صفحه 36 از 68 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Mic نمایش پست ها
    تا جاییکه من اطلاع دارم دارالترجمه میتونه مدارک رو بده دانشجوهای زبان ترجمه کنند! این ترجمه برای اپلای هیچ اعتباری نداره. شما باید بهشون بگید که ترجمه رسمی میخواین. در این صورت میدند یه مترجم رسمی قوه قضاییه ترجمه و مهر میکنه. احتمالاً میتونید همون رو اسکن و آپلود کنید، اما هر موقع نسخه hard copy رو ازتون خواستند باید ببینید منظورشون از Official چیه (داشتن مهر وزارت، داشتن مهر دانشگاه، ارسال شدن مدارک توسط دانشگاه، و...)

به نظر من مهر Unofficial English Translation کلاً هیچ معنایی نداره، چون اگه نباشه هم باز مدرک unofficial محسوب میشه. اینکار مثل این هست که یک برگه از چرکنویس جدا کنید و روش مهر "ارزش قانونی ندارد" بزنید. از طرفی مهر Official English Translation هم نداریم!

متن مهر مترجم رسمی، صرفاً به رسمی بودن مترجم از نظر قوه قضاییه اشاره میکنه و هیچ کجا مستقیماً به رسمی بودن ترجمه اشاره نمیشه. یک نمونه از متن مهر مترجم رسمی:
    Mic, Sworn English language translator of the Judiciary of Iran

متن مهر دادگستری (اداره امور مترجمان رسمی قوه قضاییه) هم صرفاً ادعای مترجم نسبت به رسمی بودنش از نظر قوه قضاییه رو تایید میکنه (و باز رسمی بودن ترجمه رو تایید نمیکنه). یعنی این مهر، مهر قبلی رو تایید میکنه.
    Only the authencity of seal and signiture of the Official Translator is certified...

متن مهر وزارت امور خارجه هم ظاهراً یک سری مهر و امضا رو تایید میکنه و شامل تاریخ و شماره سریال هم میشه.
    متشکر از پاسختون
    خیر این ترجمه من روی سربرگ اصلی و توسط مترجم رسمی قوه قضاییه است. certified English Translation service office

فقط بالاش زده "non-legalized Translation from persia"
    و همچنین یه مهر هم زده پایین Unofficial English Translation name Sworn English Translator to the Iran Judiciary licence #nn

گفت اگه بخواهی رسمیش کنی همون مهر دادگستری رو میخاد و باید تو دفتر ثبت بشه تک تکشون

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

نه عزیز من ببخشید ولی چرت گفته!
    همه که مهر دادگستری نمیخوان!
    دارالترجمه باید متن شما رو برای ترجمه رسمی توی سربرگ رسمی قوه قضاییه ترجمه کنه و مهر ترجمه رسمی رو پاش بزنه این که شما مهر دادگستری میخوای یا نه به اون هیچ ربطی نداره
    نقل قول نوشته اصلی توسط masih65 نمایش پست ها
    متشکر از پاسختون
    خیر این ترجمه من روی سربرگ اصلی و توسط مترجم رسمی قوه قضاییه است. certified English Translation service office

و همچنین یه مهر هم زده پایین Unofficial English Translation name Sworn English Translator to the Iran Judiciary licence #nn

گفت اگه بخواهی رسمیش کنی همون مهر دادگستری رو میخاد و باید تو دفتر ثبت بشه تک تکشون

Junior Member Mic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masih65 نمایش پست ها
    متشکر از پاسختون

نمیدونم چه دلیلی داره که non-legalized و unofficial رو ذکر کردند. حتماً طراحی فرم و مهرهاشون سلیقه‌ایه، چون ترجمه‌هایی که من دیدم این عبارات رو نداشتن. در هر صورت ممنونم که تجربه‌تون رو به اشتراک گذاشتید.
    معمولاً گرفتن مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هر کدوم یک روز کاری بیشتر طول نمیکشه. من پیشنهاد می‌کنم اگه فرصت دارید اول اسکن این مدارک رو برای دانشگاه‌ها ایمیل کنید ببینید قبول میکنند یا نه. اینجوری حداقل از جوابهاشون متوجه میشید که کدوم دانشگاه‌ به چه تاییداتی نیاز داره و متحمل هزینه اضافی نمیشید. تصمیم‌گیری با خودتونه.

Junior Member

درود.نمیدونم سوالامو جای درست می پرسم یا نه ولی ممنون میشم جواب بدین. اطلاعات کلی میخام:
    1- میشه پروسه مهر وزارت ها و ترجمه مدارکو بگید
    2- اگه من بخام چنتا دانشگاه اپلای کنم باید چند بار این پروسه رو انجام بدم یا اینکه از نسخه اصلی کپی برابر اصل می کنن؟
    3- کلا این پروسه از ابتدای کار تا انتها حدودا چقد زمان می بره؟ (با احتساب اینکه پیگیری شدید بکنم) .
    با تشکر از شما

