صفحه 40 از 64 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

در خصوص ترجمه مدارک برای سفارت استرالیا:

همانگونه که در زیر مشاهده می شود، صرفا ترجمه دارالترجمه کفایت می کند و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه، پول هدر دادن است. به حرف های این دارالترجمه ها هم اصلا توجه نکنید.

Who can certify a copy of a document?

Any person or agency recognised by the law of the country in which you live can certify documents. All our offices outside Australia have a person who can certify or witness documents. You might have to pay for this service

http://www.immi.gov.au/faqs/Pages/who-can-certify-a-copy-of-a-document.aspx

What is a ‘certified copy’ of a document?

A ‘certified copy’ is a copy of an original document such as a birth certificate, marriage certificate or proof of identity that has been authorised (or stamped) as being a true copy of an original.
    You should provide 'certified copies' of original documents, rather than the original documents.
    http://www.immi.gov.au/FAQs/Pages/what-is-a-certified-copy-of-a-document.aspx

Who can translate my documents into English for me?

Any document in a language other than English must be accompanied by a certified English translation.

A translator in Australia must be accredited by the National Accreditation Authority for Translators and Interpreters.
    A translator outside Australia does not need to be accredited, but they must endorse the translation with their full name, address, telephone number, and details of their qualifications and experience in the language being translated.

http://www.immi.gov.au/FAQs/Pages/who-can-translate-my-documents-into-english-for-me.aspx

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

سلام فراوان به کاربران عزیز انجمن بزرگ اپلای ابراد

دقیقا سوال من برگرفته از پست قبلی می باشد.... علت شک من آنست که تفسیرهای منختلفی در سایت از عبارت certified copy دیدم است
    من برای دانشگاهی در استرالیا دارم اپلای میکنم و فرموده اند که:
    Original, or certified/notarised copies of all academic transcripts and official certification of degrees and diplomas awarded, including certified English translations where required (unless qualifications are from the University of Queensland). This should include the grading scheme for the results
    http://www.uq.edu.au/grad-school/wha...ified-document
    در سایت بالا مشاهده میکنید که بیان شده است:
    A certified document is a copy of an original document that has been signed by a person officially authorised to confirm that it is a true and correct duplicate.
    و
    You will need to take the original documents to a representative who is authorised to photocopy and certify them. The process that will then take place includes:

1. The authorised person sights and photocopies the original to ensure both are identical (in some cases you may need to take a photocopy to the representative);
    2. The authorised person will then write on, or stamp, the copy a confirmation such as ‘This is a true and correct copy of the original document I have sighted’ or ‘Certified true copy’;
    3. On each page under the confirmation, the authorised person will also write their name, signature, qualification, date of signing and business stamp;
    4. The authorised person will need to include their contact details such as their office-hours phone number and email address.

Important notes:

• If the document is more than one page, all pages must be separately certified.
    • The certification must be on the actual copy, not on another page attached to the copy.
    • Certified copies must include original signatures and stamps. Faxed, scanned or emailed copies are not acceptable.
    • If any of the documents are in a language other than English, they must be accompanied by an English translation prepared by an accredited translator.

آیا درست فهمیدم که نیازی نیست مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟...یعنی الان این گواهی من مورد قبوله ..چون باید هر چه سریعتر پست کنم؟؟؟
    [IMG][/IMG]

با تشکر فراوان
    I spring over the spring with the spring in the spring

Junior Member

آره عزیزم کافیه

اگر برای سفارت استرالیا می فرستید که خیالتان کاملا راحت (طبق پستی که بالاتر گذاشته ام).

اگر برای دانشگاه می فرستید که طبق مواردی که خودتان گذاشته اید، همین کفایت می کند.

البته دانشگاه ها فقط روی زیر نمرات حساسیت دارند. من خودم برای محکم کاری، ریز نمراتم را ممهور به مهر وزارت امور خارجه و دادگستری کردم.

