صفحه 2 از 113 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه تمدید گذرنامه پس از بسته شدن سفارت ایران در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    دوستان سلام
    نمیدونم این مطلب جدیده یا نه و ممکنه شما خبر داشته باشید یا خیر.
    شنیدم در ساختمان وزارت خارجه در میدان توپخونه تهران یک دفتری راه اندازی شده به اسم کنسولگری ایرانیان مقیم کانادا.
    جدیدا پدر یکی از دوستانم رفته بودند و پرس و جو کرده بودند.
    از این به بعد تمامی مسائل مربوط به ایرانیان مقیم کانادا علاوه بر دفتر حفاظت منافع ایران در واشتگتن (سفارت پاکستان) در این دفتر در تهران هم انجام میشه.
    و لزومی هم به مراجعه شخصی نیست و پدر متقاضی و یا جد پدری متقاضی هم میتونه مدارک شما رو دستی ببره و کارتون رو انجام بده.
    اینطوری که گفتند خیلی هم سریعتر از واشنگتن انجام میدن.
    دایی جان عزیز، آخه در ایران نمیشه از طریق پست پاسپورت ارسال یا دریافت کرد و هیچ پستی حتی DHL در ایران هم قبول نمیکنه. در ضمن برای پاسپورت خانوم مشکل اینجاست که حضور همسر و تعهدش اجباریه. مگر اینکه از خارج از کشور اقدام بشه.
    در مورد واشنگتن هم، فرمش رو که دانلود کردم دیدم مواردی که نوشته مربوط به ایرانیان عزیز مقیم آمریکا هست. حتی آدرس اقدام کننده رو یه طوری پیش فرض، آمریکا گرفته. حالا این دوستانتون چه طوری اقدام کردن؟ در ضمن اگر خدای نکرده این پاسپورت گم بشه ماها که قرضی در کانادا هستیم معلوم نیست چه بلایی سرمون میاد؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member daiejan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دایی جان عزیز، آخه در ایران نمیشه از طریق پست پاسپورت ارسال یا دریافت کرد و هیچ پستی حتی DHL در ایران هم قبول نمیکنه. در ضمن برای پاسپورت خانوم مشکل اینجاست که حضور همسر و تعهدش اجباریه. مگر اینکه از خارج از کشور اقدام بشه.
    در مورد واشنگتن هم، فرمش رو که دانلود کردم دیدم مواردی که نوشته مربوط به ایرانیان عزیز مقیم آمریکا هست. حتی آدرس اقدام کننده رو یه طوری پیش فرض، آمریکا گرفته. حالا این دوستانتون چه طوری اقدام کردن؟ در ضمن اگر خدای نکرده این پاسپورت گم بشه ماها که قرضی در کانادا هستیم معلوم نیست چه بلایی سرمون میاد؟

اره درسته تنها پستی که هنوز میره ایران TNT هست. در مورد خانمتون هم مشکلی نیست چون وزارت خارجه با توجه به شرایطی که پیش اومده میدونه که شما نمیتونید حضور فیزیکی داشته باشید. شما فرم مربوط به خانمتون رو امضا میکنید و برای پدرتون یا جد پدریتون میفرستید و ایشون از طرف شما اقدام میکنه. اصلا برای همین هم گفتند پدر دیگه.
    در مورد واشنگتن هم چرا باید مدارک گم بشه؟ شما با پست اکسپرس کانادا بفرستید هیچوقت گم نمیشه. الان کسایی هستند که اینجا بچه دار شدند و برای گرفتن پاس و شناسنامه ایرانی همین کار رو کردند و تمام مدارکشون رو هم فرستادند.

