صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41

موضوع: تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

سلام دوستان.
    من امسال کنکور دادم و رتبه‌ی زیر گروه یکم 1600 هست و از منطقه‌ی 2 هستم.
    در انتخاب رشته بین پزشکی و زیست‌شناسی بسیار دچار شک و تردید هستم. از یک طرف مشاورها همگی توصیه می‌کنند که پزشکی انتخاب کنم و رتبه‌ام برای زیست‌شناسی حیفه و هدر میره و از طرفی علاقه‌ی من به ادامه‌ی تحصیل در زمینه‌ی «رفتارشناسی» و «تکامل شناسی» هست (تکامل حیات و جانوران)
    1- با رتبه‌ام «قطعا» در دانشگاه تهران پذیرفته میشم؟
    2- انتخاب رشته‌ی زیست شناسی با علاقه‌ی بسیار و تلاش زیاد، در ایران؛ منو به هدف‌ام می‌رسونه؟
    3- اگر دانشجوی زیست‌شناسی بوده یا هستید این رشته رو چطور ارزیابی می‌کنید؟ مشاوران به من میگن که دانشجوهای فارغ التحصیل این رشته از سطح دانش کمی برخوردارند :|

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physiology

Smile پاسخ : تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadina نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من امسال کنکور دادم و رتبه‌ی زیر گروه یکم 1600 هست و از منطقه‌ی 2 هستم.
    در انتخاب رشته بین پزشکی و زیست‌شناسی بسیار دچار شک و تردید هستم. از یک طرف مشاورها همگی توصیه می‌کنند که پزشکی انتخاب کنم و رتبه‌ام برای زیست‌شناسی حیفه و هدر میره و از طرفی علاقه‌ی من به ادامه‌ی تحصیل در زمینه‌ی «رفتارشناسی» و «تکامل شناسی» هست (تکامل حیات و جانوران)
    1- با رتبه‌ام «قطعا» در دانشگاه تهران پذیرفته میشم؟
    2- انتخاب رشته‌ی زیست شناسی با علاقه‌ی بسیار و تلاش زیاد، در ایران؛ منو به هدف‌ام می‌رسونه؟
    3- اگر دانشجوی زیست‌شناسی بوده یا هستید این رشته رو چطور ارزیابی می‌کنید؟ مشاوران به من میگن که دانشجوهای فارغ التحصیل این رشته از سطح دانش کمی برخوردارند :|

دوست عزیز و ناشناس من.من رشته ام زیست شناسی بوده وسالی که امتحان دادم سال 1377 رتبم بود 2007 از منطقه 1 و الزهرا قبول شدم و اینطوری هم نبود که من سطح علمیم پایین باشه تو کلاسمون 600 منطقه 2 هم داشتیم این چیزی که دارم برات میگم برای حدود 15 سال پیشه واون موقع میدونی که شرایط قبولی خیلی بد بود الانو نمیدونم..من الان دانشجوی دکتری باهنر کرمانم و برای پست دکتری می خوام از ایران برم ببین چند ساله دارم درس میخونم هنوزم هیچی.ولی دوستانه بهت میگم برای زیست شناسی کاری وجود نداره اگه علاقه داری که حرف دیگه ای هست ولی اگه می خوای بعدا با این رشته چرخ زندگیتو بچرخونی باید بگم زیاد امیدوار نباش که از توش پولی دربیاد.زیست شناسی فقط یه علمه تو جهان سوم هم علوم پایه یعنی هیچ .به هرحال تصمیم با خودته امیدوارم تصمیم درستی بگیری و همیشه شاد و موفق باشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

سلام دوست عزیز.منم رشته ام زیست بود..دانشگاه تهرانم نبودم ولی خداروشکر فک میکنم در رشته خودم چیزایی ک لازمه رو میدونم و اصلا این درس نیس ک بهتون گفتن بچه های زیست اطلاعاتی ندارن..و همه چی صددر صد بستگی ب خود شخص داره.دوستمون درس میگن ک تو زیست پول نیس ن زیست همه رشته های علوم پایه متاسفانه اینجا ارزشی ندارن بازم میگم اگه علاقه باشه شما شاهکار میکنی...و حتما باید دنبال علاقه ات بری...تا شیرینی درس خوندن رو حس کنیموفق باشی.

