صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 54

موضوع: مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : مقایسه زندگی و تحصیل در استرالیا، اروپا، کانادا و آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeheh نمایش پست ها
    سلام ، وقت بخیر من و همسرم به تازگی تصمیم به مهاجرت گرفتیم ولی واقعا بین کانادا و استرالیا موندیم که برای کدوم کشور اقدام کنیم از طرفی ما در ابتدا برای زندگی و کار می خواییم مهاجرت کنیم و شاید در آینده خواستیم اونجا ادامه تحصیل بدیم و یه دختر 9 ساله هم داربم به نظر شما کدوم کشور برای پیشرفت و زندگی بهتر می تونه باشه و آیا میشه امیدوار بود که کار در این کشور پیدا میشه؟ یه سوال دیگه هزینه تحصیل دخترم در صورتی که بتونیم اقامت دائم اون کشور رو بگیریم آیا رایگان است یا خیر؟ ممنون اگر اطلاعاتی دارید منو راهنمایی کنید
    دوست عزیز واقعا مشکله کسی بخواد به شما اینطوری توصیه کنه کجا برین. این تصیمیم هست که شما خودتون باید بگیرین منتهی وقتی که اطلاعاتتون کافی و کامل باشه.
    از نظر کار و این چیزها خیلی فرقی بینشون نیست. فاصله تا ایران هم مثل هم هستن. اما آب و هوای کانادا اصلا خوب نیست. و استرالیا خیلی آب و هوای بهتری داره.
    تاپیک های مربوط به این دو کشور رو مطالعه کنین.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

سلام، من سوالی داشتم که توی تاپیک دیگه هم مطرح کردم اما کسی پاسخ نداد. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    لیسانس نرم افزار با معدل پایین و فوق لیسانس فناوری اطلاعات با معدل 17 هستم. سابقه پژوهشی بدی ندارم اما برگ برنده ام سابقه کار قویمه. حدود 9 سال سابقه کار مرتبط و مناسب دارم. تصمیم قطعی نگرفتم برای ادامه تحصیل اما اگر هم بخوام برای ادامه تحصیل اقدام کنم قطعا به قصد خروج از کشو و اقامت گرفتنه. هدف اصلیم کار کردن و اقامت در کشوری هست که آرامش و رفاهیات معقولی داشته باشه.
    زبان انگلیسیم بالاتر از سطح متوسط محسوب میشه.
    نمیدونم چطور شروع کنم و از کجا و برای کجا اقدام کنم. از جهتی میگن آلمان مهندسین فنی رو به راحتی جذب میکنه و کشور خیلی خوبیه، اما مشکل اصلی زبانشونه. استرلیا رو دوست دارم اما بازار کارش خیلی مناسب نیست. دانمارک هم پیشنهاد دادن که اونجا هم باز به نوعی مشکل زبان هست.
    لطفا راهنماییم کنید تا بدونم اصوللا با شرایط من که متاهل هستم، اصولا کدوم کشور بازار کار و ثبات اقتصادی بهتری داره و اینکه کلا چه کنم

