صفحه 44 از 68 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

با سلام
    من در حالیکه در مقطع ارشد روزانه مشغول به تحصیل بودم مدرک کارشناسیم را با کاریابی آزاد کردم الان که میخوام مهر تایید وزارت علوم را بگیرم ممکنه برام مشکل ساز بشه؟
    در فرم در خواست مهر وزارت علوم در سایت وزارت علوم میپیرسه که دانش آموخته مقطع بالاتر نیستی و تاریخشو هم میپرسه که با تاریخ اداره کاریابی همپوشانی داره!!چیکار کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

سلام دوستان
    ما خودمون میتونیم شخصا مدارک ترجمه ی شده ی رسمی رو ببریم مهر دادگستری بزنیم؟ آدرسش همون "اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه" هست؟ حسن آباد...

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما خودمون میتونیم شخصا مدارک ترجمه ی شده ی رسمی رو ببریم مهر دادگستری بزنیم؟ آدرسش همون "اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه" هست؟ حسن آباد...
    سلام. همونه و میتونید خودتون ببرید ولی نیازی نیستا چون دارالترجمه میبره دیگه
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام. همونه و میتونید خودتون ببرید ولی نیازی نیستا چون دارالترجمه میبره دیگه
    ممنون(البته امتیاز هم دادم)
    موضوع اینجاست که من چند نسخه ترجمه شده فقط با مهر مترجم دارم و بسته به نیاز میخوام مهر بزنم حالا چه ناتی باشه، چه دادگستری و امورخارجه و بعضا هم هیچکدوم!
    واسه ناتی هرچند بعضیا ناززززززززززززززززز میکنن و مهر نمیزنن اما من از یکیشون پرسیدم گفت فایل ترجمه ی غیر خودشون رو هم مهر ناتی میزنن 20 تومن البته!
    ولی واسه دادگستری نمیدونم قیمتش فرقی داره خودم ببرم یا بدم به دارالترجمه ببره چون دارالترجمه گفت بعدا هم بیاری واست میبریم مهر میزنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    ممنون(البته امتیاز هم دادم)
    موضوع اینجاست که من چند نسخه ترجمه شده فقط با مهر مترجم دارم و بسته به نیاز میخوام مهر بزنم حالا چه ناتی باشه، چه دادگستری و امورخارجه و بعضا هم هیچکدوم!
    واسه ناتی هرچند بعضیا ناززززززززززززززززز میکنن و مهر نمیزنن اما من از یکیشون پرسیدم گفت فایل ترجمه ی غیر خودشون رو هم مهر ناتی میزنن 20 تومن البته!
    ولی واسه دادگستری نمیدونم قیمتش فرقی داره خودم ببرم یا بدم به دارالترجمه ببره چون دارالترجمه گفت بعدا هم بیاری واست میبریم مهر میزنیم.
    سلام،خودتون اگه ببرید اداره مترجمین ،ازتون مبلغی نمیگیرن.بعدش اگه بخواید ببرید وزارت امور خارجه که اونجا هم مهر بزنن،حدودا ۲ساعت معطلی داره و در نهایت ۱۳ تومن ازتون میگیرن.پس نتیجه میگیریم که ارزونتر درمیاد واستون.راستی،وزارت امور خارجه از همون اداره مترجمین حدودا یه ربع پیاده روی داره.اما من پیشنهاد میکنم که تمبرهای مدارک رو بدید دارالترجمه بزنه اما مهرها رو برید خودتون پیگیری کنید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Vajih نمایش پست ها
    سلام،خودتون اگه ببرید اداره مترجمین ،ازتون مبلغی نمیگیرن.بعدش اگه بخواید ببرید وزارت امور خارجه که اونجا هم مهر بزنن،حدودا ۲ساعت معطلی داره و در نهایت ۱۳ تومن ازتون میگیرن.پس نتیجه میگیریم که ارزونتر درمیاد واستون.راستی،وزارت امور خارجه از همون اداره مترجمین حدودا یه ربع پیاده روی داره.اما من پیشنهاد میکنم که تمبرهای مدارک رو بدید دارالترجمه بزنه اما مهرها رو برید خودتون پیگیری کنید.
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما
    اما من متوجه نشدم مهر دادگستری رو اگر خودم ببرم بزنن هزینه ای نداره؟؟؟؟ پس این 20 تومنی که دارالترجمه میگیره تا مهر دادگستری بزنه واسه چیه ؟؟؟؟
    واسه امور خارجه هم دارالترجمه 7 گرفت از من شما میگید ببرم اونجا 13 میشه؟؟؟
    دارالترجمه تمبر خالی بدون مهر هم میزنه؟؟
    مرسی واسه آدرس .

