صفحه 5 از 50 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

سلام من لیسانس پلیمر از دانشگاه آزاد هستم و نمره ی تافلم 92 هستش . من واقعا گیج شدم . نمی دونم چه دانشگاه های دقیقا ارشد پلیمر دارن ؟ اگه دارن چه گرایش هایی هستن ؟ و آیا اگه پیدا کردم آیا اون دانشگاه خوبه یا نه ؟

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط Aminpolymer نمایش پست ها
    سلام من لیسانس پلیمر از دانشگاه آزاد هستم و نمره ی تافلم 92 هستش . من واقعا گیج شدم . نمی دونم چه دانشگاه های دقیقا ارشد پلیمر دارن ؟ اگه دارن چه گرایش هایی هستن ؟ و آیا اگه پیدا کردم آیا اون دانشگاه خوبه یا نه ؟
    سلام

در مورد پیدا کردن پوزیشن ، دانشگاه مورد نظر شما لازم نیست حتما دپارتمان مهندسی پلیمر داشته باشه ، شما میتونید اسم دانشگاه رو به علاوه زمینه کاریتون در گوگل سرچ کنید و معمولا لینک های اولی مربوط به اساتید اون دانشگاه هست که بر روی زمینه مورد علاقه شما کار می کنند که این اساتید میتونن در دپارتمان شیمی ، مهندسی شیمی ، مهندسی مواد و یا دپارتمان های دیگه باشند. (بطور مثال اگر کسی بر روی کامپوزیت زمینه پلیمری کار کنه این مواد برای تقویت بتن هم استفاده میشن پس میتونه حتی از دپارتمان عمران پذیرش بگیره) ، پس به نام دپارتمان کاری نداشته باشید و فقط ببینید کدوم استاد زمینه کاری مشابهی با شما داره. در مورد خوب یا بد بودن دانشگاه هم یکی از آسون ترین روش ها دیدن جایگاه دانشگاه مورد نظر در رنکینگ های معتبر مثل QS هست.

موفق باشید
    "When You Want It Bad Enough, The Universe Will Conspire To Turn A Goal Into A REALITY"

"Success is walking from failure to failure with no loss of enthusiasm"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

سلام
    من لیسانس پلیمر تهران بودم با معدل 15.3
    سال دوم ارشدم پلیمر تهران معدل سال اولم 16.7
    تافل 100
    جیاری (وربال 145 کوانت 162 رایتینگ 4)
    ریکامندرام فول پروفسورن که حالا نمی دونم چقد اهمیت داره این موضوع. پروژه مم بیشتر بایوعه.
    مقاله فعلا ندارم ولی از تزم دوتا درمیاد که البته چون امسال بیشتر اپلای کردم این خیلی به کارم نمیاد

با این رزومه تو چه رنک هایی تو امریکا شانس دارم؟ الان 7-8 جا اپلای کردم ولی می خوام ببینم اگه شانسی ندارم وقت بذارم رو استرالیا
    این سوال رو تو تاپیک دیگه ای مطرح کردم جوابی نگرفتم. خواهش می کنم راهنماییم کنید.

با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد شیراز با معدل 14.44
    برای ارشد مهندسی شیمی اتریش ناپیوسته نداره یعنی باید دوباره از کارشناسی شروع کنم با توجه به تبدیل و انتقال واحدها مدت زمان تحصیلم کم میشه ، راهی برای اقامت اتریش می خواستم بشه؟ آگه با بحث اتاق مطابقت نداره منو ببخشید نزدیکترین بحث به سوالم به نظرم این اتاق بود راه اقامت ؟ راهنمایی لطفا

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی نفت- دانشگاه صنعت نفت معدل 16.79
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر1 مقاله submitted شده داره
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی نفت برای Ms

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:آمریکا ، کانادا ، استرالیا، اروپاو...

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...:

یک سال سابقه کار در مهندسی نفت شرکت مناطق نفتخیز جنوب

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    ​بنده
    مسلط به زبان عربی و تا حدودی انگلیسی، بیشتر به شرایط بعد از دوسال ارشد فکر میکنم و خواستم ببینم که چه کشوری اقدام بکنم که بتونم بعدش اونجا کار کنم و اقامت بگیرم؟
    و ایا داشتن مدرک از دانشگاههای خارجی برای کار در کشورهای عربی تا چه حد میتونه کمک کنه؟و کدوم کشورها؟
    با تشکر مرررسی