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط p0oya نمایش پست ها
    سلام، من سوالی داشتم که توی تاپیک دیگه هم مطرح کردم اما کسی پاسخ نداد. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    لیسانس نرم افزار با معدل پایین و فوق لیسانس فناوری اطلاعات با معدل 17 هستم. سابقه پژوهشی بدی ندارم اما برگ برنده ام سابقه کار قویمه. حدود 9 سال سابقه کار مرتبط و مناسب دارم. تصمیم قطعی نگرفتم برای ادامه تحصیل اما اگر هم بخوام برای ادامه تحصیل اقدام کنم قطعا به قصد خروج از کشو و اقامت گرفتنه. هدف اصلیم کار کردن و اقامت در کشوری هست که آرامش و رفاهیات معقولی داشته باشه.
    نمیدونم چطور شروع کنم و از کجا و برای کجا اقدام کنم. از جهتی میگن آلمان مهندسین فنی رو به راحتی جذب میکنه و کشور خیلی خوبیه، اما مشکل اصلی زبانشونه. استرلیا رو دوست دارم اما بازار کارش خیلی مناسب نیست. دانمارک هم پیشنهاد دادن که اونجا هم باز به نوعی مشکل زبان هست.
    لطفا راهنماییم کنید تا بدونم اصوللا با شرایط من که متاهل هستم، اصولا کدوم کشور بازار کار و ثبات اقتصادی بهتری داره و اینکه کلا چه کنم
    دوست عزیز
    مستقیم برای کار اقدام کردن مشکله.
    توصیه میشه اگه علاقه دارین برای دکتری اقدام کنین به شرط فاند و کمک هزینه. در نتیحه راحت تر هست و فرصت دارنی که برای اینده بهتر فکر کنین و در کشور مورد نظر خودتون رو پیدا کنین.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط p0oya نمایش پست ها
    خب چرا به امریکا یا کانادا فکر نمیکنید؟
    آلمان هم جای مناسبیه اما به قول خودتون مشکل زبان داره از طرفی مشکل اقامت هم داره چون جدیدا پناهنده خیلی میگیره و من سایت های خارجیو که مطالعه می کردم (تو سایتای خودمونم بازتاب داشته) کشورهایی که پناهنده میگرفتن دارن شرط تعیین میکنند یعنی کلا اقامت دادن سخت شده... (المان و امثالهم) از طرفی اگر هم بده چندین سال طول میکشه و سختیش مثل امریکاس (مثل کانادا نیستن، کانادا اسون تره) هدف اصلی شما که اینه و شما که اینهمه سالو میتونی المان صبر کنی خب برو امریکا صبر کن؟؟ بهرحال امریکا امریکاست چه اسمون بریم و چه زمین بیایم... با هیچ جای دیگه ام نمیشه از هیچ جهتی مقایسش کرد... اگرم مخالف سرسخت امریکایین کانادا رو پیشنهاد میکنم که مردمش واقعا رفاه دارند... یا اگر دیگه اینم نخواستید و تمرکزتون روی اروپاست از نظر سطح زندگی کشورهای اسکاندیناویایی گزینه مناسبی اند و کشوری مثل سوئیس هم واقعا خوبه
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member

تو یکی دو صفحه اول دیدم راجع به استرالیا خیلی تعریف کردند... من تا جایی که دیدم و شنیدم، استرالیایی ها خیلی با دید منفی به ایرانی ها نگاه میکنن...

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sh نمایش پست ها
    تو یکی دو صفحه اول دیدم راجع به استرالیا خیلی تعریف کردند... من تا جایی که دیدم و شنیدم، استرالیایی ها خیلی با دید منفی به ایرانی ها نگاه میکنن...
    تجربیات ما محدود به زاویه دید ماست، نمی شه به این راحتی و بر حسب تجربه شخصی و یا شنیده های چند دوست یه موضوع رو تعمیم داد.
    چند تا از آشنایان من، از جمله برادر، فامیل و دوستان من هم سالهاست که استرالیان و از شهروندان خوشنام اونجا هستن و زندگی راحتی هم دارن، و از طرفی دوستان و همکاران استرالیایی زیادی هم دارن. من نه می تونم به این راحتی و تنها صرف تجربیات اونها بگم همه استرالیایی ها انسانهای متمدن و مبادی آداب و ایرانی دوستن، و نه می تونم نقض کنم. حتی اگه خودم هم سالها اونجا زندگی کرده باشم باز هم تجربیاتم محدوده.

Banned

کجای دنیا به ایرانیها به دید مثبت نگاه میکنند که استرالیا دومیش باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ermia_mmr نمایش پست ها
    کجای دنیا به ایرانیها به دید مثبت نگاه میکنند که استرالیا دومیش باشه
    من امریکا و اروپا زندگی کردم. (البته ما یک گروه همکلاسی از لیسانس بودیم ک باهمدیگر از لیسانس همکلاسی بودیم تا مقطع بالاتر ولی مسیرمون جدا شد وسط راه و یک سری از دوستام اروپا موندن).
    تجربه من و همگروهی هام:

اروپا بخصوص جنوبش مثل ایتالیا و فرانسه اسپانیا اکثرا دید مثبت دارن یا دیدی ندارن به ایرانی.
    تو اروپا اگرم دید منفی باشه باهات دوست میشن و باهات میگردن بیرون رفتن و ....
    تو امریکا هم ک مشخصه هیچکی کاری نداری مگر یه مشت آشعال کله باشن و بیکار!!! من خودم دوست دختر امریکایی دارم. خیلی از دوستام هم ازدواج کردن. امریکایی ها با ایرانیها مو نمیزنن تو فرهنگ خانوادگی (حالا نه ۱۰۰ درصد ولی خیلی شبیه هم هستیم!).

