صفحه 6 از 130 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط susy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، ممنون که تجربه تون رو در اختیار میزارین
    میشه بپرسم بیمه ای که در دوران اشتغال تون رد میشد براتون چه نوع بیمه ای بود؟
    چون من پرسیدم گفتن که اگر بیمه ای که رد میشده از نوع خدمات درمانی باشه تا حدود زیادی میشه دور زد و به شیوه ای که شما فرمودین مدرک رو آزاد کرد ولی اگر بیمه تامین اجتماعی رد شده باشه دیگه به این راحتی ها نمیشه
    سلام دوست عزیز
    بیمه ای که برای من رد میشد، بیمه شرکت نفت بود.

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

دوست عزیز سلام. من میخواستم بپرسم که برای کارشناسی و ارشدتون همزمان اقدام کردین در اداره کار؟ یا دوتا پرونده مجزا میشه؟ و اینکه اون برگه عدم کاریابی برای هم کارشناسی و هم ارشد میشه استفاده بشه یا دوتا برگه مجزا میدن؟ من دانشگاه کارشناسی و ارشدم یکی هست. ارشدم رو تازگی فارغ التحصیل شدم. میخواستم ببینم که میتونم الان واسه کارشناشی اقدام کنم جدا بعدن ارشد یا دوتاشو همزمان ببرم؟

Junior Member

سلام
    من این پست رو قبلا گذاشته بودم ولی کسی بهش جواب نداد، متشکر می شم اگه کسی جوابی براش داره، منو راهنمایی کنه.
    من خارج از کشور هستم و می خواهم مدرکم را از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. در فروم قبلی دوستی نوشته بودند که نتوانستند مدرکشان را از طریق پدرشان که وکالت قاونی داشتند آزاد کنند.کمی برای من عجیب بود.آیا کس دیگری تجربه ی آزاد سازی مدرک، توسط وکیل و از طریق عدم کاریابی را دارد؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ithink نمایش پست ها
    سلام
    من این پست رو قبلا گذاشته بودم ولی کسی بهش جواب نداد، متشکر می شم اگه کسی جوابی براش داره، منو راهنمایی کنه.
    من خارج از کشور هستم و می خواهم مدرکم را از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. در فروم قبلی دوستی نوشته بودند که نتوانستند مدرکشان را از طریق پدرشان که وکالت قاونی داشتند آزاد کنند.کمی برای من عجیب بود.آیا کس دیگری تجربه ی آزاد سازی مدرک، توسط وکیل و از طریق عدم کاریابی را دارد؟
    من تجربه شخصی در این زمینه ندارم، ولی بعید میدونم مشکل زا بشه. دو تا از دوستان من که کشور دیگه بودن از طریق دادن وکالت، والدینشون تمام کارهای اونها رو در ایران انجام میدادن!
    باز هم نظر دوستان دیگه رو در این مورد خاص بیشتر جویا شین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunlight87 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من میخوام تجربه خودم را در مورد آزاد کردن مدرک بهتون بگم شاید باعث بشه هزینه های الکی توی فرآیند اپلای کمتر بشه. بعضی وقتها به دلیل عدم آگاهی هزینه های گزافی میپردازیم که میشه ازش جلوگیری کرد.

من بهمن 93 از مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم. چند ماه بعد از فارغ التحصیلیم مدرکم رو گذاشتم کاریابی و البته مسئولش باهام همکاری کرد و تاریخ ارائه مدرکم به کاریابی رو یک روز بعد از فارغ التحصیلی زد.
    من قبل از فارغ التحصیلی از ارشد، با مدرک لیسانس استخدام رسمی یکی از ارگان های دولتی شدم. یعنی در رسمی ترین حالت ممکن استخدام شدم و سابقه بیمه هم برام رد میشه. ولی به هرحال شانس خودم رو امتحان کردم. من بهمن 94 (دقیقا یک سال بعد از فارغ التحصیلی) رفتم نامه کاریابی رو گرفتم و بردم اداره کار. اونجا هم خوشبختانه سابقه بیمه رو چک نکردن و نامه معرفی به دانشگاه رو دادند. باز هم خوشبختانه از دانشگاه هیچ استعلامی برای مدرکم نشده بود و مدرک لیسانسم آزاد شد. بعد از آزاد شدن مدرک لیسانس رفتم سراغ فوق لیسانس و اونم به راحتی آزاد شد.

چندتا نکته:
    1- اگر سابقه بیمه دارید، سعی کنید از مراکز استان های کوچکتر برای کاریابی اقدام کنید تا چک نکنند.
    2- ابتدا باید مدرک مقطع پایین تر آزاد بشه بعدش مقطع بالاتر. اگر از دانشگاه لیسانس من استعلام شده بود قطعا هیچ کدوم از مدارک من با کاریابی آزاد نمی شد و باید هزینه پرداخت میکردم. چون نحوه آزادسازی مدرک مقطع پایین تر توی نامه لغو تعهد ذکر میشه.
    3- کاریابی مبلغ 14 هزار تومان از من گرفت. پس به هیییییییچ وجه زیر بار مبالغ کلان نرید.