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    اره درسته تنها پستی که هنوز میره ایران TNT هست. در مورد خانمتون هم مشکلی نیست چون وزارت خارجه با توجه به شرایطی که پیش اومده میدونه که شما نمیتونید حضور فیزیکی داشته باشید. شما فرم مربوط به خانمتون رو امضا میکنید و برای پدرتون یا جد پدریتون میفرستید و ایشون از طرف شما اقدام میکنه. اصلا برای همین هم گفتند پدر دیگه.
    در مورد واشنگتن هم چرا باید مدارک گم بشه؟ شما با پست اکسپرس کانادا بفرستید هیچوقت گم نمیشه. الان کسایی هستند که اینجا بچه دار شدند و برای گرفتن پاس و شناسنامه ایرانی همین کار رو کردند و تمام مدارکشون رو هم فرستادند.

من دیروز صبح زنگ زدم Washington
    یه خانومی برداشت، گفتم من کانادام پی‌ آّر دارم. پاسپورت ایرانی اکسپایر شده،
    میگه : خودتو یجوری برسون ؟!
    میگم : یعنی‌ چی‌ ؟! از لبه مرز از زیر سیم خار در رعد شم ؟
    میگه : ما فقط حضوری کار می‌کنیم !
    میگم : من الان چی‌ کار کنم پاسپورت می‌خوام ؟!
    میگه : صبر کنید ایشالا روابط حسنه بشه !
    میگم : اومدیمو نشد ؟!
    میگه : برو ایران !
    میگم : کارو زندگی‌ دارم
    میگه : دیگه من نمیدونم !
    حالا دنبال پوست گوسفندم که بپوشم یه جوری از مرز خودمو رّد کنم !
    این بود خلاصهٔ‌ مکالمه !

Junior Member

با سلام خدمت دوستان...
    فرزند ما قراره در کانادا متولد بشه...من ورک پرمیت دارم و همسرم (مادر کودک) استادی پرمیت داره... متاسفانه ماه بعد تولد فرزندمون من به نیوزیلند میرم واسه کار و احتمالن همسرم هم بعد از گرفتن پاسپورت کانادایی بچه به من ملحق میشود... حالا سوال اصلی ما اینه، از اونجایی که برای صدور شناسنامه و گذرنامه ایرانی فرزندمون، پاسپورت پدر لازمه و من در سفرم و پاسپورتم رو نمیتونم بفرستم سفارت ایران در واشنگتن، به نظر شما راهکاری هست که مادرش اقدام کنه واسش؟ ما سایت سفارت در نیوزیلند را هم چک کردیم که گفتن گواهی تولد در نیوزیلند را لازم دارن و چون بچه در کانادا به دنیا میاد نگرانیم که مشکلی ایجاد بشه... و همینطور ممکنه همسرم و فرزندمون بخوان قبل از اومدن به نیوزلند سفری به ایران داشته باشن... راهی سراغ دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh1381 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان...
    فرزند ما قراره در کانادا متولد بشه...من ورک پرمیت دارم و همسرم (مادر کودک) استادی پرمیت داره... متاسفانه ماه بعد تولد فرزندمون من به نیوزیلند میرم واسه کار و احتمالن همسرم هم بعد از گرفتن پاسپورت کانادایی بچه به من ملحق میشود... حالا سوال اصلی ما اینه، از اونجایی که برای صدور شناسنامه و گذرنامه ایرانی فرزندمون، پاسپورت پدر لازمه و من در سفرم و پاسپورتم رو نمیتونم بفرستم سفارت ایران در واشنگتن، به نظر شما راهکاری هست که مادرش اقدام کنه واسش؟ ما سایت سفارت در نیوزیلند را هم چک کردیم که گفتن گواهی تولد در نیوزیلند را لازم دارن و چون بچه در کانادا به دنیا میاد نگرانیم که مشکلی ایجاد بشه... و همینطور ممکنه همسرم و فرزندمون بخوان قبل از اومدن به نیوزلند سفری به ایران داشته باشن... راهی سراغ دارید؟
    بهترین راه اینه که وقتی اومدن ایران باشناسنامه شما اقدام کنن
    ضمن اینکه فکر کنم گذرنامه شما احتیاج نباشه در دفتر واشگتن همون شناسنامه واسه وارد کردن اسم کافیه قائدتا اینو باید بپرسید

