صفحه 7 از 19 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : GRE یا GMAT ؟؟

سلام
    من لیسانس مهندسی صنایع و ارشد MBA دارم... میخوام برای phd دانشگاههای آمریکا اپلای کنم... الان رفتم GRE ثبت نام کردم... اما بعضاً میشنوم که میگن برای مدیریت GMAT باید امتحان بدم... علاقه م به گرایش های رفتاری مثل OB, یا HR هستش... تقریباً صد تا دانشگاه آمریکا رو سایتاشو چک کردم تعداد خیلی خیلی محدودی بودن که GRE قبول نداشتن... ولی خب گیج شدم... میگن GRE واسه گرایش های محاسباتی تر مثل oepration یا finance فقط قبوله... ولی تو سایت اکثر دانشگاهها، مستقل از گرایش انتخابی، نوشته هر دو رو میپذیریم...
    دوستان لطفاً راهنمایی کنن
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : GRE به جاي GMAT

سلام

به دلیل سربازی نتونستم تو امتحان GMAT شرکت کنم و مجبورم GRE بدم و گزینه دیگه ای ندارم. کسی از دوستان تونسته با GRE از دوستان برای رشته Stertegic پذیرش با فاند بگیره؟ برای Operation و MArketing میشه gre داد (چند تا از دوستان این کار رو کردن )

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : GRE به جاي GMAT

من توی رشته strategic هر چی دیدم GMAT دادن .. البته می دونم که خیلی از دانشگاه ها روی این موضوع منعطف هستند .. پیشنهاد می کنم شما خودتون به دانشگاه و دپارتمان مربوط ایمیل بزنین و خودتون بپرسین و شرایط تحریم و سفر خارج کشور و اینا رو توضیح بدن ... بچه ها تونستن با ننه من غریبم بازی GRE رو بفرستن ... بازم خوبه الان متوجه شدین و می تونین برای GRE آبان آماده کنین خودتون رو ...

البته عجیبه که نذاشتن برین ، دوستای من که راحت برای GMAT خارج شدن ...
    حواست به ثبت نام GRE هم باشه .. گویا شروع شده هآ !!!

Junior Member

پیش فرض ارتباط GMAT & GRE

آیا مطالعه برای GMAT با GRE خیلی فرق دارد؟یعنی آیا با مطالعی عمیق یکی و کمی تست زنی در دومی می توان در هر دو موفق بود؟ کلا راهکار اینکه بتوان هر دو را در حدود 4-5 ماه داد چیست؟با فرض اینکه سطح زبان هم خوب هست.(تافل 108)

پیش فرض پاسخ : ارتباط GMAT & GRE

به همدیگر ربط انچنانی ندارند. نحوه امتحان و نوع سوالها با هم فرق دارد و شما نیاز به مهارتهای مختلفی دارید علی الخصوص در بخش verbal

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mitran
    آیا مطالعه برای GMAT با GRE خیلی فرق دارد؟یعنی آیا با مطالعی عمیق یکی و کمی تست زنی در دومی می توان در هر دو موفق بود؟ کلا راهکار اینکه بتوان هر دو را در حدود 4-5 ماه داد چیست؟با فرض اینکه سطح زبان هم خوب هست.(تافل 108)
    در بخش quantitative جی مت سطح توانمندی بالاتری لازم دارد. در GRE نمره 800/800 با کمی تلاش دست یافتنی است، اما در GMAT نمره کامل در بخش quantitative تقریبا دست نیافتنی است و معمولا بالاترین نمره ممکن 60/50 و 60/51 و بسیار بسیار به ندرت 60/52 است. ضمن اینکه نوع سئوالات هم در دو امتحان تفاوت بسیار دارد و نه تنها خواندن همزمان برای هر دو ممکن است کمک کننده نباشد که ممکن است مخرب هم باشد!
    در بخش verbal هم تفاوت بنیادین وجود دارد. هر دو آزمون بخش verbal سختی دارند. در GRE معمولا دشواری به خاطر vocabulary است، اما در GMAT سختی ناشی از ساختارهای زبانی و درک مطلب های پیچیده است.