البته به نظر می رسد برای جایی که شما می خواهید بفرستید این را هم حساسیت ندارند (ولی من باشم بازم مهرها را برای ریز نمرات میزنم )

دوستان سلام و عرض ادب
    عذرخواهی می کنم اگر سوال هام خیلی ابتدایی هستش، چون آشنایی ندارم ممنون میشم اساتید بزرگوار بنده رو راهنمایی کنند، پیشاپیش ممنون

در تایید ترجمه مدارک تحصیلی، به ترتیب کجاها باید مُهر بکنن ؟
    ابتدا دارالترجمه مهر میکنه، بعد وزارت علوم(سازمان امور دانشجویان؟)، بعد دادگستری و در آخر وزارت امور خارجه ؟

وسوال بعدی اینکه
    میخواستم بدونم آیا کشورهایی وجود دارند که سفارتشون برای دادن ویزای دانشجویی، در ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی فقط مهر دارالترجمه ی رسمی براشون کافی باشه و نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نباشه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط kingzegon نمایش پست ها
    دوستان سلام و عرض ادب
    عذرخواهی می کنم اگر سوال هام خیلی ابتدایی هستش، چون آشنایی ندارم ممنون میشم اساتید بزرگوار بنده رو راهنمایی کنند، پیشاپیش ممنون

در تایید ترجمه مدارک تحصیلی، به ترتیب کجاها باید مُهر بکنن ؟
    ابتدا دارالترجمه مهر میکنه، بعد وزارت علوم(سازمان امور دانشجویان؟)، بعد دادگستری و در آخر وزارت امور خارجه ؟

وسوال بعدی اینکه
    میخواستم بدونم آیا کشورهایی وجود دارند که سفارتشون برای دادن ویزای دانشجویی، در ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی فقط مهر دارالترجمه ی رسمی براشون کافی باشه و نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نباشه ؟
    سلام دوست عزیز
    در پاسخ به سوال اول شما!
    اول باید مدرک رو توی سامانه ثبت کنید و پولش رو پرداخت کنید! منتظر بمونید که درخواستتون تایید شد حدود یه ساعته تایید میشه
    بعد ببرید سازمان امور دانشجویان (م فردوسی، خ موسوی (بعد از خیابان ایرانشهر از سمت در مترو)، ساختمان امور دانشجویان، طبقه سوم، واحد 342 اگر اشتباه نکنم) اونجا دوستان یه مهر برجسته میزن روی مدرک
    بعد ببرید دارالترجمه ، مترجم اونجا از شما میپرسه که مهر دادگستری میخواید وزارت خارجه یا هردو یا هیچکدام

در مورد سوال دوم شما اطلاع دقیقی ندارم اما در مورد مدارک دانشگاهی مثه مدرک ارشد خود بنده دوستی داشتم که بدون هیچ مهر دادگستری و وزارت خارجه الان اپلای کرده و داره میره استرالیا! مورد هم داشتم دوستم هم ناتی زده هم دادگستری بازم اپلای کرده الان رفته استرالیا! این مورد فکر نکنم قابل تعمیم باشه. حالا بازم دوستان با تجربه نظر بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در پاسخ به سوال اول شما!
    اول باید مدرک رو توی سامانه ثبت کنید و پولش رو پرداخت کنید! منتظر بمونید که درخواستتون تایید شد حدود یه ساعته تایید میشه
    بعد ببرید سازمان امور دانشجویان (م فردوسی، خ موسوی (بعد از خیابان ایرانشهر از سمت در مترو)، ساختمان امور دانشجویان، طبقه سوم، واحد 342 اگر اشتباه نکنم) اونجا دوستان یه مهر برجسته میزن روی مدرک
    بعد ببرید دارالترجمه ، مترجم اونجا از شما میپرسه که مهر دادگستری میخواید وزارت خارجه یا هردو یا هیچکدام

در مورد سوال دوم شما اطلاع دقیقی ندارم اما در مورد مدارک دانشگاهی مثه مدرک ارشد خود بنده دوستی داشتم که بدون هیچ مهر دادگستری و وزارت خارجه الان اپلای کرده و داره میره استرالیا! مورد هم داشتم دوستم هم ناتی زده هم دادگستری بازم اپلای کرده الان رفته استرالیا! این مورد فکر نکنم قابل تعمیم باشه. حالا بازم دوستان با تجربه نظر بدن
    سلام دوست بزرگوار
    خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون لطف کردین