Senior Member daiejan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بعد از بسته شدن سفارت ایران در کانادا یکی از بزرگترین مشکلات (البته بعد از پسته، لواشک، قورمه سبزی و ...) تمدید گذرنامه هست. این مشکل بیشتر برای دانشجویان یا همسر دانشجو نمود پیدا می کنه. چون کارت پی آر یا پاسپورت کانادایی هم ندارن که برن آمریکا و در واشنگتن تمدید کنند.
    امیدوارم با ایجاد این تاپیک و استفاده از تجربیات دیگران راه حلی برای این مشکل هم پیدا بشه

دوست عزیز لزومی به مراجعه حضوری در واشنگتن نیست شما میتونید مدارکتون رو براشون پست کنید. من دیدم در کلگری کسانی رو که اینکار رو کردند. ضمن اینکه روشی که در بالا عرض کردم هم هست.

ApplyAbroad Guru

یک مورد دوستان اینجا اشاره کردند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1058326

ولی برای شما که ویزای دانشجویی دارید ممکنه واقعا ریسک باشه که بدون پاسپورت اینجا باشید. اگر ویزای کاناداتون مالتیپل است شاید تنها راه کاملا مطمئن اینه که دفعه دیگه که رفتید ایران تمدید کنید.

Senior Member fanta آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پاسپورت ایرانی

خوب من یه موضوعی رو اضافه میکنم، یکی از دوستان لینک زیر رو برام فرستادن که محل زندگی خودتون رو توش تایپ میکنید و دفاتر Fedex رو براتون لیست میکنه. متاسفانه من موقع ارسال مدارک این لینک رو نداشتم و از کانادا پست استفاده کردم و مدارک هنوز نرسیده

http://www.fedex.com/locate/index.ht...le=en_CA#start

امروز من با يك نفر توي وزارت امورخارجه صحبت كردم
    گفت اقوام اشخاص مقيم كانادا مي توانند از طريق بستگانشان در داخل ايران درخواست گذرنامه كنند
    بهش گفتم خب بعدش پاس رو چه جوري ميشه فرستاد خارج گفت با مسافر!
    گفتم خب وقتي ميشه با مسافر فرستاد پس چرا اجازه نميديد با كورير بفرستيم! خلاصه سر اين قانون مسخره ايران جر و بحث كرديم
    اولش گفت كورير ممكن هست گم كنه گفتم آقا كورير كارش اصلن اين هست كه پاسپورت ببره اينور و اونوو دنيا!
    آخرش هم به نتيجه ايي نرسيديم.

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    امروز من با يك نفر توي وزارت امورخارجه صحبت كردم
    گفت اقوام اشخاص مقيم كانادا مي توانند از طريق بستگانشان در داخل ايران درخواست گذرنامه كنند
    بهش گفتم خب بعدش پاس رو چه جوري ميشه فرستاد خارج گفت با مسافر!
    گفتم خب وقتي ميشه با مسافر فرستاد پس چرا اجازه نميديد با كورير بفرستيم! خلاصه سر اين قانون مسخره ايران جر و بحث كرديم
    اولش گفت كورير ممكن هست گم كنه گفتم آقا كورير كارش اصلن اين هست كه پاسپورت ببره اينور و اونوو دنيا!
    آخرش هم به نتيجه ايي نرسيديم.
    خب آخه مگه برای تعویض پاسپورت احتیاج به پاس قدیمی نیست؟ اگه بخوایم این روش رو استفاده کنیم یعنی باید اول پاس و شناسنامه و بقیه مدارک رو با پست بفرستیم ایران که همون ارسال پاسپورت قدیمی با کوریر از کانادا به ایران خودش مشکل نداره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)