نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 4 از 183 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرین به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط aghileh1985 نمایش پست ها
    با سلام. همسر من از هنرستان دیپلم الکتروتکنیک گرفته آیا ازین مدرک میشه به عنوان مدرک قابل قبول فنی حرفه ای استفاده کرد؟ من پست های بالا رو خوندم اما جوابمو نگرفتم.
    برای چه منظوری میخواهید اقدام کنید؟

با سلام
    آیا برای OIQ هم لازم به ارزیابی مدارک است؟در صورتیکه لازم است، آیابرای اقدام لازم به داشتن CSQ می باشد(برای ارائه در مصاحبه)؟

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1980 نمایش پست ها
    با سلام
    آیا برای OIQ هم لازم به ارزیابی مدارک است؟در صورتیکه لازم است، آیابرای اقدام لازم به داشتن CSQ می باشد(برای ارائه در مصاحبه)؟
    در مورد مهندسی شیمی، qpassenger عزیز توی صفحه قبل گفتن که ظاهرا سیستم جداگانه ای داره ... من هنوز فرصت نکردم کامل اون پروسه رو پیگیری کنم ببینم چی هست ...
    ولی بعید هم نیست که این معادل سازی که در سایت انجمن های تخصصی هست برای رتبه بندی اعضا و یا شرکت در کلاسها و دوره های آموزشی تخصصی باشه!
    دوستان کمک کنن و هرچی اطلاعات به روز به دست میارن بگذارن تا بتونیم یه راه حل جامع برای همه داشته باشیم!
    ممنون
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام
    من مدارک دبیرستان و دانشگاهم را ارسال کردم. اونا را دادم دارالترجمه رسمی که ترجمه کرد و مهر دادگستری هم زد بعدش با 106 دلار اجازه برداشت از کارت ارسال کردم. مدرک دانشگاهی من توسط وزارت علوم هم تایید شده بود . پشتش مهر خورده بود. ولی کپی برابر اصل دیگری ارسال نکردم . ضمن اینکه من دانشگاهم شهر دیگه ای بود و نمی تونستم ببرم مهر بزنند و یا اینکه ترجمه کنند. ولی من اصل دانشنامه را دادم برام ترجمه کردند .
    سئوال:
    ایا عدم ارسال کپی برابر اصل مدارکم مشکلی ایجاد می کند( با توجه به اینکه به هر حال کپی ان ضمیمه ترجمه رسمی مدارک است.)
    ایا باید هزینه ترجمه هم پرداخت کنم؟
    چطوری باید اطلاع بدهم که مدرک دبیرستانم را نمی خواهم معادل سازی کنم؟
    ضمنا من تازه فایل نامبرمو گرفتم و منتظر مصاحبه هستم ای کار را برای بالا بردن امتیاز رشتم کردم
    لطفا من را از نگرانی دراورید
    ارسال : 2010/10/05 - فايل نامبرکبک :2011/01/02 - انتظار مصاحبه : 29 اوت 2012 - مصاحبه و سی اس کیو: 2013/01/25 - رشته : غیر دیمند -فایل نامبر فدرال : 19 ژوئن 2013 - اپدیت : 26اوت 2013 مدیکال 16 اکتبر 2013

Junior Member

با سلام، تا جاییکه من می دونم فرستادن کپی برابر اصل مدارک تحصیلی برای اینه که اگه مدارک در پروسه ارسال مفقود بشن، اصل مدارک موجود باشه. در ضمن اگه fiche 3 رو بخونید به عنوان توصیه گفته که کپی برابر اصل مدارک رو بفرستید و MICC این حق رو داره که بعدا اصل مدارک رو درخواست کنه.
    در مورد گرفتن اطلاعات هم در در این بروشور L’EXERCICE D’UNE ROFESSION RÉGIE PAR UN ORDRE PROFESSIONNEL
    که یک فایل pdf در این لینک
    هست قید شده که برای گرفتن مشاوره می تونید با leService d’information sur lesprofessions et métiers réglementés
    از طریق لینک زیر تماس بگیرید :
    دوست عزیز مگه به همراه داشتن معادل سازی شده مدارک برای مصاحبه روی امتیاز تاثیر داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط redmars نمایش پست ها
    سلام
    من مدارک دبیرستان و دانشگاهم را ارسال کردم. اونا را دادم دارالترجمه رسمی که ترجمه کرد و مهر دادگستری هم زد بعدش با 106 دلار اجازه برداشت از کارت ارسال کردم. مدرک دانشگاهی من توسط وزارت علوم هم تایید شده بود . پشتش مهر خورده بود. ولی کپی برابر اصل دیگری ارسال نکردم . ضمن اینکه من دانشگاهم شهر دیگه ای بود و نمی تونستم ببرم مهر بزنند و یا اینکه ترجمه کنند. ولی من اصل دانشنامه را دادم برام ترجمه کردند .
    سئوال:
    ایا عدم ارسال کپی برابر اصل مدارکم مشکلی ایجاد می کند( با توجه به اینکه به هر حال کپی ان ضمیمه ترجمه رسمی مدارک است.)
    ضمنا من تازه فایل نامبرمو گرفتم و منتظر مصاحبه هستم ای کار را برای بالا بردن امتیاز رشتم کردم

