صفحه 31 از 68 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مهر دادگستری و وزارت خارجه برای دانشگاه شما لازم هست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط masi_physics نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چندتا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین

من مدارک کارشناسی و ارشد و ریزنمرات رو از دانشگاه گرفتم و می خوام ترجمه کنم
    اما هنوز معلوم نیست کدوم دانشگاه می خوام برم و در حال مکاتبه با استادها هستم و برای پوزیشن های دکترا در اروپا هم اقدام کردم که بعضی جاها ترجمه مدارک رو می خوان.

سوالم اینه که من الان باید مهر دادگستری و وزارت خارجه رو هم بگیرم یا میشه بعد بگیرم؟ و اینکه مثلا اینا تاریخ انقضا دارن؟
    اگه مهر دادگستری و وزارت خارجه رو نخوام باز هم باید در سامانه تایید مدرک وزارت علوم ثبت نام کنم ؟ چند نسخه لازمه؟

ببخشید زیاد سوال پرسیدم !
    دوست عزیز!
    فکر کنم بتونید تایید دادگستری و وزارت خارجه رو بعدا هم بگیرید ولی مطمئن نیستم، چون خودم این ها رو نگرفتم و به اعتقاد من نباید نیازی بهشون باشه چون دارالترجمه ها رسمی هستند خودشون!
    در مورد سوال بعد بله! شما اگر می خواهید مدارکتونو ترجمه کنید باید تو سامانه وزارت علون ثبت نام کنید تا مدارکتون به تایید دانشگاه و سازمان امور دانشجویان برسه و بعد حضوری اصل مدارک تایید بشه تا بتونید بدید به دارالترجمه برای ترجمه.

شاد باشید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ea93 نمایش پست ها
    دوستان ببخشید اگه سوالم تکراریه ولی ممنون میشم راهنماییم بفرمایید... اگر که دانشگاه ترجمه ای که فقط مهر دارالترجمه رو داره، تو پاکت نذاره، به نظرتون اون طرف مشکلی پیش میاد (دانشگاه مقصد من امریکا است)؟! چون معمولاً دانشگاه ما از این کارها نمیکنه (البته من هنوز نپرسیدم ولی تجربه برخورد با عزیزان در آموزش دانشگاه رو داشتم!)
    شما می تونید از دارالترجمه بخواهید مدارک ترجمه شده رو تو پاکت مهر و موم شده بذاره و همون طوری بفرستینش برای دانشگاه. مدارک رو چه از دانشگاه و چه از دارالترجمه قبول می کنند.

Junior Member

سلام، من مدرکم از دانشگاه آزاد است و برای چندتا دانشگاه امریکا میخوام اپلای کنم که همشون خواستن که مدارک آپلود بشه وقتی که داریم ثبت نام آنلاین انجام میدیم، و گفتن که هیچی به دانشگاه ارسال نکنید. حالا سوال من اینه که مدارکم نیاز به مهر وزارت و دادگستری داره یا فقط ترجمه کافیه؟
    و اینکه برای اپلای دکتری فقط باید مدرک ارشدم و ریز نمرات ارشد آپلود بشه یا اینکه لیسانس هم لازمه؟ آخه دانشگاه مقطع ارشد مدرک لیسانس را پیش خودش نگه میداره برای اینکه مدرک ارشد را بهمون بده. در واقع من الان مدرک لیسانسم را ندارم. فقط کپی ازش دارم.
    متشکرم

با سلام
    من یه ده بیست صفحه ای از این تاپیک رو خوندم ولی نتونستم جوابم رو بگیرم. ممنون میشم کمک کنید.

من دانشجوی ترم اخر کارشناسی علم و صنعت هستم و دانشگاه ریز نمره انگلیسی غیر رسمی رو بهم میده. بعضی دانشگاهها که میخوام اپلای کنم میگن که باید ریز نمره هاتون توسط قوه قضاییه و امور خارجه و سفارت کشور در تهران مهر بخوره.

حالا این ریز نمره که غیر رسمی هستش که نمیشه این مهر ها رو زد بهش، درسته؟ چه باید کنم؟

سلام دوستان. می دونم این تاپیک مربوط به دانشگاههاست اما یک سوال فوری دارم. آیا مدارک لازم برای سفارت کانادا باید همگی دارای مهر دادگستری و وزارت امورخارجه باشند یا فقط مهر دارالترجمه کفایت میکنه. ممنون میشم پاسخگو باشید.

