نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_ja نمایش پست ها
سلام وقت بخیر. دوستان بنده 26 سالمه خدمت سربازیم تازه تموم شده و میخوام باز ادامه تحصیل بدم. من سال 93 دانشجو کاردانی کامپیوتر-نرم افزار بودم 50 واحد پاس کردم و ترک تحصیل کردم 25 واحد دیگه مونده تا مدرک کاردانی رو بگیرم و حدودا 2 سال هم کارشناسی. تصمیم دارم بعد اینکه کارشناسی رو گرفتم اقدام کنم برای کارشناسی ارشد واسه اروپا یا کانادا. پذیرش رو که میدونم میشه گرفت اما سوالم اینه ایا با توجه به سن من اصلا امکان فاند گرفتن دارم و مهمتر اینکه آیا آفیسر سفارت با توجه به گپ تحصیلی زیادی که قبل از گرفتن مدرک کارشناسی داشتم منو ریجکت میکنه یا براش عجیب نیست توی سن 29 سالگی اقدام کردم واسه ارشد ؟ ( در شرایطی که کاردانی و کارشناسی رو از 26 سالگی دوباره شروع کردم )
با چندتا موسسه صحبت کردم در این مورد اما احساس کردم اونا فقط دنبال پول هستن و هرچی شما بگی و هر شرایطی داشته باشی میگن امید هست مشکلی نیست D: ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه.

افسر نمی دونه شما کارشناسی از چه موقع شروع کردید. فقط می دونه ارشد را در چه موقع شروع می کنید.
من خودم ارشد را ۳۲ ساگی تموم کردم و تمام تحصیلات بعد از دبیرستان را خارج بودم. از شروع لیسانس تا پایانش ۸ سال طول کشید. پاره وقت درس بر می داشتم، چون نمی خواستم برگردم ایران.
تو سفارت به کارنامه اتون نگاه نمی کنن، فقط می پرسن باسه چی دارین می رین، و از این طریق متوجه میشن در ۲۹ سالگی برای ارشد دارید شروع می کنید، که چیز عجیبی نیست.