نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
سلام وقت بخیر

دوستان اطلاعات تاپیک های مربوط به کشور های آسیایی معمولا قدیمی هست م مسئلمو میگم اگر اخیرا کسی توی مالزی هست یا پذیرش گرفته و اطلاعات خوبی داره لطفا منو رهنمایی کنه.
من به دلیل درس-پژوهش محور بودن آمریکا، اونجا رو به عنوان هدف اصلیم قرار دادم. رشتمم سیفه و احتمالا بای ویزا مشکلی نخواهم داشت. امسال پذیرش گرفتم اما چون از گرایش های علوم انسانی محسوب میشم و فاند ها بیشتر TA هستند و نمره ی زبانم خوب نشده نتونستم فاندی بگیرم. اخیرا در حال آماده سازی برای آزمون زبان مجدد هستم اما چیزی نظرمو جلب کرد:

بعضی از دانشگاه های مالزی برای دکتری درس و پژوهش ارائه میدن که این منو ترغیب کرد یکم در این رابطه بگردم . نمره ی زبان و اندک پیش نیاز هایی که می خواستن رو هم من کامل دارم. رتبه ی دانشگاه های مالزی هم اخیرا خیلی بالا رفته و مثلا دانشگاه مالایا رتبش حدود 60 هست. (توی QS) و خب همه ی اینها خوب به نظر می رسه. و نکته ی دیگه اینکه با فرض اینکه سخت کوش باشی میشه 2 ساله دکتری گرفت.

من خیلی تمایلی به اروپا ندارم چون تا جاییکه من متوجه شدم دکتری های درس محور ندارن. یعنی هم کورس و هم پژوهش. (و اینکه مثلا پوزیشن هستن وبرای اونها باید اپلای کنی رو می دونم ولی خیلی گشتم و برای رشته ای که می خوام پوزیشن مرتبط پیدا نکردم. همونهایی هم که بودن خیلی محدود بودن)

با اینهمه، چه به عنوان پل، که وقتم تلف نشه و ی چیزی یاد بگیرم (چون تغییر رشته ایم البته در این زمینه یک مقاله کار کردنم و سابقه کار مرتبط دارم اما تحصیلات و اطلاعات آکادمیک ندارم) و چه به عنوان تحصیلات اصلی، هنوزم مالزی خوب نیست؟

ممنون میشم در مورد فاند هاش هم توضیح بدید چون اخیرا دیدم فاند دولتی هم وجود داره. ولی اطلاعاتی راجع به TA و RA ندارم.

متشکرم

من ارشد و دکترا رو مالزی گرفتم. بعد از سالها زندگی کردن در مالزی، میتونم قطعا به شما بگم دکترا و ادامه تحصیل در مالزی گزینه مناسبی نیست. اگه برای جنوب شرق آسیا برنامه ریزی میکنی کره چین ژاپن گزینه های بسیار بهتری هستن وآینده خیلی بهتری خواهی داشت.