نقل قول نوشته اصلی توسط Nikkou نمایش پست ها
میشه لطفا منو زود راهنمایی کنید!
دوستم میگه برای امریکا اگه مدارکتو میدی دارالترجمه، فقط مهر دارالترجمه کافیه و لازم نیست مهر امور خارجه و دادگستری زده شه، چون وزارت امور خارجه و دادگستری ایران رو به رسمیت نمیشناسند. خودم هم زنگ زدم دارالترجمه، دیدم قیمتش نصف میشه اگه مهر دادگستری و امورخارجه نزنن!!!
حالا واقعا مشکلی پیش نمیاد؟ پس دانشگاه‌هایی که میگن ترجمه‌ی آفیشال بفرستید چی؟ چه مهری واسه آفیشال شدن لازمه؟
در همین تاپیک زیاد بحث شده. لطفاً پست‌های قبلی رو بخونید.
این درست نیست که وزارت امور خارجه و دادگستری ایران رو به رسمیت نمیشناسند! من آمار دقیق ندارم اما اکثر دانشگاه‌های آمریکا نیاز به مهر دادگستری و وزارت ندارند. اول سایت دانشگاه رو بخونید، اگه چیزی در این رابطه ننوشته بود ایمیل/زنگ بزنید از بخش admission بپرسید. معیار واحدی برای official در نظر گرفتن مدارک وجود نداره (هر دانشگاه معیارهای خودش رو داره).

نقل قول نوشته اصلی توسط Nikkou نمایش پست ها
سئوال دومم هم اینه که آیا لازمه از خود اصل مدرک و ریزنمرات فارسی، کپی گرفته شه بفرستیم؟ همراه با ترجمه باید باشه حتما؟ اگه آره باید مهر چه جایی بخوره روش برای رسمی شدن؟ با اینکه دوستم میگفت خود دارالترجمه ها کپی فارسی رو مهر و ضمیمه میکنن، دارالترجمه میگه نمی کنیم. من الان گیج شدم!! چی کار کنم؟
دارالترجمه کپی مدارکتون رو به ترجمه ضمیمه میکنه اما روی اونها هیچ مهری نمیزنه چون نیازی به مهر ندارند.