیشید. قانونش همینه. اما چون ثابت کردن بیمار بودن در زمان گذشته چندان مقدور نیست و اگر هم باشه خیلی بصرفه نیست، همین جوری کیلویی یه عده رو جریمه می کنن !!

موفق باشید

سلام حمید جان...داداش پس حالا تکلیف من چیه؟ممکنه یادشون رفته باشه منو بفرستن واسه دادن جریمه و بعدا زنگ بزنن بگن که باید بری جریمه بدی؟
فقط ازم 3تا فیش بانکی و فرمی که پر کرده بودمو گرفتو حرفی از جریمه نزد...نظرت چیه؟داستان نشه بعدا؟ مرسی داداش از جوابت

lefthanded
December 25th, 2011, 07:12 AM

اگه نکردن کاری ندارن. واسه من مال 5 سال بود. دیگه بالاخره باید تنبیه میشدم خب! 9 ماه که چیزی نیست بخشیدنت :))

Shapakh
December 25th, 2011, 11:33 AM
شما از اول اشتباه کردی که برای بویایی اقدام کردی! باید برای زانوت اقدام میکردی. ولی الانم اصلا دیر نشده . برای زانوت اقدام کن، به احتمال 99.99% معاف دائم میشی. ممنون دوست گلم از جوابت. از کجا مطمئنید 99.99% معاف دائم میشم؟ میشه یکم توضیح بدید؟
سلام معافیت پزشکی خیلی رو روال نیست نه اینکه بخوام بگم غیرقانونیه یا خیلی قانونیه. کلا یه جوریه !!! اگر قبلا می پرسیدی حتما بهتون میگفتم که معاینات زانو رو هم انجام بدید در کنار بویایی. بهرحال چند روز بعد کمیسیون صبر کنید برگ سبز تون که صادر شد مجددا برای معافیت پزشکی اقدام کنید. موفق باشید آقا حمید ممنون از جوابت. حتما صبر کنم تا برگه سبزم بیاد نمیشه زودتر اقدام کنم؟ و چطوری باید اقدام کنم برم نظام وظیفه بگم من زانوم هم مشکل داشت ولی برگه معرفی رو به دکتر ندادم؟ یا ؟ و آیا اونا نمیگن تو دیگه معاف از رزم شدی و نمیشه و از این حرفا؟ ممنون

hamed_aa
December 25th, 2011, 05:49 PM
اساتید،
اگر برای معافیت اقدام بکنم و سرباز شناخته شم ، جدای غیبت و این داستانها..
با فرض اینکه تاریخ اعزام برج 12 بخوره ولی برج 12 خودم رو معرفی نکنم، چه مشکلی پیش میاد؟؟مثلا بخوام برج 4 برم.این موضوع رو هم به نظام وظیفه اطلاع ندم!؟!
آیا سرباز فراری هستم و دژبان پیگیری میکنه یا اینکه با کسی که دفترچه پست نکرده و خودش رو معرفی نکرده شرایطم یکی هست؟؟

Hamid_110
December 25th, 2011, 07:02 PM
آقا حمید ممنون از جوابت. حتما صبر کنم تا برگه سبزم بیاد نمیشه زودتر اقدام کنم؟ و چطوری باید اقدام کنم برم نظام وظیفه بگم من زانوم هم مشکل داشت ولی برگه معرفی رو به دکتر ندادم؟ یا ؟ و آیا اونا نمیگن تو دیگه معاف از رزم شدی و نمیشه و از این حرفا؟ ممنون

خواهش میکنم. حتما باید برگ سبزت صادر بشه بعد اقدام کنی. مجددا مثل سری قبل دفترچه میگیری، صفحه مربوط به معاینه پزشکیش رو میدی یه دکتر پر کنه، میری +10 و ...

Hamid_110
December 25th, 2011, 07:04 PM
اساتید،
اگر برای معافیت اقدام بکنم و سرباز شناخته شم ، جدای غیبت و این داستانها..
با فرض اینکه تاریخ اعزام برج 12 بخوره ولی برج 12 خودم رو معرفی نکنم، چه مشکلی پیش میاد؟؟مثلا بخوام برج 4 برم.این موضوع رو هم به نظام وظیفه اطلاع ندم!؟!
آیا سرباز فراری هستم و دژبان پیگیری میکنه یا اینکه با کسی که دفترچه پست نکرده و خودش رو معرفی نکرده شرایطم یکی هست؟؟

در این صورت سرباز غایب شناخته میشید و نه فراری.
مجددا برگ سبز با غیبت برای دوره بعدی اعزام صادر و براتون ارسال میشه.

