نقل قول نوشته اصلی توسط tag1968 نمایش پست ها
ممنون دوست عزیز از پاسختان. یعنی می فرمایید من که آیلتس می خوانم برای آمریکافایده ای نداره و باید تافل و Gmat بخوانم؟ و شانس برای دکتری مجدد بسیار کم است؟ درواقع من می خواهم یکجوری خودم را از ایران بکنم ولی یک زندگی و شغل شرافتمندانه را هم داشته باشم. تدریس را بسیار دوست دارم چون روحیه ام با به بازار کار تطبیق نداره . پس راه حلی در این زمینه وجود نداره؟
سلام!
نه نه! من این حرف رو نزدم!! شما یا آیلتس و یا تافل رو باید بدید حتما (در صورتی که برای دکترا بخواید اقدام کنید). و نمره ی آیلتس تون هم حدودا باید بالای 6.5 باشه یا اگه تافل بدید بالای 85 حدودا... البته دقیق ترش رو باید از دانشگاه مقصد نگاه کنید و پیگیری کنید چون هر دانشگاهی یه نمره ی خاصی رو به عنوان حداقل قبول میکنه. برای امریکا در 95% مواقع نیاز به GRE هم هست. که البته برای رشته های مدیریتی خیلی اوقات به جای GRE از شما GMAT درخواست میکنند. این برای دکترا...

برای پست داک ولی دادن این آزمون هایی که عرض کردم ضروری نیست. ولی در اکثر مواقع بدون داشتن شون استاد اعتمادش جلب نمیشه! ولی میگم بازم داشتنش ضروری نیست، و بدون اونها هم احتمال اینکه بتونید استاد رو قانع کنید هست. منتهی سخت تر.
ببینید اینکه میخواید خودتون رو از ایران بکنید (که البته متاسفم که مردم کشورمون اینجوری فکر میکنند نسبت بهش) چاره ش فقط تحصیل نیست. شاید راه های دیگه ای هم حالا برای کشورهای دیگه از جمله کانادا وجود داشته باشه که در همین فروم خیلی مورد بحث قرار میگیره. ولی اینکه تصور کنید با درآمد دکترا برای یک خانواده ی چهارنفره در امریکا میشه زندگی "شرافتمندانه" داشت؛ یه مقدار بحث بر انگیزه... و خیلی خوشبین نیستم که بتونید خرج و مخارج رو مدیریت کنید. من که الان زندگی دو نفره دارم و حقوقم از خیلی از فول فاندها شاید بیشتر هم باشه تقریبا سر به سر میشه مخارج و درآمدم با هم دیگه. ولی برای چهارنفر... نمیدونم چقدر بشه صرفه جویی کرد! میشه بفرمایید فرزندانتون چند سالشونه؟ و برنامه شون چیه اگه پذیرش بگیرید؟