ایشالا که مفید واقع بشه.
    موفق باشید.
    سلام دوست عزیز
    ممنون که تجربه تونو در اختیار ما گذاشتی.
    منم وضعیتم دقیقا مشابه شماست، خرداد 95 یکسالم تموم میشه و باید برم مدرکمو آزاد کنم، منتها توی این مدت نزدیک 5 ماه بیمه تامین اجتماعی واسم رد شده، به نظرتون شانسی واسه گرفتن مدرک دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون که تجربه تونو در اختیار ما گذاشتی.
    منم وضعیتم دقیقا مشابه شماست، خرداد 95 یکسالم تموم میشه و باید برم مدرکمو آزاد کنم، منتها توی این مدت نزدیک 5 ماه بیمه تامین اجتماعی واسم رد شده، به نظرتون شانسی واسه گرفتن مدرک دارم؟
    دقیقا منم پارسال 22 فروردین فارغ التحصیل شدم و رفتم نامه گرفتم از کاریابی 13 تومن پول دادم. البته امسال هم ازم 30 تومن مابه تفاوت هزینه ثبت نام امسال و پارسال گرفتن!برای مدرک کارشناسیم. دوست عزیز باید تو این یک سال براتون بیمه رد نشه وگرنه قبلشو فک نمیکنم مشکلی باشه! میگید خب بعد از دانشگاه دیگه کار پیدا نکردم

Junior Member

سلام دوستان
    متشکر از اونهایی که تجربیاتشون رو در اختیار ما میذارن. من خارج از کشور هستم و می خواهم مدرکم را از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. در فروم قبلی دوستی نوشته بودند که نتوانستند مدرکشان را از طریق پدرشان که وکالت قاونی داشتند آزاد کنند.کمی برای من عجیب بود.آیا کس دیگری تجربه ی آزاد سازی مدرک، توسط وکیل و از طریق عدم کاریابی را دارد؟

سلام...دوستان من مهر 94 دفاع کردم و الآن یه ماهی میشه که تو یه شرکت معتبر (فیلد کاری گاز) در زمینه رشتم (مکانیک) مشغول به کار شدم. هنوز بیمه ام رو رد نکردن و قراره اواسط فروردین رد بشه. راستش من دوس دارم یه خورده کار کنم و با محیط های کاری و صنعتی آشنا بشم و یه خورده تجربه و پول جمع کنم. فرض کنید این پروسه بین 6 ماه تا 3 سال قراره طول بکشه و اون موقع تصمیم نهاییمو بگیرم که میتونم توی سیستم ایران کار و پیشرفت کنم یا نه. و بعد در صورت منفی بوذن جواب می خوام برای دکترا اپلای کنم. از طرفی یکی دیگه از دلایل کار کردنم، پایین آوردن فشار و استرس پروسه اپلای و همون ضرب المثل معروف Dont putt all your eggs in a basket هست. من جفت مدارکمو می تونم مهر 95 از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. شاید به سختی بتونم شرکت رو راضی کنم تا اون موقع بیمم رو رد نکنه. آیا منطقیه این کار؟ یا با در نظر گرفتن همه جوانب، اقتصادی تر اینه که بیمه ام رد شه، سابقه کارم با وجود بیمه رسمی تر و پررنگ تر بشه و نهایتا در صورت تصمیم به اپلای مدارکمو بخرم؟ می دونم سوالم بستگی به خیلی چیزا داره ولی می خوام نظراتونو بدونم. مرسی

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsaadat نمایش پست ها
    سلام...دوستان من مهر 94 دفاع کردم و الآن یه ماهی میشه که تو یه شرکت معتبر (فیلد کاری گاز) در زمینه رشتم (مکانیک) مشغول به کار شدم. هنوز بیمه ام رو رد نکردن و قراره اواسط فروردین رد بشه. راستش من دوس دارم یه خورده کار کنم و با محیط های کاری و صنعتی آشنا بشم و یه خورده تجربه و پول جمع کنم. فرض کنید این پروسه بین 6 ماه تا 3 سال قراره طول بکشه و اون موقع تصمیم نهاییمو بگیرم که میتونم توی سیستم ایران کار و پیشرفت کنم یا نه. و بعد در صورت منفی بوذن جواب می خوام برای دکترا اپلای کنم. از طرفی یکی دیگه از دلایل کار کردنم، پایین آوردن فشار و استرس پروسه اپلای و همون ضرب المثل معروف Dont putt all your eggs in a basket هست. من جفت مدارکمو می تونم مهر 95 از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. شاید به سختی بتونم شرکت رو راضی کنم تا اون موقع بیمم رو رد نکنه. آیا منطقیه این کار؟ یا با در نظر گرفتن همه جوانب، اقتصادی تر اینه که بیمه ام رد شه، سابقه کارم با وجود بیمه رسمی تر و پررنگ تر بشه و نهایتا در صورت تصمیم به اپلای مدارکمو بخرم؟ می دونم سوالم بستگی به خیلی چیزا داره ولی می خوام نظراتونو بدونم. مرسی
    سلام.
    اگر نظر شخصی می خواید اینجا ، به نظر من منطقیه. شما 6ماه سابقه بیمتون رو از دست میدید و به جاش نگرانی ازاد کردن مدرک ندارید.
    هزینه ازاد سازی ارشد خیلی زیاده.

مطمئنا حالت ایده ال اینه که شما زودتر تصمیم زندگیتو بگیری، ولی دراین حالت که بلاتکلیف هستی با خودت ، 6ماه سابقه بیمه خیلی بهای سنگینی نیست!

Junior Member

سلام
    من 4 ماهه که از دوره دکتری فارغ التحصیل شدم و می خوام مدرک دکترام رو آزاد کنم. حدود 7 ساله که از یک شرکتی برای من بیمه رد میشه و من مدرک کارشناسی ام رو با این بیمه آزاد کردم و مدرک ارشدم رو هم با پرداخت هزینه خریدم و آزاد کردم. حالا میشه به اون شرکت بگم برام بیمه رد نکنه و بتونم مدرک دکترام رو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم؟ یا اینکه به مشکل میخورم؟ ممنون میشم کمکم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)