mrbl
December 26th, 2011, 12:50 AM
با سلام
به نظر شما من با شماره عینک بالای 8 (در مجموع) برای دیپلم می توانم معافی بگیرم ؟ چقدر زمان می بره ؟ چون در حال حاظر خارج از کشور هستم ، کس دیگری می تواند بعضی از کارهای من را بکند
با تشکر فراوان

music
December 26th, 2011, 01:11 AM
سلام
من برای شنبه باید نظام وظیفه باشم - برا شورای پزشکی .
کسی تجربه ای داره که قراره چی بشه . خیلی استرس دارم .
بیشتر هدفم معاف از رزم بوده ، نمیدونم اصلان ارزشش رو داره یا نه ؟؟؟؟؟؟،
نوع بیماری هم پرانتزی بودن پا - تو معاینه بیمارستان سجاد نوشته بود متوسط دوم - ۷.۵+ . البته با کلی فشار آوردن :D

کسایی که تجربه شورای پزشکی داران میتونن بنویسن که قراره چه اتفاقاتی بیوفته ؟
اگه معاف از رزم بشم یا نشم در هر ۲ صورت حداکثر و حداقل چقدر طول میکشه اعزام بشم ؟

:-ss

Hamid_110
December 26th, 2011, 11:29 AM
با سلام
به نظر شما من با شماره عینک بالای 8 (در مجموع) برای دیپلم می توانم معافی بگیرم ؟ چقدر زمان می بره ؟ چون در حال حاظر خارج از کشور هستم ، کس دیگری می تواند بعضی از کارهای من را بکند
با تشکر فراوان

سلام
چرا از همون جایی که هستید اقدام نمی کنید؟ الان چند جا در خارج از ایران این کارا رو انجام میدن. با 2777 تماس بگیرید، راهنمائی تون می کنند.
موفق باشید

lefthanded
December 26th, 2011, 11:50 AM
با سلام
با تشکر فراوان
ببین تو بیمارستان با قطره ازت تست میگیرن. من مجموع 10.5 بودم بی قطره با قطره شدم 8.5 و معاف شدم. یکی ممکنه نیم نمره بیاد پایین یکی مثل من 2 نمره. بیشتر از دو نمره هم پایین نمیاد. اگه 8 هستی الان لب مرزی. واستا یکم بره بالاتر بعد اقدام کن.

erffan68
December 26th, 2011, 02:04 PM
سلام.میخواستم اگه ممکنه کمکم کنید.من 22سالمه.تا سن 18 سالگی یکی دوبار تشنج داشتم.اخریشم پارسال بود.علت تشنج مشخص نشد!!میخواستم ابدونم میتونم معافیت پزشکی بگیرم مدرک چندانی ندارم جز یه نوار مغز یعنی نمیدونستم بدردم میخوره!
احتمال معافیم چقدره؟راهی هست که قبل از اقدام کردن واسه معافی بدونم معاف میشم یا نه؟لطفا کامل جواب بدین.ممنون

chiico
December 26th, 2011, 05:16 PM
بابت کمر فقط و فقط هرنی دیسک معافی دارد/پس باید عمل کنی و اقدام کنی برای معافی بازم اون موقع میفرستنت الکترو میلوگرافی
درود دوستان
من متولد 6/11/71 هستم و حدودا از سال 83 تا 86 به طور مستمر مشغول ورزش در رشته ی بادی بیلدینگ بودم منتها یادمه در اواخر فعالیتم در این رشته از یک ماه قبل عید نوروز دست از ورزش کشیدمو بنا به دلایلی یک ماه بعد از عید دوباره تو باشگاه ثبت نام کردمو دقیقا همون وزنه هایی رو زدم که در اوج آمادگی بدنی قبل از عید میزدم که بالاخره روز سوم پس از شروع کار دسته ما داد و کمرم شروع کرد به درد گرفتن که بعدش یه دو سه تا شکسته بند رفتم و مقداری استراحت کردم تا دردش خفیف تر شد و بعد از اون هراز چند گاهی دوباره میرفتم باشگاه یا کارای سنگین میکردم که از سال پیش تاکنون به مرور دردش بیشتر و بیشتر شد و حتی به پای چپم هم سرایت کرد که پس از اندکی تحقیق و پرسو جو (چون از قدرت بدنی و فیزیکی بالایی بهره میبرم و آستانه ی تحمل بدنم بالاست) به این نتیجه رسیدم که دچار دیسک خفیف کمر هستم بنابراین به معاف از رزم بسنده کردمو خواستم برم دنباش که...
چندی پیش بالاخره دلو زدم به دریا و رفتم پیش متخصص که پس از عکسبرداری MRI و نوار عصبی مشخص شد که: (نتیجه ی MRI از این قرار است)
At L4-L5 level centrally and left paracentrally extruded deesk is seen یعنی اینکه من دچار پارگی دیسک کمر در سطوح چهار و پنج ستون فقرات شدم (خدایا پروردگارا شکر!)
پاسخ دکتر هم این بود که پس از دو ماه استراحت کامل اگر به وضعیت سابق بازنگشتی چاره ای جز عمل جراحی نیست, که من اکثرا تو این مدت چند ساله تو خونه در حال استراحت تو بستر هستم! بنابراین قطعا جراحی پیش رو دارم.
مساله ی سربازی هم با دکتر در میون گذاشتم که گفت با این مشکل شما معاف دائم هستی و یک گواهی هم بهم داد که این فرد مبتلا به فلان بیماریست و باید از وظیفه معاف گردد ولی بهم اطمینان نداد اما گفت اگر عمل کنی به هر ترتیب معافی.