پیروز باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من چندتا سوال دارم که نیاز به جواب های شما دوستانم دارم

1- برای نوبت سفارت که میرم هم آیا مدارک باید ترجمه و تایید وزارت علوم و مهر دادگشتری و وزارت خارجه رو داشته باشند؟
    2- آیا نیاز هست مدرک دیپلمم را هم ترجمه کنم
    3-ما دانشگاهمون کارنامه انگلیسی رو خودش میده و مهر و موم هم میکنه. آیا در این شرایط باز هم مهر دادگشتری و تمبر وزارت خارجه واسه دانشنامم لازمه؟؟
    دانشگاه فقط گفتهofficial باشه مدرکا
    4- آیا برای نوبت سفارت نیاز به ترجمه کارت ملی هم هست یا همون ترجمه شناسنامه کافیه؟؟

خیلی ممنونمممم

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mraha نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چندتا سوال دارم که نیاز به جواب های شما دوستانم دارم

1- برای نوبت سفارت که میرم هم آیا مدارک باید ترجمه و تایید وزارت علوم و مهر دادگشتری و وزارت خارجه رو داشته باشند؟
    2- آیا نیاز هست مدرک دیپلمم را هم ترجمه کنم
    3-ما دانشگاهمون کارنامه انگلیسی رو خودش میده و مهر و موم هم میکنه. آیا در این شرایط باز هم مهر دادگشتری و تمبر وزارت خارجه واسه دانشنامم لازمه؟؟
    دانشگاه فقط گفتهofficial باشه مدرکا
    4- آیا برای نوبت سفارت نیاز به ترجمه کارت ملی هم هست یا همون ترجمه شناسنامه کافیه؟؟

خیلی ممنونمممم
    سلام دوست عزیز
    من فقط پاسخ پرسش شماره ی 3 شما رو میدونم چون همین دیروز از دانشگاه پرسیدم.

اون ریزنمره ی لاتین رسمی که دانشگاه صادر میکنه و توی پاکت در بسته هست نیازی به هیچ مهری نداره (در تایید این ادعا باید عرض کنم که من قبل از اینکه دانشنامه ام آزاد بشه به اشتباه ریزنمرات رسمی لاتین درخواست دادم و دانشگاه هم صادر کرد اما اونو به من نداد و فرستاد به دفتر dhl خود دانشگاه که پست بشه بدون اینکه اصلا به دست من برسه. پس اعتبارش بدون مهر تایید شده هست). همون پاکت رو باید با بقیه مدارک ارسال کرد. یعنی با این ریزنمره دیگه نیازی به مهر دادگستری و امورخارجه ندارید.
    در ادامه ی سوالتون پرسیدید که دیگه نیازی به تمبر و مهر واسه دانشنامه ندارید که پاسخ منفی هست! شما ریزنمراتتون از نظر صحت محتوی اکی هست و نیاز به مهر هم نداره اما این ربطی به دانشنامه نداره اون یه مدرک دیگه است و اینکه حالا مهر دادگستری یا امورخارجه میخواد یا بعضا ناتی، این بستگی به دانشگاه شما داره که در پست های پیشین دوستان در موردش صحبت کردند.

پیروز باشید

Junior Member

سلام من پنج سری از مدارکم رو تایید دادگستری و وزارت امور خارجه میخوام بگیرم. دارالترجمه به من گفت اگه خودشون ببرن وزارت امور خارجه سیصد و پنجاه تومن میشه کسی می دونه خودم دستی ببرم وزارت امور خارجه چقدر باید پول بدم و چقدر معطلی داره؟

Junior Member

سلام
    برای مدارکی که برای ویزا گرفتن آپلود می کنیم (پرینت حساب بانکی، سند ملکی و امثال آن) برای ویزای دانشجویی کانادا، کسی تجربه این رو داشته که فقط ترجمه رسمی کرده باشه و تایید دادگستری رو نگرفته باشه و از این نظر بهش ایرادی نگرفته باشند؟ می دونم که برای محکم کاری بهتره تایید دادگستری هم داشته باشد ولی تقریبا هزینه را دوبرابر می کند. لطفا اگر کسی تجربه اش رو داره، توضیح بده. ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)