صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 55

موضوع: ایرانیان مقیم برزیل(شرایط زندگی،امنیت وضعیت تحصیل و ...)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Banned

پیش فرض پاسخ : ایرانیان مقیم برزیل(شرایط زندگی،امنیت وضعیت تحصیل و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    و البته این صف ها به حدی طولانی هست که شما شاهد از هوش رفتن مردم خواهید بود...خیلی کوتاه:برزیل بهتر از ایران نیست.جای بهتر برید.
    تا وقتی جایی زندگی نکردی با فرهنگ و رفتار اون ناحیه آشنا نشدی حداقل کاری که میکنی نظر ندی!

مسلما برزیل خیلی بهتر از ایرانه البته من نمی دونم شما کجای ایران زندگی میکنی!!! و اگر تو تهران و بویژه شمال شهر تهران هم زندگی میکنی باز هیچ وقت همچنین حرفی راجع به برزیل و الخصوص شهرهایی مثل ریو و سایوپایلو نمی زدی
    برزیل حداقل 30 الی 40 سال از ایران جلوتر در خیلی از موارد یکیش ارزش پاسپورت ( یک هفته ای بهت ویزای امریکا میدن ویزا شنگن در حد فقط ثبت نام با پاس ایرونی کجا راحت میدن بدون تحقیر و ....)

تقریبا هیچ برزیلی تحصیل کرده دوست نداره کشورش ترک کنه

البته با سابقه که از شما داریم میدونم باز میای شروع میکنی راجع به امنیت حرف زدن که البته چون اونجا زندگی نکردی اطلاعات خودت وصل میکنی به آمار
    آماری که مسلما تو کشور آزادی مثل برزیل خیلی فرق داره با اونجایی که زندگی میکنی

بله اینجا امنیت نسبت به اروپا و امریکا پایین تره ولی هیچ وقت از ایران پایین تر نبوده!!!
    در منطقی ترین حالت مثل ایران و با رعایت بعضی نکات بهتر از ایرانه

نکاتش هم مشخصه در منطقه خوب زندگی کنی (یه چیزی معادل سعادت آباد یا پاسداران تهزان ) مشکلی برات پیش نمیاد اگر شب تا نهایت 8-9 شب کنار ساحل نباشی ( بودن تا بچه های ایرونی تا 3 الی 4 صبح در بارهای اینجا 5-6 سال)

اگر اتوبوس حمله میکنن اون تو ساعاتهایی اتوبوس خلوته تو محله داغون ریو شما همون ساعت تو شوش بری .....

از اوبر براحتی میتونید استفاده کنید

قوانین اینجا هم خدارو شکر مشخصه زیر میزی رشوه و ... نداره

بالاتر از این مردم اینجا به شما مثل نگاهی که ما به افغانی داریم ندارن ( یه سفری برید اروپا درک میکنید چی میگم)

نشستی تو ایران فکر میکنی بهترین کشور دنیاس!!! یکم پاتونو اونورتر بزارید متوجه صحبت های من میشید
    ویرایش توسط Hitman908 : August 22nd, 2017 در ساعت 08:46 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

ذوست من؛کمی آرام تر.من هم وطن شما هستم نه برزیلی ها.من عاشق برزیل هستم و مطمئن باش اگر کشور بهتری مد نظر نداشتم الان اونجا بودم.یه کاری نکن بگم یه سری به تاپیک بچه های کانادا بزنی تا ببینی چطور جواب میدن...درباره ی کشورت درست صحبت کن،من کشته مرده ایران نیستم اما:
    [IMG][/IMG]
    No somos lo que deseamos ser. Somos lo que la sociedad exige"
    Somos lo que nuestros padres eligieron. No queremos decepcionar a
    nadie, sentimos una gran necesidad de ser amados. Por eso reprimimos lo
    "mejor de nosotros mismos