mah5513
December 26th, 2011, 08:15 PM
سلام. من هفته پیش ابتدای هفته مدارکم رو برای معافیت پزشکی پست کردم ولی تا امروز 8 روز خبری نشده. نظام وظیفه سایتی چیزی نداره پیگیری کنم ببینم چی شده. اگر کسی خونه نباشه اینا نامه دعوت به بیمارستان رو چیکار می کنند. مرسی

sahand11_m27
December 26th, 2011, 08:42 PM
سلام. من هفته پیش ابتدای هفته مدارکم رو برای معافیت پزشکی پست کردم ولی تا امروز 8 روز خبری نشده. نظام وظیفه سایتی چیزی نداره پیگیری کنم ببینم چی شده. اگر کسی خونه نباشه اینا نامه دعوت به بیمارستان رو چیکار می کنند. مرسی
سلام
تا 20 روز منتظر بشید اگه نرسید میتونید برید ن.و بصورت دستی نامرو بگیرید به شرطی که معرفی به بیمارستان شده باشید. از پلیس +10 میتونید پیگیر بشید که توی کدوم مرحله قرار دارید. روزهای بعد دوباره میارن.

Cr7
December 26th, 2011, 09:54 PM
درود به همه دوستان
با توجه به اينكه قبلآ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2518-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C&p=545668&viewfull=1#post545668) درخواست راهنمايي كرده بودم و دوست خوبمان جناب Sahand بزرگواري كردند و فرموده بودند براي مطمئن شدن از معافيت به بيمارستان بقية الله مراجعه نمايم ، امروز براي بينايي سنجي با قطره رجوع كردم اما در كمال تعجب به بنده گفتند براي ريختن قطره بايد نامه كميسيون را ارائه بدهيد و من هم :lipsrsealed: ؛ گفتم هيچ راهي نداره چون 2 ماه از فرجه 6 ماه فراغت از تحصيل بنده باقي است و با توجه به اينكه هفته پيش درخواست اعزام به خدمت دادم تا غيبت نخورم و 1 اسفند اعزام هستم ؛ ميخواهم از اين مطمئن بشوم كه شرايط معافيت را دارا هستم يا خير ، چون اگر بنا باشه با شك و ترديد درخواست معافيت بدهم و مدت زمان روال اداري از 1 اسفند تجاوز كند كه غيبت خواهم خورد و با اين تفاسير ارزش ندارد و آنها هم گفتند معذورند و ابلاغ كردند كه قطره فقط با نامه كميسيون ميسر خواهد بود.
حالا با اين همه تفاسير و با توجه به تصوير نتيجه معاينه بدون قطره زير و دارا بودن مدرك كارداني ؛ آيا امكان معافيت وجود دارد يا خير ؟

http://up8.iranblog.com/images/dmafmiumebqqcolwuvt_thumb.jpg (http://up8.iranblog.com/viewer.php?file=dmafmiumebqqcolwuvt.jpg)

اگر جواب منفي است ، كه ديگر هيچ.