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

ببخشی آیا میشه از زیست گیاهی یا جانوری ، هر شهری ، انتقال رشته داد به زیست سلولی مولکولی ؟ یا نه دوباره باید کنکور داد ؟

برا انتقال به شهره دیگه چی ؟

Junior Member

ممنون از راهنمایی‌های شما دوستان عزیز،
    من باز هم بیشتر به راهنمایی و تجربیات شما دوستان نیاز دارم.
    طبیعتا من نمی‌تونم ده سال دیگه رو پیشبینی کنم که آیا می‌تونم در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم یا نه.
    لطفا یک موضوعی رو برای من حل کنید: بسیاری از دانشجوهای زیست‌شناسی رو دیدم که از سختی درس‌های این رشته می‌نالند و به گفته‌ی خودشون میگن که از پزشکی هم سخت‌تره. چنین چیزی رو قبول دارید؟
    اما سوال اصلی و درگیری اصلی ذهنی ام این سوال هست: من در ایران زندگی می‌کنم و قراره دانشگاه برم. در این کشور اگر من به رشته‌ی زیست شناسی علاقه بیشتری دارم، درحالی که پزشکی قبول میشم این رشته رو انتخاب کنم یا با توجه به شرایط کشور (ارزش اجتماعی/درآمد و بازار کار/و...) سراغ رشته پزشکی برم؟ (لطفا اگر رشته زیست‌شناسی یا پزشکی می‌خونید بهم پاسخ بدید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadina نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی‌های شما دوستان عزیز،
    من باز هم بیشتر به راهنمایی و تجربیات شما دوستان نیاز دارم.
    طبیعتا من نمی‌تونم ده سال دیگه رو پیشبینی کنم که آیا می‌تونم در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم یا نه.
    لطفا یک موضوعی رو برای من حل کنید: بسیاری از دانشجوهای زیست‌شناسی رو دیدم که از سختی درس‌های این رشته می‌نالند و به گفته‌ی خودشون میگن که از پزشکی هم سخت‌تره. چنین چیزی رو قبول دارید؟
    اما سوال اصلی و درگیری اصلی ذهنی ام این سوال هست: من در ایران زندگی می‌کنم و قراره دانشگاه برم. در این کشور اگر من به رشته‌ی زیست شناسی علاقه بیشتری دارم، درحالی که پزشکی قبول میشم این رشته رو انتخاب کنم یا با توجه به شرایط کشور (ارزش اجتماعی/درآمد و بازار کار/و...) سراغ رشته پزشکی برم؟ (لطفا اگر رشته زیست‌شناسی یا پزشکی می‌خونید بهم پاسخ بدید)
    سلام دوست عزیز.کسی ک زیست شناسی میخونه باید تقریبا چیزای زیادی راجب سیستماتیک ساختار ومکانیسم های خیلی از گونه ها رو بدونه شاید ب خاطر این تنوع و گستردگی مطالب بهتون گفتن ک سختر از پزشکی هس وگرنه هر رشته ای سختی خودش رو داره..و در ج سوال بعدیت باید بگم ک اگه رفتنت به اونور برا ادامه معلوم نیس و از اونجایی ک زیست هم اینجا آنچنان آینده ای نداره شاید...به نظرم بهتره اول پزشکی ها رو بزنی و بعد زیستای دانشگاه های خوبو...چون حتی اگه بخای در آینده بری انور میتونی تو زیست ادامه بدی..البته این جواب سوالت بود با توجه به چیزایی ک گفتی و گر ن تصمیم نهایی با خودته...امیدوارم موفق باشی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام

بنده امسال قراره به سلامتی دانشجو شم.

