صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 72

موضوع: مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member polymath آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-Iran university of science and technology

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    به نظر من اگر مشکل مالی ندارید و هدفتون هم اینه که بعدا مهاجرت کنید پس هر چه زودتر اقدام کنید خیلی خیلی بهتره. ای کاش یکی بود و به من میگفت که برای لیسانس برو یک کشور توسعه یافته تحصیل بکن. و چه بهتر که این کشور بقدری پیشرفته باشه که مجبور نشید بعد از اتمام تحصیل به فکر کشور دیگه بیوفتید!
    به نظر شما چه طوری می تونم پدرمو راضی کنم ؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط polymath نمایش پست ها
    سلام

من خیلی دوست دارم برای مقطع کارشناسی تو امریکا اقدام کنم و مشکل مالی و زبان هم نخواهم داشت اما پدر بنده اجازه نمی دهد و اصرار داره که اول لیسانس بگیر و بعد برو چون تجربه اکادمیک نداری و ممکنه کلا پشیمون شی و هنوز کامل بزرگ نشدی که تصمیم قطعی و درست رو برای خودت بگیری و اونجا هم غریب می مونی ( البته من اینو قبول ندارم چون راحت با همه ارتباط برقرار می کنم) .......
    به نظر شما این درسته ؟
    من شدیدا تحصیل از لیسانس در کشورهای مطرح رو توصیه می کنم به خصوص اگه قصد برگشتن به ایران نداشته باشید.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط polymath نمایش پست ها
    سلام

من خیلی دوست دارم برای مقطع کارشناسی تو امریکا اقدام کنم و مشکل مالی و زبان هم نخواهم داشت اما پدر بنده اجازه نمی دهد و اصرار داره که اول لیسانس بگیر و بعد برو چون تجربه اکادمیک نداری و ممکنه کلا پشیمون شی و هنوز کامل بزرگ نشدی که تصمیم قطعی و درست رو برای خودت بگیری و اونجا هم غریب می مونی ( البته من اینو قبول ندارم چون راحت با همه ارتباط برقرار می کنم) .......
    به نظر شما این درسته ؟
    That's very true that if you start from undergrad you will have better opportunities both for job and graduate studies. However, the chance of getting homesick and breaking down is also higher for undergrad students. It mainly depends on your own personality. I would say think again and try to answer the question "what's the reason that you insist to study undergrad abroad".

سلام.من تازه عضو شدم.تازه ام کنکور دادم.حالا به وسیله ی دائیم میخام برای آلمان پذیرش بگیرم اما برخلاف گذشته که برای سریعتر رفتن خیلی اکتیو بودم الان دیگه اینطور نیستم و یه هس دودلی خیلی عذاب آور اومده سراغم و از نظر انگیزه خیلی افت کردم.
    میشه لطفا همه ی اعضای عزیز با نظراتشون راهنمائیم کنن؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط emperatur نمایش پست ها
    سلام.من تازه عضو شدم.تازه ام کنکور دادم.حالا به وسیله ی دائیم میخام برای آلمان پذیرش بگیرم اما برخلاف گذشته که برای سریعتر رفتن خیلی اکتیو بودم الان دیگه اینطور نیستم و یه هس دودلی خیلی عذاب آور اومده سراغم و از نظر انگیزه خیلی افت کردم.
    میشه لطفا همه ی اعضای عزیز با نظراتشون راهنمائیم کنن؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    کاری نداره به قول یکی از دوستان که امریکاست میگه هر وقت دلم تنگ میشه میشینم تلویزیون ایران رو می بینم کللن هرچی دلتنگیه از یادم میره شما هم هر وقت دیدی انگیزت کم شده واسه رفتن تلویزیون ببین برو بیرون یه خورده توی اجتماع گل و بلبل مملکت باش ... من مطمئنم کللی انگیزه می گیری منم که برای ویزا گرفتن رفته بودم پشیمون شده بودم نمی دونستم اگه ویزام اومد برم یا نه ولی وقتی برگشتم ایران کللی انگیزم برا رفتن زیاد شد
    چارلی چاپلین میگوید :آموخته ام که با پول می شود خانه خرید ولی آشیانه نه، رختخواب خرید ولی خواب نه، ساعت خرید ولی زمان نه، می توان مقام خرید ولی احترام نه، می توان کتاب خرید ولی دانش نه، دارو خرید ولی سلامتی نه، خانه خرید ولی زندگی نه ، می توان قلب خرید، ولی عشق نه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز

دوستان عزیز من برای رفتن از ایران یه خروار انگیزه دارم....انگیزه های منظقی

سختی های اونجا رو هم همش رو سعی کردم بفهمم و به خودم هی گوشزد کنم
    انگیزه اصلیم درس و یه زندگی آرومه
    و به خودم میگم تا 4 سال حداقل سختی دارم
    ولی یه چیز رو هنوز مطمین نیستم
    من میخوام برا ارشد تو آلمان یا کانادا اقدام کنم اما احتیاج دارم که حین درس خوندن کار هم بکنم تا بتونم از نظر مالی خودمو تامین کنم
    فقط نمیدونم میتونم از نظر وقتی درس و کار رو توامان انجام بدم و موفق بشم؟ یعنی بیشتر فکر کمبود وقت رو دارم و نتوستم کسی رو پیدا کنم و ازش مشورت بگیرم که شرایطش دقیقا مثل خودم باشه....هستن کسایی که هم کار میکنن هم درس میخونن اما چون میشناسمشون و میدونم وضع مالیشون خوبه و امکان داره خیلی کم کار کنن دقیق به اطلاعاتشون اعتقاد ندارم