چند تا سوال :
    1- اینطور که شما فرمودین پس در نهایت مدارکی که قراره ببرم سفارت که تاییدشون بکنه اینجوری میشه :
    ( اصل مدارک صرفاً با مهر سازمان امور دانشجویان ) + ( ترجمه مدارک با مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه )
    درسته ؟

2- مدارکی که مد نظر من هست دیپلم و پیش دانشگاهی هست فقط
    دیگه فرقی نداره لیسانس باشه، ارشد باشه یا دیپلم یا هرچی؟ برای همشون همین مهرهایی که شما گفتین لازمه ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

Unhappy پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

سلام دوست بزرگوار

چند تا سوال :
    1- اینطور که شما فرمودین پس در نهایت مدارکی که قراره ببرم سفارت که تاییدشون بکنه اینجوری میشه :
    ( اصل مدارک صرفاً با مهر سازمان امور دانشجویان ) + ( ترجمه مدارک با مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه )
    درسته ؟

دیگه فرقی نداره لیسانس باشه، ارشد باشه یا دیپلم یا هرچی؟ برای همشون همین مهرهایی که شما گفتین لازمه ؟
    سلام،
    1-کاربر peymanage نوشت سفارتخانه یا دارالترجمه؟!مدارک شما در در دارالترجمه ترجمه میشه و خودشون می برن قوه قضاییه و وزارت امور خارجه تایید می کنن ولی پول تمبرها رو از شما میگیرن.
    2-برای مدارک دبیرستان که سازمان امور دانشجویان لازم نیست! شما باید اول مهر آموزش و پرورش شهرستان، بعد استان رو به دیپلم و کارنامه دیپلم، پیش دانشگاهی و کارنامه پیش دانشگاهی بزنید بعد ببرید دارالترجمه که بتونن ببرن قوه قضاییه و امور خارجه.
    شما دقیقا به دلیل عدم تجربه دارید اینطور مبهم و ناآشنا سوال می پرسید، بهتره کاربران تازه وارد اول از صفحه اول شروع به خوندن تاپیک بکنن بعد سوال بپرسن. واقعا افزایش اطلاعات در این موارد کار مهم و زمانبریه. اینجوری همیشه برای شما جاس سوال هست چون یک لحظه پرسیدین ولی دوباره پشتش یک سوال دیگه پیش میاد.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

همونطور که دوستمون گفتن به نظر منم بهتره فروم رو بخونید اگه بازم جای سوالی بود بیایید بپرسید. نه اینکه کلا از اول بیایید سوال بپرسید
    مدارک دیپلم و پیش دانشپاهی هم سازمان دانشجویان نمیخواد. مهر اموزش پرورش کل شهرستان و استان رو لازم داره. ضمن اینکه سفارت خانه های کمی هستند که مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو لازم دارن پس شاید دوستان اطلاعات دقیقی نداشته باشن. من فقط آلمان رو میدونم که این مدارک رو میخواد. بهتره برای روشن شدن مظلب و ینکه دقیقا چه مهرهایی رو میخوایید به سایت سفارت خانه سر بزنید و یا بهشون ایمیل بزنید و بپرسید.

سلام دوست بزرگوار

چند تا سوال :
    درسته ؟

سلام ببخشید برای ترجمه شناسنامه برای سفارت های کشورهای عضو شینگن، مثل فنلاند، سوئد، مهر دادگستری و اینا لازمه؟ یا همون مهر مترجم کفایت می کنه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh_88 نمایش پست ها
    سلام ببخشید برای ترجمه شناسنامه برای سفارت های کشورهای عضو شینگن، مثل فنلاند، سوئد، مهر دادگستری و اینا لازمه؟ یا همون مهر مترجم کفایت می کنه؟
    سلام

باید تک تک از سفارت های مدنظرتون کسب اطلاع بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)