صفحه 34 از 68 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Banned

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم، اگه احیانن سؤالم تو تاپیک غیر مرتبطی عنوان شده دوستان راهنمایی کنن.
    اما سوال: من به چند نسخه از مدارکم با مهر اداره امور خارجه و قوه قضائیه نیاز دارم. می تونم یه نسخه ازمدارک رو ترجمه کنم و از اونها کپی رنگی بگیرم و به جای مدارک آفیشال ارسال کنم؟ با فرض کیفیت و وضوح بالای کپی ها.
    ممنونم
    سلام

چنین کاری مجاز نخواهد بود...

براتون ارزوی موفقیت دارم

Junior Member shahbeit آواتار ها

سلام وقت به خیر
    من وارد سامانه تایید وزارت علوم شدم واسه مراحل بعدی مثل دادگستری و وزارت خارجه چون دارالترجمه به من گفت آفیشال یعنی اینکه باید به تایید این دو مکان برسه
    می خوام بدونم که مهر وزارت علوم لازمه ؟ من هنوز مدارکمو نفرستادم وزارت فقط تو سایت تایید شده.
    و یه سوال دیگه اینکه همین نمراتی که بامهر دانشگاه گرفتم رسمی یا افیشال محسوب میشه درست فهمیدم؟
    قبلا ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbeit نمایش پست ها
    سلام وقت به خیر
    من وارد سامانه تایید وزارت علوم شدم واسه مراحل بعدی مثل دادگستری و وزارت خارجه چون دارالترجمه به من گفت آفیشال یعنی اینکه باید به تایید این دو مکان برسه
    می خوام بدونم که مهر وزارت علوم لازمه ؟ من هنوز مدارکمو نفرستادم وزارت فقط تو سایت تایید شده.
    و یه سوال دیگه اینکه همین نمراتی که بامهر دانشگاه گرفتم رسمی یا افیشال محسوب میشه درست فهمیدم؟
    قبلا ممنونم
    ریز نمرات فارسی ترجمه آفیشیال نمیشه مگر اینکه مهر وزارت علوم بخوره. برای اینکههم ترجمه آفیشیال بشه باید مهر دادگستری و وزارت خارجه بخوره بعدش. اینا که حداقل هزار بار تو همین فروم گفته شده!!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

سلام. دانشگاه شیراز ریز نمرات کارشناسی و ارشد را به صورت انگلیسی خودش ترجمه میکنه و تو پاکت میگذاره و بهمون میده برای ارسال. توی سایت دانشگاه مک گیل یک پاراگراف نوشته به صورت زیر:

For students who have completed studies in Iran: If you have completed your Bachelors and/or Master's program, you MUST provide the official version(s) of your transcript/s AND degree certificate/s that have been stamped and approved by the Iranian Ministry of Foreign Affairs and the Department of Justice (both English and Persian versions are required).

من از آموزش دانشگاه شیراز پرسیدم، گفتن که لزومی نداره ریز نمرات انگلیسیت را بفرستی وزارت علوم برای تایید و بعد مهر وزارت دادگستری و وزارت خارجه را بزنی روش. به نظرتون با توجه به پاراگراف بالا آیا لازمه هم ریزنمرات و هم دانشنامم را مهر دادگستری بزنم و یا همون مهر دادگستری و وزارت خارجه روی دانشنامه هام کفایت میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    سلام. دانشگاه شیراز ریز نمرات کارشناسی و ارشد را به صورت انگلیسی خودش ترجمه میکنه و تو پاکت میگذاره و بهمون میده برای ارسال. توی سایت دانشگاه مک گیل یک پاراگراف نوشته به صورت زیر:

For students who have completed studies in Iran: If you have completed your Bachelors and/or Master's program, you MUST provide the official version(s) of your transcript/s AND degree certificate/s that have been stamped and approved by the Iranian Ministry of Foreign Affairs and the Department of Justice (both English and Persian versions are required).

من از آموزش دانشگاه شیراز پرسیدم، گفتن که لزومی نداره ریز نمرات انگلیسیت را بفرستی وزارت علوم برای تایید و بعد مهر وزارت دادگستری و وزارت خارجه را بزنی روش. به نظرتون با توجه به پاراگراف بالا آیا لازمه هم ریزنمرات و هم دانشنامم را مهر دادگستری بزنم و یا همون مهر دادگستری و وزارت خارجه روی دانشنامه هام کفایت میکنه؟
    اینجور که من از نوشته شما برداشت کردم شما هنوز دانشجویی، در زمان دانشجویی هیچ کدوم ازین مهرها و اینو رو نمیتونی بگیری چون اصلا مدرک نداری! همون ریزنمرات انگلیسی که دانشگاه میده و یه نامه اشتغال به التحصیل که توش تاریخ احتمالی فارغالتحصیلی ذکر شده کفایت میکنه.
    ولی وقتی فارغ التحصیل شدی ممکنه برای بررسی اپلای بتونی ریز نمرات انگلیسی دانشگاه رو بفرستی ولی برای ثبت نام و بقیه کارها حتما باید مدرک اصلی (نه موقت)و ریز نمرات نهایی دستت باشه، به تایید وزارت علوم رسیده باشه (مدرک)، ترجمه بشه و مهر وزارت علوم و دادگستری بخوره.