و دوست دارم برای مقطع کارشناسی ارشدم اپلای یا بورس بشم.

ولی خب نمی دونم کدوم یکی از زیست شناسی ها بهترن برای بورس شدن.

علاقه و گرایش خودم بیشتر به سمت جانوریه.

دانشگاه تهران هم قبولم صد در صد.

اگر معدل بالایی بیارم امکان پذیرش با فول فاند تو دانشگاه تقریبا خوب آمریکا یا اروپی چقدره برام؟

شرایط و ویژگی خاصی باید تو دوره دانشجوییم داشته باشم؟

الان مهم ترین سوالم اینه که کدوم گرایش زیست شناسیو بزنم؟

چون هرکدومو بذارم تو انتخاب اولم همونو قبول می شم.

فردا هم انتخاب رشته تموم می شه مهلتش.

محتاج و بدبخت و نیازمند و فلان و فلان کمک شماییم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط pisko نمایش پست ها
    سلام

بنده امسال قراره به سلامتی دانشجو شم.

و دوست دارم برای مقطع کارشناسی ارشدم اپلای یا بورس بشم.

ولی خب نمی دونم کدوم یکی از زیست شناسی ها بهترن برای بورس شدن.

علاقه و گرایش خودم بیشتر به سمت جانوریه.

دانشگاه تهران هم قبولم صد در صد.

اگر معدل بالایی بیارم امکان پذیرش با فول فاند تو دانشگاه تقریبا خوب آمریکا یا اروپی چقدره برام؟

شرایط و ویژگی خاصی باید تو دوره دانشجوییم داشته باشم؟

الان مهم ترین سوالم اینه که کدوم گرایش زیست شناسیو بزنم؟

چون هرکدومو بذارم تو انتخاب اولم همونو قبول می شم.

فردا هم انتخاب رشته تموم می شه مهلتش.

محتاج و بدبخت و نیازمند و فلان و فلان کمک شماییم
    سلام. برا زیست شناسی الان بیشتر بیوتک و همینطور سلولی رو بورسن ولی خب برا اونور بیوتک بیشتر بازم باید دید تو چی علاقه داری طبیعتا تو اون موفق تری...در مورد دانشگاهای us هم تا جایی ک از بچه های فاروم شنیدم علاوه بر معدل خیلی تاپ باید نمره زبان عالی و مقاله هم داشته باشی البته برا ارشد میگن فاند کمه ولی کار نشد نداره...برا اروپا فک کنم وضعیت فاند برا ارشد بهتر باشه...حالا امیدوارم بچه های با تجربه تر هم نظرشونو بگن تا بیشتر بهتون کمک شه.موفق باشین.

سلام من در زیست شناسی سلولی دانشگاه فردوسی مشهد(سراسری)و علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد مشهد قبول شدم تردید دارم که کدوم را انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.
    ۱-کدوم رشته آینده ی شغلی بهتری داره؟
    ۲-کدوم رشته قبولی در کارشناسی ارشد راحت تر است؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirmohajeri نمایش پست ها
    سلام من در زیست شناسی سلولی دانشگاه فردوسی مشهد(سراسری)و علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد مشهد قبول شدم تردید دارم که کدوم را انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.
    ۱-کدوم رشته آینده ی شغلی بهتری داره؟
    ۲-کدوم رشته قبولی در کارشناسی ارشد راحت تر است؟
    1-برای رشته های درمانی کار بهتر گیر میاد.دو سال طرح داره که میشه دو سال سابقه کار بعد هم اگر بتونید جذب شید بد نیست ولی برای زیست شناسی کار سخت گیر میاد
    2-چه رشته ای؟ اگر گرایش های زیست بخواید شانس قبولی ارشد بیشتره.به نظرم زیست شناسی فردوسی بهتره
    موفق باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)