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط hexmoth نمایش پست ها
    درود.نمیدونم سوالامو جای درست می پرسم یا نه ولی ممنون میشم جواب بدین. اطلاعات کلی میخام:
    1- میشه پروسه مهر وزارت ها و ترجمه مدارکو بگید
    2- اگه من بخام چنتا دانشگاه اپلای کنم باید چند بار این پروسه رو انجام بدم یا اینکه از نسخه اصلی کپی برابر اصل می کنن؟
    3- کلا این پروسه از ابتدای کار تا انتها حدودا چقد زمان می بره؟ (با احتساب اینکه پیگیری شدید بکنم) .
    با تشکر از شما
    سلام و خوش آمدین
    1-باید اصل مدارک رو اول به تایید وزارت علوم یا بهداشت یا دانشگاه آزاد برسونید بعد ببرید دارالترجمه و بگید مهر وزارتخانه ها رو هم میخواین. پولش رو میدین و چند روز بعد تحویل میگیرین. برای اطلاعات بیشتر همیشه باید قبل از طرح سوال صفحات قبل رو بخونید.
    2-یکبار چند نسخه ترجمه کنید یا دفعات بعد دوبارع اصل مدارک رو می برید و از پروندتون دوباره پرینت میگیرن براتون و .... ولی اصل مدرک باید رویت بشه حتما
    3- اگر نمرنه ترجمه مدارک رو داشته باشین و روشون فکر کرده باشین برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی مترجم(بخاطر نام های تخصصی دروس) فکر کنم حدود 2 هفته باید در نظر گرفت. حتما اول بگین میخوام حضورا بیام چک کنم بعد از تایید نهایی اجازه پرینت روی سربرگ رو باید بدین. همه باید به این توجه کنند.
    موفق باشید. خواندن صفحات قبل یادتون نره
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

سلام

یه دانشگاهی اینطور گفته :
    When reviewing transcripts from a school outside the United States in languages other than English, the transcript must be translated by an official translating agency. In addition to the university submitting a transcript to the Graduate School, the translating agency must submit the translation as well as a copy of transcript in its original language

این یعنی دیگه مهر دادگستری و وزارت خارجه رو لازم نداره؟

ممنون

رشته و دانشگاه
    زیست

خبر ترجمه دالترجمه به صورت رسمی کفایت میکنه کپی مدرکتون که به زبان فارسی مفرستید سعی کنید حتما مهر انگلیسی داشنگاه رو پاش بزنید به این ترتیب اون کپی certify میشه و مشکلی براتون پیش نمیاد
    نقل قول نوشته اصلی توسط s_mohammad_s69 نمایش پست ها
    سلام

یه دانشگاهی اینطور گفته :
    When reviewing transcripts from a school outside the United States in languages other than English, the transcript must be translated by an official translating agency. In addition to the university submitting a transcript to the Graduate School, the translating agency must submit the translation as well as a copy of transcript in its original language

این یعنی دیگه مهر دادگستری و وزارت خارجه رو لازم نداره؟

ممنون

رشته و دانشگاه
    زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام و خوش آمدین
    1-باید اصل مدارک رو اول به تایید وزارت علوم یا بهداشت یا دانشگاه آزاد برسونید بعد ببرید دارالترجمه و بگید مهر وزارتخانه ها رو هم میخواین. پولش رو میدین و چند روز بعد تحویل میگیرین. برای اطلاعات بیشتر همیشه باید قبل از طرح سوال صفحات قبل رو بخونید.
    2-یکبار چند نسخه ترجمه کنید یا دفعات بعد دوبارع اصل مدارک رو می برید و از پروندتون دوباره پرینت میگیرن براتون و .... ولی اصل مدرک باید رویت بشه حتما
    3- اگر نمرنه ترجمه مدارک رو داشته باشین و روشون فکر کرده باشین برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی مترجم(بخاطر نام های تخصصی دروس) فکر کنم حدود 2 هفته باید در نظر گرفت. حتما اول بگین میخوام حضورا بیام چک کنم بعد از تایید نهایی اجازه پرینت روی سربرگ رو باید بدین. همه باید به این توجه کنند.
    موفق باشید. خواندن صفحات قبل یادتون نره
    من یه نسخه بیشتر از مدارکم ترجمه نکردم از همون کپی گرفتم مهر انگلیسی داشنگاه رو پاش زدم از من قبول کردن این دوستمون هم بهتره بپرسه ایا کپی certify شده رو ازشون قبول میکنن یا نه که الکی پول ترجمه نده!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Geophysics

من ارشدم رو از دانشگاه علوم و تحقیقات گرفتم و بدون اینکه ریزنمراتم رو ببرم وزارت علوم برای مهر زدن، بردم یه دارالترجمه رسمی و اونم بدون اینکه چیزی ازم بخواد ترجمه رسمی کرد با مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه.... یعنی من الان ترجمه رسمی با مهرهای مربوطه رو دارم بدون اینکه وزارت علوم رفته باشم. مشکلی که پیش نمیاد؟

Junior Member

میشه لطفا منو زود راهنمایی کنید!
    دوستم میگه برای امریکا اگه مدارکتو میدی دارالترجمه، فقط مهر دارالترجمه کافیه و لازم نیست مهر امور خارجه و دادگستری زده شه، چون وزارت امور خارجه و دادگستری ایران رو به رسمیت نمیشناسند. خودم هم زنگ زدم دارالترجمه، دیدم قیمتش نصف میشه اگه مهر دادگستری و امورخارجه نزنن!!!
    حالا واقعا مشکلی پیش نمیاد؟ پس دانشگاه‌هایی که میگن ترجمه‌ی آفیشال بفرستید چی؟ چه مهری واسه آفیشال شدن لازمه؟
    سئوال دومم هم اینه که آیا لازمه از خود اصل مدرک و ریزنمرات فارسی، کپی گرفته شه بفرستیم؟ همراه با ترجمه باید باشه حتما؟ اگه آره باید مهر چه جایی بخوره روش برای رسمی شدن؟ با اینکه دوستم میگفت خود دارالترجمه ها کپی فارسی رو مهر و ضمیمه میکنن، دارالترجمه میگه نمی کنیم. من الان گیج شدم!! چی کار کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)