صفحه 3 از 130 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام ببخشید من چند روزه با یک مشکلی مواجه شدم هرچقدرم که اینجارو میخونم نمیفهمم که بالاخره میشه کاری کرد یا نه! ببینید من شهریور 91 از کارشناسی دانشگاه منابع طبیعی گرگان فارغ التحصیل شدم، و یکسال بعد یعنی مهر 92 فردوسی مشهد اون هم روزانه دانشجوی ارشد شدم! حالا بعد از 6 ماه از فارغ الحصیلی ارشدم و نامه موسسه کاریابی مبنی بر عدم پیدا شدن کار، و تایید توسط اداره کار گلستان، دانشگاه گرگان میگه باید یکسال از ارشدت هم بگذره تا دانشنامتو بهت بدیم!!! من باز به کاریابی زنگ زدم میگن فقط برای شما اینجوری شده بقیه بچه ها دانشنامه هاشونو بدون مشکل گرفتن!! الان اینجام یکسریا نوشتن میشه یکسریا میگن نمیشه!! حالا من موندم دانشگاه درست میگه یا نه!!
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط zzzsajedi90 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من چند روزه با یک مشکلی مواجه شدم هرچقدرم که اینجارو میخونم نمیفهمم که بالاخره میشه کاری کرد یا نه! ببینید من شهریور 91 از کارشناسی دانشگاه منابع طبیعی گرگان فارغ التحصیل شدم، و یکسال بعد یعنی مهر 92 فردوسی مشهد اون هم روزانه دانشجوی ارشد شدم! حالا بعد از 6 ماه از فارغ الحصیلی ارشدم و نامه موسسه کاریابی مبنی بر عدم پیدا شدن کار، و تایید توسط اداره کار گلستان، دانشگاه گرگان میگه باید یکسال از ارشدت هم بگذره تا دانشنامتو بهت بدیم!!! من باز به کاریابی زنگ زدم میگن فقط برای شما اینجوری شده بقیه بچه ها دانشنامه هاشونو بدون مشکل گرفتن!! الان اینجام یکسریا نوشتن میشه یکسریا میگن نمیشه!! حالا من موندم دانشگاه درست میگه یا نه!!
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه.
    دانشگاه درست گفته

Junior Member

سلام دوستان
    من 3 سال و نیم تعهد خدمت دارم و فقط 1 و نیم سال از این مدت رو کار کردم و برام بیمه رد شده...
    آیا من میتونم از این قانون 6 ماه بیکاری استفاده کنم یا باید 2 سال باقیمونده رو بخرم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

با سلام
    آقا بنده زمان فارغ التحصیلی دوره کارشناسیم 31-6-95 است.
    و بلافاصله در دوره ارشد ثبت نام کردم اما در حال حاضر دارم از دوره ارشد انصراف میدم میتنوم درخواست بدم برای کاریابی و از این طریق مدرک رو آزاد کنم ؟یعنی دوره ارشدم این فرایند 6 ماه از فراغت رو به تاخیر میندازه با وجود انصراف دادنم ؟؟؟
    دوم اینکه مدرک کارشناسی بنده توی دانشگاه ارشدم گیر است به خاطر انصراف و تحصیل رایگان میتونم فعلا بدون پرداخت هزینه تحصیل رایگان دوره ارشدم برای آزاد سازی مدرک لیسانسم اقدام کنم تا زمانی که واجب شد این هزینه رو پزداخت کنم ؟
    ویرایش توسط blurhm : June 10th, 2017 در ساعت 06:24 PM

Junior Member

سلام دوستان
    کسی تا حالا دانشگاه ازش خواسته که تو سامانه امور دانشجویان وزارت علوم ثبت نام کنه ؟
    و اینکه این سامانه جا برای اپلود مدرک نظام مهندسی نداره ولی بعد اپلود کامل 2 روز بعد به من پیام دادن که
    نامه عدم صدور پروانه اشتغال از نظام مهندسی رو اپلود کنید
    کسی در این مورد اطلاعی داره ؟
    ممنون

Junior Member

سلام به همه عزیزان و ارزوی موفقیت برا همه رفقا.بنده کارشناسیم رو سال 91 تموم کردم و بعدش بلافاصله رفتم ارشد خوندم و شهریور 94 فارغ التحصیل شدم.مهر ماه 94 رفتم کاریابی ثبتنام کردم و بعدش دفترچه خدمت پست کردم و شهریور 95 اعزام شدم اموزشی.اسفند 95 سربازیم تموم شد(کسری پروژه داشتم) .الان فکر میکنم تنها مشکل این باشه که پایان خدمتم یکسال نشده؟؟ کاریابی بعد دوسال و اندی هنوز کاری پیدا نکرده.اینکه قبل سربازی رفتن کاریابی ثبتنام کردم که مشکلی نداره؟؟؟چون بالاخره از پایان خدمتم هم بیش از شش ماه گذشته دیگه؟؟؟؟