اما اگر جواب مثبت (همراه با ترديد) است ،‌ با توجه به اينكه بنده هفته پيش درخواست اعزام به خدمت دادم ، و متعاقبآ واكسن زده ام ؛ آيا براي درخواست معافيت آيا بايد مجددآ واكسن بزنم و به پزشك داراي مهر نظام پزشكي مراجعه نمايم و يا نه روال كار به گونه اي ديگر است ؛ لطفآ دوستاني كه اطلاع دارند محبت بفرمايند راهنمايي كنند تا دوباره كاري نكنم و وقت را از دست ندهم.
با تشكر
بدرود

nimaii
December 26th, 2011, 11:09 PM
دوست عزیز من خودم از طرق چشم معاف شدم.شما مجموع چشمهایتان 13.25 می شود و قطره تهایتا 2 نمره بیشتر کم نمی کند شما به راحتی معاف دایم می شود و شما برای اطمینان بیشترمی توانید بروید به بیمارستان فارابی وبراتون با قطره معاینه می کنند وآنوقت خیالتان راحت می شوید

sahand11_m27
December 26th, 2011, 11:45 PM
برای Cr7 :
سلام
اول شرمنده. من نمیدونستم اینا قانونشون عوض شده و نامه کمیسیون میخوان. چون من خودم همینجوری و بدون نانمه با قطره، معاینه کردم. شما بدون وقت رفته بودید دیگه؟ پیش اپتومتریست رفتید؟
همونجور که nimaii گفت شما با این نمره چشم معاف میشید.

assrcomputer
December 27th, 2011, 01:28 AM
از دوستان کسی در مورد اختلالات تعادلی مخچه و تعداد دندان های پایین تر از 14 تا اطلاعاتی داره ؟ مثلا" در مورد تعداد دندان الکی گیر میدن که مثلا" چی شده که دندان هاتو کشیدی و مدارک پزشکی بخوان

و در مورد اختلالات تعادلی مخچه روش تشخیصشون چطوریه ؟

یه سوال دیگه اینکه در مورد بیماری های مغز و اعصاب توی اصفهان پیش کدوم دکتر ها می فرستند ؟

Cr7
December 27th, 2011, 02:45 AM
دوست عزیز من خودم از طرق چشم معاف شدم.شما مجموع چشمهایتان 13.25 می شود و قطره تهایتا 2 نمره بیشتر کم نمی کند شما به راحتی معاف دایم می شود و شما برای اطمینان بیشترمی توانید بروید به بیمارستان فارابی وبراتون با قطره معاینه می کنند وآنوقت خیالتان راحت می شوید
ممنون دوست عزيز

برای Cr7 :
سلام
اول شرمنده. من نمیدونستم اینا قانونشون عوض شده و نامه کمیسیون میخوان. چون من خودم همینجوری و بدون نانمه با قطره، معاینه کردم. شما بدون وقت رفته بودید دیگه؟ پیش اپتومتریست رفتید؟
همونجور که nimaii گفت شما با این نمره چشم معاف میشید.
سهند جان سپاسگزارم از پاسختان ، آقا اين چه فرمايشيست دشمنت شرمنده ، مخلصتم قربان
در رابطه با وقت گرفتن ، بنده ديروز با اپراتورشان تماس گرفتم چون در منوي تلفن گويايشان داخلي تمامي خدمات پزشكي وجود داشت به غير از چشم پزشكي ! به اپراتورشان گفتم شماره تماس داخلي چشم پزشكي براي تعيين وقت چند است كه گفتند چشم پزشكي حضوري قبل از ساعت 8 صبح يا 1 بعد از ظهر اينجا باشيد وقت بگيريد و در رابطه با اپتومتریست حقيقت چون گفتند قطره نميريزيم سر در گم شدم و فقط مشاهده كردم يك اتاقي هست كه سمت راست بالاش برچسب بينايي سنجي نصب شده بود و داخل اتاق به 3 بخش تقسيم شده بود كه بنده را فرستادند به بخش سمت چپ كه با اون دستگاه جفت چشم ها رو اسكن كرد.
باز هم تشكر كه هميشه پاسخگو هستيد و باعث دلگرمي مي شويد.
بدرود

behrooz2536
December 27th, 2011, 09:56 AM
سلام خدمت كاربران بزرگوار

مي خواستم كمي اطلاعات در مورد معافيت پزشكي ديابت بدهيد
دوستاني كه اطلاع دارند يا احيانا از اين طريق معاف شده اند
چون بنده هم ديابت دارم و مي خواهم اقدام كنم البته سالهاي زيادي هم غيبت دارم

