صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98

موضوع: هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    در مورد اروپایی ها موافقم. آدمای تمیزی هستن . البته اروپای شرقی رو نمیدونم ولی غربیا که اینطور هستن.
    یه نکته رو من در مورد اروپائی ها بگم چون باهاشون برخورد داشتم....
    اروپائی ها (خصوصا مرکز اروپائی ها مثل آلمانی ها و فرانسویا...) آدم های خیلی خیلی تمیز و منظم و از نظر قانونی خیلی خشک هستند...یعنی پایبند به قانون هاشون بار اومدند و اگر مثلا قرار
    باشه تو خونه به یه سری قوانین پایبند باشید ، باید حتما سعی کنید که رعایت کنید چون اونا خودشون خیلی رعایت می کنند و از شما هم عین اونو انتظار دارند
    ولی در مورد مسائل بهداشتی در بعضی موارد برعکس فکر می کنند و با ما جور در نمیان ( خصوصا سرویس های بهداشتی ، ببخشید که اینجا قابل ذکر نیست) ...

اما جنوب اروپائی ها مثلا ایتالیائی ها و ترک ها و البته روسها خیلی راحتتر با اخلاق ما ایرانی ها مچ میشند (یعنی مناسبترند) و از نظر نظم و انضباط تقریبا در سطح خودمون هستند...

Junior Member

آمریکایی ها چطورن؟
    از نظر رفت و آمد چه جورین؟ شنیدم خیلی پارتی می گیرن و شبا معمولا مهمون می آرن.

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط nbm
    آمریکایی ها چطورن؟
    از نظر رفت و آمد چه جورین؟ شنیدم خیلی پارتی می گیرن و شبا معمولا مهمون می آرن.
    این چیزها فقط مخصوص آمریکائی ها نیست، اروپائی ها هم از این اخلاق ها دارند ...ولی فکر کنم باید باهاش ساخت!
    من خیلی از آمریکاییها شناخت ندارم ولی فکر کنم ویژگی خویش اینه که برای زبان و برقراری ارتباط بهتر بسیار مؤثر هستند.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali3726
    ولی در مورد مسائل بهداشتی در بعضی موارد برعکس فکر می کنند و با ما جور در نمیان ( خصوصا سرویس های بهداشتی ، ببخشید که اینجا قابل ذکر نیست) ...

اما جنوب اروپائی ها مثلا ایتالیائی ها و ترک ها و البته روسها خیلی راحتتر با اخلاق ما ایرانی ها مچ میشند (یعنی مناسبترند) و از نظر نظم و انضباط تقریبا در سطح خودمون هستند...
    من تجربه برخورد با ملیت نروژی و انگلیسی رو دارم ( ویه هندی متاسفانه!).
    در اون مورد که گفتید تو اون چند ماه که با هاشون بودم راستش مشکلی ازشون ندیدم که معذب بخوام بشم. البته جو مهندسی بود نه دانشجویی .

لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

من نمیدونم شما به چی میگین تمیز...ولی تجربه من با امریکایی جماعت که حتی تو یه اتاق هم با هم خوابیدیم ;D...(فکرتون جای بد نره!!..مثل خوابگاه دیگه!!!)....اینه که خیلی آدمای خوش برخورد و مودبین... مسواکشو هر شب میزنه وسایلش مرتب میکنه ولی همونطور که علی گفت از لحاظ آداب گلاب به روتون ..روم به دیوار ..دست به آب رفتن..بسیار بدوی تشریف دارن.عین خیالشون هم نیست :...آب شنگولی هم بخورن شب بوی عرقشون کل اتاق ورمیداره...واسه همین چیزاس که هرروز میرن حموم و هی عطر میزنن....
    بابا دم خودمون گرم..جون تو در این یه مورد ایرانیا خیلی متمدنن!!!!
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

Senior Member maryamf آواتار ها

The one that I was flatmate with, had many kinds of liquids to sterilize the toilet and bathroom, she kept flowers in the flat and toilet-bathroom; but she went to toilet with socks not slippers! she was really clean and regular; another one form Ireland was so; but africans were not that much clean..

But I guess you can ask them to drink at their own room not in the kitchen; if they are roommate you can ask them if they drink wine or alchoholic drinks at room or not..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

Well in fact ive never been a roommate flatmate or anything with an American student… the experience was about a short trip with regular Americans..and the problem of their reeking to high heaven was because of a bar near our place, they used to come back at night and u know cold weather so closed window n door and no fresh air till the morning….I cant stand their habit of goin to the bathroom with socks!!!....ayyyyyy

Senior Member maryamf آواتار ها

I know but when the rooms are separated it is not a big deal..

I think turk people have the most similar culture to us, just they are a fan of drinking..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

yea...i dont think there would be any prob when the rooms are separated
    and I got my visa in turkey..turkish guys are nice ....but they will probably die without cigarette drinking n esp soccer!!!
    though not all of them
    I was wondering why new students rarely think of renting a studio or an efficiency for one month and then after a while thinking of finding roommates
    its worth to I am sure

با هندى ها كه به هيچ وجه خونه نگيريد!! چون:

1-هندى ها به خاطر اعتقادات مذهبيشون معتقد هستند كه همه حيوانات حق زندگى كردن دارند. به همين دليل نه تنها موجودات موذى مثل سوسك رو نميكشند بلكه اجازه ميدند كه گسترش پيدا كنند. اينه كه حتى از محله هاى هندى نشين هم دورى كنيد چه برسه به اينكه باهاشون هم خونه بشيد!!!
    من يكى از دوستام تو يك محله هندى نشين زندگى ميكنه و از در و ديوار خونش سوسك پايين ميريزه!! هفته اى 8 دلار هم پول حشره كش ميده ولى فايده نداره!!!

2-هندى ها به خاطر اعتقادات مذهبى شون به حيوانات ولگرد غذا ميدن تا حيوانات به خدايان بگن كه اونها آدم هاى خوبى هستند و تو زندگى كمكشون كنند. اينه كه تو محله هاى هندى نشين پره از حيوانات ولگرد.

3-هندى هايى كه مذهب هندو و سيك دارند كوتاه كردن مو رو يك گناه مذهبى ميدونند.اين هست كه مو هاى سر و بدنشون هميشه بلند هست.
    اگه دقت كرده باشيد خانم هاى هندى هميشه موى بلند دارند و بعضى از آقايون هم كلاهى رو سرشون دارند (مخصوصا سيك هاى هندى). داخل اين كلاه ها پر مو هست و اگر كلاهشون رو از سرشون بردارند موهاشون تا كمرشون ميرسه!!
    اين موها وقتى بلند شد شستن و خشك كردنش سخت ميشه و بعد شش ماه چنان بوى نفرت انگيزى ميگيره كه از فاصله دو مترى حالتون رو به هم ميزنه!!

شايد كسى كه باهاش خونه ميگيريد آدم قابل قبولى باشه ولى هندى ها هميشه تو كاميونيتى خودشون هستند و قطعا هندى هاى زيادى به خونه شما خواهند آمد!!
    ویرایش توسط zebarjadi : November 7th, 2013 در ساعت 01:29 AM دلیل: حذف کلام توهین آمیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)