Junior Member

سلام
    من اين بخشنامه ي جديدي كه خرداد اومد را متوجه نمي شم.
    ٦ ماه بايد گذشته باشه از فارغ التحصيلي تا كاريابي ثبت نام كنم و ٦ ماه هم بمونه تو كاريابي مدركم؟
    يعني ازاد شدن مدرك ١ سال طول مي كشه؟ يا اين كه بلافاصله بعد از فارغ التحصيلي ميشه ثبت نام كرد كاريابي؟ و كل پروسه ٦ ماه طول ميكشه؟

Junior Member

با سلام
    خیلی ممنون از سایت جامع و خوبتون، چون اطلاعاتی که اینجا هست خود دانشگاه ها هم ندارند.
    راستش تاریخ مدرک موقت ارشدم 9/95
    از اونجایی که فکر میکردم واسه لغو تعهد هر وقت بخوام میشه شش ماه مدرک رو بذارم کاریابی، توی مراکز کاریابی متاسفانه ثبت نام نکردم. حالا که رفتم اداره کار و کاریابی میگن مهلتش گذشته و تنها راه خریدن مدرکه. حالا من که نمیخوام بخرمش چون خیلی بهم زور داره!
    خواستم ببینم آیا تنها راه اینه که من دوسال کار با بیمه تامین اجتماعی بکنم؟؟؟
    اصلا تکلیف کسانی که کار بدون بیمه داشتن مثل تدریس خصوصی و امثال اینها چیه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.

با سلام و احترام

من سال88-92 دوره کارشناسی و گذراندم.
    سال 93-95 هم دوره ارشد رو تموم کردم.
    ازسال 93 تا 95 ، به موازات تحصیل در دوره ارشد، دوسال و 4 ماه سابقه بیمه دارم.
    بعد از دفاع دوره ارشد و قبل از خدمت سربازی نیز 8 ماه سابقه بیمه دارم.
    (مجموعا 3 سال سابقه بیمه)
    خدمت سربازی هم شهریور 97 تمام شد.
    من میخاستم از طریق عدم کاریابی مدرکم رو ازاد کنم.
    میخاستم بدونم سابقه بیمه قبل از خدمت سربازی، مانعی برای ازادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی هست یا نه؟ کنترل میشه یا خیر؟ اساسا وزارت کار از کجاها برای سابقه بیمه استعلام میگیره(بغیر از موسسه کاریابی)؟

با تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط khatami_alirez نمایش پست ها
    با سلام و احترام

من سال88-92 دوره کارشناسی و گذراندم.
    سال 93-95 هم دوره ارشد رو تموم کردم.
    ازسال 93 تا 95 ، به موازات تحصیل در دوره ارشد، دوسال و 4 ماه سابقه بیمه دارم.
    بعد از دفاع دوره ارشد و قبل از خدمت سربازی نیز 8 ماه سابقه بیمه دارم.
    (مجموعا 3 سال سابقه بیمه)
    خدمت سربازی هم شهریور 97 تمام شد.
    من میخاستم از طریق عدم کاریابی مدرکم رو ازاد کنم.
    میخاستم بدونم سابقه بیمه قبل از خدمت سربازی، مانعی برای ازادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی هست یا نه؟ کنترل میشه یا خیر؟ اساسا وزارت کار از کجاها برای سابقه بیمه استعلام میگیره(بغیر از موسسه کاریابی)؟

با تشکر فراوان
    باسلام
    بر اساس همون پاسخی که به دوست عزیزمون ashkan6236 در پست قبلی گفتم، سابقه بیمه به هر عنوان مانع آزادسازی مدارک از طریق عدم کاریابی میشه. چون دستورالعمل اکید وزارت علوم هستش و به نظرم منطقیه. خب شما ادعا میکنی که من میخوام به دلیل پیدا نشدن کار مدرکم رو آزاد کنم در حالی که سابقه شما (هم بیمه و هم استعلام از دانشگاه) نشون میده، شما کار پیدا کردی.
    ببینید، سابقه بیمه رو خیلی راحت میتونید با داشتن شماره بیمه ای که در دفترچه تون هست، استعلام کنید. اینکه میگید وزارت کار از کجاها میتونه سابقه رو استعلام بگیره، اساسا وزارت کار و سازمان تحت الامرش یعنی سازمان تأمین اجتماعی متولی اصلی ثبت بیمه در کشور هستند و براحتی سابقه بیمه شما رو اعلام می کنند.
    پس توصیه بنده اینه که ببینید برای شما سابقه بیمه در وزارت کار رد شده یا نه (با یک تلفن ساده به سازمان و اعلام کد ملی یا شماره بیمه). اگر مطمئن شدید که بیمه رد شده، اونوقت توصیه ما رو به کاربر ashkan6236 مد نظر قرا بدبد.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)