ویزا شنگن، و باز بودن مرز بین چندین اقتصاد برتر جهان یعنی شما بیکار نمیمونی بعد از تحصیلت! با گرفتن مدرک از یکی از اعضای اتحادیه اروپا اجازه کار از سوید تا مالت تا جزایر فارو،‌ ایسلند و آلمان و پرتغال ... رو داری. اقامت دایم هم معمولا ۴ سال طول میکشه. (اینم درسته تو خیلی از کشورها سالهای دکتری جزو اقامت نیست! ولی خوب کیه ک نخاد تو ایتالیا یا اسپانیا ۴ سال زندگی کنه؟؟ ولی خوب بره نروژ!؟ همه امریکایی ها و استرالیایی ها تو کف ایتالیا و اسپانیا (ایبزا) و سواحل گلگون فرانسه هستن)
    حالا این بحث زبان یه چیز دیگه ست. مثلا تو فرانسه و اسپانیا ک اگر انگلیسی حرف بزنید خیلی مشتاق میشن ولی خوب برید جایی ک
    پر از خوشگل و حرفه ای هستش،‌مثل اون بالا بالاها اروپا، تنها میشید یا باید با مامان بزرگا بپری
    در مورد اقامت حرف درسته ولی تا موقعی ک کار هست اقامت چ ارتباطی داره!؟ شما سیتزن باش،‌وقتی کار نیست و بهت پول نمیدن برو انقدر زیر افتاب بشین تا بسوزی و سرطان بگیری!
    در ضمن بیشتر میزان سرطان رو استرالیایی ها میگیرن!

در مورد امریکا هم نیاز به گفتن نداره بازار کارش.

من استرالیا نبودم. کانادا هم خیر.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

دوست عزیز شنیدی میگن کانادا مهاجرپذیر ترین کشور جهانه؟ منم تا چندروز پیش همین فکرو میکردم ولی به یه تعداد دوستانی که سالهاست اونجا تحصیل و زندگی میکنن برخوردم، خیلی راضی بودن ولی کلی توضیحات دادن درباره اینکه مثلا نژادپرستی خفته دارن و این جور چیزا و کلی توضیحات که واقعا قانع کننده بود فقط حوصله نوشتن ندارم خیلی طولانین!
    حالا- درباره استرالیا ذهنیتم راجع به استرالیاهم مثل کاناداس یعنی مهاجر پذیره و دید منفی نسبت به ملیتی نداره؟؟(مثل اینکه این کشور کره هست که ایرانی ها یه ذره ظاهرا بدنامن و اخراج از کشور خیلی بوده!(مثل اینکه!!)) ولی نمیدونم اونایی که اونجا زندگی میکنن نظرشون چیه شاید اگر فردا پس فردایی یه دوست پیدا کردم که استرالیا باشه بگه هرروز که از خیابون رد میشم راننده ها ازم میپرسن کجایی؟ منم میگم ایرانی و سرعت 1000 زیرم میگیرن:||
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    دوست عزیز شنیدی میگن کانادا مهاجرپذیر ترین کشور جهانه؟ منم تا چندروز پیش همین فکرو میکردم ولی به یه تعداد دوستانی که سالهاست اونجا تحصیل و زندگی میکنن برخوردم، خیلی راضی بودن ولی کلی توضیحات دادن درباره اینکه مثلا نژادپرستی خفته دارن و این جور چیزا و کلی توضیحات که واقعا قانع کننده بود فقط حوصله نوشتن ندارم خیلی طولانین!
    حالا- درباره استرالیا ذهنیتم راجع به استرالیاهم مثل کاناداس یعنی مهاجر پذیره و دید منفی نسبت به ملیتی نداره؟؟(مثل اینکه این کشور کره هست که ایرانی ها یه ذره ظاهرا بدنامن و اخراج از کشور خیلی بوده!(مثل اینکه!!)) ولی نمیدونم اونایی که اونجا زندگی میکنن نظرشون چیه شاید اگر فردا پس فردایی یه دوست پیدا کردم که استرالیا باشه بگه هرروز که از خیابون رد میشم راننده ها ازم میپرسن کجایی؟ منم میگم ایرانی و سرعت 1000 زیرم میگیرن:||
    کاری نداره الیتا، خیلی ها از من پرسیدن کجایی هستی و من گفتم: اسپانیا.
    اولش تو فیس بوک دروغ می گفتم، ولی بعدا رو در رو هم می گفتم فرانسه. شاید یکی باور کنه، شاید یکی بخنده و بفهمه از سوالش ناراحت شدی.

