صفحه 41 از 68 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

اگر روی کارنامه چیزی مبنی بر اینکه "این گزارش صرفا جهت اطلاع دانشجو است و ارزش دیگری ندارد" نوشته نشده باشه و دانشگاه اون رو مهر و امضا بکنه به چیز دیگه ای نیاز نداره...
    در غیراینصورت این مدرک قابل تایید نیست...
    توصیه میشه پیش از صرف هزینه برای تاییدات، از لزوم اونها در مورد case خودتون مطمئن بشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

لطف کردید، ریزنمرات مهر و امضای رسمی دانشگاه را داره ، دانشگاه صنعتی اصفهان، حالا خودم میتونم ببرم دادگستری و امور خارجه؟چون شنیدم فقط نماینده های دار ترجمه ها را قبول می کنن!
    و اینکه اگه 2 سری بخام باید دفتر خانه کپی برابر اصل کنم یا مثلا 5 سری کپی که سفارت آلمان به دانشجوها میده کفایت می کنه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nillnill نمایش پست ها
    لطف کردید، ریزنمرات مهر و امضای رسمی دانشگاه را داره ، دانشگاه صنعتی اصفهان، حالا خودم میتونم ببرم دادگستری و امور خارجه؟چون شنیدم فقط نماینده های دار ترجمه ها را قبول می کنن!
    و اینکه اگه 2 سری بخام باید دفتر خانه کپی برابر اصل کنم یا مثلا 5 سری کپی که سفارت آلمان به دانشجوها میده کفایت می کنه؟
    سلام

1- خودتون هم می تونید برای اخذ تاییدیه ها مراجعه بفرمایید...

2- کپی برابر اصل از طرف دارالترجمه ها انجام نمیشه و اصولا برای همه جا تعریف شده نیست... این که بعضی سفارت ها و سازمان ها برای امور داخلی خودشون از مدارک کپی تهیه می کنند policy داخلی خودشون هست و چنین چیزی کلیت نداره..

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوستان
    من به چندتا دانشگاهی که مدنظرم بود ایمیل زدم و گفتن که اصلا مهر دادگشتری و وزارت خارجه واین چیزا لازم نیست. اینا چیزایی که دارالترجمه ها واسه پر کردن جیب خودشون باب کردن، بهتره که اگه میخواهید مدارک واسه دانشگاه پست کنید شما هم پیگیری کنید.

I have a question regarding the English translations of my documentations. Do you accept transcripts and degree certificates translated by an official translator and sealed by the issuing university, or is it mandatory to have those documentations attested by the Ministry of Foreign Affairs and the Judiciary of my home country?

و اینم جواب Graduate office

Yes we accept transcripts and degree certificates translated by an official translator and sealed by the issuing university.

Thank you,
    College of Graduate Studies

چندین هزار بار تا حالا گفته شده این مورد کشور به کشور و حتی دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. همیشه قبلش حتما باید با دانشگاه مکاتبه کرد و مطمئن شد چی لازمه تا خرج اضافه نکنید و دردسر اضافه نکشید.
    مثلا اکثر دانشگاه های انگلیس فقط ترجمه براشون کفایت میکنه و مهر اینا لازم ندارن در صورتی که اکثرا برای آلمان همه مهرها باید باشه. توجه کنید که گفتم اکثرا!!!
    در ضمن توجه داشته باشید که ممکنه یه دانشگاه هیچ مهری از شما نخواد ولی در مرحله نهایی سفارت کشور مربوطه برای تایید مدارک این مهر هارو لازم داشته باشه.
    در هر طورت در مرحله اپلای با دانشگاه ها چک کنید و در مرحله گرفتن ویزا با سفارت.

نقل قول نوشته اصلی توسط aghaMohsen1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به چندتا دانشگاهی که مدنظرم بود ایمیل زدم و گفتن که اصلا مهر دادگشتری و وزارت خارجه واین چیزا لازم نیست. اینا چیزایی که دارالترجمه ها واسه پر کردن جیب خودشون باب کردن، بهتره که اگه میخواهید مدارک واسه دانشگاه پست کنید شما هم پیگیری کنید.

I have a question regarding the English translations of my documentations. Do you accept transcripts and degree certificates translated by an official translator and sealed by the issuing university, or is it mandatory to have those documentations attested by the Ministry of Foreign Affairs and the Judiciary of my home country?

و اینم جواب Graduate office

Yes we accept transcripts and degree certificates translated by an official translator and sealed by the issuing university.

