صفحه 28 از 68 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مهر دادگستری و وزارت خارجه برای دانشگاه شما لازم هست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    اگه دانشگاهتون می فرسته که خودش یه فرمت مشخصی داره و مشکلی نیستش...ولی اگه نمی فرسته ترجمه مدارکتون رو بزارین تو پاکت دانشگاه...مهر و موم بشه توسط دانشگاه و بعد خودتون هم می تونید همراه دیگر مدارکتون بفرستید....من تجربشو زیاد دارم ولی بهتره قبل فرستادن با admission coordinator هم یه تماسی داشته باشید و توضیح بدین که دانشگاه من تنها مدارک رو داخل پاکت مهر و موم شده تحویل خودم میده و من همراه مدارک دیگم اونا رو هم می فرستم.....مهم اون مهر و موم رو پاکته...
    البته تجربه ای که من از مهر و موم دارم اینجوری نبوده که روی کاغذ شمع آب کنن و روش مهر بزنن برای من مدارک رو گذاشتن توی پاکت دانشگاه و بعد درشو با چسب بستن و 8-9بار مهر دانشگاه رو روی جاهای مختلف پاکت زدن. همین به نظر باید کافی باشه دیگه؟ درسته؟
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    دوستان من به صورت دستی ریزنمراتم را آماده کردم و روی کاغذ سربرگ دانشگاه و با مهر دانشگاه پرینت کردم. از نظر پاکت هم مشکلی نیست و اگه نیاز باشه میتونم هرچندتا که لازمه تهیه کنم بدم به دانشگاه که مهر و موم کنه.
    سوال من اینه که با وجود این شرایط آیا باز هم لازمه که اصل ریزنمرات فارسی رو از دانشگاه بگیرم و بدم برام ترجمه ی رسمی با مهر دارالترجمه و دادگستری بکنن یا همین کفایت می کنه؟ برای سفارت و دانشگاه مقصد همین ریزنمرات کفایت می کنه یا حتما باید توسط دارلترجمه ترجمه شده باشه و مهردادگستری داشته باشه؟
    اینم نمونه ی ریزنمراتیه که خودم تهیه کردم.
    فایل پیوست 25680
    سلام

اگر دانشگاه هدف دو مهر رو صراحتا اعلام كنه در سايتش يا تماسي كه باهاشون ميگيريد بايد براي اونها بطور خاص بديد دارالترجمه و تاييد. اما دانشگاه ها دارن به اين سمت ميرن كه براي بررسي اوليه مدارك رو به صورت غير رسمي بگيرند و بعد اگر پذيرش شديد اون ترجمه ي تاييد شده ي وزارت خونه ها رو بخوان. من توصيه ميكنم ببينيد دانشگاه دقيقا چي خواسته و حتي با ايميل ازشون بپرسيد. اگر مدرك اونطور كه اونها گفتن نباشه نقص مدرك ميخوريد و اين مورد هزينه ايي كه كرديد رو از بين ميبره. برخي دانشگاه ها در اين مورد شديد سخت گير هستند.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

آیا مهر دادگستری و وزارت امور خارجه بر روی ترجمه ها الزامیه؟

با قطعیت می گم : خیر؛ ترجمه رسمی یعنی ترجمه توسط هر دالترجمه ای که مجوز رسمی از دادگستری، و مهر و سربرگ مخصوص داشته باشه، و لزوما نیازی به مهر وزارت امور خارجه و یا دادگستری برای اکثر دانشگاه ها نیست.
    من همین 2 هفته پیش ریزنمرات و دانشنامه ام رو برای ارزیابی به WES فرستادم که خیلی در مورد فرستادن اصل ریزنمرات توسط دانشگاه و ترجمه و ... سخت گیره و اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا ارزیابیش رو قبول دارند، ولی هیچ کدومشون تائیدیه دادگستری و یا وزارت امور خارجه رو نداشتند و ارزیابی هم بدون مشکل انجام شد.
    فقط در بعضی موارد و برخی دانشگاه ها، اگر به صراحت اشاره کرده بودند که من خودم به شخصه تا حالا تو دانشگاه های آمریکا غیر از یک مورد ندیدم، لازمه که تائید دادگستری و امور خارجه رو بگیرید؛

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بنابراین الکی پول، وقت و انرژی خودتون رو برای مهر و تائیدیه وزارت امور خارجه و یا دادگستری تلف نکنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

دانشگاه تهران ریزنمراتش رو به صورت انگلیسی هم می ده و فقط یک مهر روی هر برگه می زنه، بعدش هم ریزنمرات رو توی پاکت مخصوص دانشگاه قرار می ده و روی در پاکت مهر و چسب می زنه و بدینوسیله می شه رسمی و یا همون official transcripts ی که WES و یا هر دانشگاه دیگه ای می خواد.
    دانشگاه هایی که ریزنمرات رسمی (قابل ترجمه) رو به صورت فارسی می دن (مثل دانشگاه علامه) لازمه که بعد از ترجمه رسمی و قبل از قرار دادن اون تو پاکت دانشگاه توسط اداره فارغ التحصیلان، روابط بین الملل و یا هر واحد دیگه ای که مسئولشه، ازشون بخواهید که روی کپی ریزنمران فارسیتون که به ترجمه رسمی منگنه شده، یه مهر( ترجیحا انگلیسی ) دانشگاه رو بزنند.

