صفحه 58 از 68 نخستنخست ... 84849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Fer2C نمایش پست ها
    ی سری وکیل نادان و کارمند نادان این مهر دادگستری رو مد کردن و سری ایرانی هایی که اونور هستن. مثلا ی دانشگاه آمریکایی بود فککنم سنترل فلوریداد بود که با بازخورد از ایرانی های نادان اونجا این مهر رو الزام کرده بود. ولی بتازگی مدرک از WES می خواد.
    سفارت آلمان رو نمی دونم ولی شما مطمئین هستید که زده مهر وزارت خارجه و دادگستری؟ یعنی دقیقا اینو نوشته؟!
    آخه این دو تا وزارت خونه چ ربطی به مدرک دانشگاهی دارن؟!!
    اسم دادگستری نیاورده ولی دقیقا زده سفارت مدارکی رو قبول میکنه که به تایید وزارت خارجه رسیده باشه، وزارت خارجه هم تا مدارک مهر دادگستری نداشته باشه چیزی رو تایید نمیکنه. این یعنی ما باید حتما دو تا تایید رو بگیریم تا سفارت مدارکمون رو قبول کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi88l نمایش پست ها
    سلام، ممکنه این فقط برای سفارت آمریکا باشه؟ آخه من برای آلمان اقدام میکنم و سفارت مدارکی رو خواسته که به تایید وزارت خارجه رسیده باشه، وزارت خارجه هم فقط همونایی رو تایید میکنه که مهر دادگستری دارن
    من مدارکم اون جمله ای که شما گفتی رو قبلا که ترجمه کرده بودم داشت (نه مهر وزارت داشت نه خارجه) دانشگاه هم همونا رو قبول کرد و وقتی نامه پذیرش رو فرستاد اصلا حرفی نزد از اینکه ترجمه مثلا رسمی تر بیار..دانشگاه هم تو مدارکی که قید کرده موقع ثبت نام نیازه اسمی از این مدارک نبرده (قبلا همون ترجمه ها رو موقع اپلای با پست براشون فرستادم)
    کاش برای آلمان هم اینطور بود، کلی تو هزینه هام صرفه جویی می شد این هفته باید بدم برای ترجمه رسمی با همون مهرا..
    تا اونجایی که من میدونم و تا دو سه سال پیش بود سفارت آلمان از همه سفارت خونه ها سخت گیر تر بود و همه مدارک باید براشون تایید گرفته میشد و بعد باز یه روز خاص برده میشد سفارت که به تایید سفارت هم برسن بعد میتونستی ببری برای درخواست ویزا. ولی بهتره این چیزها رو با وبسایت هر سفارت خاص چک کنید چون ممکنه شرایط تغییر کرده باشه. معمولا اطلاعات کامل رو دارن و اگر نبود بهشون ایمیل بزنید و بپرسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fer2C نمایش پست ها
    ی سری وکیل نادان و کارمند نادان این مهر دادگستری رو مد کردن و سری ایرانی هایی که اونور هستن. مثلا ی دانشگاه آمریکایی بود فککنم سنترل فلوریداد بود که با بازخورد از ایرانی های نادان اونجا این مهر رو الزام کرده بود. ولی بتازگی مدرک از WES می خواد.
    سفارت آلمان رو نمی دونم ولی شما مطمئین هستید که زده مهر وزارت خارجه و دادگستری؟ یعنی دقیقا اینو نوشته؟!
    آخه این دو تا وزارت خونه چ ربطی به مدرک دانشگاهی دارن؟!!
    این دو تا وطارت خونه فقط مدرک خارجی رو تایید نمیکنند. در واقع ترجمه مدرک شما و بود و نبود اصولی جایی که مدرک ازونجا صادر شده و صلاحیت اون رو برای صدور چنین مدرکی تایید میکنن