Banned

ذوست من؛کمی آرام تر.من هم وطن شما هستم نه برزیلی ها.من عاشق برزیل هستم و مطمئن باش اگر کشور بهتری مد نظر نداشتم الان اونجا بودم.یه کاری نکن بگم یه سری به تاپیک بچه های کانادا بزنی تا ببینی چطور جواب میدن...درباره ی کشورت درست صحبت کن،من کشته مرده ایران نیستم اما:
    [/IMG]
    مثلا الان منو تهدید میکنی؟! همینه دیگه چون دلایل منطقی نداری زدی به بیراهه اگر میتونی برو جای بهتر برزیل بهشت برین نیست و خیلی ها هم آرزوشونه بیان اینجا ( کافیه به دفتر مسافرتی زنگ بزنی ببینی هزینه تور برزیل چقدره؟!)

متوجه مطلب من نشدی اینجا برزیلی نیست که بخام ازش دفاع کنم یه بنده خدا اومد سوال کرد منم جوابشو دارم براساس مستندات اونچیزی که خودم دیدم و آمار میگه و منطق حکم میکنه نه اتفاقا احساسات کورکورانه!

ولی متاسفانه شما داری اطلاعات غلط میدی به دوستان ببین دوست عزیز برزیل ۲۳۰ میلیون نفر جمعیت داره بدون نفت و گاز داره مملکتش بهتر از ما اداره میکنه اینو من نمی گم آمار جهانی میگه کاری هم نداره یه جستجو کن ببین سرانه درامد کجاس ما کجاییم

من رو واقعیت دارم حرف میزنم چون اونجا مدتی زندگی کردم شما کلا ذهنیت اشتباهه قبلا هم بوده بازهم تکرار میکنی میخوای لشکرکشی کنی از کشورت دفاع کنی اینکه واقعیت عوض نمی کنه. آخرم اخر این بحث میخوای بگم ایران بهترین کشور دنیاست!!!! یا به نظر شما دنیا فقط در کانادا اروپا و امریکا خلاصه میشه نه عزیزم خوشبختانه یا متاسفانه ما از خیلی ها عقب تریم بدون حس ناسیونالیستی

همین برزیل به دانشجی کارشناسی ارشد ۱۵۰۰ ریا معادل ۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان
    به دانشجوی دکتری حداقل ۲۲۰۰+۴۰۰ معدل ۳/۲۰۰/۰۰۰ تومن
    به دانشجوی پست دکتری حداقل ۴۴۰۰+۸۰۰ معادل ۶ میلیون تومن ( ناگفته نماند این مبلغ تا ۱.۵ برابر یعنی ۹ میلیون تومن قابل افزایشه)

این پولها رو دولت به دانشجویان میده

فقط برای اطلاع دوستان سرانه درامد براساس اطلاعات بانک جهانی
    http://data.worldbank.org/indicator/NY.GNP.PCAP.PP.CD

و اینم ارزش پاسپورت از معتبرین وبسایت های موجود
    https://www.passportindex.org/byRank.php

برزیل ۱۳
    ایران ۸۵

برساس GDP
    برزیل 9
    ایران 29
    ویرایش توسط Hitman908 : August 23rd, 2017 در ساعت 06:46 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