ممنون مي شوم دوستان مطلع كمي اطلاعات در اختيار بنده بگذارند

با تشكر

SMAMS
December 27th, 2011, 12:16 PM
هر یک از دوستان ساز خودشو میزنه یکی میگه قبل از عمل اقدام کن دیگری میگه بعد از عمل نفر بعدی احتمال معافی رو ناچیز میدونه (البته دست و پنجه ی تک تک شما درد نکنه منتها بیشتر منو سردرگم کردید)
وقتی من نه میتونم بشینم نه بایستم نه راه برم و نه خواب راحتی داشته باشم اینا به چه حقی میتونن منو بفرستن سربازی و همچنین پاسخ پزشک متخصص در این زمینه این بود که پس از هر گونه عمل جراحی دیسکال شما معاف هستی حالا شما به چه استنادی فرمودید که در آن صورت هم باید تجدید آزمایش کنم؟
با این اوصاف قانونمندی سازمان نظام وظیفه واجب شد که از بند پ استفاده کنم و جای ضوابط رو با روابط در پیگیری کارهام جایگزین کنم.

mna50
December 27th, 2011, 04:10 PM
:-ss
plzzz
help

اگر می خوای اسفند اعزام شی همین شنبه برو
اگر می خوای اردیبهشت اعزام شی، سعی کن بعد از 15 دی بری
یعنی دیر برو و بگو نامه کمیسیون نیومده
اگر صبح اول وقت بری همون روز میفرستنت کمیسیون

arash.on
December 27th, 2011, 04:22 PM
سلام دوست من..
از چه زمانی میتونیم دفترچه معافیت پست کنیم عزیز؟
من الان پیش میخونم و اینکه دارم تابستون میرم ولی به مشکل خوردم در این قسمت اگه میشه راهنمایی کنین.
مشکل پزشکی هم تا خدا بخوتد دارم از فشار خون تا صافی کف پا

music
December 27th, 2011, 06:06 PM
اگر می خوای اسفند اعزام شی همین شنبه برو
اگر می خوای اردیبهشت اعزام شی، سعی کن بعد از 15 دی بری
یعنی دیر برو و بگو نامه کمیسیون نیومده
اگر صبح اول وقت بری همون روز میفرستنت کمیسیون
سلام
فکر کنم اسفند موقع خوبی باشه برای رفتن -
به تعطیلات اول عید ام میخوره -

نظرتون راجبه معاف از رزم چیه ؟

من از هر کی که رفته میپرسم یه چیز میگه
ولی اکثرا میگن گرفتنش بهتر از نگرفتنشه

مرسی برا جواب .

yasramand
December 28th, 2011, 12:44 AM
سلام به همگی
این ابلاغیه جدید بدجوری نگرانم کرده

من کم کاری تیروئید دائم دارم که با توجه به ماده 30 - بند 2 معاف دائم خواهم شد ولی

در ابلاغیه جدید که بچه ها لینک هاش رو گذاشتن نمی دونم می تونم معاف بشم یانه.

اومدن کم کاری شدید و خفیف رو اضافه کردن و گرفتن معافی دائم رو سخت کردن!!!

تو لینک اینجوری اومده:

ب) هیپرتیروئیدى، هیپوتیروئیدى شدید معاف دائم

د) هیپرتیروئیدى خفیف و هیپوتیروئیدى خفیف خدمات غیر رزمى

سوالم اینه که این ابلاغیه چقدر معتبره و آیا تا 3/4 ماه دیگه اجرا میشه؟

آیا الان یک ترم انصراف از تحصیل بدم و برم دنبال معافی تا قبل اینکه ابلاغیه بخواد اجرا بشه؟

behrooz2536
December 28th, 2011, 10:13 AM
سلام خدمت كاربران بزرگوار

مي خواستم كمي اطلاعات در مورد معافيت پزشكي ديابت بدهيد
دوستاني كه اطلاع دارند يا احيانا از اين طريق معاف شده اند
چون بنده هم ديابت دارم و مي خواهم اقدام كنم البته سالهاي زيادي هم غيبت دارم

ممنون مي شوم دوستان مطلع كمي اطلاعات در اختيار بنده بگذارند

با تشكر

سلام مجدد
كسي از دوستان اطلاعاتي در اين زمينه ندارد يا احيانا به اين روش معاف شده باشد كه در اختيار من بگذارد ؟

با تشكر

adambarfi26
December 28th, 2011, 04:07 PM
سلام

1-توی جواب اکوی قلب من نوشته: (نارسایی ضعیف + پرولاپس دریچه میترال)trivial MR +MVM
با توجه به اینکه توی آیین نامه گفته: بند1- كليه عوارض عضوي دريچه‌اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي معاف دائم. تبصره: پرولاپس دريچه‌اي كه منجر به نارسائي نشده باشد خدمات غيررزمي.و بند4- نارسايي مزمن قلب معاف دائم.فکر میکنید با این نارسایی ضعیف که من دارم امیدی به معافیت دایم هست ؟

