صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 98

موضوع: هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هم خانه ای شدن با غیر ایرانی، چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد؟

البته من با این دسته بندی آدمها بر اساس ملیت زیاد موافق نیستم. من ایران هم خوابگاه بودم و هم اتاقی زیاد داشتم و نمیشه بگی اگر طرف بچه فلان جا باشه ایده آله. هر کسی یک مزایا و معایبی داره و بهترین فرد برای همخونه ای شدن کسیه که اخلاقتون باهاش match بشه. نوع غذائی که میخوره یا لهجش مهم نیست.
    من برای ترم آینده هم خونه ایم از سری لانکاست و شناخت زیادی هم ازش ندارم ولی چون از قبل تجربشو دارم سعی میکنم باهاش کنار بیام. البته متوجه شدم اون از من بیشتر نگرانه!
    شما اگر خیلی رو این مسئله حساسید سال اول رو خونه تکی بگیرید.

Junior Member

Smile چند نكته مفيد

سلام دوستان عزيز،

چند نكته به نظرم رسيد فكر ميكنم براى دوستان ميتونه مفيد باشه:

1- گرفتن هم خانه پيش از اونكه به مليت اون طرف بستگى داشته باشه به سطح زندگى و جايگاه فرهنگى و اجتماعى فرد بستگى داره. مثل كشور خودمون كه مثلا يكى باباش تاجر فرشه با وضع مالى خوب و يكى باباش استاد دانشگاهه با وضع مالى متوسط و يكى پدرش كارگره با وضع مالى نامناسب و البته فرهنگ هاى هر كدام از اين خانواده ها با هم متفاوته.

2- همچنين مسايل مربوط به پخت و پز، سرويس بهداشتى ، سطح تميزيه افراد مختلف هم ميتونه از اهم موارد براى بررسى باشه.

3- همينطور هماهنگ بودن هم خانه ها و صبور بودن آنها بسيار بسيار مهمه.

4- در آخر يك توصيه دوستانه هم داشته باشم و اون اينه كه دوستان سعى كنن صبر و تحمل و انعطاف پذيريشون رو بالا ببرن تا در روال زندگى كمتر به مشكل بر بخورن.

به اميد موفقيت همه ى دوستان...

پیش فرض پاسخ : چند نكته مفيد

به نظر منم اینجور صحبت در مورد ملیت ها درست نیست.اون ها هم ممکنه در مورد همخونه شدن با ایرانی ها بگن ملت بد و لحیم کار و تروریستی هستن،دلیل نمیشه که همه ایرانیا اینجوری باشن.
    به نظرم باید اول خودمونو درست کنیم که همیشه با همخونه ای خوب برخورد کنیم،جورابمون بو نده،وسایل رو بهم نریزیم،وقتی گلاب به روتون یه کاری کردیم یادمون نره سیفون رو بکشیم و...
    بعدش باید بیایم بگیم هندی ها بو گندو ان!!

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

منم با یه تایوانی همخونه ای ام. البته بزرگ شده نیوزلند ئه و خدا رو شکر می تونیم با هم حرف بزنیم بی اینکه منو جون به سر کنه تا بفهمم چی می گه. بهداشت فردی عالی. در حد خودمون. هر شب دوش و اینا. بهداشت عمومی هم عالی. هر چهارشنبه جاروی خونه و گردگیری... گاهی فکر می کنم کمی وسواسیه. تنها مشکلاتی هم که باهاش دارم اینه که 1) دائم در حال آب پز کردن و سرخ کردن کاهو و هویج با سبزیجات عطرآگینه و اعصابم رو خورد کرده. 2) ما خونمون قدیمیه و سیستم شوتینگ زباله نداره و اینا فکر کنم بویاییشون ضعیفه و بنابراین در بردن زباله ها به بیرون اصلا اهتمام نمی ورزه. بقیه اش خوبه.

با بچه هایی که گفتن که اینا نت ورکینگشون خیلی قویه صد در صد موافقم. این یارو نیوزلند بزرگ شده، یعنی از 16 سال پیش نیوزلند بوده بعد اومده اینجا، به انجمن تایوانیهای این شهر معرفیش کردن که تنها نباشه و کمکش کنن. عین ایرانیها ( خنده تلخ)
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

دوستان من تجربه زندگی کردن با یک همخونه عرب را دارم..عربها خیلی مغرور هستند ولی اگه یه کم هندونه زیر بغلش بگذاری و ازش تعریف کنی همچین دوستی و مرامی برات میزارند که صد تا ایرانی هم نمیزاره...