دوست من آروم!داری تند میری!شاید هر دو داریم تند میریم.ببین،درباره ی بیمارستان ها صحبت شد منم واقعیت رو گفتم.خب نمونه ای که من گفتم به معنی این نیست که کل برزیل اینطوره،ببینید،من قطعا به اندازه شما که اونجا هستید نمی دونم اما خب با توجه به این که صبح و شب من با رسانه های خود این کشور می گذره و نوشته و گفته های روشنفکران و مردم و دانشجویان برزیل رو درباره ی مشکلات این کشور دنبال می کنم،قطعن از اون دوستی که فقط اسم برزیل رو شنیده چیز بیشتری برای گفتن دارم.ببین،یکی مثل من باعث میشه بحث پویاتر بشه،چون موضع مخالف برزیل دارم(فقط برای خانواده) باعث میشه همین پاسخ شما به مخالفت من اطلاعات رو بیشتر کنه حتی من که تا حالا اشتباه می کردم از اشباه دربیام. من سیستم اقتصادی برزیل رو در خیلی بخش ها که می بینم به معنای واقعی تحسین میکنم!برزیل با وجود همه ی این lavajato ها بهترین اقتصاد رو در آمریکای جنوبی داره.اما خب من کمال گرا هستم و این باعث میشه دقیقتر نگاه کنم.من نمی تونم قانع بشم که برزیل جامعه ی بافرهنگی داره،من نمی تونم favelas فراموش کنم،من نمی تونم درگیری و حملات مسلحانه ای که در خیابان ها پیش میاد رو دست کم بگیرم(کم نیست)،حتی همین بادبادک های معروفشون
    اینجا فقط داریم خوبی و بدی برزیل رو می گیم،نه بیشتر.
    بحث درباره ی اقتصاد برزیل،مخصوصا چی شد از 1950 به بعد،رو یه وقت دیگه می کنم.
    به هر حال از اینکه اطلاعات و وقت ارزشمندتون رو اینجا میزارید ممنونم.

Banned

دوست من آروم!داری تند میری!شاید هر دو داریم تند میریم.ببین،درباره ی بیمارستان ها صحبت شد منم واقعیت رو گفتم.خب نمونه ای که من گفتم به معنی این نیست که کل برزیل اینطوره،ببینید،من قطعا به اندازه شما که اونجا هستید نمی دونم اما خب با توجه به این که صبح و شب من با رسانه های خود این کشور می گذره و نوشته و گفته های روشنفکران و مردم و دانشجویان برزیل رو درباره ی مشکلات این کشور دنبال می کنم،قطعن از اون دوستی که فقط اسم برزیل رو شنیده چیز بیشتری برای گفتن دارم.ببین،یکی مثل من باعث میشه بحث پویاتر بشه،چون موضع مخالف برزیل دارم(فقط برای خانواده) باعث میشه همین پاسخ شما به مخالفت من اطلاعات رو بیشتر کنه حتی من که تا حالا اشتباه می کردم از اشباه دربیام. من سیستم اقتصادی برزیل رو در خیلی بخش ها که می بینم به معنای واقعی تحسین میکنم!برزیل با وجود همه ی این lavajato ها بهترین اقتصاد رو در آمریکای جنوبی داره.اما خب من کمال گرا هستم و این باعث میشه دقیقتر نگاه کنم.من نمی تونم قانع بشم که برزیل جامعه ی بافرهنگی داره،من نمی تونم favelas فراموش کنم،من نمی تونم درگیری و حملات مسلحانه ای که در خیابان ها پیش میاد رو دست کم بگیرم(کم نیست)،حتی همین بادبادک های معروفشون
    اینجا فقط داریم خوبی و بدی برزیل رو می گیم،نه بیشتر.
    بحث درباره ی اقتصاد برزیل،مخصوصا چی شد از 1950 به بعد،رو یه وقت دیگه می کنم.
    به هر حال از اینکه اطلاعات و وقت ارزشمندتون رو اینجا میزارید ممنونم.
    من اوکی ام عزیزم یه اطلاعاتی کفتیم با بقیه دوستان درمیون بزاریم همین

این کامنت شما رو قبول دارم این شد حرف حساب
    فاولا یه بخش جدایی ناپذیر از جامعه برزیله اینجور هم نیست فقط تو یه منطقه باشن مثل حلبی آبادها و نواحی حاشیه شهرها نیستن اینا دقیقا تو مناطق مرفه ای که مرتفع رو تپه و کوه باشه حضور دارن

ولی خب نباید جامعه برزیل تو فاولا خلاصه کنیم همینجور که تمام امریکا ایالت کالیفرنیا و سانفرانسیسکو نیست

