صفحه 33 از 68 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

سلام،
    من این ترم فارغ التحصیل می شم ریزنمرات رسمی 3 برگ با مهر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد دریافت کرده ام و ترجمه شده و دقیق آماده هست ( در سربرگ دادگستری و مهر دارالترجمه و غیره ) ولی برای تایید دادگستری و وزارت امور خارجه منظورم خوردن مهر نیاز به دانشنامه هست کسانی که دانشنامه ندارند یعنی هنوز فارغ التحصیل نشده اند چه کار باید کنند ؟
    اصلا امکان تایید هست ؟
    برای پذیرش نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هست ؟ چون دانشگاه ها بعضا اسکن شده می خواهند که آپلود کنید ، بعضی ها هم پست داک مهر و موم شده از طرف دانشگاه می خوان نیازی هست اون مراحل را من دنبالش برم ؟
    در خصوص مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می دانم باید مهر آموزش پرورش منطقه 8 و کل بخوره تا رسما قابل ترجمه شود ( فقط گرفتن این مدارک هم از دبیرستا کمی مشکل شده .. )
    راهکارهای منطقی و عملی چیست ؟

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مهر دادگستری و وزارت خارجه برای دانشگاه شما لازم هست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Lenient نمایش پست ها
    تا زمانی که مدارک در داخل پاکت دانشگاه قرار نگیره و مهر و موم نشه از نظر دانشگاه مقصد آفیشال تلقی نمیشه حالا صدجور مهر از جمله دادگستری یا وزارت خارجه هم روش خورده باشه.
    چرا عزیزمن آفیشیال تلقی میشه. بستگی به دانشگاه مقصد داره. این موارد رو حتما با مکاتبه با دانشگاه مقصد چک کنید. والا من یکی که شصت جا اپلای کردم و هیچ حا داخل پاکت ازم نخواستن. وقتی هم که پذیرش گرفتم و واومدم برای ثبت نام همون مهر ها کافی بود براشون. اصلا تو پاکت دانشگاه نذاشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    سلام،
    من این ترم فارغ التحصیل می شم ریزنمرات رسمی 3 برگ با مهر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد دریافت کرده ام و ترجمه شده و دقیق آماده هست ( در سربرگ دادگستری و مهر دارالترجمه و غیره ) ولی برای تایید دادگستری و وزارت امور خارجه منظورم خوردن مهر نیاز به دانشنامه هست کسانی که دانشنامه ندارند یعنی هنوز فارغ التحصیل نشده اند چه کار باید کنند ؟
    اصلا امکان تایید هست ؟
    برای پذیرش نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هست ؟ چون دانشگاه ها بعضا اسکن شده می خواهند که آپلود کنید ، بعضی ها هم پست داک مهر و موم شده از طرف دانشگاه می خوان نیازی هست اون مراحل را من دنبالش برم ؟
    در خصوص مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می دانم باید مهر آموزش پرورش منطقه 8 و کل بخوره تا رسما قابل ترجمه شود ( فقط گرفتن این مدارک هم از دبیرستا کمی مشکل شده .. )
    راهکارهای منطقی و عملی چیست ؟
    تا دانشنامه نباشه دادگستری اینا مهر نمیزنند. شما اگه هنوز دانشجو هستید برای گرفتن پذیرش لازم ندارید به این چیزا. یه نامه اشغال به تحصیل انگلیسی از دانشگاه بگیرید که توش تاریخ حدودی فارغ التحصیلیتون هم ذکر شده باشد. بعد همراه مدارک برای دانشگاه مقصد توضیح بدید که مدارک آفیشیال رو بعد از فارغالتحصیلی ارائه میدید.
    آموزش پرورش هم باید مهر ناحیه و اداره کل بخوره تا قابل ترجمه باشه.

Junior Member

سلام
    دوستا من مدارکم رو ترجمه کردم روی سربرگ دادگستری منتها بدون مهر دادگستری و امور خارجه. دارالترجمه بهم گفت سه ماه وقت داری که مهرها رو بگیری وگرنه باید دوباره از اول ترجمه کنی! میخواستم ببینم ای موضوع صحت داره؟ از دوستان کسی اطلاع داره؟

Junior Member

سلام دوستان
    من واسه یه دانشگاهی در کره جنوبی دارم پذیرش می گیرم. ازم خواستن که مدارکم را به تایید سفارت کره تو ایران برسونم.
    الان فقط مهر دادگستری روشونه. بنظرتون لازمه که مهر وزارت خارجه هم بگیرم؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مهر دادگستری و وزارت خارجه برای دانشگاه شما لازم هست؟!