من یه انتخابی داشتم برای هم خونه شدن با دو تا خانم فیلیپینی یا دو تا خانم آمریکایی. به من توصیه شد که فیلیپینی را انتخاب کنم و انصافا بسیار راضی ام. کلا آدم هایی بی آزار و ملو هستند. از در هر کی میاد تو میره تو اتاقش و کسی به کسی کاری نداره. تو اونجا فقط من گاهی آشپزی میکنم اینها اغلب سر کار یا بیرون غذا میخورند و پخت و پز تعطیله. من هم جدیدا وقتم کم شده پخت و پزم کمتر شده( هزینه اش همونه : ولی نمی ارزه به وقتی که صرف میکنی که غذای سالم تری بخوری). گاه گداری هم من رو دعوت میکنند با دوستاشون یه باری کلابی چیزی میریم (ولی اصولش اینه که در همین حد رابطه با هم خونه ایی میگن بسه قصه دار نشه). یکی شون صب تا شب دوست پسرش میومد خونه ما (پسر بی آزاری هم بود) اون یکی دوستانه تذکر داد که خوشش نمیاد، و تموم شد. در خونه گرفتن آقایون با خانم ها به این نکته هم توجه کنند که بعضا دردسر خودش رو داره اگه دوست پسره قصه دار بشه. شاید اگه طرف وایت بود یه طور دیگه میشد.
    مکالمات روزمره مون هم با اس ام اس انجام میشه و بعضا که همدیگه رو تو راهرو یا تو آشپزخونه میبینیم. و میشه که 15-10 روز میشه که همدیگر رو نمیبینیم. ( دوستان فکر نکنند حالتی شبیه به سریال فرند پیش میاد) من کلی درس و بدبختی دارم که خونه اومدم باید به اونها برسم. یا تفریح رو با کسی بکنم که به جایی برسه. دقیقا اونها هم همین حالت رو دارند. کلا تو امریکا همه همین طورند.
    دیدم کسی نوشته بود غذا که درست میکنند فلان طور است. میدانیم که خریدتان را در یخچال میذارید ولی فقط خودتان از آن بر میدارید و فقط برای خودتان غذا درست میکنید و فقط خودتان قرار است آن را بخورید. تعارف کردن یه کم بیزاار است الان که فکرشو میکنم خیلی بیزاار است .
    هر کدام حتی تلویزیون خودش را در اتاقمان داریم برای همین سر تلویزیون هم ما همدیگر را نمیبینیم.
    ویرایش توسط paribolande : April 27th, 2010 در ساعت 08:08 PM

Junior Member mm2236 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    USC - Computer Science

سلام ممنون از همه دوستان من هم از upenn و هم از USC پذیرش دارم ، با این تفاسیر ترجیح میدم تنها باشم، لااقل ترم اول رو ، ولی سوال من اینه که اگه منو راهنمائی کنین ممنون میشم

میگن که قیمت خونه تو USA اومده پائین کسی میدون لطفا که قیمت خونه کوچیک تو Philadelphia و South of California به چه صورت هست؟

ممنون از جوابتون

Have a nice day

یا علی
    somebody's watching me

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

من ۶ سال هند زندگی‌ کردم.
    هندیها در کلّ از شرق اسیاییها بهترن.
    هندیهای اهل شهرهای بزرگ که بسیار با شعورن. فرهنگشون هم به ما که شرقی‌ هستیم میخوره.
    هندیها بین خودشون بسیار نژادپرستن.
    جنوب شرق اسیاییها بی‌ احساسن

اگه کسی‌ بخواد بره هند بین اونا زندگی‌ کنه دیوانه می‌شه ...از قدیم هم همینطور بود هنوز هم هست... ولی‌ تهش ممکن یه طاووسی بهت بدن....
    ولی‌ با شرقی‌ زندگی‌ کردن یه خوبی داره که احساس غربت کمتری میکنی

در مورد خوبی و بدی نمی‌شه چشم بسته قضاوت کرد هر انسان با انسان دیگه فرق می‌کنه
    ایرانیها که خدا رو شکر بسیار فضولن و فقط عیب دیگران رو می‌بینن ولی‌ همون برای خودشون مسأله ای نیست.

تاپيك خوب اموزنده بود . من به عنوان يه كسي كه تازه داره ميره امريكا و از نزديك مي خواهم با اين مسائل اشنا شوم از اين تاپيك يه چيزي فهميدم اونم اينكه هر كس خوبي بدي خودشو داره و اگر خود ادم ناراحت باشه روزگار بهش ناراحت ميگذره . فقط بايد رفت ببينيم چه ميشود .
    و البته با هندي ها هم خونه نشد .

تاپیک بسیار آموزنده ای بود . به این نتیجه رسیدم که یک نگاه اساسی به تاپیکهای قدیمی سایت بندازم چیزهای جالبی آدم یاد میگیره.
    دانشگاه میخواست سال اولیها رو با هم همخونه کنه که با این ترتیب بهتره قبول نکنم!
    ویرایش توسط hasanali : April 11th, 2012 در ساعت 11:14 AM
    well begun is half done

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)