یکی از بزرگترین مشکلات ما کالای قاچاقه! ولی شاید براتون جالب باشه با این همه وسعت و مرز آبی بندرت میشه جنس قاچاق توبرزیل پیدا کرد

حمایت از کالای داخلی ومصرف کننده تو برزیل اجرا میشه اما تو کشور ما فقط در حد شعاره

بحث بهداشت و درمان هم اون بیمارستانهای دولتی بنام اوپا بله زیاد مناسب نیست
    من بارها از وضعیت بهداشت درمان کانادا تعریف شنیدم اما همین چند روز پیش از دوستم تو منترال پرسیدم گفتن خدماتی که رایگان در اختیار دانشجوها قرار میگیره مناسب و کافی نیست

همه چیز نسبی شاید با این شرایط ایران از لحاظ هزینه های پزشکی اضاع بهتری داشته باشه

راجع به فرهنگ خیلی میشه صحبت کرد خلاصه برات بگم
    فرهنگ رفتاری و برخورد میون افراد تحصیل کرده واقعا خوبه
    فرهنگ برخورد با افراد خارجی خوبه
    فرهنگ خانواده ها آزادی مطلق در بعضی موارد زیادن آزادی نتیجه منفی داره امااینا با آزادی بزرگ شدن
    الان که بچه های دهه ۸۰ تی تو ایران هم به ایترنت دسترسی دارن یکم فرصت بدیم ببنیم آزادی رو اینا چه تاثیری خواهد داشت البته نشونه هاش تو اینستاگرام ظهور کرده

من به نظرات شما احترام میزارم وگرنه واد بحث نمی شدم

ما اگر بتونیم همه جوانب در نظر بگیریم شاید به نتیجه بهتری برسیم

موفق باشید

بچه ها ببینید من دو سال برزیل (ریو) بودم و پارسال برگشتم. برزیل از لحاظ تفریحی خیلی خوش میگذره ولی از لحاظ اقتصادی خیلی افت کرده! کار پیدا کردن خیلی سخته بخاطر اینکه باید اصولا آشنا داشته باشی یعنی یه کسی تو رو معرفی کنه ؛ حتی اگر اون یه نفر کارگر اونجا باشه.
    برای اونها هم که میخوان بچه دار بشن ، به محض بچه دار شدن میتونید کارهای اقامت شروع کنید. بیمارستان رایگان هم داره ولی جون به لب آوردن هم داره با اون بی خیالی برزیلی ها! مثلا یه بار که اورژانسی رفتیم بیمارستان حدود 4 ساعت تو صف اورژانس بودیم ولی آخرش اینکه رایگانه!
    اصلا احساس غربت نمی کنید این مهمترین حسنشه، اصلا احساس خارجی بودن نمی کنید.
    هزینه های زندگی دقیقا مثل ایرانه .
    امنیت پایینه ، نمیتونید خوشتپ کنید و با خیال راحت برید بیرون مخصوصا اگه قیافتون هم خیلی شبیه خارجی ها باشه. یه دمپایی لا انگشتی .. ما قلقش دستمون بود ، اصلا نمی فهمیدن برزیلی نیستیم
    دونستن زبان پرتغالی خیلی خیلی مهمه ، به ندرت کسی انگلیسی حرف میزنه ، واقعا به ندرت ... و همون قضیه که اگر زبان بلد نباشی همه جا سرت کلاه میره
    اخیرا ( یعنی تا پارسال که برگشتم و دلیل اصلی برگشتن) وجود پشه ها بود. دولت سال 2016 گفته بود که تا میتونید بچه دار نباشید بخاطر اینکه خطر ناقص شدنش زیاد بود. البته راهکارهای خودش هم داره مثل استفاده از هپلنچی ( اسپری که روی بدن میزنن) ولی دردسرهای خودش هم داره.
    در کل برای اقامت گرفتن خیلی راحته و به هیچ وجه از طریق وکیل اقدام نکنید چون خیلللللیییییییی ساده است.
    داشتن CPF هم قضیه خیلی مهمی نیست با ویزای توریستی میشه گرفت ولی مدلش قرق داره.

