صفحه 45 از 68 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Banned

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط ashokri نمایش پست ها
    سلام
    برای مدارکی که برای ویزا گرفتن آپلود می کنیم (پرینت حساب بانکی، سند ملکی و امثال آن) برای ویزای دانشجویی کانادا، کسی تجربه این رو داشته که فقط ترجمه رسمی کرده باشه و تایید دادگستری رو نگرفته باشه و از این نظر بهش ایرادی نگرفته باشند؟ می دونم که برای محکم کاری بهتره تایید دادگستری هم داشته باشد ولی تقریبا هزینه را دوبرابر می کند. لطفا اگر کسی تجربه اش رو داره، توضیح بده. ممنون.
    سلام

تجربه عام دوستان در این مورد نشون میده که نیازی به این تاییدات نیست...
    منتها درصدی از ریسک در موردش همیشه صادق هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    نميدونم سوالم را جايي درست مطرح ميكنم يا خير
    من براي زندگي دارم ميرم كانادا براي همين ميخوام مدرك ليسانس و فوق ليسانم را ترجمه ميكنم. احتمال قوي اونجا براي دانشگاه اقدام ميكنم ميخواستم بدون مدرك به چه صورت بايد ترجمه كنم؟ايا نياز به مهر وزات خارجه است؟

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

با سلام
    ***University of Melbourne, Australia:
    الان در گام 5 این سایت مدارک لازم را بیان کرده است
    http://www.eng.unimelb.edu.au/study/research/apply.html
    و در فرم اپلای هم آمده است که
    [IMG][/IMG]
    به نظرم کافیست مدارکم را ببرم و ناتی کنم..درست است؟
    در ضمن چون من ریزنمرات و مدرک لیسانسم را قبلا روی سربرگ دادگستری زدم...میتونم این را بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه بفرستم برای این دانشگاه، به صورت شکل زیر یا ریسک نکنم و برم ناتیش کنم کلا؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    با سلام
    ***University of Melbourne, Australia:
    الان در گام 5 این سایت مدارک لازم را بیان کرده است
    http://www.eng.unimelb.edu.au/study/research/apply.html
    و در فرم اپلای هم آمده است که
    [IMG][/IMG]
    به نظرم کافیست مدارکم را ببرم و ناتی کنم..درست است؟
    در ضمن چون من ریزنمرات و مدرک لیسانسم را قبلا روی سربرگ دادگستری زدم...میتونم این را بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه بفرستم برای این دانشگاه، به صورت شکل زیر یا ریسک نکنم و برم ناتیش کنم کلا؟
    سلام

به وضوح از شما صرفا تایید NAATI درخواست شده...
    عبارت official به وسیله سربرگ رسمی و مهر مترجم cover خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

به وضوح از شما صرفا تایید NAATI درخواست شده...
    عبارت official به وسیله سربرگ رسمی و مهر مترجم cover خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    سلام
    ممنونم
    بله گفته NAATI یا معادل آن....
    در ضمن متوجه این توضیح شما نشدم:"عبارت official به وسیله سربرگ رسمی و مهر مترجم cover خواهد شد..." آیا تاکید بر ترجمه NAATi نمودید یا به طور کلی بیان کردید که مثلا اون عکس من هم مورد قبول هست چون سربرگ رسمی است و مهر ترجمه دارد!؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    بله گفته NAATI یا معادل آن....
    در ضمن متوجه این توضیح شما نشدم:"عبارت official به وسیله سربرگ رسمی و مهر مترجم cover خواهد شد..." آیا تاکید بر ترجمه NAATi نمودید یا به طور کلی بیان کردید که مثلا اون عکس من هم مورد قبول هست چون سربرگ رسمی است و مهر ترجمه دارد!؟
    سلام

هر دو!
    اگر تاییدیه NAATI روی همین نسخه ترجمه انجام شد که خب همه چیز در کنار هم هست...
    در غیر اینصورت هم شما هم ترجمه رسمی برای NAATI رو خواهید داشت، هم همین نسخه که ترجمه رسمی به لفظ عام هست... البته به صورت جدا از هم...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما
    اما من متوجه نشدم مهر دادگستری رو اگر خودم ببرم بزنن هزینه ای نداره؟؟؟؟ پس این 20 تومنی که دارالترجمه میگیره تا مهر دادگستری بزنه واسه چیه ؟؟؟؟
    واسه امور خارجه هم دارالترجمه 7 گرفت از من شما میگید ببرم اونجا 13 میشه؟؟؟
    دارالترجمه تمبر خالی بدون مهر هم میزنه؟؟
    مرسی واسه آدرس .

