my point is that
اگه قراره هرکسی ما رو بولی کرد، ما اون نیشن رو بذاریم کنار، بریم رنگ مو و چشممون رو برعکس اون نیشن nation کنیم، و بریم اسممون رو عوض کنیم، مثلا یک ایرانی تیپیکال ما رو بولی میکنه بریم اسممون رو از صفدر قلی میرزا ثمرابادی به جک وایت عوض کنیم و موها رو رنگ و چشم رو لنز بذاریم، بعد یک امریکایی وایت ما رو بولی کنه، بریم اسممون رو از جک وایت به یک اسم دیگه عوض کنیم و... این زندگی نمیشه.
دنیا همینه. تو دنیا همه جور ادمی هست. به جای تمرکز رو خصوصا یک کشور، باید تمرکز رو بذاری رو داشته هات و علایقت و خودت رو بکشی بالا.
ضمن اینکه یک جور دیکتاتورشیپ، و کنترل کردن تو مدل فرهنگ و تربیت ما هست.
یعنی تا یک نفر نظر مخالف داره، ما به رسم دوران ابتدایی مدرسه، اگه مدیر مدرسه ای، معلمی چیزی باشیم که قدرت چسکی ای داره، فوری میگیریم اون رو میزنیم، اگه نه که با برچسب زدن، مسخره کردن، سر کوچه زدن، اذیت کردن، بولی کردن، سعی میکنیم اون ادم رو منزوی کنیم.
بله من بولی شدم. همه شماها بولی شدید. چون اون فرهنگ همون جوریه. خاطرت کودکی من به مراتب شیرین تر و خوشایند تر از خاطرات نسل قبلیم بوده و قبل ترش بوده و حداقل خانواده سالم و خوبی داشتم. خیلی از ایرانیا رو خارج از ایران میبینی پاره پاره و داغونن.
دوست عزیزم dv شما هنوز ایران هستید، خارج که بیاید میبینید نریختن. من تجربه اروپا و کانادا و امریکا رو دارم و این حرفها از تجربه میاد.
تو دنیا همه جور ادمی هست. ادم بیشتر ازین که مطیع پاسپورت و ملیتش باشه، تماما ژنهاش، و یکمی هم تربیتش براش تصمیم گیری میکنن.
maxwell boltzmann distribution رو ببینید.
هر جامعه ای بالا و پایین و وسطش فرق داره. و ما همه مون به خاطر اون حد وسط مهاجرت کردیم. یا به خاطر اون هایی که خیلی از قوانین رو برای این حد وسط تعریف میکنن.
اینکه بیکار بینی اینجا منتظر بمونی یک اکانت، که فقط به خاطر اینکه اینجا خاطره داره، میاد یک سری میزنه، یه چیزی بنویسه و تو اونو بولد کنی، نتیجه گیری کنی و از صبح تا شب دنبال اون اکانته باشی، حقیقتش رو بخوای این رو القا میکنه که شما عاشق ادم پشت اون اکانت هستید یا به هر دلیلی برای شما خیلی مهم هست.
الان کسی دیگه به این فروم سر نمیزنه چون همه رفتن این کانال ها و اینستاگرم و.. من چون نوشتن رو بیشتر از هر چیزی دوست دارم اینجا سر میزنم.
good luck and sorry if my words hurt. I dont mean it it's just the way i write, perfect honesty + against sugar coating.