صفحه 35 از 68 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Member

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

بچه ها من تک تک دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم رو ایمیل زدم. تو متن ایمیلم هم نوشتم دانشگاه فارسیش رو برام مهر می کنه میذاره تو پاکت خودش و مترجم هم انگلیسیش رو مهر می کنه می ذاره تو پاکتشو مهر می زنه روش (تاکید کردم مترجم نه دادگستری) گفتم به نظرتون افیشال هست یا نه گفتن آره آفیشاله. نرید الکی پول به دادگستری و وزارت خارجه بدین! اگه هم می خوای پولو بدی به اینا قبلش یه ایمیل به دانشگاه مورد نظرت بزن از ادمیشنش بپرس که دانشگاه و دارالترجمه مهر کنه کافی هست یا نه

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط malekii نمایش پست ها
    بچه ها من تک تک دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم رو ایمیل زدم. تو متن ایمیلم هم نوشتم دانشگاه فارسیش رو برام مهر می کنه میذاره تو پاکت خودش و مترجم هم انگلیسیش رو مهر می کنه می ذاره تو پاکتشو مهر می زنه روش (تاکید کردم مترجم نه دادگستری) گفتم به نظرتون افیشال هست یا نه گفتن آره آفیشاله. نرید الکی پول به دادگستری و وزارت خارجه بدین! اگه هم می خوای پولو بدی به اینا قبلش یه ایمیل به دانشگاه مورد نظرت بزن از ادمیشنش بپرس که دانشگاه و دارالترجمه مهر کنه کافی هست یا نه
    دقیقا من شخصا چندین بار اینجا گفتم که اینکه چه مهری لازمه فقط به دانشگاه بستی داره. دانشگاه های انگلیس مثلا خیلیهاشون اصلا مهر دادگستر ی و خارجه رو لازم ندارن. حتما حتما تو سایت دانشگاه چک کنیدُ خیلی ها برا کشورای مختلف نوشتن چه مهرهایی لازم دارن اگرم هم ننوشته بودند ایمیل بزنید به ادمیژن دانشگاه ب\رسید تا مطمپن شید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

سلام دوستان
    من میخوام از دانشگاههایی که دارم اپلای میکنم ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه رو بپرسم اما در مورد برابر انگلیسیشون شک دارم کسی هست که بدونه دقیقا ترجمه این دو تا چی میشه؟ خیلی ممنون

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام از دانشگاههایی که دارم اپلای میکنم ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه رو بپرسم اما در مورد برابر انگلیسیشون شک دارم کسی هست که بدونه دقیقا ترجمه این دو تا چی میشه؟ خیلی ممنون
    aشما برای کجا میخواهید اپلای کنید؟ اگه برا آمریکا هست نیازی به خرج اضافه برای تایید این دو مرجع نیست! همون که مدارک رو بعد از ترجمه داخل پاکت دانشگاه باشه و سیل بشه کافیست.

Banned

سلام دوستان
    سلام

قوه قضاییه: Judiciary
    وزارت امور خارجه: Chamber of foreign affairs

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member Mic آواتار ها

سلام دوستان
    Maybe something along these lines:

I have a question regarding the English translations of my documentations. Do you accept transcripts and degree certificates translated by an official translator and sealed by the issuing university, or is it mandatory to have those documentations attested by the Ministry of Foreign Affairs and the Judiciary of my home country?

Junior Member

سلام دوست عزیز
    حتما اشاره کنید که دانشجوی ایرانی هستید که جواب دقیق تری دریافت کنید چون در خیلی از کشورهای دیگه دانشجویان برای ترجمه اصلا کلا روند متفاوتی دارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    aشما برای کجا میخواهید اپلای کنید؟ اگه برا آمریکا هست نیازی به خرج اضافه برای تایید این دو مرجع نیست! همون که مدارک رو بعد از ترجمه داخل پاکت دانشگاه باشه و سیل بشه کافیست.
    من دانشنامه ها و ریزنمراتم را به دالترجمه رسمی دادم و ترجمه کردم. الان روش مهر Unofficial English Translation خورده. این برای دانشگاه هایی که مدرک Official درخواست کردند مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مخصوصا آپلود کردن اونها؟

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط masih65 نمایش پست ها
    من دانشنامه ها و ریزنمراتم را به دالترجمه رسمی دادم و ترجمه کردم. الان روش مهر Unofficial English Translation خورده. این برای دانشگاه هایی که مدرک Official درخواست کردند مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مخصوصا آپلود کردن اونها؟
    انافیشال یعنی غیر رسمی شاید شما بتونی اپلای بکنید ولی با این مدارک آفر مشروط فوقش دریافت میکنید و برای آفر نهایی باید ترجمه رسمی بشه

Junior Member Mic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masih65 نمایش پست ها
    تا جاییکه من اطلاع دارم دارالترجمه میتونه مدارک رو بده دانشجوهای زبان ترجمه کنند! این ترجمه برای اپلای هیچ اعتباری نداره. شما باید بهشون بگید که ترجمه رسمی میخواین. در این صورت میدند یه مترجم رسمی قوه قضاییه ترجمه و مهر میکنه. احتمالاً میتونید همون رو اسکن و آپلود کنید، اما هر موقع نسخه hard copy رو ازتون خواستند باید ببینید منظورشون از Official چیه (داشتن مهر وزارت، داشتن مهر دانشگاه، ارسال شدن مدارک توسط دانشگاه، و...)

به نظر من مهر Unofficial English Translation کلاً هیچ معنایی نداره، چون اگه نباشه هم باز مدرک unofficial محسوب میشه. اینکار مثل این هست که یک برگه از چرکنویس جدا کنید و روش مهر "ارزش قانونی ندارد" بزنید. از طرفی مهر Official English Translation هم نداریم!

متن مهر مترجم رسمی، صرفاً به رسمی بودن مترجم از نظر قوه قضاییه اشاره میکنه و هیچ کجا مستقیماً به رسمی بودن ترجمه اشاره نمیشه. یک نمونه از متن مهر مترجم رسمی:
    Mic, Sworn English language translator of the Judiciary of Iran

متن مهر دادگستری (اداره امور مترجمان رسمی قوه قضاییه) هم صرفاً ادعای مترجم نسبت به رسمی بودنش از نظر قوه قضاییه رو تایید میکنه (و باز رسمی بودن ترجمه رو تایید نمیکنه). یعنی این مهر، مهر قبلی رو تایید میکنه.
    Only the authencity of seal and signiture of the Official Translator is certified...

متن مهر وزارت امور خارجه هم ظاهراً یک سری مهر و امضا رو تایید میکنه و شامل تاریخ و شماره سریال هم میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)