نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
سلام دوست عزیز

این خبر خیلی خوبی هست و به شما تبریک میگویم که تا به اینجا کار پیشرفت کرده است.

۳ - ۴ نکته:

- حتما از دعوت استاد استقبال کنید و مصاحبه بگیرید. سطح زبان شما هر چه هست در کوتاه مدت تغییری نمیکند بنابراین اصلا فکر اینکه آیلتس ۵ یا ۶ دارید یا اصلا ۹ دارید را کنار بگذارید و بر مصاحبه مترکز بشوید و کار را خیلی جدی بگیرید. خیلی جدی و البته با نشاط زیاد. شما خیلی خوب هستید که استادی در این سطح شما را حاضر شده اند مصاحبه کنند. اعتماد به نفس زیاد داشته باشید خیلی زیاد. همین استاد به خیلی ها حتی حاضر نیست جواب ایمیل بدهند وقتی به شما با این صمیمت پاسخ داده اند یعنی شما را توانا دیده اند و توانایی شما بنا به تعریف فقط محدود به مهارت زبان نیست دانش تخصصی شما حتما از چشم استاد دور نمانده است. استرس خداحافظ جدید و تمرین دستور کار!

- از اطلاعات شما گمان من این است که دانشگاه ژنو باشد (و موضوع تجارت بین الملل؟) - زبان فرانسه و اینکه استاد هم کانادا هستند احتمالا موید آن. این شاید خبر خوبی باشد چون استاد با کسانی که زیان انگلیسی زبان اصلی آنها نباشد احتمالا برخورد دارند و مهارت برقراری ارتباط دارند و شما نسبت به دیگران در شرایط نا مطلوبی نیستید. شاید هم اشتباه میکنم ولی مطمین باشید استاد شما را در چهارچوبی بسیار فراتر از مهارت زبان بررسی خواهند کرد.

- کل این مصاحبه نهایت ۵۰ دقیقه هست بنابراین شما باید برای ۵۰ دقیقه برنامه داشته باشید. اینکه اسلاید آماده کرده اید عالیست . حتما چند اسلاید هم به کارهای گذشته و مقاله و تحقیفات احتصاص بدهید. حتما چند اسلاید به اطلاعات شخصی ورزش موسیقی ... احتصاص بدهید. حتما چند اسلاید به اینکه چرا این استاد را انتخاب کرده اید و چرا دانشگاه سوسیسی را انتخاب کرده اید اختصاص بدهید. روی این دو موضوع آخر خیلی خیلی خیلی دقت کنید که درست باشد و مستدل باشد و نشان بدهد آگاهانه دارید انتخاب میکنید. عمده کاندیداها اینجا را خراب میکنند و غفلت میکنند. دقت شما در این مورد برگ برنده خیلی مهمی است! این موضوع را دست کم نگیرید. به این ترتیب احتمالا شما برای شاید در مجموع ۳۰ دقیقه خودتان مطلب دارید و اینها را خیلی با دقت و وسواس روی اسلایدها تمرین کنید. برای خانواده برای دوستان برای حودتان حتی شده جلوی آینه.

- اینکه استاد محدودیت زمان به خاطر بازنشستگی دارند را جدی بگیرید. بسیاری از دانشگاهها به اساتید بعد از بازنشسنگی اجازه سوپرویژن نمیدهند. طوری بیان کنید که برنامه شما این است که قبل از بازنشستگی استاد سابمیت خواهید کرد. البته ته دلتان اصلا نگران نباشید چون اگر کارتان تمام هم نشود دانشگاه یک سوپروایزر موقتی - که احتمالا با همین استاد ارتباط نزدیک دارند - به شما خواهد داد. ولی شما حتما بگویید که قصدتان این است که در همین مدت تمام کنید.

برایتان بسیار ارزوی موفقیت میکنم و لطفا تجربه و خبر موفقیتتان را اینجا با دوستان به اشتراک بگذارید.

ارام و خیلی برنامه ریزی شده باشید و موفقیت اصلا دور نیست.

پایدار باشید

وااااای چقدر شما خوبین واقعا ممنون از اینهمه انرژی که میفرستید.یکی از بزرگترین خوبی های اپلای ابرود همینه که همه بی چشمداشت به هم کمک میکنن امیدوارم صدبرابر به خودتون برگرده
بله من رشته ارشدم حقوق بین الملل بود ولی چون پایان نامم در مورد سازمان تجارت جهانی بود ایشون رو تونستم پیدا کنم و خوشبختانه تا اینجا نظر مساعد داشته
فقط یه نکته اینکه اخرین پیامی که داد جمعه بود و پرسید واسه هزینه تحصیل میخوای چیکار کنی که گفتم به دنبال حمایت مالی یا همون فاند هستم و خودم هزینش رو ندارم
تا حالا هیچ خبری دیگه ازش نشد نکنه بخاطر فاند بیخیال شد ؟ اگرچه خودمم میدونم اونا تعارف ندارن وقتی نداشته باشن میگن نداریم ولی استرس گرفتم نکنه بد شده باشه البته امروز توی لینکدین پیداش کردم و اضافش کردم و خودش هم اکسپتم کرد (فقط خواستم خودم رو به یادش اورده باشم )ولی هنوز خبری از ایمیل دعوت به مصاحبش نیست معمولا چقدر زمان میبره؟ توی این مدت بابقیه مکاتبه کنم یا تمام زمانم رو بذارم روی مقالات و پاورپوینت مصاحبه با این استاد؟ عرف اینطوره که خودم بعد از چقدر پیگیر بشم؟