Thank you,
    College of Graduate Studies

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

سلام
    دوستان من مشکلم اینه که دانشگاه لیسانسم میگه باید حتما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشه تا من بتونم ریز نمرات و دانشنامت رو برات مهر و موم کنم و بدین طریق من بتونم اون رو بفرستم برای آمریکا.

حالا سوالم اینه که آیا اداره دانش آموختگان درست میگه؟ بخشنامه ای هست اصلا در این باره؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من مشکلم اینه که دانشگاه لیسانسم میگه باید حتما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشه تا من بتونم ریز نمرات و دانشنامت رو برات مهر و موم کنم و بدین طریق من بتونم اون رو بفرستم برای آمریکا.

حالا سوالم اینه که آیا اداره دانش آموختگان درست میگه؟ بخشنامه ای هست اصلا در این باره؟
    بله می تونن این قانون رو بذارن که ترجمه باید تایید شده باشه. من دانشگاه آزاد بودم و امور بین الملل دانشگاه آزاد هم میگه اگر ترجمه مهر وزارت خارجه و دادگستری نداشته باشه برام نمی فرستن!! من 8 جا می خواستم اپلای کنم و باهاشون کلی چونه زدم تا قبول کردن فقط یه نسخه رو تأیید کنم و بقیه رو برهمون اساس بفرستن ولی هر دانشگاهی سیاست خودشو داره.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    بله می تونن این قانون رو بذارن که ترجمه باید تایید شده باشه. من دانشگاه آزاد بودم و امور بین الملل دانشگاه آزاد هم میگه اگر ترجمه مهر وزارت خارجه و دادگستری نداشته باشه برام نمی فرستن!! من 8 جا می خواستم اپلای کنم و باهاشون کلی چونه زدم تا قبول کردن فقط یه نسخه رو تأیید کنم و بقیه رو برهمون اساس بفرستن ولی هر دانشگاهی سیاست خودشو داره.
    من همین الان پرسیدم سوال رو تو سازمان امور دانشجویان. پاسخ:

به دانشگاهها بخشنامه شده که تنها در صورتی که ترجمه ها مهر وزارت امور خارجه و دادگستری رو داشته باشه اون رو مهر و موم کنند. هر چند بعضی از دانشگاهها نادیده میگرین این قضیه رو.
    حالا از شانس ما این دانشگاه لیساسنمون خیلی سخت گیر هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial engineering

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    یه سوالی از خدمتتون داشتم.میخواستم بپرسم مثلا اگه بخواهیم 7 تا دانشگاه اپلای کنیم.باید مدارکمون را 7 نسخه ترجمه رسمی کنیم یا اسکنشون کافیه؟
    و در کل برای کم شدن هزی
    نه ها باید چیکار کنم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط bhzdnkj نمایش پست ها
    یه سوالی از خدمتتون داشتم.میخواستم بپرسم مثلا اگه بخواهیم 7 تا دانشگاه اپلای کنیم.باید مدارکمون را 7 نسخه ترجمه رسمی کنیم یا اسکنشون کافیه؟
    و در کل برای کم شدن هزی
    نه ها باید چیکار کنم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.
    این به سیاست دانشگاهی که میخواید اپلای کنید بستگی داره. شما ممکنه برای 30تا دانشگاه کنید که هیچ کدومشون موقع اپلای از شما مدرک رسمی نمیخوان، ممکن هم هست برای 30تا دانشگاه اپلای کنید که همه شون همه ی مدارک رو رسمی می خوان. توجه کنید که تقریبا هیچ دانشگاهی (توی امریکا) موقع اپلای از شما تایید دادگستری یا وزارت علوم رو نمیخواد و اگر دانشگاه همون ترجمه ی دارالترجمه رو برای شما مهر و موم کنه، براشون قابل قبول هست. برای کم شدن هزینه ها هم باید دنبال دانشگاه هایی باشید که application fee پایین دارند و مدارک رسمی نمیخوان.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط bhzdnkj نمایش پست ها
    و در کل برای کم شدن هزی
    نه ها باید چیکار کنم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.
    سلام
    این بستگی به دانشگاه های مقصد داره و شما باید این اطلاعات رو از سایت دانشگاه بدست بیارید.
    بعضی دانشگاه ها فقط اپلود مدارک کافیه، بعضی جاها مدارک پست شده بدون مهر دادگستری و بعضی هم با مهر دادگستری میخوان. میتونید برای این کار به graduate office دانشگاه ایمیل بزنید و ازشون دقیق بپرسید چی میخوان. البته بر اساس تجربه اکثر دانشگاه های امریکا همین که مدارک تو پاکت دانشگاه باشه کافیه و نیازی به مهر دادگستری نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)