Junior Member

سلام دوستان. اکثر دانشگاههای امریکا مینویسن official transcripts. برای ریز نمره رسمی هم واسه هر یه نسخش باید کلی پول بدی و اگر بخوایم 10 تا حاضر کنیم چیزی در حدود یک میلیون تومن فقط واسه این مورد باید کنار بذاریم. ایا واقعن این کار لازمه؟ یا اینکه فقط مهر مترجم بخوره و توی پاکت دانشگاه گذاشته بشه مهر و موم بشه کافیه؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mmodari نمایش پست ها
    سلام دوستان. اکثر دانشگاههای امریکا مینویسن official transcripts. برای ریز نمره رسمی هم واسه هر یه نسخش باید کلی پول بدی و اگر بخوایم 10 تا حاضر کنیم چیزی در حدود یک میلیون تومن فقط واسه این مورد باید کنار بذاریم. ایا واقعن این کار لازمه؟ یا اینکه فقط مهر مترجم بخوره و توی پاکت دانشگاه گذاشته بشه مهر و موم بشه کافیه؟
    سلام.
    دوست عزیز دانشگاه های امریکا اکثرشون(بالای 90 درصد!) منظورشون از افیشال سیلد شده هست. اگر دانشگاه ایرانتون قبول می کنه که بدون مهر دادگستری مدارکو سیلد کنه، حتی یه دونه مهرم نیاز نیست بزنید. فقط همون مهر مترجم کافیه.
    اینم توجه داشته باشید که بعضی از دانشگاه ها می نویسن افیشال می خوان، ولی برای مرحله اپلای با اسکن هم کنار میان. اینو قبلش امارشو درارید برای هر دانشگاه.
    موفق باشید.

سلام،
    برای ارسال مدارک به WES نیاز به مهر دادگستری و تمبر امور خارجه هست یا خیر؟ داخل سایتش فقط نوشته:
    Precise, word-for-word English or French translations from your university or any certified translation service

کسی از دوستان هست که بدون مهر دادگستری و تمبر امور خارجه مدارکش رو ارسال کرده باشه و بدون مشکل کارش انجام شده باشه؟

سلام.
    من برای مقطع لیسانس از یکی از دانشگاه های کانادا بدون این که مدارکم مهر وزارت خارجه داشته باشن پذیرش گرفتم. برای ویزا ترجمه ای که برای سفارت فرستاده میشه باید حتما مهر وزارت خارجه داشته باشه یا نه؟؟؟
    پ.ن:باید به این نکته اشاره کنم که من نتونستم اصل مدارکم رو آزاد کنم و با کپی برابر اصل این مراحل رو طی کردم (البته اصل ریز نمرات رو دارم) بنابر این تایید آموزش و پرورش رو ندارن در نتیجه نمیتونم مهر وزارت خارجه رو بگیرم به هر حال دو دانشگاهی که اپلای کرده بودم بدون هیچ مشکلی مدارک رو قبول کردن و وضعیت مدارک بلافاصله به official تبدیل شد.

دوستان عزیز،
    دانشنامه ارشد من به فارسی و انگلیسی است، و مهر دانشگاه رو فقط داره، آیا برای اپلای مهر ارگان دیگری هم نیاز هست؟ یا به همین شکل برای اپلای و پذیرش کفایت میکنه؟
    و اینکه دانشگاه ارشدم ریزنمره لاتین میده، من میخواستم ازش یه اسکن بگیرم و بعد بدم دانشگاه با کپی دانشنامه مهر و مومش کنه که بعدا اگر نیاز شد بفرستم دانشگاه مقصد برای پذیرش. نظرتون چیه؟

Junior Member

دوستان من پارسال برای آمریکا ویزا گرفتم و سفری به این کشور داشتم برای هیچ کدوم از ترجمه های مدارکم (سند و کارت ملی و مدارک مالی و . . . ) مهر دادگستری رو نزدم اون موقع هم خیلی ها میگفتن نیازه و باید بزنید ولی اینطور نیست من و خیلی های دیگه فقط دادیم دارالترجمه و و ترجمرو بدون مهر دادگستری و . . . تحویل گرفتیم و فرستادیم هیچ مشکلیم پیش نیومد کارمونم راه افتاد همون مهر دارالترجمه بخوره کافیه ( چون تجربش رو داشتم میدونم 100 درصد برای سفارت آمریکا اینجوریه ) و بر اساس همین تجربه فکر میکنم فرستادن ترجمه مدارک برای دانشگاه ها هم مثل همین باشه و نیازی به دادگستری و . . . نداشته باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی شیمی-دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام. اطلاع دارید که اگر مدارکمون دو سال پیش ترجمه کردیم تارخ انقضا داره یا نه؟ از خود دارالترجمه پرسیدم گفت باید دوباره تجدید بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)