در مجموع در درجه اول بهتر است با مشخص کردن هدف آینده فقط به سراغ یکی از این امتحانات بروید، اما اگر به هر دلیل لازم است هر دو را امتحان بدهید باید زمان کاملا جداگانه برای آماده شدن برای هر یک اختصاص دهید. به خصوص اینکه در هر دو مورد داشتن تمرکز فکری بر آزمون در طول دوران آماده سازی برای دست یافتن به نتیجه خوب بسیار مهم است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    در بخش quantitative جی مت سطح توانمندی بالاتری لازم دارد. در GRE نمره 800/800 با کمی تلاش دست یافتنی است، اما در GMAT نمره کامل در بخش quantitative تقریبا دست نیافتنی است و معمولا بالاترین نمره ممکن 60/50 و 60/51 و بسیار بسیار به ندرت 60/52 است. ضمن اینکه نوع سئوالات هم در دو امتحان تفاوت بسیار دارد و نه تنها خواندن همزمان برای هر دو ممکن است کمک کننده نباشد که ممکن است مخرب هم باشد!
    در بخش verbal هم تفاوت بنیادین وجود دارد. هر دو آزمون بخش verbal سختی دارند. در GRE معمولا دشواری به خاطر vocabulary است، اما در GMAT سختی ناشی از ساختارهای زبانی و درک مطلب های پیچیده است.

در مجموع در درجه اول بهتر است با مشخص کردن هدف آینده فقط به سراغ یکی از این امتحانات بروید، اما اگر به هر دلیل لازم است هر دو را امتحان بدهید باید زمان کاملا جداگانه برای آماده شدن برای هر یک اختصاص دهید. به خصوص اینکه در هر دو مورد داشتن تمرکز فکری بر آزمون در طول دوران آماده سازی برای دست یافتن به نتیجه خوب بسیار مهم است.
    در مورد مقايسه اين دو، بد نيست بدانيد كه دستيابي به نمره مطلوب در امتحان GMAT بالاتر از امتحان GRE است. به هر حال براي apply غالبا نمره GMAT را معيار قرار ميدهند (در مقايسه با GRE) و حالا كه قصد داريد زمان صرف كنيد، بهتر است بر GMAT تمركز كنيد. من GRE Varebal ٤٠٠ شدم و quantitative ٧٦٠، اما براي phd of business administration در دانشگاه concordia and SFU رد شدم و دليل رد شدنم را نمره GRE پايين اعلام كرده بودند. در حال حاضر بر اساس اطلاعات افرادي كه هر دو آزمون را شركت كرده‌اند، قصد تمركز مجدد بر GRE براي بهبود نمره خود را ندارم و GMAT را قطعا ترجيح ميدهم.
    موفق باشيد.

Junior Member mhoseink آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business and Technology- TUT

بهترین مقایسه بین این دو آزمون را خود برگزار کننده انجام داده است. لینکهای زیر را ببین.
    http://www.gmac.com/gmac/thegmat/comparegmattogre
    http://www.gmac.com/NR/rdonlyres/B1F...09v6_FINAL.pdf
    دریای آرام ناخدای قهرمان نمی سازد

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

سلام

من قصد دارم برای phd ژئوتکنیک اقدام کنم.به نظر شما بهتره واس gre بخونم یا gmat؟

با تشکر

Junior Member mhoseink آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business and Technology- TUT

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_m نمایش پست ها
    سلام

من قصد دارم برای phd ژئوتکنیک اقدام کنم.به نظر شما بهتره واس gre بخونم یا gmat؟

با تشکر
    GRE بهتر است. GMAT بیشتر برای رشته های مدیریتی و اقتصادی است
    دریای آرام ناخدای قهرمان نمی سازد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)