سلام
    همه چیز رو با دانشگاه چک کنید. برخی دانشگا هها صراحتا اسم دو مهر رو آوردند برخی اصلا نیازی ندارند. هزینه اضافی ندید که همگی مهر بخوره. ضمنا مدکر آفیشیال به مدرکی گفته میشود که از طرف دانشگاه شما برای دانشگاه مقصد ارسال شود. حالا اگر دوستانی خلاف این انجام دادند و مشخص نشده میشه گفت استثنا. اگر دانشگاه مدرک غیر رسمی از شما خواست میتونید خودتون ارسال کنید یا بوسیله ایمیل که هزینه پست رو هم ندید و بعد از پذیرش که رسمی رو خواستند هزینه پست رو به دانشگاه باید پرداخت کنید. البته باز هم بسته به مقصد و مبداء استثناهایی وجود دارد.
    ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط karzan نمایش پست ها
    سلام دوستان

آيا من مي تونم ريزنمراتي رو كه دانشگاه من به انگليسي همراه با مهر بهم داده ببرم وزارت أمور خارجه و دادگستري مهرش كنن تا براي پذيرش يا تحويل به دانشگاهي كه ازش پذيرش گرفتم، استفاده كنم؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

سلام
    دوستان این سوالم خیلی حساس شده
    ببینید دوستان من الان میخوام اپلای کنم و مترجم میگه ریز نمراتت رو میتونم رو یه کاغذ A4 بدون سربرگ و کاملا معمولی ترجمه کنم و بهت بدم، آیا این تیکه کاغذ برای فعلا اپلای کردن کافیه؟ قبول میکنن دانشگاه های آمریکا یا خیر؟
    دمتون گرم

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

سلام دوستان
    یه سوال داشتم، اگه احیانن سؤالم تو تاپیک غیر مرتبطی عنوان شده دوستان راهنمایی کنن.
    اما سوال: من به چند نسخه از مدارکم با مهر اداره امور خارجه و قوه قضائیه نیاز دارم. می تونم یه نسخه ازمدارک رو ترجمه کنم و از اونها کپی رنگی بگیرم و به جای مدارک آفیشال ارسال کنم؟ با فرض کیفیت و وضوح بالای کپی ها.
    ممنونم
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم، اگه احیانن سؤالم تو تاپیک غیر مرتبطی عنوان شده دوستان راهنمایی کنن.
    اما سوال: من به چند نسخه از مدارکم با مهر اداره امور خارجه و قوه قضائیه نیاز دارم. می تونم یه نسخه ازمدارک رو ترجمه کنم و از اونها کپی رنگی بگیرم و به جای مدارک آفیشال ارسال کنم؟ با فرض کیفیت و وضوح بالای کپی ها.
    ممنونم
    سلام
    به نظر من هرچقدر هم که وضوح پرینتر رنگی بالا باشه بازم مشخصه کپیه. یه بار امتحان و مقایسه کنید متوجه میشید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

سلام اگر داشنگاهتون ذکر کرده که مدارک unofficial رو قبول میکنه موردی نداره بهتر این هست از مسئول رشتتون توی دشانگاه بپرسید بگید برای اپلای انفیشال کفایت میکنه یا نه؟
    اما اگر نه بگه official باید باشه حداقلش این هست که باید توی سربرگ رسمی ترجمه بشه و مهر مترجم رسمی پاش بخوره این برای اپلای تیو اکثر داشنگاه ها کفایت میکنه یعنی تو این مرحله نیازی نیست شما مهر دادگستری و وزارت خارجه رو گرفته باشید ببینید با مسئول دالرتجمه حرف بزنید بگید شما مهر وزارت خارجه و دادگستری نمیخواید
    من مثل شما بودم مدارکم هنوز ازاد نشده ولی ترجمه رسمی کردم توی سربرگ! دالترجمه به من گفت شما باید یه مهری پای ریزنمراتت بزنی تا من بتونم توی سربرگ ترجمه کنم منم یه جوری با دوز و کلک یه مهر حواله ریزنمراتم کردم چون داشنگاه به هیچ عنوان ریز نمرات غیر رسمی رو مهر نمیکنه!
    من حتی مدرک موقتم هم ترجمه رسمی کردم
    به نظر دالترجمتون رو عوض کنید اگر کارتون گیره
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinnn0 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان این سوالم خیلی حساس شده
    ببینید دوستان من الان میخوام اپلای کنم و مترجم میگه ریز نمراتت رو میتونم رو یه کاغذ A4 بدون سربرگ و کاملا معمولی ترجمه کنم و بهت بدم، آیا این تیکه کاغذ برای فعلا اپلای کردن کافیه؟ قبول میکنن دانشگاه های آمریکا یا خیر؟
    دمتون گرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)