ممنون میشم دوستان کلا نظراتشون رو بگن

سلام
    به نظر من امکان کار در کنار تحصیل تقریبا صفر هست. ولی به رشته هم مربوط میشه البته!
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

Banned
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز

من رشتم نرم افزار هستش

چرا همچین نظری دارید دوست خوبم؟ میشه کامل توضیح بدید؟
    دوست ندارم برم اونجا به این خیال که میتونم به هردو(کار و درس) برسم ولی موفق نشم و شکست بخورم

اگه بدونم واقعا نشدنیه خب همین ایران میمونم و ریسک نمیکنم

دوستان که تجربه درس و کار رو باهم دارند خواهشا بیان توضیح بدند چجوری موفق شدند....البته خدایی نکرده اگرم موفق نشدند بیان و تجربیات و دلایلشون رو بگن تا یکی مثل من هم بتونم درس بگیرم و اشتباه نکنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_z_65 نمایش پست ها
    من رشتم نرم افزار هستش

دوست ندارم برم اونجا به این خیال که میتونم به هردو(کار و درس) برسم ولی موفق نشم و شکست بخورم

دوستان که تجربه درس و کار رو باهم دارند خواهشا بیان توضیح بدند چجوری موفق شدند....البته خدایی نکرده اگرم موفق نشدند بیان و تجربیات و دلایلشون رو بگن تا یکی مثل من هم بتونم درس بگیرم و اشتباه نکنم
    یکی از دوستان من درس و کار فول تایم همزمان در کانادا رو انجام داد ولی بقول خودش فقط به این دلیل موفق شد که تز دکتراش با کارش یکی بود یعنی پروژه توسط کمپانی محل کارش پشتیبانی میشد. هیچ کدوم از دوستان دیگر من که همزمان کار و تحصیل میکردند نتونستند درسشون رو تموم کنند و بعد از دو سه سال ول کردند.
    تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در خارج بسیار سنگین و وقت بر است و با کار تمام وقت سازگاری ندارد. پیدا کردن کار پاره وقت هم بینهایت دشوار است مگر اینکه برای خودتون کار کنید و تازه بشرط اینکه استادتان هم موافقت کند. بسیاری از استادها انتظار دارند که در مقابل فاندینگ که میگیرید تمام وقت در آزمایشگاه باشید. از طرف دیگر اگر با ویزای دانشجویی میائید کانادا فقط ساعات محدودی در هفته اجازه کار بیرون از دانشگاه دارید و بندرت شرکتها حاضر میشوند کسی را با این شرایط استخدام کنند.

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrock نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من امکان کار در کنار تحصیل تقریبا صفر هست. ولی به رشته هم مربوط میشه البته!
    من کاملا" با شما موافق هستم واقعا" به زبان دیگه ای درس خوندن بالاخره اولش برامون سخته (برای خودم که فارسیش رو نمی فهمیدم چه برسه به غیر فارسیش که خیلی سخته)
    ولی اگرم بشه کار کرد بالاخره تاثیر خودش رو روی درس خوندن میزاره مخصوصا" برای مقطع فوق لیسانس

هدف من اینه که 2 ترم اول رو سعی کنم که خیلی خوب بخونم که بتونم از خود استاد کار بگیرم (مثلا" در دانشگاه)

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_z_65 نمایش پست ها
    من رشتم نرم افزار هستش

دوست تصمیم برای رفتن چیز ساده ای نیست که بشه با تجربه موفق یا ناموفق آدم عوض بشه.
    اونجا روزگاری پر از خوشی و موفقیت و در لحظاتی با ناراحتی هست دقیقا مثل اینجا مگر اینجا نداشتید ؟ فقط با این تفاوت انتخاب سرنوشت و مسیر زندگی در دستان خودتون هست و آزادی انتخاب دارید.

شاید شما روزی شامل اون دسته آدما بشید که بیاید اینجا و بگید میشه در کنار درس خوندن میشه کار کرد. دوست خود من در س میخوند در انگلیس و شب ها در کارخونه بسته بندی کفش کار میکرد (لازمه بگم که دختر بود و قاعدتا" از ماها حساستر اما تصمیمش حداقل قویتر)

بنظر من اگر آدم یکم شاید 1 سال دیرتر بره ولی پولاشو جمع کنه و تمرکزش رو بزاره اونجا فقط رو درس خوندن خیلی موفق تره.

این نظر منه امیدوارم برای کسی سوء تفاهم ایجاد نکنه.

موفق و پیروز باشید.
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)