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

Junior Member

سلام یه سوال ساده، مدارک ترجمه شده (که مهر دادگستری و وزارت خارجه خورده) چرا باید تو پاکت گذاشته شود؟ مگه برای اپلای نباید فقط اسکن کنیم؟ تورو خدا جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط fasa1990 نمایش پست ها
    سلام یه سوال ساده، مدارک ترجمه شده (که مهر دادگستری و وزارت خارجه خورده) چرا باید تو پاکت گذاشته شود؟ مگه برای اپلای نباید فقط اسکن کنیم؟ تورو خدا جواب بدید
    اگر قراره پست کنید مدارکو خب ممکنه ازتون بخوان که بگذارید تو پاکت دانشگاه و مهر بخوره روش. اگر اپلای آنلاین هست که هیچی خب اسکن میکنید میفرستید دیگه. ولی خب اگر هم قراره پست کنید قبلش برای خودتون اسکن کنید مدارکو که داشته باشید اگر لازم شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    با سلام
    من یه ده بیست صفحه ای از این تاپیک رو خوندم ولی نتونستم جوابم رو بگیرم. ممنون میشم کمک کنید.

من دانشجوی ترم اخر کارشناسی علم و صنعت هستم و دانشگاه ریز نمره انگلیسی غیر رسمی رو بهم میده. بعضی دانشگاهها که میخوام اپلای کنم میگن که باید ریز نمره هاتون توسط قوه قضاییه و امور خارجه و سفارت کشور در تهران مهر بخوره.

حالا این ریز نمره که غیر رسمی هستش که نمیشه این مهر ها رو زد بهش، درسته؟ چه باید کنم؟
    با دانشگاه مقصدتون مکاتبه کنید و بگید من هنوز دانشجو هستم و ریز نمرات با مهر دادگستری رو بعد از فارغ التحصیلی میتونم بهتون بدم. معمولا همکاری میکنند و ریز نمرات غیر رسمی با مهر دانشگاه رو به صورت مشروط قبول میکنند که در صورت پذیرش اصل هاشو براشون بعدا بفرستید.

نقل قول نوشته اصلی توسط leila13 نمایش پست ها
    سلام، من مدرکم از دانشگاه آزاد است و برای چندتا دانشگاه امریکا میخوام اپلای کنم که همشون خواستن که مدارک آپلود بشه وقتی که داریم ثبت نام آنلاین انجام میدیم، و گفتن که هیچی به دانشگاه ارسال نکنید. حالا سوال من اینه که مدارکم نیاز به مهر وزارت و دادگستری داره یا فقط ترجمه کافیه؟
    و اینکه برای اپلای دکتری فقط باید مدرک ارشدم و ریز نمرات ارشد آپلود بشه یا اینکه لیسانس هم لازمه؟ آخه دانشگاه مقطع ارشد مدرک لیسانس را پیش خودش نگه میداره برای اینکه مدرک ارشد را بهمون بده. در واقع من الان مدرک لیسانسم را ندارم. فقط کپی ازش دارم.
    متشکرم
    جواب سوال اولو نمیدونم. ولی باید مدرک لیسانس رو هم بفرستید. اگر کپی اصل مدرک رو دارید همونو اسکن کنید بفرستید. در واقع اسکن هم کپی هست دیگه، اصل مدرک که نیست پس چه فرقی میکنه!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط KSR نمایش پست ها
    اگر قراره پست کنید مدارکو خب ممکنه ازتون بخوان که بگذارید تو پاکت دانشگاه و مهر بخوره روش. اگر اپلای آنلاین هست که هیچی خب اسکن میکنید میفرستید دیگه. ولی خب اگر هم قراره پست کنید قبلش برای خودتون اسکن کنید مدارکو که داشته باشید اگر لازم شد.
    سلام

روی ریزنمرات غیررسمی خیلی از دانشگاه ها, چه پارسی چه انگلیسی، نوشته غیر قابل ترجمه رسمی...
    در این صورت اگر دانشگاه چنین ریز نمره ای رو نپذیره حتی در صورت اسکن و اپلای آنلاین، باید ترجمه رسمی اسکن و در سیستم ثبت بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)