صفحه 2 از 281 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض برخورد یک مدل خاص استاد در مصاحبه صدایی اسکایپ (صمیمیت بیش از حد)

من یک بار پارسال با یک استادی که مصاحبه کردم دیدم بجای حرف مساله اصلی بیشتر در حاشیه سیر میکنه بیخیالش شدم درحالیکه آفر خوبی بود! هنوزم بعد 1 سال هر بار میام اسکایپ میاد کلی حرف میزنه!
    امشبم برام چنین اتفاقی افتاد 1 استادی که من 5 ماه منتظر درست شدن فاندش بودم گفت بیا سر پروژه بحرفیم اومدم و باید یک فرمی پر میکردم اومد کمکم کنه و حرف زدیم تا تلفن من زنگ زد و من معذرت خواستم و به کسی که پشت خط بود گفتم تماس میگیریم
    دیگه استاده زد به صحرای کربلا و کلا اومد حرفهایی زد که چقدر تون صدات قشنکه و راجع به فارسی و غیره! و حس کردم حرفهایش عادی نیست! حالا نذاشتم زیاد صمیمی بشه و گفتم کار دارم ولی گیر داد که بازم بحرفیم فردا، گفتم راجع به پروژت و نه این حواشی!اما اصلا چنین برخوردی درسته ؟ در مکاتبات این 5ماهه اصلا از حریمش خارج نشده بود ولی امروز حس خوبی به این صمیمیتش نداشتم!
    یا من زیادی حساسم؟
    راستش دختر بسته ای نیستم اما از این حرفهای این استاده ترسیدم! اصلا عادیه این برخورد؟
    آیا مغرضانه است؟ در حدی که منی که این همه عاشق پروژه این استاده بودم بجای شادی که فاندش اکی شده و همیشه در این 5 ماه میگفت هرکاری میکنه من را به عنوان دانشجوش بگیره شک میکنم؟
    اونوریها عهم مثل اینوری ها بله؟

Banned

پیش فرض پاسخ : برخورد یک مدل خاص استاد در مصاحبه صدایی اسکایپ (صمیمیت بیش از حد)

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1234567 نمایش پست ها
    من یک بار پارسال با یک استادی که مصاحبه کردم دیدم بجای حرف مساله اصلی بیشتر در حاشیه سیر میکنه بیخیالش شدم درحالیکه آفر خوبی بود! هنوزم بعد 1 سال هر بار میام اسکایپ میاد کلی حرف میزنه!
    امشبم برام چنین اتفاقی افتاد 1 استادی که من 5 ماه منتظر درست شدن فاندش بودم گفت بیا سر پروژه بحرفیم اومدم و باید یک فرمی پر میکردم اومد کمکم کنه و حرف زدیم تا تلفن من زنگ زد و من معذرت خواستم و به کسی که پشت خط بود گفتم تماس میگیریم
    دیگه استاده زد به صحرای کربلا و کلا اومد حرفهایی زد که چقدر تون صدات قشنکه و راجع به فارسی و غیره! و حس کردم حرفهایش عادی نیست! حالا نذاشتم زیاد صمیمی بشه و گفتم کار دارم ولی گیر داد که بازم بحرفیم فردا، گفتم راجع به پروژت و نه این حواشی!اما اصلا چنین برخوردی درسته ؟ در مکاتبات این 5ماهه اصلا از حریمش خارج نشده بود ولی امروز حس خوبی به این صمیمیتش نداشتم!
    یا من زیادی حساسم؟
    راستش دختر بسته ای نیستم اما از این حرفهای این استاده ترسیدم! اصلا عادیه این برخورد؟
    آیا مغرضانه است؟ در حدی که منی که این همه عاشق پروژه این استاده بودم بجای شادی که فاندش اکی شده و همیشه در این 5 ماه میگفت هرکاری میکنه من را به عنوان دانشجوش بگیره شک میکنم؟
    اونوریها عهم مثل اینوری ها بله؟
    آدم مریض همه جا پیدا میشه دوست عزیز. شما که اینقدر صبر کردید به نظرم یک یا دو تا مصاحبه دیگه هم انجام بدین ولی حتما این مصاحبه ها را به صورت فایل تصویری ذخیره کنین. بعد این دو تا مصاحبه کاملا مشخص میشه که هدفش چیه. فقط اگه دیدید که زد به صحرای کربلا، خودتون را کنترل کنین و منطقی باشید تا بتونین از این فایل ها علیهش استفاده کنین. مثلا فیلمی که فقط تصویر خودش هست و البته صدای استاد و خود شما را واسه رئیس دانشگاه بفرستید تا ادب بشه (حتما در مصاحبه ها بحث را به سمت درس و اینکه دوست دارید دانشجوش بشین بکشونید تا در فایل مشخص باشه که شما قصدتون فقط اپلای بوده). اصلا ارزش نداره که زیر نظر چنین استادی آدم کار بکنه حتی اگه استاد دانشگاه ام ای تی باشه.

