نقل قول نوشته اصلی توسط ali2551 نمایش پست ها
جوابتان بسیار دیر بود متاسفانه.
هم اکنون من در دانشگاه سوئد مشغول به تحصیل شدم آن هم بهترینش یعنی KTH. متاسفانه هر ماه که در اینجا تحصیل می کنم شانسم برای پذیرش آمریکا بیشتر که نمی شود هیچ کمتر هم می شود. سوئد آب و هوا و مردم افتضاحی داره و به هیچ وجه برای دوستان بعدی توصیه نمی شه.

وقتتون رو با دانشگاه های مسخره اروپایی تلف نکنین، یه راست بزنین آمریکا. اشتباه منو تکرار نکنین.
بنده بیشتر از 30 هزار یورو شهریه دادم برای یه فوق مزخرف توی یه دانشگاه اروپایی بعدش استاد با تمام پررویی میگه که دکترا رو هم اینجا بگذرون در حالی که اگه دانشگاه شریف می موندم هم شانسم برای دگتری اروپا بیشتر بود و هم اینقدر پول گزاف توی این وضعیت بد اقتصادی کشورمون نمی دادم.
بدترین تصمیمی بود که توی طول عمرم گرفتم. لطفا دوستان، اشتباه منو تکرار نکنین. سوئد نه جای درس خوندنه و نه جای زندگی. از تمامی دوستانم که در دانشگاه های خوب ایران تحصیل می کنند در خواست دارم که سوئد را بی خیال شوند. سوئد لیاقت دوستان خوبی مثل شما را ندارد و همان بهتر است که با دانشجویان متوسط هندی و چینی بپوسند.
اینکه شما به دلائلی که واضح نیست (و بعضا می تونه شخصی باشه)، در راه و تحصیل در KTH ناموفق بودید دلیلی بر بد بودن سوئد و این دانشگاه نیست
ممکنه انتظارات شما از اساس غلط بوده باشه که مسئول اون هم خودتون هستید نه سوئد، KTH یا چیز دیگه ای
من دوستان زیادی دارم که نه تنها در KTH بلکه دانشگاه های دیگه سوئد مثل لوند و لینشوپینگ و چالمرز در حال تحصیل هستن و راضی هم هستن

شما احتمالا انتظار داشتید در قبال پولی که پرداختید سر از مریخ در بیارید که مسلما اینطور نیست!

نظرات شخصی رو نباید در قالب فرافکنی های کلی مطرح کرد