صفحه 3 از 38 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 379

موضوع: رنکینگ دانشگاههای جهان به تفکیک رشته

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاه ها در زمینه نانو

يه سوال براي من پيش اومد. الان هر كدوم از رشته هاي مهندسي يه گرايش از نانو بصورت رسمي يا غير رسمي دارن.
    رنكينگ هايي كه براي نانو وجود داره عموميه يا اينكه مختص يه رشته خاصه؟

Senior Member emperial آواتار ها

چون تو پروژه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی نانو دانشجو از چند رشته مختلف کار میکنه فکر می کنم عمومی هست. فاندی هم که استادا میگیرند به Proposal مربوطه نه به رشته.

در مورد Ranking کانادا هم به همون ترتیب سطح دانشگاه هست. toronto, UBC Alberta, Queen

Junior Member

متاسفانه هنوز برخی دوستان تو تعریف رشته مشکل دارن به همین خاطر سوالات تو این زمینه یه مقداری کلی شده و جوابهای مناسبی هم داده نمیشه.پس لازمه که چند تا نکته ذکر بشه:
    1.نانو یک شاخه ی بین رشته ای(interdiciplinary) است.متشکل از فیزیک(کوانتوم و حالت جامد)،شیمی(ساختارهای مولکولی وشیمی آلی)،بیومتریال(رشد باکتری و...)،مهندسی مواد(سنتز مواد)،مهندسی شیمی(کاتالیست،*****اسیون و...)،مهندسی برق(MEMs,NEMs,...)حالا فکرشو بکنید هر کدوم اینها دوباره با هم اورلپ(همپوشانی)دارن.
    2.بنابراین تنها یک دانشگاه در همه ی زمینه ها غدر نیست(به عبارتی همه چیز را همگان دانند ;D)
    3.دانشگاه های کانادا خیلی در زمینه ی نانو شناخته شده نیستن و بیشتر آمریکا و اروپا پیشتازن.
    4.بهتره در زمینه ی مورد علاقتون بین اساتید دانشگاه های تاپ یه سرچی بزنید تا ببینید اصلا موضوع شما توی بورس هست یا تو قرن پیش پروندش بسته شده!!

دوباره دوباره دوباره!

با سلام

تاپ ترین دانشگاههای جهان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته معماری کامپیوتر/الکترونیک با زمینه تخصصی نانوالکترونیک به نظر شما کدوم ها هستند؟

Junior Member

University of California, Berkeley
    دوباره دوباره دوباره!

نقل قول نوشته اصلی توسط mf_255
    University of California, Berkeley
    بابا دیگه اینقده تاپ هم نه ;D
    در واقع من به یه لیست فکر میکردم که 10 تای اولشو بیخیال شم و به 10 تای دوم فکر کنم

Junior Member

با این اعتماد به نفس اگه یه چند سالی صبر کنی احتمالا دانشگاه آزاد نانو هم میاره ;D
    حقیقتا چون پروژم به معماری کامپیوتر تو نانو نزدیک نیست بیشتر از این نمیتونم کمکت کنم. ولی بهترین کار اینه که بین research interest اساتید دانشگاهایی که سوزنت توشون گیر کرده یه نگاه دقیقی بندازی حتما گزینه ی مناسبت رو پیدا میکنی.
    دوباره دوباره دوباره!

سلام
    تو نانو بیو متریال تو سوئد یا المان و بعد اروپا کجا پیشنهاد میشه؟
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Junior Member

منم پروژه در زمينه ي نانو داشتم. ليسانس شيمي دانشگاه صنعتي اصفهانم.اگه بخوام فوق نانو ادامه بدم كدوم دانشگاه كدوم كشور در اين زمينه قويتره؟اصلا" داشتن يه پروژه با نمره 20بدون مقاله چقدر مؤثره برا گرفتن پذيرش؟يعني ارزشي داره كه روي نانو zoom كنم يا دنبال گرايشهاي ديگه باشم؟

Member mohhhamad آواتار ها

ارزش داره یا نه بستگی به شما وشرایط آیندت داره.
    فعلا وضعیت نانو تو ایران رو به پشرفته با سختی فراوان.اما با توجه به شرایطمون از لحاظ تحریم واینا وضعمون بد هم نیست.تو چند سال آینده وضعیتمون فوقالعاده میشه(نظر من اینه)اما دووم آوردن تو این شرایط کار هرکسی نیست.من بودم نانو میخوندم.
    ببنید این که کدوم کشور قویتره (به زمینه اش بستگی داره )اما آمریکا بهترینه.اما مسئله مهم کلیرنس هستش.از کانادا اطلاعات زیاد ندارم .اما تو اروپا آلمان بهترین جاست.انگلیس هم خیلی فعاله.(مخصوصا کمبریج)
    چالمرز .KTH هم که نانو میگیرن.
    ژاپنی ها هم نانو خیلی وضعشون خوبه.
    این کاربر ،غیر فعال است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)