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام
    سئوال:
    شما هنوز CSQ نداريد، چطوري مداركتون رو فرستاديد ... خب اونها هم برگشت ميزنن ... يه كم با دقت بيشتري مطالب اين تاپيك رو بخونيد!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Junior Member

یکی از دوستام که یه وکیل کبکی داره به من گفته بود وکیلش ازش خواسته برای اینکه رشته اش صفر امتیاز داره حتما قبل از مصاحبه معادل سازی مدرک انجام بده و اونم انجام داده چون 2 امتیاز از انطباق پذیری رو می گیره فکر میکنم دوستانی که امتیاز کم دارن این کارو بکنن بهشون کمک بزرگی میکنه

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Rain322 نمایش پست ها
    یکی از دوستام که یه وکیل کبکی داره به من گفته بود وکیلش ازش خواسته برای اینکه رشته اش صفر امتیاز داره حتما قبل از مصاحبه معادل سازی مدرک انجام بده و اونم انجام داده چون 2 امتیاز از انطباق پذیری رو می گیره فکر میکنم دوستانی که امتیاز کم دارن این کارو بکنن بهشون کمک بزرگی میکنه
    ميشه توضيح بدين چطوري ميتونن پيش از مصاحبه معادل سازي كنن! آيا رشته رو عوض كردن يا مثلا توي زيرشاخه هاي رشته شيمي تونستن با معادل سازي برخي واحدها يه زيرشاخه ديگه رو بگيرن!؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا ازشون توضيح بگيرين و اينجا بگذارين

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام
    ربطی به سی اس کیو داشتن نداره. من دوستم سال پیش ندارکشو فرستاد و اکیوالان هم شدند.
    ضمنا بلی در ارزیابی پرونده مهاجرت مدرک شما به عنوان مدرک کبکی محاسبه می شود . یعنی در لیست مدارک مورد نیاز , ستون سمت چپ. مثلا مهندسی صنایع صفر امتیازی اینجا شش امتیازی می شود.
    من مدارکم رسید و بررسی شد ولی گفتند باید یا اصل لیسانستو ریز نمراتت و یا کپی برابر اصل شده اونا را ارسال کنید که باید دانشگاهتون اونو مهر کردهباشه اگر اینو ارسال کنم مدارکم تایید می شوند(انشا...) . 106 دلار برداشت شده و شماره پرونده به هم دادن.
    تمام مدارک ارسالی را هم برام برگردوندند( ترجمه شناسنامه و پاسپورت و دیپلم و ... ) ضمنا 99 دلار هم برای ترجمه مدارکم خواستند که با توجه به قیمت های معین شده می شود دو صفحه ریز نمراتم و یک صفحه لیسانسم.
    من به جد پیگیرشم و خوشحال می شم کمکی کنم.
    گرچه خودمم سئوالاتی دارم:
    1- اینکه باید کپی تایید شده را ارسال کنیم یعنی چی ؟ یعنی من باید ببرم دانشگاهم بدم برام کپی برابر اصل کنند و دیگر نیازی به مهر وزارت علوم نیست؟
    2- ارسال اصل مدارک کار درستی است؟ امنه؟ مطمئنه؟ چون گفتن یا اصل مدارک یا کپی برابر اصل اونها که دانشگاه صادر کننده مهر کنه و یا تایید شده توسط مرجه ناظر
    ارسال : 2010/10/05 - فايل نامبرکبک :2011/01/02 - انتظار مصاحبه : 29 اوت 2012 - مصاحبه و سی اس کیو: 2013/01/25 - رشته : غیر دیمند -فایل نامبر فدرال : 19 ژوئن 2013 - اپدیت : 26اوت 2013 مدیکال 16 اکتبر 2013

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام
    ربطی به سی اس کیو داشتن نداره. من دوستم سال پیش ندارکشو فرستاد و اکیوالان هم شدند.
    .....
    سلام به شما دوست عزیز و ممنون از پستی که گذاشتید و تجربه ای که براتون پیش اومده بود و گفتید
    من اطلاعاتم رو از سایت مهاجرت کبک دریافت کردم ... و البته منطقی هم همین هستکه حداقل سی اس کیو داشته باشید وگرنه تا الان خیلی از آدمهای روی زمین میتونستن مدرک دانشگاهی معتبر از کبک بگیرن و به عنوان یه دانش آموخته ی کانادایی این ور و اون ور دنبال کار بگردن و موفق باشن! در صورتی که اینطور نیست ...
    همراه با مدارکی که برای شما ارسال کردن، نامه ای یا ایمیلی دریافت نکردید؟؟؟ اگه اینطوره با دقت بیشتری بخونید احتمالا مدارک شما رو رد کردن ...
    در این سیستم بازگشت مدارک معنی نداره ... فقط میگن مقداری پول برای ترجمه و ... لازمه که با مانی اوردر یا شیوه های دیگه ارسال / واریز کنید ... بعد از واریز پول و گذشت زمان و پروسه معادل سازی اصل مدارک همراه با مدرک معادل شده برگردونده میشه!!!
    باز هم بیشتر در مورد پرونده خودتون و دوستانتون توضیح بدید ...
    ممنمون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)