Junior Member ftn آواتار ها

سلام دوستان
    من پارسال چند سری ترجمه برای مقطع کارشناسی گرفته بودم که هر سری شامل چهار برگ (ریزنمره و گواهی انگلیسی، ریزنمره و گواهی فارسی)، که همگی مهر مترجم خورده و باهم بست زده شدن، ولی فقط گواهی انگلیسی شامل مهر و تمبر دادگستری هست (که براش 5000 تومن گرفته بود دادگستری).
    امسال چندتا از دوستان تاکید دارن که باید ترجمه های قبلی رو هم ببری و تمات صفحات رو مهر و تمبر دادگستری بزنی و اشاره دارن که روال تغییر کرده (از دارالترجمه پرسیدم گفتن هزینه دادگستری هر سری ترجمه 60000 تومن شده).بعد از دادگستری لازم هست که برای تایید و مهر به وزارت امور خارجه هم ببرم (مدارک رو برای سفارت آلمان میخوام).

حالا من چیکار باید بکنم، نیازی هست دوباره ببرم تمام صفحات رو مهر بزنن و تمبر باطل کنن!؟ در مورد وزارت امور خارجه هم همینطور باید باشه، یعنی تمامی صفحات باید شامل مهر و تمبر باشن؟ خواهشا یکی راهنمایی کنه!

اگه تمام صفحات نیاز به مهر و تمبر نداره، پس چرا هزینه 12 برابر شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ftn نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پارسال چند سری ترجمه برای مقطع کارشناسی گرفته بودم که هر سری شامل چهار برگ (ریزنمره و گواهی انگلیسی، ریزنمره و گواهی فارسی)، که همگی مهر مترجم خورده و باهم بست زده شدن، ولی فقط گواهی انگلیسی شامل مهر و تمبر دادگستری هست (که براش 5000 تومن گرفته بود دادگستری).
    امسال چندتا از دوستان تاکید دارن که باید ترجمه های قبلی رو هم ببری و تمات صفحات رو مهر و تمبر دادگستری بزنی و اشاره دارن که روال تغییر کرده (از دارالترجمه پرسیدم گفتن هزینه دادگستری هر سری ترجمه 60000 تومن شده).بعد از دادگستری لازم هست که برای تایید و مهر به وزارت امور خارجه هم ببرم (مدارک رو برای سفارت آلمان میخوام).

حالا من چیکار باید بکنم، نیازی هست دوباره ببرم تمام صفحات رو مهر بزنن و تمبر باطل کنن!؟ در مورد وزارت امور خارجه هم همینطور باید باشه، یعنی تمامی صفحات باید شامل مهر و تمبر باشن؟ خواهشا یکی راهنمایی کنه!

اگه تمام صفحات نیاز به مهر و تمبر نداره، پس چرا هزینه 12 برابر شده؟
    سلام دوست عزیز
    نه مهر فقط روی صفحه آخر می خوره ولی هزینه ها جدا دریافت می شه مثل اینکه قانون قدیمی شده و دیگه الان چون کفگیر دادگستری به ته دیگ خورده اینجوری داره جبران می کنه
    البته اگه شهرستان هستی اینجور که شنیدم تاییدات تهران از همه جا ارزون تره

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها

سلام دوست عزیز اگه می خوای بر اساس این متن نظر بدی که واضح نوشته تایید می خواد

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyabazargan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز اگه می خوای بر اساس این متن نظر بدی که واضح نوشته تایید می خواد
    البته شاید این برای پذیرش نهایی باشه
    چون برای اپلای خیلی مسخرست اگر همچین چیزی رو بخوان !

Member

بچه ها من تک تک دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم رو ایمیل زدم. تو متن ایمیلم هم نوشتم دانشگاه فارسیش رو برام مهر می کنه میذاره تو پاکت خودش و مترجم هم انگلیسیش رو مهر می کنه می ذاره تو پاکتشو مهر می زنه روش (تاکید کردم مترجم نه دادگستری) گفتم به نظرتون افیشال هست یا نه گفتن آره آفیشاله. نرید الکی پول به دادگستری و وزارت خارجه بدین!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)