نقل قول نوشته اصلی توسط Mounesse نمایش پست ها
ممنون از راهنماییتون⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦ ️⁩⁦♥️⁩
نتیجه ها اومد و خدا رو شکر تونستم زمین شناسی دانشگاه تهران قبول شم
برای دانشگاه آزاد هم تونستم شیمی کاربردی علوم تحقیقات قبول بشم و تقریبا بدون هیییییچ شکی گفتم زمین شناسی رو میرم ������
امیدوارم در آینده این تصمیم باعث پشیمونیم نشه
تقریبا حدود ده الی پانزده سال طول میکشه تا متوجه بشید تصمیمی که پانزده سال قبل گرفتید یا عملکرد ده پانزده سال قبلتون، چطوری بوده. ولی من مطمئنم که تصمیم درستی گرفتید. حقیقتش توی دپارتمان ها خیلی دیدم که ادمها با رشته های مختلف لیسانس، توی یه دپارتمان کار میکنن. مهم اینه که شما همیشه علاقه تون رو حفظ کنید و برای خواسته هاتون تلاش کنید. امکان تغییر گرایش همیشه هست. هرچی کشور های جهان اول به اصطلاح، و پیشرفته تر میری قوانین در این زمینه انعطاف پذیرتر می شن. چون میخوان شما لذت ببرید از کارتون و بتونید مفید باشید. اینجا دانشجوهای لیسانس چندین انتخاب دارن، قبلا اینجا توضیح دادم. یعنی میتونن شیمی و بیزینس، شیمی و زمین شناسی، شیمی و زیست، شیمی و ... بخونن. هرچی بخوان میخونن. ضمنا سال اول همه ساینس میخونن. از سال دوم یا حتی سال سوم کم کم به سمت رشته ای که میخوان متمایل میشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arianx0 نمایش پست ها
سلام با توجه به اینکه شما دارین زمین شناسی میخونسد ممنون میشم اطلاعاتی کلی درباره این رشته بدید در صورت تحصیل در دانشگاه تهران امکان مهاجرت هست؟کلا آینده و خود رشته چطوره؟شیمی بهتره برا مهاجرت یا زمین شناسی؟
سلام عزیزم
من زمین شناسی نخوندم. شیمی خوندم. از نظر فول فاند شدن شیمی به معنای واقعی کلمه رشته خوبی هست.
نمیدونم که گرنت و فاند توی زمین شناسی چطوری میره جلو ولی احتمالا علوم پایه و علوم تجربی همه شون فاند خوب دم دست دارن. شما کدام رشته رو بیشتر دوست دارید؟ توی این رشته ها چی هست که شما رو مجذوب میکنه؟ توی شیمی دنبال چه چیزی هستید؟ کدام بخش شیمی هست که شما رو fascinate میکنه؟ اگه بگن هر دو رشته به یه اندازه فاند دارن و به یه اندازه برای مهاجرت خوبن، شما کدوم رشته رو انتخاب میکنید؟