2-درضمن من تمام علایم ظاهری پرکاریه تیروئید رو دارم ولی تو آزمایشی که دادم t4=11/t3=0.5/tsh=0.8
بود.میخواستم از دوستانی که برای پرکاری تیرویید معاف شدن بپرسم که برای اونا هم اتفاق افتاده که جواب آزمایششون بعضی وقتا نرمال باشه ولی مثلا آزماش بعدیشون علایم هایپر رو نشون بده؟ در کل فکر میکنین اگه من یه بار دیگه آزمایش بدم امیدی هست که یه چیزایی توش پیدا بشه یا نه؟
مرسی

mah5513
December 29th, 2011, 08:50 PM
سلام. از بچه های معافی تا حالا کسی رسول اکرم واسه چشم افتاده؟ من افتادم رسول اکرم . چه طوریه؟ کسی اطلاعات داره لطف کنه بزاره. مرسی

emfaaa
December 29th, 2011, 11:19 PM
سلام به همه.
به کمکتون دوستان نیاز دارم.
من برای عرق کف دست اقدام کردم.و حالا شنبه باید برم دکتر.
از همتون خواهش میکنم اگر تجربه ای دارید یا کمکی میتونید بهم بکنید در مورد بیشتر کردن عرق دست لطفا بهم بگید.
پ.خ کنید یا همینجا بگید از همتون واقعا ممنونم.

rastinuk
December 30th, 2011, 01:28 AM
سلام دوستان
بنده شهرستان هستم .برای معافیت اقدام کردم .دو بار کمسیون رفتم .در کمسیون اول نظرمتخصص اول مبنی بر معافی بود که خب برای تایید منو دوباره ارجاع دادن بیمارستان تا متخصص دیگری هم تایید کند.متخصص دوم هم بیماری من رو تایید کرد و روز کمسیون دوم از سه دکتر که در کمسیون بودن دو نفرشون با هم گفتن این معافِ ولی نفر سوم گفت باز بره بیمارستان!!! اون دوتا هم حرفشو قبول کردن !! ولی سول من اینه:
قانون در شهرستان های کوچک اینه که اگر تخصص مورد نیاز نبود به شهرستان های همسایه بزرگتر میفرستن...این بار هم منو فرستادن برم اصفهان !اونجا هم تایید کنن!حالا نمیدونم مراحل چیه؟ یعنی بعد از ویزیت متخصص سوم در اصفهان نامه معرفی به بیمارستان رو خودم باید بیارم شهر خودمون یا خودشون میفرستن؟؟شما دوستان نمیدونید در این مرحله چه کنم؟
خسته شدم ...4 ماهه درگیره این موضوعم چه آزمایشات و چه هزینه هایی که برای بیمارستان و دکتر و نکردم ...فقط به خاطر اینکه به حقم برسم.....فقط بلدن اذیت کنن :(
ممنون میشم دوستان کمک کنید

rastinuk
December 30th, 2011, 01:38 AM
سلام

1-توی جواب اکوی قلب من نوشته: (نارسایی ضعیف + پرولاپس دریچه میترال)trivial MR +MVM
با توجه به اینکه توی آیین نامه گفته: بند1- كليه عوارض عضوي دريچه‌اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي معاف دائم. تبصره: پرولاپس دريچه‌اي كه منجر به نارسائي نشده باشد خدمات غيررزمي.و بند4- نارسايي مزمن قلب معاف دائم.فکر میکنید با این نارسایی ضعیف که من دارم امیدی به معافیت دایم هست ؟

2-درضمن من تمام علایم ظاهری پرکاریه تیروئید رو دارم ولی تو آزمایشی که دادم t4=11/t3=0.5/tsh=0.8
بود.میخواستم از دوستانی که برای پرکاری تیرویید معاف شدن بپرسم که برای اونا هم اتفاق افتاده که جواب آزمایششون بعضی وقتا نرمال باشه ولی مثلا آزماش بعدیشون علایم هایپر رو نشون بده؟ در کل فکر میکنین اگه من یه بار دیگه آزمایش بدم امیدی هست که یه چیزایی توش پیدا بشه یا نه؟
مرسی