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی

سلام دوستان
    سوال بسیار بسیار مهمی دارم لطفا توجه بفرمایید
    هدف بنده اپلای مهندسی شیمی است در کارشناسی ارشد یا دکترا
    امسال کنکور سراسری دارم به خاطر بیماری اصلا نتونستم خیلی خوب بخونم یعنی دانشگاه های تهران را قبول نمیشم
    فقط دانشگاه های شهرستان رو میتونم بیارم

برام مهمه تو اپلای حتما فول فاند بگیرم

دو راه دارم
    راه اول: دانشگاه سطح پایین بخونم ولی شاگر اول باشم و خوب درس بخونم
    راه دوم: سال دوم کنکور سراسری بدم و حتما صنعتی شریف بیارم

چیکار کنم که از نظر اپلای خیالم راحت باشه؟؟؟

خیلی فکرم درگیره لطفا کمکم کنید
    ویرایش توسط alizadegan : May 20th, 2017 در ساعت 06:52 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chem eng

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم با معدل 17.13
    از دانشگاه آزاد اراک
    سابقه 2 سال کار به عنوان کارشناس صنایع تو سازمان صنعت معدن دارم
    مقاله ندارم
    یه کتاب تخصصی در حال ترجمه به فارسی دارم
    زبانمم در حد advanced هست ولی مدرک ندارم که دارم دوره های آیلتس رو میگذرونم و بزودی برای نمره حداقل 7 اقدام می کنم.
    به نظرتون با این شرایط شانسی برای گرفتن فاند از دانشگاه های آمریکایی استرالیایی یا کانادایی دارم؟
    اگر نظر و یا پیشنهاد دیگری دارید که با توجه به رزومه من میتونه برام مناسب باشه ممنون میشم بهم بگید.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط alizadegan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوال بسیار بسیار مهمی دارم لطفا توجه بفرمایید
    هدف بنده اپلای مهندسی شیمی است در کارشناسی ارشد یا دکترا
    امسال کنکور سراسری دارم به خاطر بیماری اصلا نتونستم خیلی خوب بخونم یعنی دانشگاه های تهران را قبول نمیشم
    فقط دانشگاه های شهرستان رو میتونم بیارم

برام مهمه تو اپلای حتما فول فاند بگیرم

دو راه دارم
    راه اول: دانشگاه سطح پایین بخونم ولی شاگر اول باشم و خوب درس بخونم
    راه دوم: سال دوم کنکور سراسری بدم و حتما صنعتی شریف بیارم

چیکار کنم که از نظر اپلای خیالم راحت باشه؟؟؟

خیلی فکرم درگیره لطفا کمکم کنید
    سلام

برای فاند گرفتن برای مقطع دکترا نمره زبان خوب و مقالات معتبر داشتن شروط اساسی برای گرفتن فاند است(از دانشگاه های خوب). اگر فکر می کنید با تحصیل در دانشگاه های شهرستان (که بعضا اعتبار بعضی از ان ها خوب است) با پشتکار به هدف می رسید یکسال دیگر عمر خودتون را تلف نکنید.

ارادت

Junior Member

با سلام
    من عضو جدید سایت شما هستم با وجود اینکه مدت هاست با شما اشنایی دارم
    فوق لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 16.89 ، دو مقاله ISI در مجموع ایمپکت 5 هستم همچنین 3 مقاله بین المللی نیز به صورت ارائه شده دارم. همچنین یک مقاله به صورت SUB هنوز در حال انجام دارم . معدل کارشناسی من هم 16.14 بوده است. از طرفی با توجه به مشکلات سربازی مجبور به اتمام سربازی و اقدام برای اپلای خواهم کرد. در صورت امکان از عزیزانی که در شرایط من بوده و یا می توانند کمک تحصیلی در مورد ادامه راه برای کسب اپلای در یکی از دانشگاه های کانادا ، اروپا از جمله سوئد و سوئیس داشته باشد خواهشمندم بنده را راهنمایی کنند. در نظر دارم بتوانم تا پایان دوران خدمت ( 8 ماه اینده) مدرک IELTS خودم رو هم با پایه زبان خوب بگیرم . پیشاپیش از همکاری شما سپاسگذارم.

Junior Member SAngel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- دانشگاه س و ب

سلام
    من ترم اول کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیند هستم.
    می خوام برای دکترا از یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم.
    لطفا راهنماییم کنید از کجا شروع کنم. از کی اقدام کنم.
    احتمالا سال آینده درسم تموم میشه. چه کارهایی رو تو این فاصله زمانی انجام بدم؟
    ممنون