صفحه 50 از 68 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Member aremanamdige آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSCE - TUM

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

دوستان من گشتم تاپیک هارو اما به جوابم نرسیدم. این مبلغی که بابت مهر دادگستری (و امور خارجه) میگیرند ، برای ریزنمرات یه ۶۰ تومن و دانشنامه هم یه ۶۰ تومنه؟ یا کل ریزودانشنامه لیسانس یه پانچ میشه با همین پرچمه و یه بار مهر میخوره؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aremanamdige نمایش پست ها
    دوستان من گشتم تاپیک هارو اما به جوابم نرسیدم. این مبلغی که بابت مهر دادگستری (و امور خارجه) میگیرند ، برای ریزنمرات یه ۶۰ تومن و دانشنامه هم یه ۶۰ تومنه؟ یا کل ریزودانشنامه لیسانس یه پانچ میشه با همین پرچمه و یه بار مهر میخوره؟
    معمولا با هم پانچ میشن و یه بار هزینه حساب میشه، یعنی جفتش، و مهر هم رو دانشنامه میخوره، ولی هر دو رسمی میشن. مگر اینکه خودتون بخواین جدا جدا حساب کنن و پانچ شه. مال من که با هم شد، و خوبه.

ApplyAbroad Veteran

من از پارسال تا امسال برای دانشگاهها بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه ریزنمرات فرستادم (فقط سربرگ دادگستری داشت). مشکلی پیش نیومد و همه دانشگاهها هم آفیشال حسابشون کردن. اگر ذکر نشده بیخود پولتون را هدر ندید.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

من تمبر دادگستری و وزارت خارجه نگرفتم و هیچ جا بهم بابت این موضوع گیر ندادن، البته با دانشگاه مقصد باید چک کنید ولی معمولا برای امریکا لازم نمیشه. همینجا لازم میدونم از کسی که توی امضاش نوشته بود برای امریکا تایید دادگستری لازم نیست و به این تاپیک ارجاع داده بود تشکر کنم).

ولی وقتی مدارک رو بردین دانشگاه مهر و موم کنه محض احتیاط بگین پای ترجمه رو هم مهر کنه.

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها

ولی وقتی مدارک رو بردین دانشگاه مهر و موم کنه محض احتیاط بگین پای ترجمه رو هم مهر کنه.
    مشکل ما همینه دوست گرامی.
    مثلا خود من، دانشگاه لیسانسم می گفت تا مهر دادگستری و وزارت نخوره ما نمی ذاریم تو پاکت. هر کاریم کردم نفهمیدن که این مهرها لازم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalamidi نمایش پست ها
    مشکل ما همینه دوست گرامی.
    مثلا خود من، دانشگاه لیسانسم می گفت تا مهر دادگستری و وزارت نخوره ما نمی ذاریم تو پاکت. هر کاریم کردم نفهمیدن که این مهرها لازم نیست.
    دانشگاه ارشدم به من گفت بدون این مهرها رسمی حساب نمیشه!!!!!!!! ازمون امضا گرفتن که خودمون نخواستیم مهر دادگستری داشته باشه و مسئولیتش با خودمونه.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

آره به نظر منم اینقد استثنا هست تو این قواعد، چه واسه اپلای، چه این طرف. از طرفی هم اینقدر که ما هزینه میکنیم، و اینقدر هم استرس داریم واسه هر کاری, دیگه ارزش نداره اینقد استرس اضافی به خودمون وارد کنیم.
    درسته منم چند تا دانشگاه میشناسم تو آمریکا که این مهرو نمیخوان، ولی تو همونجا هم 2 نفر از یک گروه 2 نظر مختلف دادن، پس بهتره خودمونو درگیره این موضوع نکنیم و مهرو بزنیم. خواه بخوان، یا نخوان.

Junior Member

دوستان من یه ترجمه غیر رسمی از ریزنمرات کارشناسی ام دارم که تاریخش 29 ژوئن هست. از اون موقع تا الان مدرکم رو بردم وزارت علوم تایید کرده. الان که میخوام یه ریز نمرات رسمی داشته باشم به نظر شما بهترین راه که ضمنا کم هزینه هم باشه چیه؟ به نظر شما امکانش هست که از دارالترجمه تمبر بگیرم و خودم ببرمش دادگستری مهر کنم؟ آیا تاریخ ترجمه باید جدید باشه؟ البته به هر حال این ترجمه رو هنوز شش ماه نشده که گرفتم. آخه شنیدم برای بعضی جاها مهمه که شش ماه بیشتر ازش نگذشته باشه. آیا دادگستری توی شهرستان ها هم مهر میکنه؟یا اینکه به همون دارالترجمه بدم بگم همین نسخه رو برام مهر دادگستری بگیره و رسمیش کنه. خلاصه یه کم راهنمایی کنید که چی کنم که دوباره مجبور نشم بدم دارالتزجمه. به هر حال همه اینارو باید اسکن کرد و آپلود کرد برای دانشگاه و همین یه نسخه برام کافیه. دیگه مثل قدیم نیست که کپی برابر اصل بخوان. اگه بشه همینو رسمیش کنم کلی صرفه جویی میشه. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    من از پارسال تا امسال برای دانشگاهها بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه ریزنمرات فرستادم (فقط سربرگ دادگستری داشت). مشکلی پیش نیومد و همه دانشگاهها هم آفیشال حسابشون کردن. اگر ذکر نشده بیخود پولتون را هدر ندید.
    ببخشید مهر موم دانشگاه کرده بودین مدارک رو ؟ یا خودتون بسته بندی کردین ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    ببخشید مهر موم دانشگاه کرده بودین مدارک رو ؟ یا خودتون بسته بندی کردین ؟
    دانشگاه ریزنمرات ترجمه شده را بسته بندی و مهر و موم کرده بود برام. ولی ترجمه ها فقظ روی سربرگ دادگستری بودن و مهر دادگستری و وزارت خارجه نداشتن. هیچکدوم از دانشگاههای مقصد هم ایرادی نگرفتن و مدارک را آفیشال زدن.
    موفق باشید.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)