دوست گرامی سلام
برای قلب باید بگم من برای قلب و ریه اقدام کردم که مشکل قلبم مثل شماست.(البته من mild mr& mild tr)یعنی دوتا نارسایی البته هر دو خفیف.رفتم متخصص قلب اکو رو نشون دادم سریع نوشت معاف از رزم!!بهش گفتم آقای دکتر تو آیین نامه نوشته پرولاپس همراه نارسایی دائم هست...گفت اون یه چیزی نوشته خیلی کلی هستش !!!حتی بعدش پیش یک متخصص دیگه هم رفتم اونم همینو گفت...
نمیخوام ناامید کنم .شانسیه! شاید م معاف بشی با توجه به این که تیروید هم مشکل داری با هم اقدام کن و برو کمسیون دیگه توکل به خدا....موفق باشی

bp1368
December 30th, 2011, 12:29 PM
سلام . آقا من هم مشکل قلب دارم دکتر ارتش MINIMAL MR was seen یا MR یک مثبت تشخیص داده دکتر قلبی خودم هم همین طور اما تو کمیسون شهر اصفهان من رو معاف از رزم کردن و میگن باید MR دو مثبت باشه . کسی از دوستان نمی دونه چه جوری اعتراض کرد . بازرسی و چیزی ندارن که پیگیری کرد . آخه تو آیین نامه که درجه ای مشخص کرده که این طوری می کنند . تو آیین نامه گفته وجود نارسایی قلبی منجر به معافیت میشه . تازه دکتر شورا بم گفت برو سربازی از اونجا اقدام کن اونجا قوانینش راحتره !! هیچی می خوان از استرس زیاد قلبم داغون تر بشه بعد بشه ++ که معافم کنند . تازه من از نظر چشم و افسردگی هم معاف از رزمم من نمی دونم به چه دردشون می خورم . فقط می خواند شدت بیماری قلبم بیشتر بشه . نمی فهمند قلب حساسه . متاسفانه خودشون مریضن و بیماری سادیسم دارن

Shapakh
December 31st, 2011, 06:13 PM
اگه معاف از رزم بشیم ولی تاریخ اعزام نریم عائب حساب میشیم یا فراری؟ منظورم از لحاظ جریمس و جریمه سرباز فراری چیه؟

ahmadlove
December 31st, 2011, 10:45 PM
چرا کرج نامه معرفی به بیمارستان رو پست نمیکنه؟ باید خودمون بریم دستی ازشون بگیریم!!! فقط تهران پست میکنه در خونه؟

javad1200
December 31st, 2011, 10:57 PM
من اصفهان بودم پست کرد دم در خونه...همه جا پست میکنن در خونه...ربطی به شهر نداره...

sahand11_m27
January 1st, 2012, 08:04 AM
چرا کرج نامه معرفی به بیمارستان رو پست نمیکنه؟ باید خودمون بریم دستی ازشون بگیریم!!! فقط تهران پست میکنه در خونه؟
بعضی موقع دیر پست میکنن. اگه تقریبا 20 روز گذشته و نیومده به پلیس +10 زنگ بزنید و بپرسید که معرفی به بیمارستان شدید یا نه. اگه شده بودید میتونید برید نامتون رو دستی از نظام وظیفه بگیرید.

ahmadlove
January 1st, 2012, 11:31 AM
بعضی موقع دیر پست میکنن. اگه تقریبا 20 روز گذشته و نیومده به پلیس +10 زنگ بزنید و بپرسید که معرفی به بیمارستان شدید یا نه. اگه شده بودید میتونید برید نامتون رو دستی از نظام وظیفه بگیرید.
همون روزی که پلیس +10 مدارک ر گرفت گفت فردا برو نظام وظیفه!!! اصلا نگفت منتظر باش بیاد یا هرچی!!!! منم رفتم گفتن چهارشنبه ها نامه معرفی به بیمارستان میدن! نمیدونم این چه مسخره بازیه!!!!

ahmadlove
January 1st, 2012, 12:02 PM
من الان زنگ زدم به دفتر پلیس +10 گفت باید پرونده رو ببری تحویل نظام وظیفه بدی بعدش اونا نامه معرفی به بیمارستان رو برات صادر میکنن. درسته؟ روند کار همینه؟ اگر قراره خودم مدارکم روببرم نظام وظیفه دیگه اون ثبت کردن تو پلیس +10 چیه؟