پیش فرض پاسخ : برخورد یک مدل خاص استاد در مصاحبه صدایی اسکایپ (صمیمیت بیش از حد)

یعنی توصیه میکنید باهاش مصاحبه را ادامه بدهم؟ بچه های آزمایشگاه مشترک اون و یکی دیگه از استادا،چند تا دختر عادی ایرانی ساده و بی حجاب و پسرایرانی و خارجی دارد!حتی دیروز دیدم همکار مستقیم منم دختری محجبه خارجی است حالا اون دختره هم اینجوری حرف میزنه یا نه! همینجوری خواست یک چیزی بگه نمیدونم! بگم مصاحبه اصلا تصویری نبود فقط صدا بود! اگر واقعا مغرضانه بوده احساس بدبختی میکنم که این استاده هم بله! یک درصد امیدش هست که اگه مغرضانه بود تصویری مصاحبه میکرد! اما کلا هرچی فکر میکنم حرفاش بودار بود! حالا به فرض من مطمین نشوم و بروم اونجا؛ اون اصلا میتونه اذیتی داشته باشه؟ اگه بود اون 5تا دختری که بااون و همکارش کار میکردند تابحال عوض کرده بودن؟ حتی میترسم از اون دخترها بپرسم و به گوشش برسه که این مشکل اخلاقی داره یا نه؟
    به نظر نمی اومد در این مکاتباتش باید یک بار سوتی میداد اما امروز 1 مدلی بود!

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    آدم مریض همه جا پیدا میشه دوست عزیز. شما که اینقدر صبر کردید به نظرم یک یا دو تا مصاحبه دیگه هم انجام بدین ولی حتما این مصاحبه ها را به صورت فایل تصویری ذخیره کنین. بعد این دو تا مصاحبه کاملا مشخص میشه که هدفش چیه. فقط اگه دیدید که زد به صحرای کربلا، خودتون را کنترل کنین و منطقی باشید تا بتونین از این فایل ها علیهش استفاده کنین. مثلا فیلمی که فقط تصویر خودش هست و البته صدای استاد و خود شما را واسه رئیس دانشگاه بفرستید تا ادب بشه (حتما در مصاحبه ها بحث را به سمت درس و اینکه دوست دارید دانشجوش بشین بکشونید تا در فایل مشخص باشه که شما قصدتون فقط اپلای بوده). اصلا ارزش نداره که زیر نظر چنین استادی آدم کار بکنه حتی اگه استاد دانشگاه ام ای تی باشه.