پیروز باشید
    سلام،منظورم این بود که به دارالترجمه بگید که تمبر براتون بزنه چون وقتی میرید سازمان امور مترجمین دادگستری انقدر شلوغه که ادم گیج میشه ،در واقع شما برید فقط امضا رو از امور مترجمین دادگستری بگیرید.والا فکر کنم هر دارالترجمه ای ساز خودش رو میزنه،از جزییات هزینه ی دارالترجمه ها خبر ندارم.
    پیروز باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Vajih نمایش پست ها
    سلام،منظورم این بود که به دارالترجمه بگید که تمبر براتون بزنه چون وقتی میرید سازمان امور مترجمین دادگستری انقدر شلوغه که ادم گیج میشه ،در واقع شما برید فقط امضا رو از امور مترجمین دادگستری بگیرید.والا فکر کنم هر دارالترجمه ای ساز خودش رو میزنه،از جزییات هزینه ی دارالترجمه ها خبر ندارم.
    پیروز باشید.
    سلام ممنونم از پاسخ شما
    من از یک نسخه ی ترجمه رسمی که گفتم مهر دادگستری و امورخارجه بزنن، متوجه شدم موضوع چه قراره!
    4 عدد تمبر پشت مدرک ترجمه شده ی من زدن هرکدوم5 تومن، میشه سرجمع 20 تومن 1.5 هم لطف کردن واسه رفت و آمد گرفتن

ضمنا یه این نتیجه رسیدم که در ابتدا بهتره که ترجمه ی رسمی فقط با مهر مترجم رو با تعداد حداکثری که نیاز دارید سفارش بدید تا از تخفیف نسخه های بعدی هم بهره مند بشین و هم الکی مهر نزده باشین و در ادامه اگر نیاز به مهر دادگستری و یا امورخارجه بود ببرید به دالترجمه تا اونا خودشون ببرن مهر بزنن یا نه شخصا خودتون اقدام کنید.
    اگر هم مهر ناتی نیاز بود بعضا هستن دارالترجمه هایی که مدرک ترجمه شده رو ناتی میزنن و اگر هم ناز کردن و نزدن، همون دادگستری رو بزنین چون هزینه ی از اول ترجمه کردن مدرک از یه دارالترجمه که ناتی داره و فرضا مهر ارزان تر ناتی (که خیلی ارزون تر هم نیس بعضا) و تنها محدود شدن اعتبار مدرک به استرالیا و نیوزلند، بیشتر از تنها مهر دادگستری (بدون محدودیت در اعتبار) بر روی نسخه های با تخفیف از همون دارالترجمه فعلی میشه. مگر اینکه مطمئن باشید مقصد مدرک شما قطعا استرالیا و نیوزلند هست یا اینکه مدرکتون رو جایی ترجمه کنید که ناتی هم داره و بعدا سر زدن مهر ناتی یا مهر دادگستری ایراد نمیگیره و نیاز به ترجمه ی مجدد ندارید.

کلا با یه حساب سرانگشتی و یه آمارگیری به روز از قیمت ها میشه راحت تصمیم گیری کرد

پیروز باشید

یکی از ریزنمراتم نیاز به ترجمه داشت و موقع اپلای من اسکن ترجمه ربزنمرات برای دانشگاهی فرستادم. این اسکن هم مهر وزارت خارجه داشت و هم مهر دادگستری. حالا که می خوام برم این دانشگاه باید ریزنمرات رسمی با خودم ببرم. تو سایتش نگفته که مهر دادگستری و وزارت خارجه می خواد. حالا من ریزنمراتی که در حال حاضر دارم مهر دادگستری و وزارت خارجه نداره. اگه از همین استفاده کنم ممکنه مشکلی پیش بیاد بگن که چرا اسکنی هایی که فرستادی این دو مهر داشته ولی ریزنمرات رسمی که با خودت آوردی این دو مهر نداره؟ ممنون

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

من برای ارزیابی ریز نمرات و دانشنامه ام توسط موسسه وس باید مدارک رو ترجمه کنم. برای ورود به EE.
    آیا حتما باید مهر دادگستری و وزارت خارجه روش بخوره؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)