sahand11_m27
January 1st, 2012, 12:44 PM
من الان زنگ زدم به دفتر پلیس +10 گفت باید پرونده رو ببری تحویل نظام وظیفه بدی بعدش اونا نامه معرفی به بیمارستان رو برات صادر میکنن. درسته؟ روند کار همینه؟ اگر قراره خودم مدارکم روببرم نظام وظیفه دیگه اون ثبت کردن تو پلیس +10 چیه؟
برای تهران که روندش اینجوری نیست. من خودم بعد از 25 روز که نامم نیومده بود رفتم نظام وظیفه که نامه معرفی بیمارستان رو بگیرم، بازم بهم نمیدادن و گفتن برو منتظر باش میاد ولی بالاخره گرفتم. حالا اگه اینجوریه به شما گفتن یه سر ن.و برو و نامرو دستی بگیر. مدارک احتمالا منظورش اون برکه A4 که بعد ثبت مدارکت پلیس +10 بهت داده وگرنه الان شما اسمت ثبت شده و توی سیستمم ن.و هم هست.

assrcomputer
January 2nd, 2012, 02:48 PM
آقا یکی جواب ما رو بده ! یعنی کسی به خاطر تعداد دندان پایین 14 معافی نگرفته اینجا ؟!

Hamid_110
January 2nd, 2012, 02:59 PM
آقا یکی جواب ما رو بده ! یعنی کسی به خاطر تعداد دندان پایین 14 معافی نگرفته اینجا ؟!

دوست عزیز حتما کسی نگرفته که جواب نمیده دیگه.
معافیت دندان هم خیلی کمه؛ من تو این چند سال این همه پیگیری و کمیسیون و بیمارستان تا حالا ندیدم و نشنیدم کسی برای مشکل دندان مراجعه کرده باشه.

Shapakh
January 2nd, 2012, 10:54 PM
آقا حمید شما تا حالا کسی رو دیدی برا بویایی معاف شه؟

music
January 2nd, 2012, 11:34 PM
سلام
من شنبه رفتم - معاف از رزم شدم - البته بیشتر از این هم نمیخواستم .
اگه کسی سؤال داره پی ام بده تو یاهو راجعبه روز معاینه .

سوالی که برم پیش اومده اینه که من اگه تاریخ اعزام ام اردیبهشت بشه - باید ۲۴ ماه برم اگه این قانون تصویب بشه یا ۱۷ ؟

از چند نفر شنیدم گفتن چون تاریخ ارسال دفترچه آبان ۹۰ هست ۱۷ ماه میری ولی میخام مطمئن باشم . :-ss

eng.ehsan.
January 3rd, 2012, 01:06 AM
سلام دوستان عزیز
من ۲ هفتهٔ پیش رفتم برای معاینه پزشکی‌ و دکتر بیمارستان بقیه الله تشخیص داد که من تحدب شدید کفّ پا دارم و توی آئین نامه هم نوشته که تحدب شدید معاف کامل هست و چند روز پیش برای محکم کاری رفتم بیمارستان ارتش و دکتر اونجا هم یه تأییدیه رو سربرگ بیمارستان ارتش داد که من این مشکل رو دارم به نظرتون این تأییدیه موثر هست یا نه ؟
و اینکه به دلیل این مشکل و نداشتن تعأدل بین زانوهام فاصله افتاده ، به نظرتون چند درصد احتمالش هست معاف بشم؟

nimaii
January 3rd, 2012, 09:48 AM
دوست عزیز معاف از رزم هیچ تاثیری در مدت آموزشی ندارد وتنها این مزیت رو به قول خودشون دارد که کارهای سنگین نمیدن که روی این قضیه هم هیچ حسابی باز نکن شما وبه نظر من هیچ فرقی با سرباز شدن ندارد

nimaii
January 3rd, 2012, 09:53 AM
سلام دوستان عزیز
من ۲ هفتهٔ پیش رفتم برای معاینه پزشکی‌ و دکتر بیمارستان بقیه الله تشخیص داد که من تحدب شدید کفّ پا دارم و توی آئین نامه هم نوشته که تحدب شدید معاف کامل هست و چند روز پیش برای محکم کاری رفتم بیمارستان ارتش و دکتر اونجا هم یه تأییدیه رو سربرگ بیمارستان ارتش داد که من این مشکل رو دارم به نظرتون این تأییدیه موثر هست یا نه ؟
و اینکه به دلیل این مشکل و نداشتن تعأدل بین زانوهام فاصله افتاده ، به نظرتون چند درصد احتمالش هست معاف بشم؟

دوست عزیز تنها ملاک تصمیم گیری در کمیسیون فقط وفقط نظر دکتربیمارستانی که نظام وظیفه شما را به آن معرفی کرده هست ونظر هیچ جای دیگر را هم قبول ندارند