@hpmoner:
    به طور کلی اگر دانشگاه ریزنمرات انگلیسی رو مهر کنه و روی پاکتی (بهتره که آرم دانشگاه رو داشته باشه) که ریزنمرات رو داخلش می زارید رو مهر بزنه، شما هم یه چسب روش می زنید و این میشه رسمی یا همون official sealed transcripts directly sent by institutuins.
    اگر ریزنمرات فارسی بود و دالرتجمه اون رو ترجمه کرد، حتما مهر دانشگاه رو روی کپی ریزنمرات فارسسی تون بزنید تا بشه رسمی، در اکثر مواقع هم هیچ نیازی هم به مهر وزارت امور خارجه و یا دادگستری نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-imam khomeini international university

سلا دوستان یه سوالی داشتم من مدارکم رو از قبیل دانش نامه و ریز نمرات بردم واسه ترجمه دارالترجمه بهم به صورت پک شده تحویل داده که فقط روی ریز نمرات (انتهای برگه) مهر وزارت دادگستری و امور خارجه بوده و کل مدرک هم پلمپ شده بود ازشون پرسیدم چرا دانش نامه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نخورده گفتند که همش باهم یه جا تایید شده ی دادگستری و امور خارجه است می خوام بدونم این واسه من بعداً مشکل ایجاد نمی کنه که همه ی مدارکم که ترجمه شده فقط یک برگ تایید شده ی دادگستری و امور خارجه باشه؟ یا باید تک تک برگه های ترجمه شده مهر بخوره ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarkn1989 نمایش پست ها
    سلا دوستان یه سوالی داشتم من مدارکم رو از قبیل دانش نامه و ریز نمرات بردم واسه ترجمه دارالترجمه بهم به صورت پک شده تحویل داده که فقط روی ریز نمرات (انتهای برگه) مهر وزارت دادگستری و امور خارجه بوده و کل مدرک هم پلمپ شده بود ازشون پرسیدم چرا دانش نامه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نخورده گفتند که همش باهم یه جا تایید شده ی دادگستری و امور خارجه است می خوام بدونم این واسه من بعداً مشکل ایجاد نمی کنه که همه ی مدارکم که ترجمه شده فقط یک برگ تایید شده ی دادگستری و امور خارجه باشه؟ یا باید تک تک برگه های ترجمه شده مهر بخوره ؟
    سلام
    دوست خوبم روالش همینه و مدارکت درست هست مشکلی نداره خیالت راحت
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarkn1989 نمایش پست ها

سلام
    اون پلمپ مهمه كه نبايد باز شه. اون مهر مال كل اون بسته است. اگر تك تك مهر ميخواستيد بايد كلي هزينه ي هر مهر رو ميداديد. فقط براي اسكن كردن مراقب باشيد كه از هم جدانشن.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    وقتی open positions دانشگاه های اروپایی رو نگاه می کنم، ریز نمرات رو برای اپلای می خوان.
    برای اپلای تو این موارد، کافیه یک سری از ریز نمرات کارشناسی و ارشد رو بدم دارالترجمه بدون مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه، برام ترجمه بکنند؟؟؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid2011 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    وقتی open positions دانشگاه های اروپایی رو نگاه می کنم، ریز نمرات رو برای اپلای می خوان.
    برای اپلای تو این موارد، کافیه یک سری از ریز نمرات کارشناسی و ارشد رو بدم دارالترجمه بدون مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه، برام ترجمه بکنند؟؟؟
    ممنون
    دوست عزیز
    معمولا جایی نگفته الزامی هست ولی بنظر من کار از محکم کاری عیب نمی کنه! چون اسکن مدارک را قبول می کنن یکبار همه مهر ها را بزن و مدارکت را اسکن کن بعد به همه دانشگاه ها که اپلای انلاین هست بفرست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

من برای فنلاند و اسلوونی اپلای کردم که هر دوتاشون مهر وزارت خارجه و دادگستری رو میخواستن.برا فنلاند که مهر سفارت خودشونم الوه بر دادگستری میخواستن!!!!!!!

Junior Member

سلام دوستان
    آیا ترجمه شناسنامه و عقد نامه هم نیاز به تایید دادگستری داره؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)