به یه دخ چینی گفتم: فرانسه، چرا می پرسی؟ اگه بگم آمریکا همه می گن "واو، از نیویورک پاشده اومده اینجا" اگه بگم افغانستان، می گن تروریستی.
    اون هم جواب داد: ساری، دیگه نمی پرسم

یه چینی دیگه داشتم غذا سفارش می دادم و آشپز همین جور با دهان باز چینی حرف می زد و توقع داشت من بفهمم. بالاخره این دختره مترجمم شد. غذا که داشت آماده می شد گفت where are you from من هم گفتم 中国 دوباره پرسید where are you from من هم گفتم چونگ گوا! اخم کرد گفت می گم ور آر یو فرام؟ گفتم: 我是中国人,我来从南京了 اون هم گفت اوکی.

یکی دیگه گفت خارجی هستی؟ (تو چت) گفتم نه چینی هستم. اون هم گفت: پس دو رگه ای

تو ایستگاه اتوبوس منتظر باس بودم که یه پسر کوچولو داد می زد خارجی خارجی. کلا سکوت امپراطوری را داشت به هم می زد. من هم رفتم پشت تابلو راه ها قایم شدم.

الیته خارجی بودن همیشه اولین نقطه قابل توجه نیست. تو اتوبوس یه دختر کوچک و تنها که پاهاش به زمین نمی رسید داشت به تلوزیون زل می زد و به من که تو مسیر نگاهش بودم توجهی نمی کرد. من هم به تلوزیون نگریستم و دیدم خاک عالم چیزهای بد دارن نشون می دن. رخت خواب و اینها. نگام را برگردوندم رو دختره و اون هوی جور داشت با گردن کج و نگاه نافذ و معصوم زل می زد و اصلن به من توجه نمی کرد.

تقریبا داشت این طوری نگاه می کرد فقط کله اش یه کم کج تر بود و چشمهاش باریک تر و دهنشم باز نبود چون داشت پاهاشو تکون می داد. انگار داشت با مژه هاش تصاویر را می بلعید ولی صورتش این طور نشون نمی داد. شیطنت درونیش با ماسکی از کنجکاوی پوشانده شده بوده.

من داشتم به اطراف نگاه می کردم ببینم این بچه ننه بابا نداره و اینکه چرا تو تلوزیون این چیزها رو نشون می دن.

بالاخره هستن کسانیکه از خارجی بدشون می آد و یا اینکه انتظارات یک خارجی را برآورده نمی کنن. مثلن شاید برای شما نوشابه باز کنن، ولی دختر به خارجی نمی دن.
    و با همه خارجی ها بدن، نه فقط با ملیت خاصی، مثلن سه مرد فرانسوی در خیابان می رن و می گن: a la fois, je pense ce sujet en public dois و بقیه می گن وی وی

یا دو پسر خفن استرالیایی که وایسیدن و از نگاشون معلومه می خوان بگن مرده شور چین را ببرن چرا هیش کی طرف ما نمی آد؟ اینجا دیگه کجاست؟ 这里是什么地方

در استرالیا، کانادا یا هر کشوری، کسی با خارجی خوبه که خودش خارج رفته باشه. کسی که تمام عمر از استرالیا بیرون نرفته احتمالن فک می کنه شما کار اشتباهی کردین از کشورتون پا شدین رفتین اونجا و باید زودی برگردین. ولی کسی که خودش روحیه adventure داشته، با کار شما موافق هست و با اینکه بخواین همیشه جاهای جدید را ببینین و متعلق به جای خاصی نباشین راحت تر کنار می آد. بالاخره در دانشگاه هم نگاه کنی یه استاد خارجی داره تو اون کشور درس می ده، یا یه مهاجر به تیم ملی رسیده.

توي خونمون به ما ميگن فراري
    توي غربت دم به دم انگشت نگاري
    ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم
    بيرون خونه ميگن ما تروريستيم
    وقتي خونه شده بود مثل جهنم
    ما با ويزاي بهشت بريديم از هم
    حالا تو برزخ بدبيني اسيريم
    نميتونيم ريشمونو پس بگيريم

چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن
    انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن
    که سفر تقدير ماست واسه هميشه
    ما همينيم جنگل بدون ريشه

>> هرروز که از خیابون رد میشم راننده ها ازم میپرسن کجایی؟ منم میگم ایرانی

صد در صد، شاید هم 97%، بله شما هر بار که بگین ایرانی هستین انگار که گفتین بیا به گور ***** بخند. انگار که به خودتون فش جد و آباد دادین. (کمرنگ نوشتم مدیرها نبینن)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)