بازم سوالی داشتید در خدمتم

Junior Member

سلام براي دايمان تو برزيل اطلاعات ميخام ويزاي توريستي يك ماه اجازه موندن داريم ولي لازمه بيستر موند cpf براي گرفتن شناسنامه لازمه ميشه راحت گرفت اونجا جاي معتبر براي كرايه خونه هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Baharefb نمایش پست ها
    سلام براي دايمان تو برزيل اطلاعات ميخام ويزاي توريستي يك ماه اجازه موندن داريم ولي لازمه بيستر موند cpf براي گرفتن شناسنامه لازمه ميشه راحت گرفت اونجا جاي معتبر براي كرايه خونه هست؟
    سلام
    جهت زایمان با ویزای توریستی مجاز هستین بمونید و بعد از تولد فرزند اقامت دایم میگیرید
    برای اجاره خونه هم می تونید از سایتهای معتبر استفاده کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

دوست من،Hitman908,لطفا کمی درباره بازار کار در رشته های مختلف،یعنی از رشته های شاخه ریاضی تا انسانی،بنویسید.خودم رشتم حقوقه،اما می خوام مخاطب تمام کاربرهایی باشن که می خوان از بازار کار رشته های مختلف در برزیل بدونن.
    muito obrigado Mermão

Banned

دوست من،Hitman908,لطفا کمی درباره بازار کار در رشته های مختلف،یعنی از رشته های شاخه ریاضی تا انسانی،بنویسید.خودم رشتم حقوقه،اما می خوام مخاطب تمام کاربرهایی باشن که می خوان از بازار کار رشته های مختلف در برزیل بدونن.
    muito obrigado Mermão
    وضعیت کار در برزیل شهر به شهر و رشته به رشته فرق میکنه

معمولا اکثر تحصیل کرده ها مایلن در شهرهای بزرگ مثل ریو و سائو کار کنن

وضعیت کلی کار تا قبل از بحران اقتصادی دو سه ساله اخیر واقعا عالی بوده طوریکه برای شغل های مرتبط با مهندسی ماهایانه 8000 رئا برای جونیور (هر رئا معادل 1200 تومنه) یعنی کسانی که تازه مدرک گرفته بوده

در مورد شاخه های ریاضی اتفاقا ایرونی های زیادی مشغول به کارن یه انیسیتو بسیار معروف در ریو هست که قطب ریاضیه IMPA و از طرفی دوستانی بودن که اومدن اینجا و استاد ریاضی شدن و ماهی جول و حوش 7000 رئا برای اساتید تازه کار میگیرن

بیزینس (خیلی مرتبط به تحصیل نیست!) هم که از قدیم اینجا پر رونقه

در مورد رشته های علوم انسانی خیلی اطلاع چندانی ندارم

در مورد وضعیت کار خدمتتون عرض کنم سوال خوبیه ولی واقعا نمیشه یه نسخه کلی پیچید به شرایط خاصی بستگی داره مثلا دوستانی که حتی تو امریکا هستن میگن چون سیتیزن اونجا نیستیم و یا گرین کارت نداریم کار پیدا کردن سخته ولی خب هستن و بودن کسایی کار با درامد بالا پیدا کردن یا درمورد کانادا هم میگن وضعیت کار خوب نیست

با این حجم عطیم تحصیل کرده و از طرفی مهاجرین هندی و چینی و ... شرایط بشدت رقابتی شده و از طرفی پیشرفت روزافزون تکنولوژی و بحران اقتصادی کار پیدا کردن با درامد مناسب، در هر کجای دنیا تبدیل به پروسه طولانی و مستلزمه مقداری شانس کرده

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)