صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 71

موضوع: فرق رزومه (Resume) و CV

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC of physics, Solid state physics

پیش فرض پاسخ : فرق رزومه (Resume) و CV

نقل قول نوشته اصلی توسط ars نمایش پست ها
    فکر کنم کسی که اینو گفته منظورش این بوده که چرت و پرت تو CV ننویسین آخه من بعضی CV ها رو دیدم که هرچی دلش خواسته توش نوشته.
    باید مطالب مهم مثل سوابق تحقیقی و پژوهشی به خوبی توی CV تشریح بشه حالا اگه خیلی سابقه دارین اگه بزرگ هم شد عیبی نداره ولی الکی پرش نکنین.
    سوابق پژوهشی و تحصیلی توی Resume خیلی خلاصه در حد یک عنوان بیان می شن به همین خاطر Resume کوتاهه و CV بلند.
    من می خواهم برای یه دانشگاه ایرانی رزومه بنویسم. لیست مقالاتم یک صفحه و نیم مییشه. الان با این چیزی که دوستان گفتند که از دو صفحه بیشتر نشه باید چیکار کنم؟ یک سریشون رو حذف کنم یعنی؟ اصلا باید کارهایی که کردی رو بیاری تو رزومه یا فقط مشخصات تحصیلی و دانشگاه هاته ؟

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط m.r.khalvati نمایش پست ها
    من می خواهم برای یه دانشگاه ایرانی رزومه بنویسم. لیست مقالاتم یک صفحه و نیم مییشه. الان با این چیزی که دوستان گفتند که از دو صفحه بیشتر نشه باید چیکار کنم؟ یک سریشون رو حذف کنم یعنی؟ اصلا باید کارهایی که کردی رو بیاری تو رزومه یا فقط مشخصات تحصیلی و دانشگاه هاته ؟
    عزیز من موقعی که شما 1 صفحه و نیم لیست مقالاتت میشه حتما همه رو بنویس .

به نظر من اصلا هم ایرادی نداره که از 2 صفحه بیشتر بشه.

همونطور که دوستان گفتن ، زمانی نباید از 2 صفحه بیشتر بشه که شما مواردی کم اهمیت رو توی رزومه بیارید که الکی پرش کنید !

پس با خیال راحت تمام مقالات و فعالیت های پژوهشی ات و سابقه کار ( در صورت وجود ) رو بیار

موفق باشی
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    .
    باید مطالب مهم مثل سوابق تحقیقی و پژوهشی به خوبی توی CV تشریح بشه حالا اگه خیلی سابقه دارین اگه بزرگ هم شد عیبی نداره ولی الکی پرش نکنین.
    به خوبي منظورتون ؟ مثلا فرض ميكنيم كاري تحقيقاتي و تا حدي باارزش انجام داديم كه هنوز در حال مقاله شدنه اگه حتي مقاله نرسه كه بشه بايد ذكر بشه تو CV؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    به خوبي منظورتون ؟ مثلا فرض ميكنيم كاري تحقيقاتي و تا حدي باارزش انجام داديم كه هنوز در حال مقاله شدنه اگه حتي مقاله نرسه كه بشه بايد ذكر بشه تو CV؟
    به خوبی یعنی در حد یک پاراگراف توضیح بدین ولی توی Resume فقط عنوانش بیان می شه بدون توضیح اضافه.
    لزومی نداره که همه چیز مقاله شده باشه. توی CV می تونید به زمینه ای که تازه شروع کردید یا ازش مقاله ای ندادین ولی توی اون زمینه کار کردین اشاره کنید.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical records - Tehran University

اغلب موسسات تحقیقاتی که من می شناسم برای استخدام محقق و پژوهشگر ، CV اونها رو می خوان که مسلما به خاطر توضیحاتیه که فرد در رابطه با کارهای پژوهشیش می تونه بده ، پس CV می تونه تا چند صفحه هم باشه . اما همین موسسات برای استخدام کارمند رزومه می خوان که نشون می ده خیلی حال و حوصله خوندن ندارن ، در واقع نیازی هم نیست پس رزومه بهتره کوتاه در حد 2 تا3 صفحه و مفید باشه .

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram gharib نمایش پست ها
    اغلب موسسات تحقیقاتی که من می شناسم برای استخدام محقق و پژوهشگر ، CV اونها رو می خوان که مسلما به خاطر توضیحاتیه که فرد در رابطه با کارهای پژوهشیش می تونه بده ، پس CV می تونه تا چند صفحه هم باشه . اما همین موسسات برای استخدام کارمند رزومه می خوان که نشون می ده خیلی حال و حوصله خوندن ندارن ، در واقع نیازی هم نیست پس رزومه بهتره کوتاه در حد 2 تا3 صفحه و مفید باشه .

توجه کنید که دوستمون گفته بود برای یک دانشگاه ایرانی می خواد رزومه بنویسه ، نه اغلب موسسات تحقیقاتی !
    پس باید حتما تمام مقالات و سوابق پژوهشی رو بیارن .

در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    نقل قول نوشته اصلی توسط rf
    CV هم بصورت استاندارد بهتره از 2 صفحه بيشتر نشه:
    http://www.cvtips.com/writing_of_a_CV.html
    فكر كنم داري اشتباه مي كني اون Resume است كه نبايد طولاني باشه اتفاقاً اكثر CV ها 4-5 صفحه هستن.
    2 ساعت توضيح دادم و پست كردم، نمي دونم چرا تو پستها نيومد!! حالا از دوباره!!:

cv يا همون Curriculum Vitae از رزومه طولاني تره ولي نبايد خيلي طولاني شه. توي cv خلاصه اي از زندگي خودتون و فعاليتها رو مي نويسين و هر 6 ماه بايد update بشه( حداقل ).
    علت طولاني نشدن اينه كه به هر cv بطور متوسط 20 ثانيه وقت اختصاص مي دن و اينطور نيست كه طرفي كه cv رو ميخونه ببره شب تو رختخوابش نگاه كنه!! و شما بايد تو همون 20 ثانيه دلشو بدست بيارين!!.
    اون لينكي كه بالا دادم نيازتونو واسه نوشتن سي.وي كاملا بر طرف مي كنه، فقط كافيه يه نمونه آماده رو دانلود كنيد و جاهاي خاليشو پر كنيد!! برو حالشو ببر.
    در ضمن اينم تفاوت سي.وي و رزومه : http://jobsearch.about.com/od/curric...culumvitae.htm
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پس چرا اکثر استادا توی پروفایلشون از عنوان CV بیشتر استفاده می کنن تا Resume ؟ و توی CV هم اطلاعات مختصر از جمله فقط عنوان مقاله هاشون رو میارن.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra نمایش پست ها
    پس چرا اکثر استادا توی پروفایلشون از عنوان CV بیشتر استفاده می کنن تا Resume ؟ و توی CV هم اطلاعات مختصر از جمله فقط عنوان مقاله هاشون رو میارن.
    آره باهات موافقم، معمولا ت سایت دانشگاه های ایران میتویسن CV، که فکر میکنم اشتباه باشه. در حقیقت باید بنویسن رزومه. آخه فکر کردی مسئول سایتای دانشگاه کیه؟! یه بیسواد. خود استاد که نیست تفاوت رو بدونه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    من تا حالا همچين چيزي نديدم. بازم شما دنبالش باش.
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)