Banned

یعنی توصیه میکنید باهاش مصاحبه را ادامه بدهم؟ بچه های آزمایشگاه مشترک اون و یکی دیگه از استادا،چند تا دختر عادی ایرانی ساده و بی حجاب و پسرایرانی و خارجی دارد!حتی دیروز دیدم همکار مستقیم منم دختری محجبه خارجی است حالا اون دختره هم اینجوری حرف میزنه یا نه! همینجوری خواست یک چیزی بگه نمیدونم! بگم مصاحبه اصلا تصویری نبود فقط صدا بود! اگر واقعا مغرضانه بوده احساس بدبختی میکنم که این استاده هم بله! یک درصد امیدش هست که اگه مغرضانه بود تصویری مصاحبه میکرد! اما کلا هرچی فکر میکنم حرفاش بودار بود! حالا به فرض من مطمین نشوم و بروم اونجا؛ اون اصلا میتونه اذیتی داشته باشه؟ اگه بود اون 5تا دختری که بااون و همکارش کار میکردند تابحال عوض کرده بودن؟ حتی میترسم از اون دخترها بپرسم و به گوشش برسه که این مشکل اخلاقی داره یا نه؟
    حالا شاید این دفعه مشکلاتی واسش پیش اومده بوده و یا مشروبات الکلی استفاده کرده، الله اعلم
    به نظرم بد نیست که از دو تا از دانشجوهای ایرانی که در اون آزمایشگاه کار میکنن درباره خصوصیات اخلاقیش سوالی بکنی. اگه گفتن مشکلی نداره و در این مصاحبه های پیش رو هم شرایط را عادی دیدید، واسه این دانشگاه اپلای کنین. اما اگه دیدید مشکل داره بهتره اپلای نکنین. درسته که نمیتونه اذیت کنه ولی دیگه شما تو اون آزمایشگاه راحت نخواهی بود و این روی عملکرد شما میتونه تاثیر منفی بذاره.

Senior Member Harrison آواتار ها

با احترام به نظرات جناب افشاری...من نظرم اینه که حتی اگر کلیه دانشجوها با این استاد راحت باشن دلیل نمیشه رو شخص شما خدای نکرده سو نیت نداشته باشه..به نظر من مکاتباتتون رو هرچه بیشتر در جهت پروژه و دانشگاه ادامه بدید..اگر دیدین دوباره زد به صحرای کربلا که تکلیف معلومه....همون طور که جناب افشاری گفتن مدرک تهیه کنید و به دانشگاه ارائه بدید تا اونها از خجالتش در بیان...اگر دیدین عادی برخورد میکنه اون موقع از دانشجوهاش بپرسین واقعا چه جور ادمیه...شاید اون دفعه استثنا حالت عادی نباشه..مقایسه طرز حرف زدنش با بقیه استادا هم شاید کمک کنه..من ندیدم استادی هنوز دانشجو انتخاب نکرده و نشناخته انقدر بیکار باشه و باهاش چت کنه
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام
    بچه ها من امروز (16, june 2014) با یکی از اساتید در امریکا اسکایپ دادم.واسه مستر2 حقوق .حدود دو ماهی هست باهاش مکاتبه دارم.بعد گفت از رزومت خوشم اومده.خودش بود با منشیش جو خیلی صمیمی داشتن.منشیش خیلی صمیمانه یرخورد کرد و این باعث شد استرسم بریزه.سوالاتی که پرسید اینا بود: اول گفت خودت معرفی کن.بعد گفت چرا دوباره میخوای مستر بخونی.پ نج سال بعد خودت در چه موقعیتی میبینی. بعدی ک مدرکت گرفتی میخوای چه کار کنی؟وبعدی که مدرکت گرفتی برمیگردی به کشورت یا میمونی. بعد گفت درباره شخصیتت برامون بگو و خصوصیات درونیت.
    اخرم گفت سوالی ازما اگه داری بپرسو من چندتا سوال آماده کرده بودمو پرسیدم،بعدشم تشکر کرد. در کل از چیزی که فک میکردم آسونتر بود.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

من هم امروز یه مصاحبه با اسکایپ داشتم با یه استادی تو آلمان و چون مطالبی که تو این تاپیک خونده بودم خیلی مفید بود، ادای دین می کنم:
    اول اینکه به توصیه دوستان که تو فروم گفته بودن اینترنت رو آپدیت کنم از دو روز قبل من سرعت اینترنت رو کردم 2 مگ که خدا رو شکر خوب بود هم کیفیت تصویر هم صدا اصلا هم قطعی نداشت. البته قبلش شماره تلفن داده بودم که اگه قطع شد ضایع نشه
    سوال های استاد این بود که:

چرا دانشگاه ما و این دپارتمان رو انتخاب کردی؟
    بعد از اینکه دکترا گرفتی می خوای چی کار کنی؟
    این چهار سال بیای خارج دور از خانواده فکر نمی کنی سخت باشه؟
    تو دوره ارشد کار عملی و آزمایشگاهی کردی؟ چی جوری بود توضیح بده
    اگه تو کار با یکی سر یه موضوع اختلاف نظر داشته باشید و بحث کنید چی کار می کنی؟ یه مثال بزن که یه همچین قضیه ای رو چی جوری حل کردی
    بیشتر دوست داری گروهی کار کنی یا تنهایی؟
    تو دوره ارشد ارتباط ت با سوپروایزرت چه جوری بود؟ چه قدر بهت راهنمایی می کرد؟ چه جوری بهت فیدبک میداد؟
    اگه بیای اینجا فکر می کنی مهمترین چالش این پروژه کجاش باشه؟
    چند تا سوال هم کرد که تو درسهایی که پاس کردی چه چیزایی خوندی و با چی آشنا هستی...

کلا خوب بود من خیلی نگران بودم ولی همین که یه دقیق اولش میگذره دیگه راحته، ضمن که نگران زبان هم نباشید حداقل تو کیس من انگلیسی بنده از استاد بهتر بود.
    There are only two qualities in the world: efficiency and inefficiency, and only two sorts of people: the efficient and the inefficient
    George Bernard Shaw

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD @ QUT

I did interview via Skype for a university in Hongkong. Firstly, they gave me a time and their Skype name a few days ahead. On the day of interview, they asked questions regarding my CV like what you did in that particular article. Since I had applied for bursae as well, they asked some questions about my social and curriculum activities.

Another point was that my supervisor was right there and he was just encouraging me throughout the interview

Junior Member

سلام
    من به یه استادی تو یکی از دانشگاه های کانادا ایمیل زده بودم ولی جواب نداد. حالا یه استاد ایرانی ایمیل زده می گه من از دوستای نزدیکه اون استادم. میگه بیا اسکایپ کنیم همین یکشنبه 6 بعد از ظهر قرار گذاشتیم.
    الان پروفایلشو خوندم نوشته بود من دانشجوهایی رو میگیرم که خوب بشناسمشون. شاید قبلشم یه پروژه خیلی کوچیکم شده انجام بدیم. حالا به نظرتون من تو مصاحبه چی بگم؟ میشه چون ایرانیه فارسی صحبت کنیم یا نه؟ اینکه اون به من ایمیل زده خوبه یا فرقی نداره؟

Junior Member adelarch آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid00p نمایش پست ها
    سلام
    من به یه استادی تو یکی از دانشگاه های کانادا ایمیل زده بودم ولی جواب نداد. حالا یه استاد ایرانی ایمیل زده می گه من از دوستای نزدیکه اون استادم. میگه بیا اسکایپ کنیم همین یکشنبه 6 بعد از ظهر قرار گذاشتیم.
    الان پروفایلشو خوندم نوشته بود من دانشجوهایی رو میگیرم که خوب بشناسمشون. شاید قبلشم یه پروژه خیلی کوچیکم شده انجام بدیم. حالا به نظرتون من تو مصاحبه چی بگم؟ میشه چون ایرانیه فارسی صحبت کنیم یا نه؟ اینکه اون به من ایمیل زده خوبه یا فرقی نداره؟
    اصولا یکی از اهداف مصاحبه تلفنی ، اسکایپ و ... سنجش توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی متقاضی است. خودشم گفته که می خواد شما رو بشناسه. ایشون از توانایی ها ، اهداف و برنامه های شما میپرسه و شما با خونسردی و متانت و ترجیحا به زبان انگلیسی روان جواب میدین. اگر خواستین به فارسی صحبت کنین(که البته توصیه نمیشه) اول اجازه بگیرین.
    اینکه ایشون به شما ایمیل زده قطعا خوبه و علامت اینه که یک قدم جلو هستین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)